Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Foren Archiv

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.02.2006, 16:57
Benutzerbild von zamiramiss
zamiramiss zamiramiss ist offline
Neuer Benutzer

Standard türkiyedeki kadinlar durumlarindan kendi

leri mesuldur...hele ufak kasaba ve ilcelerdeki kadinlarin düsünceleri sorsan ve incelesen, orda yasayan gencler ve cocuklar o annelerin eski örümcek düsüncleri ile büyümekteler veya tasiyorlar, ilk egitim anne veriyorsa, anne kendisi egitime önem vermeli..hala kiz cocuklari okula göndermeyen anneler var, zannetmeki her karari erkekler veriyor, annelerin ve büyük anneerin köylerde sözleri geciyor ve tasdik ediliyor...hep erkekleri ve "sistemi" suclamak bir sey getirmez ... asil kadinlari en cok kötüye konusan ve cekistiren yine kadinlardir, en igrenc sekilde azarlayan elbette kaynanalar oluyor, yoksa kayinpeder cadi lakabini duydunmu????
Alt 02.02.2006, 21:39
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard ALLAHIN DEUTSCHTURKLERI

allah size akil fikir versin . sizi okudukca sinirlerim tepeme cikiyor. bir aylik tatil tecrubenizle turkiye hakkinda ahkam kesip durmayin.....yok o yokmus yok bu yokmus soyleyin bakalim ne yokmus. asosyal almanlarida tas cikariyorsunuz walla. yok turkiyede herkes essek uzerinde geziyo.. ulan dunyada en cok kadin profosoru olan ulke tuekiye .. bana sizin zonguldakktaki ya da dogunun handi dagindaki kara cahil akrabanizdan , dag koyunuzden , 100 tane universitemiz, hangi avrupa ulkesinde var oyle koklu universiteler ingiltere disinda, binlerce ogretim gorevlimiz, hakimimiz ,savcimiz . bilim adamlarimiz, ya size ne sayim burdan ahkam kesmek kolay . tr de turist gibi gezip gelip burdan turk kanallarina bakarak mi variyorsunuz bu dusuncelere . sunu anlayin sizin bagsettiginiz kendinizsiniz yani siz deutschturkler . berlinin ortasinda namus cinayeti isleyen, bilmem ne kelek yada obur avukat kadinin adi neydi su hep alman kanallarinda cikipta atip tutan seyran atesmi neyse bunlar hep siz deutschturklerden cikma iste , kendinizi assagilayyan siz söyleyiz diyen siz, sonra turkiyedekilerin ne gunahi var sizin yuzunuzden bizim adimiz cikiyo turkler soyle turkler boyle ,su yazdiklariniza bi baksaniza rezil rusfa , bari turkce yazinda almanca bilmeyen turklerde anlasin ne cirkin laflar soylediginizi turkler uzerine , sunlari bi alman okusa wallaha hak verecek diyecek ya bunlar kendileri boyle diyorsa muhakkak haklidirlar,siz gidin discolar da takla atin sonra o kafayla yok turkler boyle yok soyle salla anam salla sizin bu yaptiginiz aynen almanlarin kendi kanallarinda yaptigi gibi yargisiz infaz.gidin bir turkiyede ki genclerin oldugu bir forumda soyleyin bunlari alirsiniz cevabinizi...bu laflarima butun deutschturkler alinmaya onlar biliyo kimleri kasettigimi....ulan bizim kadinlarimiz fransiz kadinlarindan once almistir secme ve secilme hakkini daha almanlar dun secti tarihlerinde ilk kadin basbakanini bizde 20 yil once vardi.avrupada fasizm hukum surerken biz coktan demokratiye ve laikligi secmistik hangi avrupa ulkesi laik soyle bana fransa disinda , alman okullarinda hala hac var hastanelerde oyle.dunyanin ilk kadin pilotu senden cikmis ,bilmem ne ne daha ne sayiyim,bunlari senin almana anlatman gerekirken kalkmissiniz yok biz soyleyiz yok boyle kotuyuz . ama ben yapiyorum almanlara hep anlatiyorum diyorumki onlar bauer turkiyeden haberleri bile yok trdekiler daha modern kafali bunlar diyom analari babalari ney diki cocuklari ne olsun koylu diyalekti turkceleriyle guluyom ben bunlara ayni ebem dedem gibi turkce konusuyo burdaki cocuklar. ohh olsun siz boyle derseniz ben de daha sizin hakkinizda neler derimmm.su rus cobanlari kadar bile kendi milletinize faydaniz yok . onlar bile alman passi var ama ama o sefillik icinde yuzen russyayi bir karis yere indirmiyorar...
Alt 02.02.2006, 21:45
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard ALLAHIN DEUTSCHTURKLERI

