Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 01.11.2012, 11:39
Benutzerbild von kleinehexe30
kleinehexe30 kleinehexe30 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

yanlisi biz mi yaptik, suc sadece biz de mi?!!hatayi bizim ailelerimiz buraya gelmekle yapti! bizi ezebildikleri sürece iyi türkler idik, simdi dili biliyoruz yol yordam biliyoruz islerine gelmiyor. bizi kabullenmediler ama paramizi yediler. Biz de Almanlar gibi vergimizi ödüyoruz calisiyoruz üstümüze düseni yapiyoruz! Calismayan Türkleri de yine calisan Türkler tasiyor! Bize hic bisey hediye etmedi bunlar, öyle de davranmasinlar! Yanlisi onlar yapti, paramizi yediler ama haklarimizdan mahrum ettiler, ezmeye calistilar! cocuklarimiza hala okullarda her gün Türk olduklarini hatirlatiyorlar, ikinci sinif insan muamelesi görüyoruz hala! Suc kimde?!!!
Alt 01.11.2012, 15:22
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

caka bey napiyon beyaa?

nicht mal ich ertrage die türken. wie kommt man auf die idee, dass deutsche und andere die türken ertragen würden.

der türke an und und für sich ist aus europäischer sicht ziemlich traumatisiert. die tausende von kriege die geführt worden. das leben unter, mit, über den arabern wirkt natürlich auch traumatisiert. dazu kommt die religion. wenn man schon den müezzin mit seinen würge-geschrei hört, müsste jedem alles klar sein.

nun gut, was ist die lösung. man sollte sich generell fern von menschen halten, aber besonders von türken.

der türke braucht immer einen dem er sein trauma reinwürgen kann. er hat nicht gelernt selbstständig zu leben. deswegen ist er verdammt dazu immer sein hirn auszuschalten, damit er nicht durchdreht, wenn er mit den anderen traumageschädigtenn lebt.

der türke braucht eine ruheperiode, wo er sich der kunst und wisschenschaft widmen kann. dann kommt wird er zu einem juden. zwar ist er dann immernoch nicht beliebt, aber geht einem damit nicht auf die nerven, weil er den leuten nicht auf die pelle rückt.
Alt 02.11.2012, 22:48
CakaBeyy

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
caka bey napiyon beyaa?

nicht mal ich ertrage die türken. wie kommt man auf die idee, dass deutsche und andere die türken ertragen würden.

der türke an und und für sich ist aus europäischer sicht ziemlich traumatisiert. die tausende von kriege die geführt worden. das leben unter, mit, über den arabern wirkt natürlich auch traumatisiert. dazu kommt die religion. wenn man schon den müezzin mit seinen würge-geschrei hört, müsste jedem alles klar sein.

nun gut, was ist die lösung. man sollte sich generell fern von menschen halten, aber besonders von türken.

der türke braucht immer einen dem er sein trauma reinwürgen kann. er hat nicht gelernt selbstständig zu leben. deswegen ist er verdammt dazu immer sein hirn auszuschalten, damit er nicht durchdreht, wenn er mit den anderen traumageschädigtenn lebt.

der türke braucht eine ruheperiode, wo er sich der kunst und wisschenschaft widmen kann. dann kommt wird er zu einem juden. zwar ist er dann immernoch nicht beliebt, aber geht einem damit nicht auf die nerven, weil er den leuten nicht auf die pelle rückt.
Caka Bey napsin, seni anlamaya calisiyor...

harbiden ben senden care bekliyordum, sen önce gidip Milletime demedigini birakmadin, careyi en sona biraktin.

dediklerinde kolay olabilecek seyler degil...yoksam benimle dalga mi gectin?

neyse saka bir yana, ikimizde bir konuda birlesiyoruz ; degismemiz gerektigi konusunda.

ama senin düsüncelerin tabi bende farkli, sen Milleti bayagi bir degistirmek istiyorsun yani..
Alt 02.11.2012, 23:00
CakaBeyy

