Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.11.2012, 19:09
Zeynep

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Elbette ki ailenin rizasini almak dogru bir seydir, ama hersey de bir yere kadar. Elbette ki örnegin ben, bir buddist ya da hinduist birisiyyle ya da bir zenci ya da cinli ya da cingöz birisiyle asla evlenmem.
Demek istedigim bu secim meselesinde kisisel begenilerle ailevi degerlerin birlesimi vardir..

Bir Trabzon'lu bir aile taniyorum, kizlarini /henüz 7 yasinda) simdiden kardesinin ogluna yazmis gibi. Halbuki Islamiyet öncesi Türkler'de yedi nesilden önce evliklerle yapilmazdi. Bu Balkan'larin tüm ülkelerinde, Yunanistan ve Bosna-Hersek dahil tüm müslüman topluluklarda uygulaniyor.
Örnegin ben birinin teyzesinin kizini alana hicte iyi bir gözle bakmiyorum. Aile önemli dediysek, hele cekirdek aile önemli diye, amca, hala, teyze, dayi cocuklarinin evlikleri tiksindiri benim icin. Siddetle karsi cikiyorum.

Bilhasa Kürtler'de bu tür seyler cok ön plana cikiyor. Oranin kalkinmasi örnegin sirf ekonomik adimlar olmaz. Feodal asiret yapisini (agalik ve diger sacma seyler) kirmak lazim...
Dogrusun hersey bir yere kadar,katiliyorum.

Ancak ben sunu demek istedim,Bir Bayan icin,heleki Türk halkin icerisin'de Aileden destek almak cok önemli. Ailenin, Bir bayanin arkasinda/yanin'da olmasi, güc verir,ezilmez.

Erkek icin farklidir bu durum,Erkek toplum icerisin'de Bayan kadar yadirganmiyor.
Bir Bayan tabii ki ayaklarini üzerin'de dura bilir,durmali'Da, ancak bizim türk toplumun gözün'de
bekar bir bayan, arkasinda ailesi olmaz ise eger, kayip olur.
Gelen vurur,giden vurur.

Bu yüzden ben Ailem ortamina cok deger veririm.
Ha tabii insanin esi olur yuvarsi olur,o zaman Aile ikinci konum'da, benim icin.

Ileri'de de Aile ile sorun yasanmamasi icin,tabii ki en güzeli,her iki tarafin'da bir birilerini kabul etmesi,bu biraz'da bizim elimiz'de.

Esim olacak kisiyi ve ailesini,kendi aileme karsi acigini vermemek misal.

Bunun icin olgunluk gerekli.

Akraba Evliligine'de karsiyim ben sahzen..

Ailem'de ve cevremde görüyorum olumsuzluklarini'da olumlu olanlarini'da.

Konu nerden nereye gitti.

Mac kac kac?
Alt 04.11.2012, 19:33
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Zeynep Beitrag anzeigen
Dogrusun hersey bir yere kadar,katiliyorum.

Ancak ben sunu demek istedim,Bir Bayan icin,heleki Türk halkin icerisin'de Aileden destek almak cok önemli. Ailenin, Bir bayanin arkasinda/yanin'da olmasi, güc verir,ezilmez.

Erkek icin farklidir bu durum,Erkek toplum icerisin'de Bayan kadar yadirganmiyor.
Bir Bayan tabii ki ayaklarini üzerin'de dura bilir,durmali'Da, ancak bizim türk toplumun gözün'de
bekar bir bayan, arkasinda ailesi olmaz ise eger, kayip olur.
Gelen vurur,giden vurur.

Bu yüzden ben Ailem ortamina cok deger veririm.
Ha tabii insanin esi olur yuvarsi olur,o zaman Aile ikinci konum'da, benim icin.

Ileri'de de Aile ile sorun yasanmamasi icin,tabii ki en güzeli,her iki tarafin'da bir birilerini kabul etmesi,bu biraz'da bizim elimiz'de.

Esim olacak kisiyi ve ailesini,kendi aileme karsi acigini vermemek misal.

Bunun icin olgunluk gerekli.

Akraba Evliligine'de karsiyim ben sahzen..

Ailem'de ve cevremde görüyorum olumsuzluklarini'da olumlu olanlarini'da.

Konu nerden nereye gitti.

Mac kac kac?
Hangi mac, benim takim kaybetti. Aslinda böyle konulari baska bir baslik altinda islemek lazim. Avsaroglu_Can'nin icergini biraz allak pullak ettik

Geändert von Der_Levantiner (04.11.2012 um 19:45 Uhr).
Alt 04.11.2012, 19:46
Zeynep

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Hangi mac, benim takim kaybetti. Aslinda böyle konulari islemek lazim. Avsaroglu_Can'nin icergini biraz allak pullak ettik
Aynen,Avsarin Konusunu saptirdigimiz icin, sordum soruyu, ki o konu'da kalsin.

Mevzu cok derin.
Antwort