Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.10.2013, 14:16
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Benekalıce Aurum

Lütfen ikinizde ukuyunuz!

SELAM benekalice, Selam AURUM

Bu islama karsi olan antipatini gidermek sanirim ne benim isim nede burdaki bazi arkadaslarimizin.

Kimsenin senin yasam tarzina karistigini, hatta sana burda cok samimi bir bicimde, cevap veren arkadaslarin, hicbirinin senin düsüncene etki edebileceklerini de sanmiyorum.

Betonlasmis Düsüncelerinin olmadigini yazdiklarindan acikcasi kopyalayip yapisdirdiklarindan anlayabiliyorum.

Bence ,sen karsit oldugun seyin aslinda ne oldugunu bilmeden, önyargili davranip kötülüyosun.
Galiba bu yaklasim tarzin burdaki arkadaslari rahatsiz ediyor.

Seni sevdiklerinden olsa gerek, sana farkli acilardan bir seyleri anlatmaya calistiklarini da gözlemliyorum.

Düsüncen hakkinda sana bende bir sey yazmistim...Ne düsünürsen düsün, ne olursan ol, Ol !!
Ama baskalarinin inancina da saygili ol !!

Tekrar yaziyorum. Senin ne dinin nede düsüncen beni veya bu dünyada hayatta olan kimseyi ilgilendirmez.
Inancin senin varligindan baska kimseyi baglamaz.

Allah cc senin suclarindan dolayi beni yargilamaz , insaallah !!
Benim sevaplarimida insaallah sana yazmaz !!

TR yi seven bir insan, tabii hakki olarak dan, yanlislar gördügünde bunu dile getirebilir.
Ama Genel Anlamda MILLETIN genel INAN ci olan ISLAM a kimsenin DIL uzatmasi gibi bir gerekcesi de olamaz !!

Tayyip diyosun .... konuyu ISLAMA bagliyosun !!

Tayyip islami siper etmis belki kendine, ve hatta kötüye bile kullaniyor degilmi islami sence !!

Ozaman sen neden onun izinden gidip islami kötülüyorsun, SERIAT i ISLAMDAN ayirmak senin KALBIN i ALIP masaya koymak gibidir !!

SERIAT ISLAMIN BINA EDILDIGI HAKKANIYET VE HUKUK MEKANIZMASI DIR !
O olmazsa ISLAM OLMAZ- Özgürlük olmaz !!

KIZ gitmis Hristiyan olmus baba evine dönmek istemis ISLAM diyorsun !!

yani hem Tayibin hatalarini hemde , DININI SATMIS bir INSANIN hatalarini ve sevaplarini,

Seriat kanunlarindan aldigin Ulvi gerekcelere dayanarak yargiliyorsun sonra da cikiyorsun,
avrupada cogul demokrasilik sisteminden bahsediyorsun ki, saniyorum sen bile demokrasinin ne kadar Humanist bir sekilde fiilen sekle döküldügünü devamli tv lerden izliyorsundur !!

Birde söyle bir sey söylemek istiyorum sana, tr de ki olaylari görüyorsun, hatta inaniyorum ki senin tr kimligin dahi yoktur !

Türkiyede Asimile edildigini sandigin ALEVI ve KÜRT kardeslerimi savunmaya calisiyosun,.

ya sen MELEK misin ??

Ben aslen Nevsehir liyim.
Hacibektas kimdir senden daha iyi bilirim.

ve hatta Allah sahidim olsun onun ziyaretine gelenlerin hepsi onun düsüncelerine olan bagliliklarindan oraya gelmiyorlar.

onun düsüncelerine bagli olanlar zaten senin gözünde hür düsünceli olmuyorlar, bilhassa alevi-seriatcilari oluyorlardir. Cünki düsünce özgürlügün varya senin !! bagimlilik da ne oluyor, kopyala yapistir teknigini cözdükten sonra !!

Sana, Ananene ve kültürüne yakin olan insanlarin düsüncelerini sizlere unuturdular, bu ALMANYA da legal-asimile metodlariyla.

Burda sunun bunun yazisini kopyalayip yazmak ne veriyor yahu size !!

ÖZGÜR DÜSÜNCEDEN BAHSEDIYORSUNUZ; BIR SÜLÜK GIBI YAPISMISINIZ KENDINI BILMEZLERIN TUTARSIZ TUTANAKLARINA, ILERI GERI LAK LAK....

ONLARIN ÖZGÜRLÜGÜ KENDILERIN ONAYLADIGI , CIKARLARI DERECESINDE KISITLI OLAN ÖZGÜRLÜKTÜR

Yani ben sizlerin düsüncelerini nekadar hos karsilamasamda , sizin düsüncenizdir.
Beni baglamaz ama Önyargili davranmak bana ne kadar yakisiyorsa sizede okadar yakismaz.

INANCLARI VE MILLETLERI kisi veya kisilerin hatasiyla yargilamayiniz !

VEYAHUT EGER BASTAN ÖNYARGILI OLACAKSAK, GIDELIM BIR MEYHANEYE CEKELIM KAFALARI, SONRADA KARSILIKLI ATIP TUTALIM.

hic olmazsa kimse kimsenin ne dedigini anlamaya calismaz !!

SIZE bir sey daha söyleyeyim.

INANCI OLAN HER BIREY KADINA SAYGILI YAKLASIR.
(ama devamli saygisizlikla karsikarsiya kalirsa bunada bir care bulmak lazimdir)

KADIN --- ANNEMDIR--ZEVCEMDIR--KIZ KARDESIMDIR--KIZ EVLADIMDIR !!!

BIRTANESINE EDILECEK SEREFSIZLIK DE ,,,, BEN SADECE ALLAH IN ADALETINE SIGINIRIM !!

SENIN SIGINDIGIN ADALETTE KADINI KIRLETIP COCUK YASTA KIZLARI KIRLETIP ANALARIN IRZINA GECENLERI NE YAPIYORLAR BILIYORMUSUN !!!!!

2,5 YIL HAPIS SONRA ::::: BESLIYORLAR......

SENI SIMDI BEN GELSEM YAKALASAM BIR KÖSEDE ... SENIN ISTEGIN DISINDA SENINLE ILISKIYE GIRSEM SENI HATTA DÖVSEM.....

BENIM EN FAZLA 2 SENE HAPSEDILIP SALINMAM SONRASI SENI TEKRAR GELIP YAKALAYIP YINE ILK YAPTIKLARIMI SANA YAPSAM YINE 2 SENE HAPSEDIYORLAR!!!

EE SENIN VICDANI HAKKINI BU DEMOKRASININ HUKUKU TATMIN EDIYORSA - DICEM YOK.

BENIM ANNEME ZEVCEME KIZKARDESIME VE KIZ COCUGUMA DUYDUGUM SEVGI BIRAZ COK GÜCLÜ BIRAZDA BAGLI BIRAZDA CANDAN BIRAZ DA INANCIMDAN OLSA GEREK...

BEN BÖYLE BIR KARAR CIKARTAN HUKUKUN YANLIS OLDUGUNU DÜSÜNÜYORUM.

ve böyle bir karar sana karsi verilmis olsa bile ben kabul etmiyorum.

ne yaparsin diceksin degilmi !!

HAKKA TAPAN, MILLETIMINDIR, ISTIKLAL !!

Sabrimin yettigi kadar dua ederdim.

Sabrimin tükendigi noktada Rabbimden Af dilerdim !!

saygi ve sevgilerimle

Dr. Dipl. Ing. Salih Güven

Sizin deyiminizle, köylü , tipik almanci, basiretsiz, görgüsüz vsss.

yani sizlerin seviyesinde yazdigim icin, bana taktiginiz bazi lakap veya yakistirmalar..

Yani bana söylenince sineye cekecem, size söylenince kötek yicem , öylemi ??

PS. Bukadar zamanim insaallah bosa gitmeyecek !
Alt 02.10.2013, 14:45
xAurumx

Lächeln

http://www.adnandakni.com.tr/attachm...kumus_esek.png
Alt 02.10.2013, 16:33
Erfahrener Benutzer

Standard

HMMM BUNU CIKATIYORSUN ONCA YAZIDAN !!

http://1.bp.blogspot.com/_DITGC1bUbe...5C5%259Fek.jpg

!! Yinede :

Degmeyin vede Ilismeyin, benim, sizin icin önemsiz olan, degerlerime...

HERSEYE RAGMEN UYMAYACAGIM SİZE!...
Alt 02.10.2013, 16:56
xAurumx

Standard

Söylediklerin ve davranislarin celiskili. Pardon ama, mahalle kadinlari gibi dedikodularinla ve küfürlü konusmalarinda o icinde olan esas cahilligini kendi ellerinle ortaga koydun. Yazdiklarinin altina kariyer dereceni atman, bunda birsey degistirmiyor. Sadece ruhsal ve terbiye olarak gelismedigini acikliyor. Her ne kadar egitim görsen bile. Bu aslinda tam utanc verici birsey.

Bazen yakin mekanlarda egitim kurslari oluyor bu dalda. (Persönlichkeitsbildung). Belki birseyler bulursun.
Alt 04.10.2013, 09:09
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen

Sen olayin farkini anlamiyorsun hala.

ben o konusma seviyeme sadece senin ne tür bir tepki verecegini ögrenmek amacli indim.
ögrendigimi ögrendim ..

yani benimkisi sadece bilimsel bir arastirma idi.

neyazikki senin durumun dan faydalandim belki ama sendeki olay kalici bir hastalik diyebilirim.

Inancini bilseydim belki hakkinda dua da ederdim ama negeregi var simdi seni ISLAM ile SEREFLENDIRMEYE ...

saygi ve selamlarimla
salih

PS. Bu gibi ortamlar olmasa insanlarin cesitliliklerini ögrenmek gercekten imkansiz olurdu !!

IYIKI varsi BENE iyiki varsin AURUM :-)

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Söylediklerin ve davranislarin celiskili. Pardon ama, mahalle kadinlari gibi dedikodularinla ve küfürlü konusmalarinda o icinde olan esas cahilligini kendi ellerinle ortaga koydun. Yazdiklarinin altina kariyer dereceni atman, bunda birsey degistirmiyor. Sadece ruhsal ve terbiye olarak gelismedigini acikliyor. Her ne kadar egitim görsen bile. Bu aslinda tam utanc verici birsey.

Bazen yakin mekanlarda egitim kurslari oluyor bu dalda. (Persönlichkeitsbildung). Belki birseyler bulursun.
Alt 04.10.2013, 09:21
xAurumx

Standard

O da iyiymis. Her türlü küfürü ve hakareti indirip, sonra terbiyesiz diyince utanip, ben denemek icin yaptin demen... Sen kendi tutarsiz halina önce dua et. Dürüst olmadigini hergün burda yeterince sergiledin.

Annen biliyormu, senin neler iyaptigini, internete grip kadinlara hakaret ettigini, ve kadin avladigini. (bunu kendin yazdin) Diyorum ya, aile terbiyesi yok sende. Simartmislar seni erkeksin diye.

Diplomani da, parani da al basina cal. Böyle karakterde bu da seni kurtarmaz. :-)
Alt 07.10.2013, 13:57
Erfahrener Benutzer

Standard Aurum Aurum

Hakaret diye senin hakkinda söyledigim kelimeleri bir yaz bakalim !
Birde Senin Yazilarindaki kötü kelimeleri buraya sirala istersen.

Göreceksin ki , sen beni küfr ve terbiyesizlikte kesin 2 ye katlarsin !

Birde sen bana Terbiyesiz dedin diye , kiyirma gibi bir ortama girmedim!!!
Eger gercekten benim buraya yazmaya basladigimdan beri , yazdiklarimdan ve tutumumdan yola cikabilseydin , benim bu sayfada bir tez yazdigimin farkina varirdin !

ha seninle oynamadim, aslina bakarsan senin seviyene inip senin kendi seviyendeki ama ayri dili konusan karsi cinsi nasil manupule etmeye calistigini , kadinsi silahini kullandigini, vssss.

yani benim amacim farkliydi !
Ben sadece kisisel olarak senin islam hakkinda böyle konusmani onaylamadigimi bildirdim cogu kez!

(KADIN) AVLAMAK !!!

Bak yine manyak bir kelime kullanmisin. yahu aklim olmasa sana inanacagim, iyi niyetimden dolayi ama aklim izin vermiyor !!

ben burda kadin avliyorum diye bir yazi yazdigimi hatirlamiyorum.

Allah Askina SEN neden böyle basit cümleler kuruyorsun !

Senin sorunun ne biliyormusun !

Müslümanim diyen bir kisi ASLA senin ZEKANDA olamaz düsüncesinde olman !!!

Yazik sana !!

Yok Annem Karismiyor, Benimle beraber olan hatunlara.
Hem Elin kizina neden laf etsin!

Benimle yatip kalkti diye kiz OROSPULUK mu yapti !!

Seni anlayamiyorum, kah laiklikten bahsediyorsun, kah ahlaktan kah aile baskisindan kah annen biliyormudan !!

EVET ANNEM BILIYOR... Anneme önerecegin bir seyler varmi !
Yada bana kadin nasil avlanir ?? konusunda söyleyeceklerin ?? :-)

Yahu ben senin tabirinle deyimlerinle bir not düsüyorum !

Aslina bakarsan benim ailem bana karismaz, beni özgür düsünmem icin öyle pek yönlendirmediler.

18 yasimdan beri benim ailemle öyle manevi anlamda pek iliskim olmadi.
Yapmis oldugum hatalarin hesabini hic tutmadim.

Cok iyi bir insanim diyebilirim ama cok iyi bir müslüman olamadim (kulluk görevimi yapamadim )

Terbiye konusuna gelince , Eger sen Terbiyesizlik le benim söyledigim iki kelime ye kafani takiyorsan , yazik sana !!

Ben TERBIYESIZLIGI sadece yatak odasinda olur diye duyardim!!

Ama o bile benim icin terbiyesizlik sayilmaz !!

Ya Allah askina, birde simartmislar demisin, ahhhh nerddeeeeeeeeee, babam da senin gibi kati acik düsünceye sahip bir insan!!

Diploma ve Parami basima caldim ... bisi olmadi kagit parcasi basit insanlarin gözünde büyütülen arac ve gerecler !!

Biz eger paraya tamah etseydik, önce dünyanin anasini satar sonra da, YOKLUGA tapardik !!
Kendisini maymundan gelen ilan eder, vicdan olayini filistine baglardik !!

Bir cikar edinip islam i sömürür dini bes paraya satardik !!

Sen Haddini bilmiyorsun kücük hanim !!

Insanlari tanimak sadece küfr etmek ve zan etmekle olmaz !!

Insani tanimak önce sevmek le olur !

Insanin kendisine olan aski bile Allah icin olmali !!

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
O da iyiymis. Her türlü küfürü ve hakareti indirip, sonra terbiyesiz diyince utanip, ben denemek icin yaptin demen... Sen kendi tutarsiz halina önce dua et. Dürüst olmadigini hergün burda yeterince sergiledin.

Annen biliyormu, senin neler iyaptigini, internete grip kadinlara hakaret ettigini, ve kadin avladigini. (bunu kendin yazdin) Diyorum ya, aile terbiyesi yok sende. Simartmislar seni erkeksin diye.

