Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.08.2013, 00:55
Cakabeyy

Standard Kimi uyuşturucu kullandığını itiraf etti, kimi ‘Bir kez içtim’ dedi

FAZLI MERT -ELİF EŞİT - İSTANBUL

Emniyette ifade veren ünlü isimlerden bazıları, uyuşturucu kullandıklarını itiraf etti. Oyuncu Engin Günaydın, “15 yıldan beri uyuşturucu kullanıyorum.” derken, evinde 6 gram esrar bulunan şarkıcı Mehmet Erdem ise pişman olduğunu ve kurtulmak istediğini söyledi.
VİDEO

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 29’u ünlü 49 kişinin Narkotik Şube’deki işlemleri tamamlandı. Aralarında Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak ve Nehir Erdoğan gibi isimlerin bulunduğu şüpheliler, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Emniyette ifade veren ünlü isimlerden bir kısmı polise uyuşturucu kullandıklarını itiraf etti. Oyuncu Engin Günaydın’ın “15 yıldan beri uyuşturucu kullanıyorum.” dediği öğrenildi. Daha önce de Narkotik polisi tarafından gözaltına alınan şarkıcı Mehmet Erdem, “Çok pişmanım. Kurtulmak istiyorum.” dedi. Erdem’in evinde yapılan aramalarda 6 gram esrar ve uyuşturucu hap bulunmuştu. Oyuncu Hakan Yılmaz’ın, Engin Altan Düzyatan’ın ve Özge Özpirinçci’nin de uyuşturucu kullandığını kabul ettikleri ileri sürülürken, Kenan İmirzalıoğlu’nun “Yurtdışında bir kere kullandım.” dediği kaydedildi. Uyuşturucu bağımlısı olmadığını belirten İmirzalıoğlu’nun 1 yıl önce sigarayı bıraktığını söylediği gelen bilgiler arasında. Telefon dinlemelerine takılan görüşmelerde Eray Özbal’dan ne istediği sorulan İmirzalıoğlu’nun, “Eray Özbal, Doğu bölgesinden kayısı, ceviz ve fıstık gibi malzemeler getirmektedir. Bunları satıyordu. Telefondaki isteklerim bu yiyecekler içindi. Zaten arabamda yapılan aramalarda da içinde ceviz ve fıstık olan 2 poşet bulundu.” şeklinde cevap verdiği ifade edildi. Nehir Erdoğan, Hollanda’da iki kez esrar denediğini; ancak bağımlı olmadığını ifade etti. Murat Yıldırım, tütün kullandığını fakat uyuşturucu almadığını söylerken, oyuncu eşi Burçin Terzioğlu da uyuşturucu kullanmadıklarını dile getirdi. “Uyuşturucu kullanmak, uyuşturucu temin etmek ve uyuşturucuya yer temin etmek” suçlamalarıyla ifade veren ünlülerin yorgun oldukları gözlendi. Fakat buna rağmen neşeli olmaları dikkat çekti. Ünlülerin, sevk için bindirildikleri minibüse basın mensuplarını da davet etmeleri gülüşmelere neden oldu.

12 kişiye denetimli serbestlik

Operasyonun ilk günü 20 Dakika adlı TV dizisinin başrol oyuncularından İlker Aksum, sadece “içici” olduğu için tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Dün de gözaltında bulunan Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, Nehir Erdoğan ve Ersin Korkut’un da aralarında bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı. Engin Günaydın ve Sarp Apak ile birlikte 10 kişi ise adli kontrol talebiyle, ‘Torbacı’ olarak tabir edilen 27 kişi ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Adliye çıkışında soruları cevaplayan Engin Altan Düzyatan, “Dosyada gizlilik kararı olduğu için açıklama yapamayacağız. Böyle bir durumun içinde kalmak bizi rahatsız etti. İfademizi verdik serbest bırakıldık.” dedi. Özge Özpirinçci de, “Bodrum’da bardan alındığım söylenmiş. Ailemin evinde annemin yanında alındım.” ifadelerini kullandı. Bu arada oyuncu Berrak Tüzünataç hakkında da gözaltı kararı çıkarıldığı iddia edildi. Yurtdışında olan Tüzünataç’ın dönüşte gözaltına alınacağı belirtiliyor.

ZAMAN
Antwort