Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.11.2012, 23:58
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

stimmt azzi, die dinger sind einfach zu teur. je frischer desto teuer diese früchtchen.....

ausserdem wieso an der seite? - wenn schon vorne....oder unten....oder oben.....oder doch seitlich....
Alt 30.11.2012, 23:26
CakaBeyy

Standard

Bilincaltimiz ile alakali ...basörtülüler genel olarak daha iyidir, evlenmek icin daha iyidir diye tercih ederiz..cünkü bilincaltimiza yillardir böyle yerlestirildi...
ama sonralardan yanilgilar cogaldikca mi artik baska sebepten dolayi mi, bilincaltimizdaki bu düsünce kayboldu...
halen bazi kisilerin basörtülüler hep daha iyidir düsüncesi var!
önemli olan nokta, düsünce dogru mu yanlis mi?
bana göre yanlis.

2 tane isci karsilastirmasi yapalim

bir tanesi cok taninmis, bütün sistemi saglam, 2500€ aylik ödeyen, aylik ödemede hic sorun cikarmayacak. herseyi belirli , bir cok hakka sahip oldugun , ilerde parali cikis yapmak istesen diger firmalarda aldigindan daha cok para alabilecegin, bütün tatil paralarinida ödeyen bir Firmada calisiyor...

digeride, az taninmis , sistemi normal , 1700 € aylik ödeyen, aylik ödemesinde sorun cikarmayan , herseyi yari yariya belli , öyle büyük firmalardaki gibi fazla hakka sahip olmadigin ama idare edebilecegin, parali cikis yaptiginda fazla para alamayacagin, her tatil parasini ödemeyen bir Firmada calisiyor..

Anne Babalar cocuklarina evlenecek birini arasa, herhalde birinci kisiyi secer...bu zamanda asagi yukari böyle...

ayni basörtülü ve basi acik kisiyide öyle düsünelim...insanlarin bilincaltinda basörtülü daha iyi ya....evet bilincaltimiz belki, sistem iyi diyor ama calisan'in nasil oldugu hic mi önemli degil??

onu tasiyan insan herseyi belirler! tasinan sey onu belirleme gücüne sahip degildir.
evet, cok eskilerde insanlar basini kapatirken iyi egitim alarak kapatiyordu cünkü Islam devletlerinin kafasi rahatti ve islam egitimi vermekte zorluk cekmiyorlardi. kimse yalan yanlis bilgiler veremiyordu, islerine burnunu sokamiyordu ve herseyi özgürce ve iclerine sinerek ögretiyorlar ve ikna edebiliyorlardi. Mevlana gibi ' ne olursan ol gel ' diyen insanlarin zamaninda nasil zorlama olacagini düsünebiliriz ki?

simdiki zamanda, hic birseyi eskisi gibi kolay tayin edemiyorsun...basi acik olmasa daha iyi benim icin dersin ama kim daha Soylu nerden bileceksin? insanlar Ailelerinde zaman icerisinde bazi seyleri hafifletmis olsada, Müslümanlik kimde daha agir basiyor, mantigini kim daha iyi anlamis onu bilemezsin...

o yüzden benim icin farketmiyor...ben Müslümanlik, Peygamber metodunu kim daha iyi anlamis onu secmenizi tercih ederim...Peygamber efendimiz s.a.v ne diyor ; ' Tefekkür (düsünmek ), bir yil nafile ibadetten daha hayirlidir '.. Islamiyetin mantigini anlamak ve metodunu kapmakta, düsünmekten , okumaktan , bilgi edinmekten geciyor.

tabi tercihinde Müslümanligi ön plana cikaranlar icindi
bu tercih önerim..

konuyu acanada ayrica tesekkürler, güzel bir konu secmis..

