Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.10.2014, 10:04
ask_sehidi

Standard Huhuhu sanane ve gülkurusuna tavsiyem

Alt 05.10.2014, 10:43
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ask_sehidi Beitrag anzeigen
Bosphorus ben seni kaliteli, yazilari düzgün bir olan birisi olarak tanirdim. Seni Caka_Bey'den, Salih1978'den sonra düzgün kisi olarak burda tanimlayabilirdim.
Biliyorum önemi yok, burasi netice de internette kafa dagitma desarj olma yeri olarak görünüyor.
Ama bence huhusanane ve gül kurusu üyeler basta olmak üzere bayanlara biraz daha gentilmence davransan daha iyi olurdu.
Bak ben bile bunu yaptim. Senden ve kimseden kendimin yapamayacagi bir seyi beklemiyorum.

Hakaret ve küfür etmekle iftira atmakla insan ancak kendi acizligini ortaya koyar. Sen aciz misin? Imogdi Ateist evet, ama imogdi üzerinden Selanik'e ve dolayli yoldan Atatürk'e en agir hakaret yagdirman seni disklafise eder.
Bak sende bu bayrami kendine vesile al ve gecmis tartismalari unut. Yok unutmuyorum buraya kavga etmeye geldim, günlük hayatimda bir hicim, kimse beni ciddiye almiyor, herkes sanki ben yokmusum gibi davraniyor dersen o baska.
Her insan ilgi bekleye bilir ama aradigin o ilgiyi burada bulurmusun o yönden cok büyük bir süphem var. Böyle davranislarla ciddiyetini kaybedersin.
Burda kavga etmek istiyorsan bir cok kiro ve kirolice vardir emimin. Ama bunlar gül kurusu ve huhusanane degil. Ben chatte girmiyorum, dijital dünyada bu konuda analog olmayla gurur duyuyorum ama oraya gir gör ve "o yüksek seviyede" yazisasan bir cok kadin ve erkek görürsün.

Salih1978 ve Caka_Bey'e iftira hakaret edilmedi mi? Ama bi de onlarin terbiyesinden örnek al. Hic birrisinden küfür amacli ya küfürü cagristiran bir cümle okudun mu bu üyelerden?
Hep özenle meseleyi kisiselestirmeden kactilar ve kimseye öyle davranmak icin de bahane vermediler.
Cünkü kendilerinden eminlerdi. Karsi tarafa kültürsüzlügünü ve seviyesizligini gizleyecek bir platform sunmadilar..
Yanilan Bagdat'tan dönermis boshorus, yanlis yoldasin. Altini bakir yapma!
Ben örnegin Salih'in ve Caka_Bey'in terbiyeli davranislarini örnek aldim.. Ögrenmenin yasi yoktur, sende al ve inan kazanan sen olursun. Cünkü kimseyle gece kondu cingeneligi seviyesine yasamazsin ve diger üyeler de senin bu seviyeli davranisini saygi gösterir..
Göstermese ne olur dersin? Bir cacik olmaz, burasi internet, burasi netice de bir forum. Ama herkes kendini bilir.. Kendin icin iyi olur!
Ask_þehidi degilsin, yalanci_þahidi'sin. Yanlis kisilerin avukatligini yapmaya atilan.

Kendince cok iddiali laflar etmissin, forumlarda seni tanimiyor olsak ciddiye alirdik. Yaptigin irkciliklari, agza gelmeyen, ne benim ne Man_Bey'in bile agzindan cikmayan seyleri nasil savurdugunu iyi biliyoruz, halen de forumda mevcut. Benim mesajlarim da mevcut, kendininkilerle benimkileri yan yana koy.. bana bu konusmayi yapacak nitelikte olmadigini gorursun. Beni senin ya da baskasinin nasil bildigin ya da bilecegin pek umrumda degil, umrumda olsaydi kompleksli olurdum. Olmadigindan sallamiyorum. Ve sizin(birkac kisi) gibi bu sitede farkli sey beklentilerinde degilim(!)

