Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.04.2006, 00:12
Benutzerbild von derbeder80
derbeder80 derbeder80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard ben gs ile ugrasmiyorum

bir sporsever olarak bu durumlari rihatsiz edici buluyorum.

sorun gsye verilip verilmedigi degil, sorun devletin herkese esit davranmak zorunda olmasi.

gs veya baskasi önemli degil, eger devlet futbola bir yatirim yapacak ise bundan tüm futbol camialarinin yararlanmasi lazim.

birde bir vatandas olarak enayi yerine koyulmak rihatsiz edici.

ASY´nin arazisine trafik yogunlugu olmasin diye is yogunlugu olmayan Sanatsal bir proje yapilacakmis ve masraflar buradan karsilanacakmis. Is yogunlugu yok, haberde para getirebilecek inandirili bir projede yok. yani vatandas enayi yerine konuluyor.

tabiki ben hürriyet gazetesinden okuduklarimi yorumluyorum. isin boyutu dahada farkli olabilir. bunu zaman gösterecek.

birde sen beni ne zan ediyorsun? Ne ben sadece gördüklerimi yaziyorum, senin dedigin gibi gs düsmanligi yapmiyorum ve yapmamda. benim yazilarimi okurken gs gözlüklerini cikartsan fena olmaz. olaya bir sporsever ve vatandas gözü ile bakmani tavsiye ederim. bu konunun lig ile alakasi yok. ligin bitimine bes degil yirmibes hafta kalsaydida düsüncelerim degismezdi.
Alt 12.04.2006, 14:30
Benutzerbild von kes
kes kes ist offline
Neuer Benutzer

Standard ama senin yazdiklarinda..

bir fenerbahceli taraftar olarak, bunu sende biliyorsun.
ama dünkü haberleri okuduysan, federasyonun galatasaraya yardim yapmadigni kamooyuna acikladilar.

her neyse..iki hafta sonraki macda görüsürüz ))))

o mac oynandikdan sonra, saha disi olan olaylar kimseyi ilgilendirmeyecek zaten...

....
Alt 12.04.2006, 17:27
Neuer Benutzer

Standard sen oyle zan et

ben yanlis olaylara her zaman tepkimi gösteririm.
Alt 13.04.2006, 13:44
Neuer Benutzer

Standard YildirimDemirörenden carpici aciklamalar

Bugünki Gazetelerden okudum. Demirören diyorki:

1. Bundan sonra Fenerin dedikleri olmayacak.

2. Yabanci Futbolcu konusunda ben alti yabancinin kalmasini söyledim ve benim dedigim oldu.

3. GS Sampiyonluga daha yakin ve bu sene GS´nin Sampiyon olmasini istiyorum

Daha cok sey söylüyor ama onlar bjk icin koyduklari hedefler ve o hedeflerin koyulmasi normal.

Simdi ben soruyorum:

1. Yildirim Dömirören diyorki artik Aziz Yildirimin dedigi olmayacak. Aziz Yildirimin Fenerbahce camiasi icinde söyledigi hersey Fenerbahce camiasinin ilgi alanindadir, o yüzdende Demirören fener camiasinin ic olaylarina karisma haddine degil. Türk futbolundan Aziz Yildirimda diger kulüp Baskanlarida Federasyondan ve degisik kurumlardan birseyler istemistir ve istiyorlardir. Bunlarin yapilmasi veya yapilmamasina ancak Federasyon veya degisik Kurumlar karar verir. Egerki federasyon Aziz Yildirimin istedigi birseyi sirf Aziz Yildirim istiyor diye yapmissa ve o dogrultuda türk futbolunu kaosa götürmüs ise ve sayin Demirören bunu biliyor ise. O zaman cikip ispatlasin, eger öyle birsey olmus ise cikip niye engeleyemedinide aciklasin.

2. Yabanci Futbolcu böyle kalmasini Demirören istemis ve böyle kalmis. Yani Aziz Yildirimin dedigi oluyor diye isyan eden demirören kendi dedigini yaptiriyormus. federasyon hemen aciklama yapmali ve Yabanci futbolcu sayisinin Yildirim Demirören söyledi diye degil baska faktörler ortada oldugu icin ayni kalsin desin ve ispatlasin. eger durum demirörenin dedigi gibi ise o zaman demektirki federasyon demirörenin dediklerini yapiyor.

3. Demirören bu sezon GS Sampiyon olsun diyiyor. BJK camiasi acaba bu aciklamayi kaldirabiliyormu? BJK büyük kulüplerimizden birisidir ve baskaninin hrdefi hep kendi kulübünün Sampiyonlugunu istemek olmali. baskalarin Sampiyon olmasini istemek bjk kulübünü kücültür ve Demirören bu aciklamasi ile bjk Kulübünü kamuoyu karsisinda kücük düsürmüstür. Bunun hep onurumuz icin yasiyoruz diyen bjk camiasi tarafindan temizlenmesini bekliyorum. Demirörenin bu aciklamalari karsisinda 33. haftadaki BJK - GS mücadelesi önem tasimistir. Ben bjk kulübünün GSye yatip $ike yapacak kadar kücüldügünü zan etmiyorum. yensede yenilsede bjk temiz bir mac ortaya koyacaktir. Ama bjkli futbolcular böyle bir durumdan etkilenmeyecek anlami tasimaz bu, simdi bjkli futbolcular piskolojik olarak baskanimiz gsnin sampiyonlugunu istiyor deyip gs macinda isteksiz görünr bilirler. ve bu durumda ne yazikki bjk camiasi lekelenmis olacak.

Demirörenin hemen cikip bu durumu düzeltmesini bekliyorum. Aziz Yildirim aleyhine bir suclamasi var ise ispatlari ile ortaya koysun. gazeteler söylediklerini captirdi ise hemen cikip ben öyle demedimdemeli.
Alt 13.04.2006, 14:59
unknown

Standard ali senin

götü kocamaaaaaaaaaaaaaaaaan
kocamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan
Alt 14.04.2006, 10:53
Benutzerbild von kes
kes kes ist offline
Neuer Benutzer

Standard bravo... o.T.

ohne Text
Alt 16.04.2006, 11:12
Neuer Benutzer

Standard Manisa Fener maci

Macin basinda öne gecen ve ondan sonra üc net gol kaciran fenerbahce en büyük düsmani olan rehavete kapilinca cezasini cekti. mac daha 0:1 iken fenerli futbolcular maci birakmis bir görüntü veriyorlardi, nasil olsa bu maci kazanirim havasindalar. güya profesyonel olacaklar bunlar, halbuki profesyonel futbolcu mac bitmeden macin kazanildigi bilincinde olmaz. öz güven motivasyon acisindan iyidir ama asiri öz güven oluncada rehavet oluyor.

bugün gs liderligi kapacak, ama havaya girmesinler gelecek haftasonu o liderligi geri iade edecekler bundan hic bir süphem yok.

Mac sonunda manisali bir görevlinin mikrofondan kötü slogani etmesi hos bir olay degildi. Bu olay mac boyunca kötü bir olay yapmayan ve mac sonrasi yenilgiye ragmen takimlarini büyük bir cosku ile destekleyen fenerbahce taraftarini fisekledi. Manisaspor eminimki fener camiasindan özür dileyip suclulari kendi icinde cezalandiracaktir. taraftarlar her macta böyle sloganlar atiyorlar ama ise bir görevlinin karismasi ve bunu mikrofondan yapmasi isin boyutunu degistirir. tabiki provakasyona kapilan fener taraftarida suclu. halkimizin artik tam olarak islemesede bir hukuk devletinde yasadigimizi ögrenmesi lazim. madem manisali görevli küfür eti ve bunun ispati var, niye siddete bas vuruyorsunki hukuksal olarak hakli oldugun bir olayda haksiz durumuna düsüyorsun. trübünlerde yaklasik 2 bin fenerli vardi, bunlarin icinde hicmi bazilarini sakinlestirecek bir kac kisi yoktu. birde manisa polisine deginmek istiyorum, atese körük ile gidecegine bu insanlari sakinlestirme yoluna gidebilirlerdi. bunu yapmamalarinin nedeni bence haftalardir süre gelen fener düsmanligini pekistirme operasyonlaridir.

Bu arada manisasporu tebrik ederim, keske her macta böyle canla basla oynasalarda ligimiz kalitesiz diyenleri sustursalar.

Komik bir ani: bir arkadas dün söyledi "abi gsliler manisaya kesin tesvik primi verdiler diye" benim cevabimda su oldu "hadi canim gs kendi futbolcularinin taksitlerini ödeyemiyor bunu nasil yapsin, birde fenere karsi tesvik primi vermeye gerek yok, cünkü karsi takim futbolculari hep fener karsisina iyi bir motivasyon ile cikarlar, bu fenerin büyüklügünü gösterir o yüzdende kizmak yerine bu durumdan mutlu olmak gerekir".
Alt 16.04.2006, 12:35
Benutzerbild von kes
kes kes ist offline
Neuer Benutzer

Standard o tartismayi cikaran kisiyi..

emniyet müdürleri tutukladi.
ve su an ntv´de futbol-aktuelle bakiyorum...
baskanlarida özür diledi.

bugün lider olurmuyuz???..tabii önce rizeyi yenmek gerek...3 sene öncede ali sami yende ankaragücüne yenildik....

belese mac yok...!!!

ama eger lider olursak...haftayda lider olup kadiköyden cikariz
Alt 16.04.2006, 12:36
Neuer Benutzer

Standard birde macin hakemine deginmek istiyorum

macin hakemi genelde iyi bir mac cikardi ama nobrenin yüzde yüzlük penaltisini es gecerek macin skorunu etkiledi bence. bu sunu gösteriyor aylardir fener kolaniyor diyenler hakemleri etki altina almislar. hakemlerimiz her macta hata yapiyorlar, fener lehinede fener aleyhinede hatalar var, ama sadece fener lehine olanlar gündeme geliyor. ayni sekilde gs lehine ve aleyhinede hatalar oluyor ve nedense sadece gs aleyhine olanlar gündem yaratiyorlar. buda hakem hatalarini yorumluyan bir sürü kisinin ne kadar samimi ve mert olduklarini (yani hic samimi ve mert olmadiklarini) gösteriyor.

Sonucta fenerin bir penaltisi calinmadi diye yenilgiye kilif hazirlamak futbola saygiusizlik olur. yenilginin tek nedeni fenerli futbolcularin rehavetidir.
Alt 16.04.2006, 12:45
Neuer Benutzer

Standard ben buna katilmiyorum

fener kadiköyde gsye mac falan vermez o macin bence tek bir ihtimali var. diger ihtimaler bence sürpriz olur, tamam futbol sürprüzlere acik bir oyundur tipki vestel maci gibi, ama fenerli futbolcularada cok güveniyorum.

bakalim hangimizin idiasi gerceklesek. ikimizinde macin skoru hakinda temenimiz ayri olabilir ama eminimki macin olaysiz gecmesi ikimizin ortak temenisidir.
Antwort