Geändert von CakaBeyy (30.11.2012 um 23:34 Uhr).
Alt 01.12.2012, 13:33
SexyEngel

Standard

Zitat:
Zitat von CakaBeyy Beitrag anzeigen
Bilincaltimiz ile alakali ...basörtülüler genel olarak daha iyidir, evlenmek icin daha iyidir diye tercih ederiz..cünkü bilincaltimiza yillardir böyle yerlestirildi...
ama sonralardan yanilgilar cogaldikca mi artik baska sebepten dolayi mi, bilincaltimizdaki bu düsünce kayboldu...
halen bazi kisilerin basörtülüler hep daha iyidir düsüncesi var!
önemli olan nokta, düsünce dogru mu yanlis mi?
bana göre yanlis.

2 tane isci karsilastirmasi yapalim

bir tanesi cok taninmis, bütün sistemi saglam, 2500€ aylik ödeyen, aylik ödemede hic sorun cikarmayacak. herseyi belirli , bir cok hakka sahip oldugun , ilerde parali cikis yapmak istesen diger firmalarda aldigindan daha cok para alabilecegin, bütün tatil paralarinida ödeyen bir Firmada calisiyor...

digeride, az taninmis , sistemi normal , 1700 € aylik ödeyen, aylik ödemesinde sorun cikarmayan , herseyi yari yariya belli , öyle büyük firmalardaki gibi fazla hakka sahip olmadigin ama idare edebilecegin, parali cikis yaptiginda fazla para alamayacagin, her tatil parasini ödemeyen bir Firmada calisiyor..

Anne Babalar cocuklarina evlenecek birini arasa, herhalde birinci kisiyi secer...bu zamanda asagi yukari böyle...

ayni basörtülü ve basi acik kisiyide öyle düsünelim...insanlarin bilincaltinda basörtülü daha iyi ya....evet bilincaltimiz belki, sistem iyi diyor ama calisan'in nasil oldugu hic mi önemli degil??

onu tasiyan insan herseyi belirler! tasinan sey onu belirleme gücüne sahip degildir.
evet, cok eskilerde insanlar basini kapatirken iyi egitim alarak kapatiyordu cünkü Islam devletlerinin kafasi rahatti ve islam egitimi vermekte zorluk cekmiyorlardi. kimse yalan yanlis bilgiler veremiyordu, islerine burnunu sokamiyordu ve herseyi özgürce ve iclerine sinerek ögretiyorlar ve ikna edebiliyorlardi. Mevlana gibi ' ne olursan ol gel ' diyen insanlarin zamaninda nasil zorlama olacagini düsünebiliriz ki?

simdiki zamanda, hic birseyi eskisi gibi kolay tayin edemiyorsun...basi acik olmasa daha iyi benim icin dersin ama kim daha Soylu nerden bileceksin? insanlar Ailelerinde zaman icerisinde bazi seyleri hafifletmis olsada, Müslümanlik kimde daha agir basiyor, mantigini kim daha iyi anlamis onu bilemezsin...

o yüzden benim icin farketmiyor...ben Müslümanlik, Peygamber metodunu kim daha iyi anlamis onu secmenizi tercih ederim...Peygamber efendimiz s.a.v ne diyor ; ' Tefekkür (düsünmek ), bir yil nafile ibadetten daha hayirlidir '.. Islamiyetin mantigini anlamak ve metodunu kapmakta, düsünmekten , okumaktan , bilgi edinmekten geciyor.

tabi tercihinde Müslümanligi ön plana cikaranlar icindi
bu tercih önerim..

konuyu acanada ayrica tesekkürler, güzel bir konu secmis..
Ne yazik ki konuyla ilgili senin gibi yanit veren yok... dertleri konuyu saptirmak.
Benim suncta demek isedigim, basi örtülü ve basi acik olanin arasinda fark yok.

Basi acik ibadettine daha düskün olabilir, basi kapali olupta ibadetini yapmiyanlarda var.
Sonucta basi aciga sen müslüman degilsin diyenler bile var, sirf basi acik diye.
Basi kapali olanlardan cok seyler duyuyorum, dis gürünüsü müslüman ama yaptiklari müslümanliga aykiri.

