Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 09.05.2014, 15:50
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Iste diyorum ya,gercekten cahil bir toplum bu Türk toplumu....
Git osmanli tarihini oku,yeniceriler ne onlara bak belki görürsün.......
okumak cehaleti giderir fakat ahmaklik baki kalir
be gerzek Türk milletinde cahiller vardir fakat senin gibi beynini kiraya vermis ahmaklara pek rastlanmaz
gelmis müslüman mahallesinde salyangoz pazarliyorsun
burasi insanlar platformu, goriller insaniktan henuz anlamazlar. gelisimini cogu tamamliyamamis.örnegi sensin
Alt 09.05.2014, 16:07
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard :))))

Yine ayni edebiyat?
"Müslüman mahallesinde salyongoz satiyorsun"
60 yildan fazla oldu bu gazete kupürü, provakasyon yazisi cikali....
Birsey bulamayinca susturmaya mi calisacaksiniz?
Bu sizin icinde bulundugunuz asagilik pisikolojisini gösterir...Yazik ya,bu Türk toplumu sizin gibi densizlerden cekti ne cektiyse,isinize gelmeyince ezbere,ajitatif kelimelere,cümlelere sarilin.....
Cahillik baki degil sanirdim kanat getirdim,vaybee ye takilan bütün türklerde baki))))
Aslinda hersey ortada,sen tas devrinden kalmasin belli,en iyisi sen inine geri dön,benimle ASIK atmak senin harcin degil,sen bi kütüphanenin yolunu tut,belki islamci kitaplarla doldurulmamis bir iki kütüphane vardir,oku kendini gelistir,o arada bir firinda ekmek ye daha sonra gel benimle tartis....
Ajitasyonla tartisma yürütüyor,sanki burasi stadyum))))))
Alt 10.05.2014, 05:35
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bugun almanya'da alman gibi yasamadigin zaman hor goruluyorsun, ise alinmiyorsun. Basi kapali kadin sirf mini etek giymiyor diye, orasini burasini alman kadinlari gibi acmiyor diye almanlar tarafindan asagilaniyor.

Amerika'da amerika dogumlu, etnik kokenin amerikan olmadigin surece Wal-mart gibi alisveris marketlerinde her ne kadare egitimli ve yetenekli olsan, abd vatandasi olsan bile, sirf etnik kokeninden dolayi terfi edemiyorsun. Bunlar halen yasanan ornekler.

Bu gibi orneklerin haddi siniri yok. Almanya'da yasananlari orada yasayan arkadaslarimdan duyuyorum, amerika'da da bizzat bulunarak gordum, halen de duyuyorum.

Ne zaman asimile olmayi kabul edersin, benliginden vazgecersin, onlar gibi yasamayi kabul edersin, o zaman batili ulkelerde kabul edilirsin.
Alt 10.05.2014, 22:36
Erfahrener Benutzer

Standard .......

Sana o bilgileri kim verdiyse yalan söylemis?Almanya resmi dairelerde,sirf dinsel ayrim olmasin diye basörtüyü kabul etmiyor,sanirim birde hastahanelerde....Bunun disinda alman devletinin,islamist guruplara yaptigi yardimi kanimca Türkiye bile yapmiyordur?
Hatta Merkel,Müslümanlik dini de Almanya ya ait oldugu yönünde demec verdi....
Dersden gibi bir sehirde(Ki fazla Türk yasamaz)Minareli bir cami var,isteyen netten bakabilir?
Alman halki,aslinda gelismeye acik bir halk,simdiye kadar ben almanyada ne komsularimda nede isyerinde hicbir problem yasamadim....
Senin söylediginin aksine,bazi isletmelerde(Bunu bizzat yasayan kisi anlatti)istedigi ve ön anlasma yaptigi taktirde,is esnasinda bile namaz kilma izni veren firmalar var.....
Bence insanlar karsisindakini daha cok kemiklestirmek icin bu yalanlari uyduruyor....
Avrupa sosyal devlet sütatüsünü henüz yitirmediginden,sosyal,kültürel ve dinsel aktivitelerde,gerekli kosullar yerine getirildiginde,ekonomik ve sosyal olarak destekleniyor....
Sana anlatanlara söyle,yalan söyleyerek,kendilerini acindirmaya calismasinlar,küllüyen yalan.....
Bazi fanatik tipler vardir bazen mescitlere saldiri düzenler,ama onlar türkiyede de var,mesela Hiristiyan misyoner diye bir papaz ve arkadaslarinin girtlagini keserek öldürmek gibi......
Alt 11.05.2014, 00:28
leutnant

Reden Pscho!!!

Bu arkadasin herhalde Osmanlidan yana kuyruk acisi var. Yazilan herseyi okumadim ama son 1-2 yazilani okuduktan sonra Arkadasin burda amiyane tabirle "sidik yarisi" yapma hevesinde oldugunu farkettim. Kendisi burda dile getirmis, ama bu bence kendisinde olan "toplum tarafindan kabul edilmeme psikolojisinden" ileri geliyor.

Yenicerileri oku diye yazmissin arkadasin birisine, cok güzel yazmissin. Bence Yenicerilerin yanisira tüm Osmanliyi okusa herkes icin ne kadar büyük bir zenginligin oldugunu anlarlar. Sanada tavsiye ederim Ama yok illa merak ettigin seyler varsa cevabini veririz, burada ben biliyorum, benle yarisamassin edebiyatindan ziyade "bildiklerini anlatta" bizde ögrenelim, neyi bildigini. Ayrica senin bildiginin dogru olup olmadiginida burda belirleyelim. Sanli Osmanli Tarihinde seni burda biseyler rahatsiz etmisse, bu rahatsizligini gidermek dolayisiyla burdaki diger arkadaslarida bilgilendirmek isterim.

Neyse fazla dallandirmayim, kisaca izlenimlerimi dile getirmek istedim. Simdi eger varsa bir sorun, burdayim!!!! Ögrenmek istedigin seyleri "EDEP ve TERBIYE" dahilinde sana cevaplandiririm Kardes.

Hadi iyi geceler ))
Alt 11.05.2014, 00:35
Erfahrener Benutzer

Standard :))))

Fikir degistirdim!
Bu vaybee ye takilan Türklerin 100 de 100 ü aptal gercekten))))
Adam yaziyi okumadan cevap yazmis ya)))))))
Alt 13.05.2014, 07:53
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Alman halki,aslinda gelismeye acik bir halk,simdiye kadar ben almanyada ne komsularimda nede isyerinde hicbir problem yasamadim....
Cunku sen zaten bir musluman da degilsin bir Turk de degilsin. Kendi milli benligini, geleneklerini inkar ettiginden problem yasamaman normal. Sen kendini, degerlerini satmissin. Sirf alman'dan 'aferin' kazanmak icin. Allah'a sukur azinliksiniz.

Zitat:
Bazi fanatik tipler vardir bazen mescitlere saldiri düzenler,ama onlar türkiyede de var,mesela Hiristiyan misyoner diye bir papaz ve arkadaslarinin girtlagini keserek öldürmek gibi......
Evet o yuzden almanya'da her yil periyodik olarak coluk cocuklar evleri atese verilerek canli canli yakiliyor, gazetelerde Doner Cinayetleri seklinde hakaretvari mansetler atilabiliyor, cami duvarlarina graffitilerle kufurler yaziliyor, cami bahcelerine kesilmis domuz kafasi atiliyor.

'birkac fanatik' deyip gecistirmeye calismissin, neden halen 21. yuzyilda dunyanin en fasist ve yabanci dusmani milletleri arasinda almanlar gosteriliyor?
Antwort