Diplomani da, parani da al basina cal. Böyle karakterde bu da seni kurtarmaz. :-)
Alt 07.10.2013, 14:06
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Be akıllılar - dafür gibt es ne mailbox :-)

Sınd wır den ım Kındergarten, dass jeder euren Lolly-Austausch sehen soll?
Alt 07.10.2013, 17:59
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Salih kardesim sen teblig görevini yaptin cok güzel örneklerlede taclandirdin.Sana t$k edilmesi gerekirken hakaret etmeleride senin dogrulugunu kanitlamaktadir.
Cünkü herkes yediginden ikram eder
Güzel gönlüne saglik.
"Gözleri var görmezler
Kulaklari var duymazlar"
Cünkü beyinleri müstemleke..

Kalpler mühürlenmmisse care bulmak zor
Böyle insanlarin bazileri nezaman baslarina bir musibet geliyor o zaman ah seriat diyorlar

Bir Fransiz komsum vardi islam seriatina barbarlik gözüyle bakardi.Kizinin irzina gecildi öldürüldü.
Bu olaydan sonra
Bana ah Sizin istediginiz o kanunlar olsaydi benim basima bunlar gelmezdi, veya simdi onu sallandirip vicdanimi dindirirdim
gibi itiraflarda bulundu
Zira ISLAM HER VICDANA UYGUN ALTERNATIFI OLMAYAN YEGANE HAYAT NIZAMIDIR.
Beseri sistemler iflasin esigine geldikleri icin alternatifleride Islam seriati oldugunu bildikleri icin Süni düsmanliklar üretip Islamifobi olusturup insanlari islama mesafeli tutmak isteselerde bu dinin sahibi Allah`dir Tüm saldirilara ragmen dimdik ayakta düsmanlari iflasin esigine geldigi halde Islam dün gelmis gibi tazeligini korumaktadir.
Akil sahipleri icin bu bile islamin hak din oldugunun en bariz isbatidir.
Alt 14.10.2013, 16:09
Erfahrener Benutzer

Standard Hamd Allah cc.

Bu dünyada ondan gayri islami sanlandiran asla olmaz !

Islam i dogru taniyan , en azindan güzel yanlarindan bahseden insanlarin varligindan haberdar olmak bana mutluluk veriyor !

sagol

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Salih kardesim sen teblig görevini yaptin cok güzel örneklerlede taclandirdin.Sana t$k edilmesi gerekirken hakaret etmeleride senin dogrulugunu kanitlamaktadir.
Cünkü herkes yediginden ikram eder
Güzel gönlüne saglik.
"Gözleri var görmezler
Kulaklari var duymazlar"
Cünkü beyinleri müstemleke..

Kalpler mühürlenmmisse care bulmak zor
Böyle insanlarin bazileri nezaman baslarina bir musibet geliyor o zaman ah seriat diyorlar

Bir Fransiz komsum vardi islam seriatina barbarlik gözüyle bakardi.Kizinin irzina gecildi öldürüldü.
Bu olaydan sonra
Bana ah Sizin istediginiz o kanunlar olsaydi benim basima bunlar gelmezdi, veya simdi onu sallandirip vicdanimi dindirirdim
gibi itiraflarda bulundu
Zira ISLAM HER VICDANA UYGUN ALTERNATIFI OLMAYAN YEGANE HAYAT NIZAMIDIR.
Beseri sistemler iflasin esigine geldikleri icin alternatifleride Islam seriati oldugunu bildikleri icin Süni düsmanliklar üretip Islamifobi olusturup insanlari islama mesafeli tutmak isteselerde bu dinin sahibi Allah`dir Tüm saldirilara ragmen dimdik ayakta düsmanlari iflasin esigine geldigi halde Islam dün gelmis gibi tazeligini korumaktadir.
Akil sahipleri icin bu bile islamin hak din oldugunun en bariz isbatidir.
Antwort