allah size akil fikir versin . sizi okudukca sinirlerim tepeme cikiyor. bir aylik tatil tecrubenizle turkiye hakkinda ahkam kesip durmayin.....yok o yokmus yok bu yokmus soyleyin bakalim ne yokmus. asosyal almanlarida tas cikariyorsunuz walla. yok turkiyede herkes essek uzerinde geziyo.. ulan dunyada en cok kadin profosoru olan ulke tuekiye .. bana sizin zonguldakktaki ya da dogunun handi dagindaki kara cahil akrabanizdan , dag koyunuzden , 100 tane universitemiz, hangi avrupa ulkesinde var oyle koklu universiteler ingiltere disinda, binlerce ogretim gorevlimiz, hakimimiz ,savcimiz . bilim adamlarimiz, ya size ne sayim burdan ahkam kesmek kolay . tr de turist gibi gezip gelip burdan turk kanallarina bakarak mi variyorsunuz bu dusuncelere . sunu anlayin sizin bagsettiginiz kendinizsiniz yani siz deutschturkler . berlinin ortasinda namus cinayeti isleyen, bilmem ne kelek yada obur avukat kadinin adi neydi su hep alman kanallarinda cikipta atip tutan seyran atesmi neyse bunlar hep siz deutschturklerden cikma iste , kendinizi assagilayyan siz söyleyiz diyen siz, sonra turkiyedekilerin ne gunahi var sizin yuzunuzden bizim adimiz cikiyo turkler soyle turkler boyle ,su yazdiklariniza bi baksaniza rezil rusfa , bari turkce yazinda almanca bilmeyen turklerde anlasin ne cirkin laflar soylediginizi turkler uzerine , sunlari bi alman okusa wallaha hak verecek diyecek ya bunlar kendileri boyle diyorsa muhakkak haklidirlar,siz gidin discolar da takla atin sonra o kafayla yok turkler boyle yok soyle salla anam salla sizin bu yaptiginiz aynen almanlarin kendi kanallarinda yaptigi gibi yargisiz infaz.gidin bir turkiyede ki genclerin oldugu bir forumda soyleyin bunlari alirsiniz cevabinizi...bu laflarima butun deutschturkler alinmaya onlar biliyo kimleri kasettigimi....ulan bizim kadinlarimiz fransiz kadinlarindan once almistir secme ve secilme hakkini daha almanlar dun secti tarihlerinde ilk kadin basbakanini bizde 20 yil once vardi.avrupada fasizm hukum surerken biz coktan demokratiye ve laikligi secmistik hangi avrupa ulkesi laik soyle bana fransa disinda , alman okullarinda hala hac var hastanelerde oyle.dunyanin ilk kadin pilotu senden cikmis ,bilmem ne ne daha ne sayiyim,bunlari senin almana anlatman gerekirken kalkmissiniz yok biz soyleyiz yok boyle kotuyuz . ama ben yapiyorum almanlara hep anlatiyorum diyorumki onlar bauer turkiyeden haberleri bile yok trdekiler daha modern kafali bunlar diyom analari babalari ney diki cocuklari ne olsun koylu diyalekti turkceleriyle guluyom ben bunlara ayni ebem dedem gibi turkce konusuyo burdaki cocuklar. ohh olsun siz boyle derseniz ben de daha sizin hakkinizda neler derimmm.su rus cobanlari kadar bile kendi milletinize faydaniz yok . onlar bile alman passi var ama ama o sefillik icinde yuzen russyayi bir karis yere indirmiyorar...
Alt 03.02.2006, 08:47
yabangul

