Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Ausbildung & Karriere

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 06.05.2009, 09:40
holgerfach

Standard Okuyupta adam olamayan türk

- 30 yashini görmüschtür

- e-plus, o2 ve t-com icin promosyon yapan elemandir

- ayda 100€ cep harcligi ile gecinebilendir

- saci agarmischtir

- kicindaki killar kadayif olmuschtur

- 35ine geldigi halde hala 19da yashadigi hikayeleri anlatir durur

- sadece diplomanin hicbir zaman insani adam edemeyecegini anlayandir

- her tanischtigi kischiye mutlaka ve mutlaka diplomali oldugunu anlatmaya meyilldir...*bana bir kilo patetes...abi söylemischmiydim benim diplomam var?*...

- ish hayatina baschladiginda ayda 2000€dan fazla maasch alamadigina üzülendir...hale diploma ne icin alinir ögrenememischtir

- bilhassa bayanlarda görülen bir olay: diplomali bir bayan eschinin illaki ve mutlak diplomali olmasi icin cabalar ve ugraschir...ögrenirki sonra, kafasi calischan adamin zaten universiteye gitmeye ihtiyaci yoktur, o kafasini calistirir ve diplomali elemanlar alir altina...

*please complete*
Alt 06.05.2009, 12:15
gelincik02

Standard

Istisnalar kaideyi bozmaz.

Ayrica okuyan bayanlar her zaman okumus adam tercih etmiyorlar. Üniverstede kac tane arkadasim evli... eslerinin mesleklerinide söyleyim: Taksici, selbständig, Kiosk sahibi, Bakkal sahibi yada basitce bir Tankstellenaushilfe vs vs. Anlayacaginiz kizlarimiz artik pes etti, Lanet olsun iyi bir aile cocugu olsunda okumamis olsun deyip gönüllerini okumamislara kaptiriyorlar: Daha dogrusu egitim seviyesini gözetmeksizin sadece kalplerini fethedebilen becerikli erkeklere asik olup evleniyorlar. Biliyosunuz kizlarimiz erkeklerimizden biraz daha caliskan ve artik cogu Ausbildung yapiyor yada okuyorlar. Erkeklerden hala okuyan kesim azinlikta malesef. Okuyanlarida görüyoruz Unide. Nett aber nichts zum heiraten, total andere Welten irgendwie. Almanya gibi bir ülkede zaten okumusuda ayni okumamisida Bu yüzden okumus okumus diye israr etmeye gerek yok. Almanya da milletin kültürü aileye dayali, egitim sistemine degil. Kültürlü iyi aile cocuklariysa okumus olmasina gerek yoktur. Sadece insancil, modern ve caliskan bi tip olsun yeter. Modern´den kastim asimile olmus türk demek degil.

Geändert von gelincik02 (06.05.2009 um 12:20 Uhr).
Alt 06.05.2009, 12:27
fos

Standard

Herkesi memnun etmek cok zor bir is.Iki ucu ...lu degnek.

fos (asimileyim ama evliyim)
Antwort