Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 20.10.2014, 08:40
___EZEL___

Standard Asi ve Aykiri;

Insan kendini;yasadigi toplumun bir üyesi oldugunu kabul ettikten sonra,kendine bir yol secer...Kimi var olan ve ona dayatilan toplumsal degerlerle yasamayi tercih eder,kimi ise yanlis gördügü seyleri elestirir ve onunla ilgili alternatif fikir üretir...Toplumlarin ilerlemesini;bizler kabul etsekte etmesekte,dünyayi yeniden yorumlayan insanlar belirler...Gerici,yikilmaya muktedir köhne sistem,ne kadar caba harcarsa harcasin,ne kadar toplumun devrimci kesimlerine,baski ve zülm uygularsa uygulasin,mutlak cöküsten kurtulamyacagini bilir...Bunu bildigi icinde,kendine düsman gibi gördügü ve öyle davrandigi insanlarin fikirlerini kopyalayip,kendi cikarlari dogrultusunda uygular...Bu Halkin devrimci tabakasini fazla etkilemez,o bildigi aydinlik türküsünü,öyle bir icten söyler ki,icinde cevher olan yeni insanlari saflarina katar...Kimi zaman,yanliz kalir,fakat gercegin ve dogrunun isigiyla en karanlik yollari bile,Asi ve aykiri ruhu ile,basini egmeden asar...

Geändert von ___EZEL___ (20.10.2014 um 08:53 Uhr).
Alt 20.10.2014, 09:03
___EZEL___

Standard Bu yazi...

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Insan kendini;yasadigi toplumun bir üyesi oldugunu kabul ettikten sonra,kendine bir yol secer...Kimi var olan ve ona dayatilan toplumsal degerlerle yasamayi tercih eder,kimi ise yanlis gördügü seyleri elestirir ve onunla ilgili alternatif fikir üretir...Toplumlarin ilerlemesini;bizler kabul etsekte etmesekte,dünyayi yeniden yorumlayan insanlar belirler...Gerici,yikilmaya muktedir köhne sistem,ne kadar caba harcarsa harcasin,ne kadar toplumun devrimci kesimlerine,baski ve zülm uygularsa uygulasin,mutlak cöküsten kurtulamyacagini bilir...Bunu bildigi icinde,kendine düsman gibi gördügü ve öyle davrandigi insanlarin fikirlerini kopyalayip,kendi cikarlari dogrultusunda uygular...Bu Halkin devrimci tabakasini fazla etkilemez,o bildigi aydinlik türküsünü,öyle bir icten söyler ki,icinde cevher olan yeni insanlari saflarina katar...Kimi zaman,yanliz kalir,fakat gercegin ve dogrunun isigiyla en karanlik yollari bile,Asi ve aykiri ruhu ile,basini egmeden asar...
Suphi Nejat Aðýrnaslý (Paramaz Kýzýlbaþ)a atfen yazilmistir!Sen kutsal topraklarinda rahat uyu!Insanlik mücadelen,bizim ve cocuklarimizin gönlünde ebediyen yasayacak!Önünde saygiyla egiliyorum...SIPER YOLDASIN CENK

Geändert von ___EZEL___ (20.10.2014 um 10:17 Uhr).
Alt 20.10.2014, 21:01
___EZEL___

Standard Forumdakilere;

Bu yazima ve bu insanin anisina saygi gösterdiginiz icin tsk ediyorum,dosta da,dost olmayana da...Saygilar cenk...
Alt 22.10.2014, 11:49
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bu yazima ve bu insanin anisina saygi gösterdiginiz icin tsk ediyorum,dosta da,dost olmayana da...Saygilar cenk...
Baskalarinin adina konusma istersen. Kimse Kobane'ye savasa gidip olen bir Marksist-Leninist teroristi ovmene saygi gostermiyor, kimse sallamiyor ondan bir sey yazilmadi.

Sen en iyisi bir defter kalem al kirtasiyeden, duygu dusunceleri ona dok. Forumu aptal saptal teror propagandalarinla copluge cevirdin.
Alt 22.10.2014, 21:25
___EZEL___

Standard Bosphorus

Bak kardesim,sana ve diger radikal dinci örgüt temsilcisi,Man_bey ve 1insanola defalarca benim yazilarima yorum yapmayin dedigim halde niye yaziyorsun?Anlamadigina göre,aile terbiyesinden yoksunsun,ayni zamanda karakterdende...
Alt 23.10.2014, 08:08
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bak kardesim,sana ve diger radikal dinci örgüt temsilcisi,Man_bey ve 1insanola defalarca benim yazilarima yorum yapmayin dedigim halde niye yaziyorsun?Anlamadigina göre,aile terbiyesinden yoksunsun,ayni zamanda karakterdende...
Lan ikiyuzlu donek, onursuz haysiyetsiz yaratik, sen benim hakkimda bile yalan dolan baslik acarken ben bundan sikayetci oldum mu terorist? Sen kari gibi anca laf atip kacan tiplerdensin. Ama benden kacamiyorsun.
Antwort