Basi kapali olupta, dört dörtlük müslüman olunuyorsa, o zaman her bayanin örtünmesi yeterli.
Bunu sonucta hepiniz biliyorsunuz, ama tek anlamadigim erkeklerin tavri gercekten farkli mi oluyor? Ve oluyorsa da, sebebi ne?

Basi kapali daha mi uysal, temiz ve aile terbiyesi görmüs gözüküyor?!
Alt 01.12.2012, 20:18
CakaBeyy

Standard

Zitat:
Zitat von SexyEngel Beitrag anzeigen
Ne yazik ki konuyla ilgili senin gibi yanit veren yok... dertleri konuyu saptirmak.
Benim suncta demek isedigim, basi örtülü ve basi acik olanin arasinda fark yok.

Basi acik ibadettine daha düskün olabilir, basi kapali olupta ibadetini yapmiyanlarda var.
Sonucta basi aciga sen müslüman degilsin diyenler bile var, sirf basi acik diye.
Basi kapali olanlardan cok seyler duyuyorum, dis gürünüsü müslüman ama yaptiklari müslümanliga aykiri.

Basi kapali olupta, dört dörtlük müslüman olunuyorsa, o zaman her bayanin örtünmesi yeterli.
Bunu sonucta hepiniz biliyorsunuz, ama tek anlamadigim erkeklerin tavri gercekten farkli mi oluyor? Ve oluyorsa da, sebebi ne?

Basi kapali daha mi uysal, temiz ve aile terbiyesi görmüs gözüküyor?!
Evet tavirlari farkli olanlar var ama cok degil..
sebebi, sadece kendilerini düsünmeleri...
senin söylediginin aynisi olmasa bile buna benzer, buna isaret seyler söyleyen bir kac kisi taniyorum..bunlarin ortak noktasi ise ; kimseyi degistiremezsin, sen kendini kurtarmaya bak...Bunlarin isine gelmiyor, Allah bunlara öte dünyada gösterecek diye söylenirler...bu gibi sözler söylerler yani
hristiyan ve yahudilere karsida yanlis anlasilmaktan hic cekinmezler , onlar nasilsa gavurdur..
böyle düsünen bir insanin diger konularda da neler söyleyebilecegini azicik düsünürsek, isi garantiye alayim ben diye basörtülü kisileri tercih edecegini anlariz..
Cünkü bu tür insanlarin bilincaltinda ayni senin dedigin gibi ' basi kapali temiz ve aile terbiyesi görmüs ' var.

Simdi basinda niye ' var ama cok degil ' dedim, onuda izah edeyim..
hepimiz az cok biliriz ki, Türkiyede bir sürü Cemaat var...
bu mantikla hareket eden insanlarin gittigi cemaatlerde artik bölünme basladi ve hizlada devam eder diye düsünüyorum...

Simdilerde anlasiliyor ki, bu isin görüntüyle alakasi yok..Insanimiz Ailesinde bazi seyleri hafifletmis ama Müslüman oldugunu unutmamis...en beklemedimiz insani bile, din kendine cekebiliyor...

bir sürü basi acik Müslüman basi kapali Müslümandan daha cok faydali oldu dinine...
demek ki Allah baslari acik diye din konusunda önlerini kapatmamis, biz niye düsünceleremizde basi acik kisinin din konusunda önünü kapatalim?

Öncelikle sükretmesini bilelim..Müslümanliga kötü seyler söyleyen , insanlari hor gören basi acik birisini görecegime, Müslümanligini seven, akilli , insanlari ve hayati kavramis terbiyeli , Kültürüni arastiran ve bilen basi acik birisini görmeyi tercih ederim...

Geändert von CakaBeyy (01.12.2012 um 21:52 Uhr).
Alt 04.12.2012, 17:09
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

chuck berry felsefe yapma,

wenn dann schwarze lederkopftücher. könnten ganz gut sein für bondage.
Antwort