Vaybee!

Alt 21.09.2018, 11:32
Benutzerbild von crzy24
crzy24 crzy24 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Almanya'da yaşamak

Arkadaşlar ben 25 yaşında türkiyede üni.öğrencisiyim ama okulu terk etmeyi düşünüyorum çok bunaldım daha önce 1 kez almanya seyahatim oldu 1 haftalığına pek beğendiğim söylenemez ama türkiyeden çok bunaldım.Ailemin 2 dairesi var bunlardan biri 300 bin tl eder bu parayla almanyada yaşamam oturum almam falan imkansız mı ? Ne yapabilirim ?
Alt 19.12.2018, 20:51
Benutzerbild von Aybaba22
Aybaba22 Aybaba22 ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Kardeşim selam, Almanya'da eğitim, iş kurma, aile durumları, çalışma, başka bir avrupa birliği ülkesinde mal sahibi olmak koşullarıyla geçici oturum izni alabilirsin. Blue card sahibi olmak ve sığınmacılık da seçeneklerin arasında Ya iş kuracaksın bir yer açacaksın Almanya'da ya da çalışma izni alacaksın iyi bir iş bulup, elindeki para da bir süreye kadar yetecek sana sonuçta. Bu linke bir göz at istersen. Sana tavsiyem Yunanistan'da bir eve yatırım yap o parayla, Yunanistan emlak piyasası çok uygun şu anda, ayrıca belli bir yatırım üzeri golden visa alabiliyorsun, o golden visa'yla da Almanya'da oturum izni alabilirsin.
Alt 24.09.2019, 14:38
Benutzerbild von ezaman
ezaman ezaman ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Almanya Asgari ücret 2019

Hali hazırda Almanya’da asgari ücret 1500 Euro seviyesinde gösteriliyor. Ancak bu rakam doğru değil. Zira Almanya’da asgari ücret rakamları ülkemizdeki gibi yekpare bir yapıda değildir. Zira Almanya’da asgari ücret saatlik ücret üzerinden belirlenmekte ve çalışanların alacakları ücretler belirlenen bu saatlik ücretler üzerinden hesap edilmektedir. Güncel olarak Almanya’da uygulanan saatlik asgari ücret 8,84 Euro’dur. Ancak bu ücrette 2019 yılı ile birlikte artışa gidilmesine karar verilmiştir. Almanya asgari ücret 2019 yılında yaklaşık yüzde 5 dolayında zamlanacaktır. https://finanstaksi.com/almanya-asgari-ucret-2019/
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche