Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 07.10.2014, 17:23
ask_sehidi

Standard

Ahmet ALTAN yazsın ,biz öderiz.
2 Std. ·

"kobanê düşerse;
tahran da düşer,
bağdat da düşer,
şam
ve
ankara da düşer...
kobanê düşerse vicdan da düşer
akıl da düşer...
kobanê düşerse kürtlerin iflah olmaz 'serhıldanı' ayağa kalkar sadece...
geriye kalan her şey düşer..."

-Cihan Akçay

Alt 07.10.2014, 17:25
ask_sehidi

Standard

IŞİD'i Kobani'de vurmamızı Türkiye engelliyor (Haberi okumak icin linki tiklayiniz)

Suriye Ulusal Uzlaşma Bakanı Ali Haydar, IŞİD’e karşı hava baskınlarını olumlu karşıladıklarını belirterek IŞİD karşıtı koalisyona İran ve Rusya’nın katılması olasılığının bulunduğunu söyledi. Türkiye’nin IŞİD’e saldırılarda yer almalarına karşı olmadıklarını da ifade eden Haydar, Suriye uçaklarının IŞİD’in kuşatması altındaki Kobani’ye yardım etmemesinin nedeni olarak da Türkiye’yi gösterdi.

Ali Haydar, Erbil’de yayın yapan Rudaw ile yaptığı mülakatta IŞİD’e karşı oluşturulan koalisyonun genişlemesi, İran ve Rusya’nın “hem Suriye, hem de Irak ile koordinasyon içinde” koalisyona katılması olasığının bulunduğunu öne sürdü.

Suriye hükümetinin ABD ve müttefiklerinin hava baskınlarını olumlu karşıladıklarını belirten Haydar, “IŞİD ve El Nusra gibi terörist grupları yok etmeye yönelik herhangi bir uluslararası çabaya destek verdiklerini“ de söyledi.

“KOŞULLARIMIZ VAR: SURİYE DEVLETİ VE ORDUSU HEDEF ALINMAMALI”

Suriyeli Bakan, hava saldırılarını olumlu karşılamakla birlikte hükümetinin bazı koşullarının olduğunu da vurguladığı mülakat sırasında “Bu da, Suriye devlet kurumları ve Suriye ordusu üslerinin, hiçbir koşulda hedef alınmaması demek. Başka bir ifade ile Suriye hükümeti ile tam bir koordinasyon olmalı” şeklinde konuştu.

Suriye Yönetiminin IŞİD’i hedefleyen hava baskınları başlamasından önce hükümetinin BM nezdindeki Daimi Temsilcisi aracılığıyla bilgi aldıklarını söyleyen Haydar, “Aynı zamanda Suriye’de olup bitenlerle ilgili Irak hükümeti ile istişareler yaptık” dedi.

“TÜRKİYE’NİN KOALİSYONA KATILMASINA KARŞI DEĞİLİZ, İYİ BİR ŞEY”

Haydar, IŞİD karşıtı koalisyon üyelerinin sorulması üzerine de “Biz, IŞİD’e karşı saldırılara Suudiler veya Türkler veya Katarlılar veya Ürdünlülerin katılmalarına karşı değiliz. Bu ülkeler, aslında IŞİD’in oluşturulmasının nedeniler. Eğer şimdi IŞID’e saldırılara katılırlarsa bu iyi bir şey” sözlerini kullandı.

“UÇAKLARIMIZ KOBANİ’YE TÜRKİYE’NİN NEDENİYLE YARDIM ETMİYOR”

Bu arada, Haydar, Suriyeli savaş uçaklarının neden IŞİD’in kuşatması altındaki Kobani’ye yardım etmediklerinin nedeni olarak da Türkiye’yi gösterdi. Haydar “Türk hükümeti ile bir açmaz yaşıyoruz, bu yüzden bizim hava kuvvetlerimizin sınırlarına yakın bölgede uçamıyor” dedikten sonra Türkiye’nin bir defa sınıra fazla yaklaşan bir Suriye uçağını düşürdüğünü sözlerine ekledi.

Odatv.com
Alt 07.10.2014, 23:26
___EZEL___

Standard Kirli silah!

Kirli silahlar,sahibini vurur derler!Suan türkiye üzerinde oynanan oyunun birinci derecede sorumlusu;Gerici yobaz Rant lordlari toplulug Erdogan gürühunun ürünüdür!9 kisi yasamin yitirdi yüzlerce yarali var,insan oldugunu düsünen herkesin,bu gürühu lanetlemye cagiriyorum..!!!
Alt 07.10.2014, 23:49
Benutzerbild von Tur1
Tur1 Tur1 ist offline
Benutzer

Standard

Muş Varto'da Neredeyse tüm Devlet kurumları ateşe verildi. Ama sessiz olun Çözüm Süreci etkilenmesin şşşş..
https://twitter.com/PkkyaDairHersey/...221504/photo/1
Alt 07.10.2014, 23:53
___EZEL___

