Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 25.08.2011, 19:33
basFsonuA

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Anlasilan yanlis anlasma söz konusu olsa gerek. Burasi ne? Sen bilmiyorsan ben söyleyim bir forum. Forumlarda ne yapilir? Yine mi bilmedin? Olsun ben söyleyim o zaman; fikir alisverisi! Sorulan bir soruya icimden geldigi gibi bir cevap vermekle kimin nesine karismis oluyorum? Orasi da mechul. Neyse sana lafin kötüsünü söylemek nasip olmus. Iyisini de söylemek bana düsüyormus o zaman. Varsin düssün.
haklisin. forum oldugu icin bende düsündügümü söyledim. ve bence karismak. oturupta escinsellik yasiyan insanlara acimak bence karismak.
Alt 25.08.2011, 19:55
basFsonuA

Standard

Zitat:
Aligaycan sordu bende nacizane fikirlerimi beyan ettim. Karismak bunun neresinde degil mi ama?dogru sey oldugunu göstermek istedim. Allah insanlari iki farkli cinsten yaratmis! Hadi dini gecelim. Biyolojiden yola cikalim. Insanoglu'nun nesli cok cabuk tükenir eger insanlar hemcinslerine yönelirlerse. Simdi hastalik oldugunu sana ben zor aciklarim. Ancak bir erkek anlar ne demek istedigim simdi. Neyse fazla ayrintilara girmeyim simdilik. Coluk cocuk okur. Ama bir kadinin kadinligi karsinda bir erkek erkekligini hissetmiyorsa iste o zaman bir ruhsal takintidan söz ederim. Diger adi da hastaliktir.. Bu benim görüsüm!
sen insanoglunun tükenicegini düsünüyorsan merak etme. bunu basarmaya hepimizde katiliyoruz. sadece gayler degil. ama o baska konu. sen her hareketinde insanogulari düsünüptemi hareket ediyosun?? umarim hayir. öyle olsa ormanda yasar ve internet baglantin bile olmaz ...AIDS hastaligi sadece gaylerde cikmiyor. bizlerdede olabilir. o yüzden abicim, bidahakesine preservativ kullanmayi unutma
Alt 25.08.2011, 20:57
Benutzerbild von aligaycan
aligaycan aligaycan ist offline
Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von basFsonuA Beitrag anzeigen
sen insanoglunun tükenicegini düsünüyorsan merak etme. bunu basarmaya hepimizde katiliyoruz. sadece gayler degil. ama o baska konu. sen her hareketinde insanogulari düsünüptemi hareket ediyosun?? umarim hayir. öyle olsa ormanda yasar ve internet baglantin bile olmaz ...AIDS hastaligi sadece gaylerde cikmiyor. bizlerdede olabilir. o yüzden abicim, bidahakesine preservativ kullanmayi unutma
Günümüzde homosexüelligi "hastalik" olarak görenlerin bence hasta oldugunu düsünüyorum. Nedense bizim insanimiz hic bu konuyu arastirmadan, tartismadan vede neyin ne oldugunu kanitlarla sabitlestirmeden hemen damgayi vuruyor. "HASTA2 diyor. Oysa günümüzde hastalik olarak görülmeyen homosexüelligin tarihcesine bakildiginda dogada var olusunu görüyoruz. Hayvanlar arasinda da cok görülen escinselligi hic kimse dikkate almiyor.

Asagidaki Linke bakiniz ve birazda olsa konu hakkinda bilgi edindikten sonra kisileri "hasta"" katagorisine koyunuz.

http://kozmopolitaydinlar.wordpress....a-escinsellik/
Alt 26.08.2011, 13:37
21esma21

Standard

Zitat:
Zitat von aligaycan Beitrag anzeigen
ya bütün dünya bu escinselligin bir hastalik olmadigini kabul ediyorda sen mi su bakan kadin gibi bir hastalik olarak görüyorsun, Nerde yasiyorsun sen kuzum?
bende bütün dünyayim, ama bende bir hastalik olarak görüyorum.

Cooooook eskilerden kaynaklanan ruhsal bir bozukluk.

Ayrica bütün dünya nezamandan beri escinselligin hastalik olmadigni kabul ediyor?? O yüzdenmi dünya capinda escinsellere hala kötü göz ile bakiliyor?
Genetik sandilar, arastirma yaptilar ama hicbir arastirmalari genetik oldugunun kanaatine varamadi
Ama hastalik niteligini tasiyabilmesi icin cogu faktörler bulunmaktadir.