Daha once soyledigim gibi, kadin var, kadin var, bazi kadinlara centilmence davranilir, cinsiyetinin arkasina saklanip pislik yapanlara, herkese kufur edenleri savunanlara da hak ettikleri gibi davranilir. Karsi cinse nasil davranacagimi, Erdogan'in tabiriyle ''kimseden ogrenecek degiliz''. Hayat tecrubem ve insan iliskilerinde basarim beni destekler nitelikte, bana yetiyor. Olgunlugu ve centilmenligi, burada ne 2 kiz kurusundan ne de abuk subuk konusan baska bir kisiden ogrenmeyecegiz. Hayatta her zaman hak eden kisi hak ettigini almali, iyiyi hak ediyorsa iyiyi, yaptigi pisliklerden dolayi kotlugu hak ediyorsa kotulugu. Altini ciziyorum, bir kisi SIRF kadin diye tolerans gosterilemez. O zaman dunyanin en azili kadin teroristlerine, katillerine, hirsizlarina da SIRF kadin diye tolerans gostermek gerekir. Hayir, abarti degil. Anafikir, herkes hak ettigini alir. Benekalice ile politik goruslerimiz %500 zit olmasina ragmen onunla aramda boyle konusmalar hic gecmedi gececegini de sanmiyorum, ne kadar katilmadigim dusunceleri olsa da bunlar gibi abuk subuk konusmuyor. Kadin var, kadin var.

Ben aciz degilim, ama Imogdi, huhusanane adli ne oldugu belirsiz aciz. Kimsenin ateist olmasi zerre umrumda degil, her Islam'dan nefret edeni cezalandiracak olsaydik dunyada yuz milyonlarca insani tek tek cezalandirmak gerekirdi. AMA, yapilan sey o degil, yapilan sey internetin verdigi gevseklikle kufur ve hakaret edip caktirmadan bundan siyrilmaya calisanlari enselerinden yakalamak. Sen bunda yok musun? Eyvallah olmayabilirsin, golge etme o zaman. Golge etmeye calisan 50 kisi olsa bile tek basima yeterim. https://www.youtube.com/watch?v=dhW1WJY4Z20

Ataturk'u burada en fazla savunan benim, denyonun teki PKK'yi kahraman orgut olarak gostermeye calistiginda, Apo'ya lider dediginde, sen DEGILDIN Ataturk'u savunan, aksine afedersn korkak kopekler gibi kuyrugunu bacaklarinin arasina sikistirip ''aman bana soz gelmesin'' diyerekten kaciyordun, ama soz konusu Filistinli kadin cocuk olunca alayina kufur etmesini de iyi bildin. ''people in glass houses...'' diye bir soz vardir bilirsin.

Kisa sure once Man_bey ve sen hakkinda soylediklerimi kalkmis sen bana soylemeye calisiyorsun simdi ) belki de bu baslikta Man_bey'in benimle paralel dusundugundendir. Ama su var, sen konusunda Man_bey'i biraz da hakli goruyorum simdi. Cunku bazi insanlar var, gercekten yanlislarinda inat ediyorlar ve onlara hak ettikleri verilmeli, belki de o da sana hak ettigini vermeye calisiyordur? Demek o derece buyuk bir pislik yapmissin sen de. Bilemiyorum ayrintilarini. Adam bu kadar senin ustune geliyorsa, zevkine degildir herhalde.

Caka bey ya da Salih degilim, olmak zorunda da degilim, onlarin yaptigi gibi abuk subuk konusanlarin basini oksayacak kucak acacak degilim.

Yanlis kisileri savunuyorsun. Bir hirsiza, katile ya da herhangi bir suc islemis kisiye yardim, destek ve yataklik eden de mahkemede zanli olarak tutuklanabilir. Sen en iyisi gecmisini unutarak boyle tavsiyelere, hele ki uzerine vazife olmayan konularda, ya da sirf karsi cinse hos gozukecek sekilde, ve tavsiye vermeyi yapacak son kisi olmana ragmen, bulunmaman. Bir yanlisi savunan o yanlisi yapan kadar sucludur. Senin icin en iyisi bu olacaktir, sana tavsiyem budur. Biraz dobra bir soz olacak ama, birak da kimse kaldiramayacaklari .....gin altina girmesin.
Alt 05.10.2014, 10:50
ask_sehidi

Standard

Ben sana diyecegimi dedim! Uygulamak ya da uygulamamak sana kalmis bir durum!
Seninle de bu tartismayi gereksiz sekilde uzatmayacagim!
Suc bende ki sana yazdigim icin. Neyse seninle bu konuyu fazla uzatmayacagim. Dedigimi dedim, sende dedigini dedin. Fazlasi gereksiz ayrinti.

Hadi seninde gecmis bayramin mübarek olsun bosphorus
Alt 05.10.2014, 10:51
Erfahrener Benutzer

Standard

Sana guzel bir tavsiyede bulundum, tesekkure gerek yok rica ederim.