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Kirli silahlar,sahibini vurur derler!Suan türkiye üzerinde oynanan oyunun birinci derecede sorumlusu;Gerici yobaz Rant lordlari toplulug Erdogan gürühunun ürünüdür!9 kisi yasamin yitirdi yüzlerce yarali var,insan oldugunu düsünen herkesin,bu gürühu lanetlemye cagiriyorum..!!!
Provakatörler is basinda yine,sözde milliyetci olacak bunlar,hepsi vampir bunlarin,cogu adam bile degil,binbir surat arkasina saklanip,alcakca ölümleri sayarlar!Sizleri degil,sizleri insan olarak görenleri kiniyorum!
Alt 08.10.2014, 00:17
Benutzerbild von Tur1
Tur1 Tur1 ist offline
Benutzer

Standard

PKK zalimleri Diyarbakır'da Müslüman gencin başını sokak ortasında taşlarla linç etti. +18
https://twitter.com/MiracKaraaslan/s...87945830154240

This Muslim guy stabbed 15 times by PKK scums just for being bearded...
https://twitter.com/MiracKaraaslan/s...52883180601345
Alt 08.10.2014, 04:44
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Kürt kokenli Ahmet Altan ve onun gibilerin ikiyuzlulugunun ortaya cikmasina vesile oldu Kobani olaylari. Buna cogu CHP'li dahil, cunku:

Filistin'de 2 haftada 2100 Filistinli sivil israil tarafindan oldurulurken Turkiye'ye kizip ''Filistin'den bize ne!! Biz kendi isimize bakalim'' diyenler, o zamanlar gazete koselerinde 1 tane bile ''Filistin duserse, vicdan duser'' yazisi yayinlamayanlar bugun ''Kobani vicdan meselesidir'' diye yaziyor, vicdansiz ikiyuzlu menfaatciler.

Boyle adamlarin istegi Turkiye'yi savasa sokup sozde kurdistan'in kurulmasi icin zemin olusturmak, Turkiye'yi alet etmek. Kandil'de binlerce terorist ne diye uyuyor gitsin savassinlar, korkmuyorlarsa.

1 ay oncesinden beri ozellikle Turkiye'ye goc eden kurtlerin multeci olarak kaldiklari yerden TV'lere yaptiklari demecleri izliyorum dinliyorum. 1 TANESİ BİLE cikip da ''Turkiye'den Allah razi olsun, bize yer acti, kanat gerdi'' demiyor. Bunlarin neyini savunacaksin?

Suriyeli kürtler Türk mu? HAYIR

Turkiye Cumhuriyeti vatandasi mi? HAYIR

Turkce konusuyorlar mi? HAYIR

hadi onlari gectim...

Turkiye'yi seviyorlar mi? HAYIR

Turkiye'ye dusmanlik besliyorlar mi? EVET, YPG ve PKK'yi direkt destekleyerek.

Bu yuzden de.... KOBANİ'DEN BİZE NE!!!
Alt 08.10.2014, 04:45
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Kürt kokenli Ahmet Altan ve onun gibilerin ikiyuzlulugunun ortaya cikmasina vesile oldu Kobani olaylari. Buna cogu CHP'li dahil, cunku:

Filistin'de 2 haftada 2100 Filistinli sivil israil tarafindan oldurulurken Turkiye'ye kizip ''Filistin'den bize ne!! Biz kendi isimize bakalim'' diyenler, o zamanlar gazete koselerinde 1 tane bile ''Filistin duserse, vicdan duser'' yazisi yayinlamayanlar bugun kürt sevdalisi kesilmis.

Boyle adamlarin istegi Turkiye'yi savasa sokup sozde kurdistan'in kurulmasi icin zemin olusturmak, Turkiye'yi alet etmek. Kandil'de binlerce terorist ne diye uyuyor gitsin savassinlar, korkmuyorlarsa.

1 ay oncesinden beri ozellikle Turkiye'ye goc eden kurtlerin multeci olarak kaldiklari yerden TV'lere yaptiklari demecleri izliyorum dinliyorum. 1 TANESİ BİLE cikip da ''Turkiye'den Allah razi olsun, bize yer acti, kanat gerdi'' demiyor. Bunlarin neyini savunacaksin?

Suriyeli kürtler Türk mu? HAYIR

Turkiye Cumhuriyeti vatandasi mi? HAYIR

Turkce konusuyorlar mi? HAYIR

hadi onlari gectim...

Turkiye'yi seviyorlar mi? HAYIR

Turkiye'ye dusmanlik besliyorlar mi? EVET, YPG ve PKK'yi direkt destekleyerek.

Bu yuzden de.... KOBANİ'DEN BİZE NE!!!
Alt 08.10.2014, 07:59
___EZEL___

Standard Kobene

Kobene Isid katiller ordusuna ve onun efendilerine mezar olacak!Tüm kanemiciler akittiklari kanda bogulacaklar!
Alt 08.10.2014, 08:08
ask_sehidi

Standard

'Bayrak ve Atatürk büstü yakmak provokasyondur' (Okumak icin tiklayin)

Türkiye'nin birçok noktasında yapılan Kobani protestoları ile ilgili konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Atatürk heykeli ve Türk bayrağı yakılmasıyla ilgili provokasyon uyarısında bulundu. Demirtaş, “Bayrak ve Atatürk büstünü yakanları kınıyorum. Bunlar batıdan doğuya destek gelmesin diye yapılan provokasyondur" dedi.

Geändert von ask_sehidi (08.10.2014 um 08:14 Uhr).
Antwort