Standard o.T.

sana hak veriyorum, burda (almanyada) yasayan türklerin türkiye hakkinda böyle asagilayici kararlar vermemeleri lazim...yazik yazik...ülkemizi ne olursa olsun sevelim ve herzaman arkasinda duralim...ne kadar da "almanlasmis" olsak da.

bütün türkleri selamliyorum :-)
Alt 03.02.2006, 08:55
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard Lo Akilli Rebell

Allah sana bu kadarcik akil fikir vermischki, bak kendini ne rahat ele veriyon:

Hem zonguldakdaki, dogudaki Bauer lardan bahs ediyon, hemde gelmisch tahsilli lider türklerden bahs ediyon.

eeeeee? Kendin isbatini getiriyonki, 2 sinif türkler var!!!!

Simdi sen hangi kategoriye giriyon acebimen???

;-)))))

Bist du ein akademischer Bauer? looooooooool
Alt 03.02.2006, 10:24
Benutzerbild von 1970men
1970men 1970men ist offline
Neuer Benutzer

Standard die einziege

die den lauf der welt erkannt hat. kompliment, ein mensch hier mit gesundem verstand!!
wenn es noch eine von deiner art hier gibt, werde ich festes mitglied dieses clubs.
Alt 03.02.2006, 10:27
Benutzerbild von 1970men
1970men 1970men ist offline
Neuer Benutzer

Standard wau wau wau wau wau und nochmal wau o.T.

ohne Text
Alt 03.02.2006, 10:39
Benutzerbild von turiya
turiya turiya ist offline
Neuer Benutzer

Standard Aggro-Gangster

Ohne Kommentar

Hallo ihr Lieben!

Die deutsche Musik-Szene hat Zuwachs bekommen.
Türkische Rapper, die in der Wortgewalt ihren Kollegen aus den USA nacheifern.

Mir sind da folgende Parallelen passend zum Thema dieses Forums aufgefallen:

Die US-Rapper zeichnen sich aus
in Wort durch Flüche und Beschimpfungen,
in Bild durch den Pimp-Kult und die Darstellung der Frauen als Bitches,
in ihrem Verhalten durch Rechtsuntreue, Rauschmittelmissbrauch, unvorbildhaftem unzüchtigem Verhalten.

Auf der anderen Seite tragen sie
Kruzifixe, um ihre Gottverbundenheit darzustellen.
Sie besingen und segnen Gott und seine Getreuen.
Sie sind sehr empfindlich bezüglich ihrer Mommys.

Die türk. Szene zeichnet sich mit ähnlichen Attributen aus.
Und kommt es dazu, dass sie die Aggro-Gangster-Rapper von Deuschtlands werden.

No comment zu Ende :-)

Mein Comment:

Schade, dass die Türken in Dt sich in diese musikalische Ecke drängen lassen, die mit Gewalt und Rechtsverstößen in Verbindung gebracht wird.

Die neue RnBesk-Welle dagegen, zeigt wie man die türkische Art musikalisch sehr positiv an die dt Gemeinde tragen kann.

Der gefühlvolle Schmusesänger hat vermittelt eben ein anderes Bild als der brachiale Aggro-Rapper, der nur Feindbilder schürt.

Mein Comment Ende :-)

Freut mich, dass ihr meinen Beitrag gelesen habt :-)

Viel Spaß beim diskutieren 3-2-1 :-)

Tschüssi
Alt 03.02.2006, 11:16
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kluges Kind

gud erkannd )) perfekte analyse mit beispielen vereinfacht dargestellt.

objektiv betrachtet mit einem schuss subjektiver commentarlosigkeit ))

Note: Sehr gut
Alt 03.02.2006, 11:24
Benutzerbild von turiya
turiya turiya ist offline
Neuer Benutzer

Standard Wie coooooool :-)

Oh, wie cooool!

Ich hab auch noch was ins Forum Toleranz geschrieben.
Bitte auch rezensiiiiiiiieren :-D

Tschüssi
Antwort