Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.02.2009, 16:46
babaeskili

Frage vaybee forum

asagi yukari 2-3 haftadir forum'a takiliyorum. dikkatimi ceken bazi hadiseler var:

1. genelde sürekli ayni insanlar forumdaki konu basliklarina makale birakiyolar.
2. genelde bu insanlar anlasalarda anlamasalarda heryerde fikir beyan ediyolar.
3. genelde bu insanlar türk milletini elestiriyorlar. yok falanca söyle yapti, filanca böyle dedi. tartisma konularinin odak noktasi genelde ya din yada türklük. türklük derken, bazi tabiri caizse kiro, maganda tipler.
4. genelde forumda yazisan, foruma yazan insanlar biribirilerini birebirde, belkide canli olmasada taniyorlar veya zamanla tanisiyorlar, GBlerinde sohbeti devam ettiriyorlar.
5. genelde bazilari laf olsun diye konu basligi aciyorlar. bircok konu basligi acilmis, fakat bir Allah'in kulu bile baslik altina makale birakmamis. buda bir enteresan yani..

vs. vs. bu böyle uzar gider..

forum nedir? bir konu dahilinde topluca tartismak demektir, öyle degilmi? bazen öyle konu basliklari okuyorumki, gelde simdi tartis bu konu hakkinda.

örnek vermek istemiyorum, o kadarini siz düsünün.

yani bu nasil bir anlayis, nasil bir felsefe, anlamdim gitti..

bunu bi elestiri olarak buraya yazmayi uygun gördüm. isterseniz tartisabiliriz..

saygilar..

not. genelde bazilari derken istisna olan bazi forum yazarlarina isaret ediyorum. bu bir genelleme degil, muhakkak'ki istisnalar var. onlarla zaten birebir olmasada mütemadiyen burada görüsmeye calisiyorum.
Alt 24.02.2009, 17:09
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

aynen katiliyorum, vaybe forumda çok gereksiz konular açılıyor forum adminlerinin buna el atması forumu temizlemesi lazim ,
Alt 24.02.2009, 17:12
Erfahrener Benutzer

Standard

forumda konu acarken , forum basliginin daha seviyeli olmasi sart hele bu vaybe forum daysa !! ilgililer bunlara dikkat etmesi gerek her isteyen istedigi gibi forumda seviyesiz konu acamaz ve bunla ilgili yorumlarda yapamaz,

En azından ben öyle düşünüyorum ...
Alt 24.02.2009, 18:08
Reevolution

Standard

Zitat:
Zitat von kalpsiizz Beitrag anzeigen
forumda konu acarken , forum basliginin daha seviyeli olmasi sart hele bu vaybe forum daysa !! ilgililer bunlara dikkat etmesi gerek her isteyen istedigi gibi forumda seviyesiz konu acamaz ve bunla ilgili yorumlarda yapamaz,

En azından ben öyle düşünüyorum ...

Kimin seviyesiz kimin seviyeli olani kim belirlecek?! Eher bu forum özgür, demokratik ve tarafsiz olmak istiyorsa, kimseyi engellemeli. Herkesin kendine özgür bir ifade bicimi var. Hakaret olmadikca, hersey yazilabilir olmasi gerek. Eher bir Süzgec yerlestirmek arzulaniyorsa, bu süzgeci kim denetleyicek??
Alt 25.02.2009, 09:06
babaeskili

Standard @reevolution

ilk yazdigim makalede söyle bir cümle yer aliyor:

forum nedir? bir konu dahilinde topluca tartismak demektir, öyle degilmi? bazen öyle konu basliklari okuyorumki, gelde simdi tartis bu konu hakkinda.

akabinde örnek vermiyim, o kadarini siz düsünün yazmistim. yani arkadasim, hakikaten bazen öyle konu basliklari aciliyorki, söyle düsünüp baktiginda, isyan edesin geliyor. yani burada hepmizin sonucta ergin insanlariz ve az cok bir kac alanda fikir sahibiyiz. haliyle daha mantikli konular üzerinde tartisabiliriz. bu bizi beyin olarak ileriye tasir, bilgi dagarcigimiza biseyler katmis oluruz kanisindayim.