Allah escinsel olanlara ve yardim isteyenlere yardim etsin. Bizi ve neslimizide korusun diyorum.
Alt 28.08.2011, 21:45
Benutzer

Standard

Zitat:
Ali sana cevap vermekte sabirsizlaniyorum ama daha önce de ben sana bazi sorular iletmistim. A diyen insan B demesini de bilmeli. Kendi cesaretinden ürküpte korkma. Sana yardimci olmak istemesem bu kadar oksijen ve nefes tüketmezdim. Onlari kisa ve öz sekilde bir cevapla. Bende cevap yazma moduna geciyim. Sakin korkun olmazsin. Ben sana ve senin gibi kader kurbanlarina ne söylemde, hele hele ne de eylemde hic bir sekilde kirici hatta siddetli davranis olmaz. Insanlar konusarak ve hayvanlarda koklasarak anlasirlarmis. Firsat bu firsattken degerlendir sana uzatilan yardim elini. Now or never
ne cagrisi bu simdi durup dururken....
Alt 29.08.2011, 18:59
Benutzer

Standard

Zitat:
Bak su siralar Vaybee'ye takilma firsattim var. Ancak bayramdan sonra bir müddet Diyarbakir'da kalacagim.
Buranin insanlari güzel. Dogrusu onlarda ayrimciliktan dert yaniyor kendilerini bir nevi dislanmis hissediyorlar. Bir arkdadas bana Ankara'da ev aradigini ve kimse ona Diyarbakir'li oldugu icin ev vermedigini söyledi icim yandi. Yaziklar olsun Ankara'lilar! Yakisiyor mu bu size? Ama bu da ayri bir konu... Dicle Universtesinin bir bayan pröfessör nerdeyse iki saat konu disi bu hadiseleri isledik. O bile bundan sikayetci. Ben önyargisiz kaldim ve dinledim insanlarin sorunlarini. Seni ilgilendirmez ama kizlari da müthis güzel oluyor. Cüneyt Arkin'nin teyzesinin torunu ile sohbet etme firsati buldum. Kizlari da güzel,insanlari da. Diyarbakir muhtesem bir sehir, öyle bizim aklimiz sira tahmin ettigimiz gibi degil valllahi cok güzel is yapmis Osman Baydemir. Yigidi öldür hakkini yeme. Sehir mimarisi Ankara'ya be$ bazar. Inanmayanlar Diyarbakir-Ofis ile Ankara-Kizilay'i kiyaslasinlar. Ben bunlari niye mi anlatiyorum. Bir sakincasi yok ikincisi sana hos görümüm sinirsiz oldugunu kanitlamak icin. Diyarbakir'lilara söz verdim Diyarbakirspor T-shirt'ü ve Dicle Üniverstesi T-shörtü ile haftalik kosularimi yapacagima... Cünkü onlarin haksiz yere yargisiz infaz edilemesine karsiyim. Escinsellerinde haklarini savunurum gerekirse eger. Ama biz orasini asmistik. Sorun sizin hakkiniz degil bu vaka'nin hastalik olup olmadigi tartismasidir.
Belki beni ikna edebilirsin görüslerimin yanlis olduguna dair. Inanmiyorum ya, ama sana az da olsa ihtimal taniyim.
Belki baska kendini gizleyipte insan icine cikamayanlara cesaret verirsin. Ya da ben hepinizin suna boylu, bugday tenli dudu dili güzel kizlarla evlenmenize vesile olurum
Haydi cik ortaya göster kendini...
Ya lütfen sacmalama, bir insan istemeyerek kalkip kendi cinsiyle iliskiye girebilirmi? sen istemedigin halde bir erkek arkadasinla, yada bir bayan burada bir baska bayanla iliskiye girebilirmi? tabiki giremez, bunu yapabilmesi icin icinden gelmeli. Dis görünümü nasil olursa olsun duygular cok farklidir ve duygularin cinsiyetsiz olduguna inaniyorum. Nasil ki bir nesne alirken onun güzelligine bakiyorsunuz begeniyorsunuz buda öyle birsey. Ben güzel kadinlari tabiki begenirim ama onlarla iliski kesinlikle hic düsününemem öyle bir sey yapamam icimden gelmez. Nasilki sen sevmedigin bir yemegi zorla yemek zorunda kalirsin ama yiyemessin yada yidikten sonra miyden bulanir kusarsin, iste bende öyleyim, bir bayanla kesinlikle cinsel iliski düsünemem, istemem. Ama bunu iste anlamiyor bizim insanlarimiz yada anlamak istemiyorlar. Niye kalkip bir adam esinsiyle iliskiye girsin diye düsünüyor üstüne üstlük birde damga vuruyorlar -hasta- damgasi. Oysa dünyanin en ünlü insanlari, sanatcilari hepside gay-escinsel. Simdi biri kalkip bana Zeki MÜren erkek di demesein, Karl Lagerfeld, Versace vs. bunlar Erkek demesin lütfen artik asin bunlari, bunlari asamassaniz hep ayni yerde sayarsiniz.