Blinzeln

Zitat:
Zitat von kleinehexe30 Beitrag anzeigen
yanlisi biz mi yaptik, suc sadece biz de mi?!!hatayi bizim ailelerimiz buraya gelmekle yapti! bizi ezebildikleri sürece iyi türkler idik, simdi dili biliyoruz yol yordam biliyoruz islerine gelmiyor. bizi kabullenmediler ama paramizi yediler. Biz de Almanlar gibi vergimizi ödüyoruz calisiyoruz üstümüze düseni yapiyoruz! Calismayan Türkleri de yine calisan Türkler tasiyor! Bize hic bisey hediye etmedi bunlar, öyle de davranmasinlar! Yanlisi onlar yapti, paramizi yediler ama haklarimizdan mahrum ettiler, ezmeye calistilar! cocuklarimiza hala okullarda her gün Türk olduklarini hatirlatiyorlar, ikinci sinif insan muamelesi görüyoruz hala! Suc kimde?!!!
Sen, Türklerin Almanyaya geldigi zaman, Türkiyenin durumu nasildi biliyormusun?
bazi tercihler zorunludur. gelecekleri varmis, gelmisler.
amaa sonrasini konusmak ayri bir mesele tabi..
Yol yordam bildigimizden rahatsiz olduklarinda haklisin, benimde dikkatimi cekti bu..
issiz Türklerin yanlisini kapattigimizda dogrudur ama hic mi yanlisimiz yok?
Türk Kültürünü yeterince gösterdigimizi ben zannetmiyorum. hele ki, Islamiyeti genelde hep kötülemelerine alet oldugumuzda bir gercek.
gerci Kültürümüzü kendimiz dogru düzgün bilmiyoruz, kalkip onlara nasil ögretecez : D
sorun galiba burada basliyor...
Alt 03.11.2012, 18:11
Erfahrener Benutzer

Standard

suc gene onlarda!!! buraya cagirdiklari inanlara bir egitim olanagi sunmadilar. analarimiz babalarimiz anlatir o yillarda yasadiklari karsilastiklari problemleri. yol bilmez dil bilmez yasadiklari rezillikleri. annem bir gün, daha almanya ya yeni gelmis marketten tavuk almak istemis. tavugu buzluktan cikartmis ve eli üsüdügü icin mondunun önünü acip gögsüne koymus. kasada tavugu gösünden cikartmis o an kasiyerr ayaga kalkmis yanina gitmis bagirmis cagirmis. markette bulunan diger almanlarla birlikte anneme tutmuslar polis cagirmislar. ne oldu, ne istiyorlari benden anlamadim, hala anlatirken gözleri dolar anacigimin!!! yani anlican insanlari buraya davet edip sonra da ilgilenmediler. kaderlerine terk edildiler, disladilar. ellerinde olsa yine öyle yaparlar, ama simdi durum farkli is güc mal mülk sahibi olduk burda dilimiz uzadi, alman degiliz üstüne basa basa türküz diyoruz öyle de yasamak istiyoruz hic bisey de yapamazsiniz artik!!! bu durum onlari rahatsiz ediyor.
Alt 17.11.2012, 12:12
CakaBeyy

Standard

Zitat:
suc gene onlarda!!! buraya cagirdiklari inanlara bir egitim olanagi sunmadilar. analarimiz babalarimiz anlatir o yillarda yasadiklari karsilastiklari problemleri. yol bilmez dil bilmez yasadiklari rezillikleri. annem bir gün, daha almanya ya yeni gelmis marketten tavuk almak istemis. tavugu buzluktan cikartmis ve eli üsüdügü icin mondunun önünü acip gögsüne koymus. kasada tavugu gösünden cikartmis o an kasiyerr ayaga kalkmis yanina gitmis bagirmis cagirmis. markette bulunan diger almanlarla birlikte anneme tutmuslar polis cagirmislar. ne oldu, ne istiyorlari benden anlamadim, hala anlatirken gözleri dolar anacigimin!!! yani anlican insanlari buraya davet edip sonra da ilgilenmediler. kaderlerine terk edildiler, disladilar. ellerinde olsa yine öyle yaparlar, ama simdi durum farkli is güc mal mülk sahibi olduk burda dilimiz uzadi, alman degiliz üstüne basa basa türküz diyoruz öyle de yasamak istiyoruz hic bisey de yapamazsiniz artik!!! bu durum onlari rahatsiz ediyor.
Olanlar, basa gelenler, ders cikarmak icindir. Basa gelen cekilir ama sonrasi ders cikarmak...bilmeni isterim ki, herkes senin gibi degil!
Almanyada bir sürü Türkün basina buna benzer olaylar gelmis dogru, lakin, ders cikarmak nerde kaldi?
Anne Babalar kendileri cok zorluklar gördügü icin, aman cocuklarim zorluk görmesin diye yola cikmis ama sonuc ortada..
bir Soyda, Zorluklarin yasanipta anlatilmadigi demek O Soyun eskisinden farki olmayacagi, hatta dahada düsecegi anlamina gelir..Cocugum bak su zorluklardan buraya geldim, ayaklar altinda ezilmek istemiyorsan , Basarili, huzurlu ve vücudu degil de, ruhu, akli rahat biri olmak istiyorsan, tanimadigin baskalarinin yön verdigi yere giden degil de, hayati manasini anlayip kendi kendine yön veren biri olmak istiyorsan dediklerimi daima dikkatle dinle ve uygula..cesitli insanlarin oldugunu, kimin nerden nasil bir zihniyete sahip olabilecegini, görüntüden insanin pek anlasilamayacagini konusmaktan ve tarafsiz görünüp insanlara, belirli taraf tutulacak meseleleri acip anlasilabilecegini bil......uzatabilirsin daha bir cok örnek vermek mümkün

Bizim insanimiz dogru metodu kullansa Almanlarin yaptiklari yanlarina ne kar kalirdi, nede bundan sonra ayni hakaretleri isleyebilirlerdi....
bizimkiler tersine hayattan kopmus, sanki biz hep rahatmisiz da simdi de en keyifli anini yasiyoruz...
bir insanin kafasinda birazcik bile davasi yoksa gelip onu bana savunmayiniz..
bizim genclerin yanina bile yaklasilmiyor, hepsi ' sanane benim hayatim , keyifle sürücem tabi ' deyip geciyor...
ne halleri varsa görsünler...Bir de sürekli düzgün insanlari elestirmeleri yok mu, yahu bunlar varken bize düsman ne gerek?