Bayram daha gecmedi, 2. gunu. Senin de bayramin ailecek kutlu olsun.
Alt 05.10.2014, 10:57
ask_sehidi

Standard

Haa bak iste bu hosuma gitti.
Güzelce yazismak varken ne bu gereksiz didismeler....

Geändert von ask_sehidi (05.10.2014 um 12:01 Uhr).
Alt 05.10.2014, 23:20
Erfahrener Benutzer

Standard

Guzelce yazismak herkesle olmuyor iste, toleransin da siniri var. Ceza mahkemeleri neden kurulmus? Bana dokunmayan yilan bin yasasin dusuncesi yanlis. Adamin biri cikacak PKK'ya kahraman orgut diyecek, orgut propagandasini internetten yapacak, sen bunu okuyacaksin, sessiz mi kalinmali?

Sana soyleyeyim, bundan 10 sene oncesinde kimse sessiz kalmiyordu, ne zaman millet sessiz kalmaya basladi, Istanbul'un gobeginde Apo fotografi sallamaya o zaman basladilar.

Teror hem fiziksel hem psikolojik bir kanserdir, bonzai'den daha tehlikeli bir kanserdir.
Alt 06.10.2014, 17:13
ask_sehidi

Standard

Aslinda bir cok sey yazmak isterim, örnegin on sene ya da 12 sene önce hükümet kim idi? Ve niye sessiz kalinmiyordu? O seyyar mahkeme uygulamalarini kim uygulamaya gecirdi?? Ya da örgütle Hakan Fidan öncülügünde kimler görüsme yapti? Vs. Vs.
Ama su siralar gereksiz tartismalara girmeyecegim bosphorus. Neticede benim destekledigim parti malesef benim istedgim dogrultu da calismiyor. CHP'de Kemal Kilicdaroglu genel baskan iken siyasi yazilar yazmayacagim. Ve vaktim de malesef dar.

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Guzelce yazismak herkesle olmuyor iste, toleransin da siniri var. Ceza mahkemeleri neden kurulmus? Bana dokunmayan yilan bin yasasin dusuncesi yanlis. Adamin biri cikacak PKK'ya kahraman orgut diyecek, orgut propagandasini internetten yapacak, sen bunu okuyacaksin, sessiz mi kalinmali?

Sana soyleyeyim, bundan 10 sene oncesinde kimse sessiz kalmiyordu, ne zaman millet sessiz kalmaya basladi, Istanbul'un gobeginde Apo fotografi sallamaya o zaman basladilar.

Teror hem fiziksel hem psikolojik bir kanserdir, bonzai'den daha tehlikeli bir kanserdir.

Geändert von ask_sehidi (06.10.2014 um 17:23 Uhr).
Alt 07.10.2014, 07:42
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ask_sehidi Beitrag anzeigen
Aslinda bir cok sey yazmak isterim, örnegin on sene ya da 12 sene önce hükümet kim idi? Ve niye sessiz kalinmiyordu? O seyyar mahkeme uygulamalarini kim uygulamaya gecirdi?? Ya da örgütle Hakan Fidan öncülügünde kimler görüsme yapti? Vs. Vs.
Ama su siralar gereksiz tartismalara girmeyecegim bosphorus. Neticede benim destekledigim parti malesef benim istedgim dogrultu da calismiyor. CHP'de Kemal Kilicdaroglu genel baskan iken siyasi yazilar yazmayacagim. Ve vaktim de malesef dar.
AKP'nin orgutle konusma politikasini hic desteklemiyorum (belki de gercekten PKK'yi bitirmeye yonelik baska planlari vardir bilemiyoruz), diyerek geciyorum.
Alt 07.10.2014, 17:40
ask_sehidi

Standard

Öyle bir politikalarinin oldugunu sanmiyorum, cünkü o politikayi belirleyen bir cizgi göremiyorum.
Su günlerde örgütün bitecegini degil tam tersini büyük bir sekilde güclenecegini düsünüyorum. Akan her damla göz yasi ve kan örgütün kanina kan canina can katacaktir. Like it or not! This is the truth!

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
AKP'nin orgutle konusma politikasini hic desteklemiyorum (belki de gercekten PKK'yi bitirmeye yonelik baska planlari vardir bilemiyoruz), diyerek geciyorum.

Geändert von ask_sehidi (07.10.2014 um 18:18 Uhr).
Alt 17.10.2014, 22:50
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Antwort