Diyarbakili oldugu icin kimseye ev vermememk gibi bir olayi benimsemiyorum, Baska sorunlarda vardir kesin. Bak bir traveseti yada ben bu kadinsi halimle bir ev kiralamaya gideyim kim bana ev verir, kim isterki apartmaninda kari kilikli bir ib... otursun yada mahalede. Hemen taslarlar kovalarlar kabul etmezler. Ama Bülent Ersoy yada Zeki Müren gibi bir ünlü ib... olsam hemen beni kabul ederler. Senin o diyarbakirliyada ev vermemelerinin sebebi mutlaka baska birseydir. Diyarbakilri olmakla degildir. Ya o arkdasin kiyafei, ya görünümü yada parasi, veya isi evsahibinin hosuna gitmemistir. Yani hemen Diyarbakirli olmaya baglamak yanlis olur bence. Arti TC-de okadar zengin Diyarbakilriliar varki istanbul, izmir ve ankarada oturuyorlar onlar hic bir sorun yasamiyorlar. Agalar diye dahada mabüller yani. Yere baglamayalim. Nasilki tüm escinseller Bursali degilse tüm Diyarbakirlilar da kötü degil. Bunu biliyorsun. Türkiye Cumhuriyetinde ve yasalarda her vatandas esittir diyoruz evet aynen öyle esittir. Bizim sorunumuz cinsellikle ya sizin sorununuz?
Alt 30.08.2011, 21:00
Benutzer

Standard

Zitat:
Merhaba Ali, cevabin icin ilk önce tessekürler. Senin ne izdiraplar cektigini tahmin bile edemiyorum ve sen bunu her gün her an yasiyorsun. Ali ilk yazina deginiyorum. Havyvanlar aleminde homosekselige deginmissin. Ali dikkatini cekerim biz hayvan degil esref-i mahlukatiz yani yaradilan en yüksek mertebeye sahibiz. Biz insanogluyuz. Insan olmak öyle kolay bir mertebe degil. Calismak gerek, kendini gelistirmek gerek ve daima ileriye bakmak gerek. Bilmiyorum sen Asik Veysel'i taniyormusun ama onun cok güzel bir sözü var. Topraktandir cümle beden nefsini öldür ölmeden. Ben canim cana nasil kiyarim (Savas ve nefsi müdafa... ama onlar istisnalar ve kaydeyi bozmaz) Ben nefsimi öldürmekten ziyade imana getirip Kur'an mümini yapma gayretindeyim. Bu isin derini. Insanin nefsi herkeste kendini daha farkli ifade eder. Senin nefsin seytanin esiri olmus Ali. Seytan insanin dostu degil düsmanidir ve insani bitirmenin her yolu ona mübahtir. Inan senin cektigin izdiraplar icin haline cok üzülüyorum Ali. Cözüme gelince. Homoseksueligin senin yazindan sonra benim bu konu hakkindaki düsüncelerimi bir daha güclendirdi. Sunu demek istiyorum Ali, tip, bilim falan filan hep bizim sözüm ona maymundan türen Neandertal'li atalamizin genlerinde falan filan seyler varmis gibisinden dem vuruyor. Öyle bir sey yok. Tip bunu redediyor. Ama diyelim bir takim seyler insanin dogasinda var örnegin insan öldürmek gibi. O zaman bir insan baska bir insani öldürdümüydü suc onun degil dogasinda var diyerek af mi edilsin?
Insanoglu niye hep bu Neandertal örnegini getiriyor. Biz geri mi gitmek istiyoruz yoksa ileriye gidip beynimizi ve medeniyetimizi daha da mi gelistirmek istiyoruz?
Böyle icinden geldigi gibi ic dünyani ifade etmissim. Her ne kadar senin cinsel yöndeki tercihlerini redetsemde bir insan olarak senin icinin yangin yeri oldugunu tahmin ediyorum ve sana sifalar diliyorum. Yüce Rabbim sen ve senin gibi böyle zor sinavlardan gecen insanlara da yardim eder ve sorunlarini kolaylastirir insallah.