Geändert von CakaBeyy (17.11.2012 um 12:17 Uhr).
Alt 18.11.2012, 21:25
Erfahrener Benutzer

Standard

genclerimiz bilincli olarak yanlis yönlendiriliyorlar. okul sistemi öyle bir sistem ki, cocuklarimiza firsat tanimak istemiyorlar!!! pis isleri birileri yapmak zorunda, neden türkler olmasin onlar alisik diyorlar. dolayisiyla türk cocuklarinin kaderi 10 yasinda belirleniyor burda. dersleri biraz zayif mi yolla hauptschule ya!!! bizi iyi yerlerde görmek istemiyorlar.
Alt 18.11.2012, 21:34
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

kleine hexe malsal anlatma,

almanlar hicbirzaman türkleri davet etmedi. türkiye yalvaripda zorladi. türkiye kendi insanlarini yediremedi baska devletlere yolladi.

wtf. was hast du gedacht? die deutschen sollten unterricht für die unterschicht der türken machen? die wollten die türken loswerden. aber die haben sich hier festgesetzt wie die kakerlaken. können die sprache nicht aber leben hier und denken, dass ist das natürlichste der welt. als ob deusche nix besseres zu tun hätten den türken ihr leben zu vereinfachen. deutsche wollten arbeitskräfte. türken wollen sie nicht, aber wenn sie schon kommen müssen dann als arbeitssklaven, weil sie menschlich völlig unterentwickelt waren und sind. türken leben in einer unlogischen märchenwelt, wo sie die schuld anderen geben. gierige egoistische unterschicht eben. produzieren kinder ohne daran zudenken, dass sie überhaupt gar nicht die mittel haben um kindern die kultur zu geben, damit die kleinen sich integrireren können.

nein, die denken hauptsache, wenn ich alt bin, kümmert sich einer um mich. ausserdem macht es sich gut bei den anderen türken, wenn man kinder hat.

mit der lebenseinstellung macht man sich keine freunde, weder in der heimat und zweimal nicht im auslande. - weniger gierig sein und ganz wichtig:

habs heut an einer türkischen schule gelesen, gesprchene worte von atatürk:

en cok ihtiyacimiz olan sey: CALISMAK. wenn man aber faul ist, ist die ganze kultur fürn arsche.

die fetten türkischen frauen, sind das zeugnis für die gelebte faulheit. den ganzen tag kochen und fressen. das ist die kultur.
Alt 18.11.2012, 21:53
Erfahrener Benutzer

Standard hör doch auf!!!

alleine schon dein türkischer nachname in deinem lebenslauf reicht aus, dass du den job nicht bekommst. wir türkischen frauen haben es noch viel schwieriger. uns traut man nix zu!!! die leute sind voller vorurteile, fragen immer noch doof grinsend, warum wir kein schwein essen!!! mein nachname hört sich griechisch an. solbald ich sage, dass dies ein türkischer name ist ändert sich der freundliche gesichtsausdruck!! "ne echt siehst gar nicht so aus "kommt dann hinterher. hätt ich nicht gedacht siehst gar nicht so aus" habe dunkle haare dunkle augen, was soll der blödsinn!!!
Alt 18.11.2012, 22:09
CakaBeyy

Standard

Zitat:
genclerimiz bilincli olarak yanlis yönlendiriliyorlar. okul sistemi öyle bir sistem ki, cocuklarimiza firsat tanimak istemiyorlar!!! pis isleri birileri yapmak zorunda, neden türkler olmasin onlar alisik diyorlar. dolayisiyla türk cocuklarinin kaderi 10 yasinda belirleniyor burda. dersleri biraz zayif mi yolla hauptschule ya!!! bizi iyi yerlerde görmek istemiyorlar.
Bundan 2,5 yil önce egitimciler bana bununla ilgili soru sormuslar ve inanmazsin senin suan ki verdigin cevabin aynisini söylemistim onlara.
simdiyse gördügün gibi farkli düsünüyorum...bakarsin sen de farkli düsünürsün ilerde, ama düsünmesende saygi duyuyorum...illaki bana göre haklilik payinda var, ama az

Geändert von CakaBeyy (18.11.2012 um 22:12 Uhr).
Antwort