mesela örnek veriyorum, üyelerden birtanesi söyle bir baslik acmis:

mit google maps nach mekka reisen und die hadj-reise machen.

hadi diyelim bu bir espriydi..

bu nasil bir espri anlayisi? forum'da yeri ne?

neyse..
Alt 25.02.2009, 16:32
Erfahrener Benutzer

Cool Vaybee ! - Forum

Zitat:
Zitat von Reevolution Beitrag anzeigen
Kimin seviyesiz kimin seviyeli olani kim belirlecek?! Eher bu forum özgür, demokratik ve tarafsiz olmak istiyorsa, kimseyi engellemeli. Herkesin kendine özgür bir ifade bicimi var. Hakaret olmadikca, hersey yazilabilir olmasi gerek. Eher bir Süzgec yerlestirmek arzulaniyorsa, bu süzgeci kim denetleyicek??
ben forumun özgür demokratik ve tarafsız olmadigini söyledigimi ,hatırlamıyorum sadece forumda çok gereksiz ve seviyesiz başlıkların açildigini yazdim , herkesin kendi görüşüdür

Geändert von kalpsiizz (25.02.2009 um 16:35 Uhr). Grund: Eksik metin..
Alt 25.02.2009, 17:34
Reevolution

Standard @babaeskili ve @kalpsiiz

anladima göre, sizin elisterme nedeniz, konularin daha kaliteli olmasini istemenisden kaynaklaniyor. Bana göre, bu sorunun cözümü, moderatörlerin özenle secerek konular sunmalari gerek. Aslinda bir Online-Rating-Sisteme lazim . bence aktuell forumda güncel olaylar cok geri planda kaliyor. Tartismalar sadece olaylar degil birazda yorumlar üzerinde yürümesi lazim, o yüzden biraz daha carpici yorum ve degisik Perspektifler sunumlara ihtiyac var.
Alt 25.02.2009, 18:07
Erfahrener Benutzer

Cool Kalite?

Zitat:
Zitat von Reevolution Beitrag anzeigen
anladima göre, sizin elisterme nedeniz, konularin daha kaliteli olmasini istemenisden kaynaklaniyor. Bana göre, bu sorunun cözümü, moderatörlerin özenle secerek konular sunmalari gerek. Aslinda bir Online-Rating-Sisteme lazim . bence aktuell forumda güncel olaylar cok geri planda kaliyor. Tartismalar sadece olaylar degil birazda yorumlar üzerinde yürümesi lazim, o yüzden biraz daha carpici yorum ve degisik Perspektifler sunumlara ihtiyac var.
Vaybe-!= Kalite=Profosyonel ...!
Alt 25.02.2009, 21:36
Reevolution

Standard

bu forumun bana göre bir belirli amaci yok, herkes kendine göre takiliyor ve yaziyor. Bu yüzden herkes istedi seyleri yaziyor. Aynen bir sanal oyun alani gibi, bazilari blogu gibi kullaniyor, bazilari bilgi vermek icin kulaniyor, bazilari baska nedenler icin kullaniyor.

Bu forumun bir belirli hedefi veya amaci olmadi icin, cok cesitli yazilar oluyor.
Alt 26.02.2009, 08:55
babaeskili

Blinzeln bu konu basligini acmamin sebebi..

zaten buydu! yani forum'a biraz daha kalite gelsin. rating sistemi güzel, akillica bir fikir.

veya diebeste kardesimizin dedigi gibi. forum'u kaldiralim, bitane diebeste ecke yapalim, birtek o yazsin oraya, bizde canimizin sikildigi anlarda gider, yazilarini okur, güleeeee güleeeee dururuz.

güleeeeeeee, güleeeeeeeeeeee, dururuz..

@diebeste
gözüm sen niye hep böyle sürekli herseye herkese muhalefet yapiiyosun?
Antwort