Diyarbakirli konustugum arkdasa gelince. Onun transsekuellike falan filan hic bir ilgisi yok. Sivesi dogudan geldigini animsatiyordu o kadar. Bu da ona Ankara'da ev vermemek icin bir sebebse eger bazilar icin insanliklarindan utansinlar derim. Yaziklar olsun derim, utan be insanliginizdan derim.. O durum cok farkliydi...
Ilk önce sunu belirtmek isterim Escinsellik bir "tercih" meselesi degildir. Tercihin anlami sana birkac sey sunulur ve sen icinden secersin. Malesef bize kimse cinsiyetimizi secme imkani vermedi. Yoksa sana birileri sordumu erkekmi olucaksin ? kadinmi olacaksin ? diye saniyorum hic kimseye sorulmadi bu. Insan icinden geldigi gibi kendini hisseder ve öyle davranir, cevresi el verdikce icindeki güdü disa vurur, eger senin gibi bunun bir -hastalik- olarak görenlerin icinde büyürse ve imkani olmassa tabiki kendini -hastalikli- biri olarak göstermek istemez. Saniyorum bunu anlamak icin kisinin kendisinin escinsel olmasi gerek ve ondan sonra durumu anlayabilir. Escinsellik bir hastalik degildir.

Arkadasinin dogu kökenli olmasi, siyasi bir durum oldugunu vurguluyorsun. eh artik onlarmi yoksa escinsellermi yurdunu daha cok seviyor bilemem...
Alt 01.09.2011, 05:15
Benutzerbild von SaskinKacak
SaskinKacak SaskinKacak ist offline
Neuer Benutzer

Reden

Zitat:
Zitat von B0ZGUN Beitrag anzeigen
bende LEZBİYENİM!!!! evet ''sadece bayanlardan hoşlanıyorum'' ve Lezbiyenim... Lezbiyen bayanların bana sahip çıkmasını bekliyorum saygılar,,,,

inanmiyorum! gercektenmi?
Alt 01.09.2011, 22:36
Benutzerbild von sokrat
sokrat sokrat ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Ich würde ihn zum ballet schicken. Wird bestimmt ein begnadeter künstler aus ihm. Es gibt genug menschen mit besonderen kindern, die anders halt sind als andere. Was soll man sonst machen, ausser das eigene kind zu akzeptieren, man wird es nicht anders können, weil man es schätzt. Es sei denn man hat probleme mit sich selbst. Solche Menschen verhalten sich auch meist intolerant gegenüber anderen. Es ist eine chance für die, sich zu verändern.
Alt 02.09.2011, 22:37
Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von B0ZGUN Beitrag anzeigen
konun ne olduğunu başlıktan az çok anlayabildim,, nezamandırda forumda yasaklıydım bugün şanslı günüm ve forum bana açılmış,,, eeee mademki böyle bir konu var bende bi itirafta bulunayım,,, evet chat kısmında sıkça dile getirdiğim itirafım şudur,, bende LEZBİYENİM!!!! evet ''sadece bayanlardan hoşlanıyorum'' ve Lezbiyenim... Lezbiyen bayanların bana sahip çıkmasını bekliyorum saygılar,,,,
Selam
aramiza katildigin icin cok sevindim ben burada yapayanliz kaldim malesef escinselligi, kendi cinsinden birisine asik olmayi, o kisiyle cinsel iliskide bulunmayi günümüzde hala bir "hastalik" olarak görenler var ve acilen tedavi gerektigini savunuyorlar. Bu isin bir tercih oldugunu ve tedavi edilecegini savunuyorlar. Simdiye kadar kim tedavi olmus ve kim bu hastaliksa, hastaliktan kurtulmus. Bunu cok merak ediyorum. Escinselligin bir hastalik oldugunu söyleyenler niye bu escinsellik hastaligindan kurtulanlari göstermiyorlar, gündeme getirmiyorlar ve burada BAK ISTE BUDA ESCINSELDI VE TEDAVI OLDU HETEROSEKSÜELLESTI diyemiyorlar. Sadece -hasta- olarak bu insanlari damgaliyorlar.

Sevgili lezbiyen arkadas seninde bu konuda fikrini almak istiyoruz, ve bu olayin bir -hastalik- olmadigini benim gibi sende duygularini anlatmani diliyoruz. Anlamiyor bu insanlar...
Antwort