Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 19.03.2015, 09:41
sarioglan

Standard "kürt Açılımını Başlattık""kürt Açılımını Kapattık" Dalgana Bak Usta!

"KÜRT AÇILIMINI BAŞLATTIK""KÜRT AÇILIMINI KAPATTIK" DALGANA BAK USTA!

Recep Tayyip Erdoğan Türk milletinin aklıyla dalga geçmeye devam ediyor. Bu konuda biraz da maalesef milletimiz onu önce Başbakan yaparak, sonra da Cumhurbaşkanı yaparak taviz vermiştir.
Daha iki hafta önce PKK adına siyaset yapanlarla birlikte, elinde top gibi oynadığı AKP iktidarının mensupları kameraların karşısına geçip, (AB)(D)ullah Öcalan'ın mesajlarını okuduğu gerçeği ortada iken, İmralı ve Kandil arasında heyetlerin biri gelip diğeri giderken, "Hakan'ım" tekrar MİT müsteşarı yapılınca ilk işi İmralı'ya gitmek olmuşken, Güneydoğu bölgesinde tüm hâkimiyet terör örgütü PKK'ya bırakılmışken, Türk milletinin aklıyla dalga geçen Recep Tayyip Erdoğan yine piyasaya çıktı ve "Kürt Sorunu" adını verdikleri ihanet projesi için "Bu işi kapattık, bitirdik" açıklamasını yaptı.
Bu açıklamayı, Erdoğan'ın İmralı'ya bizzat gönderdiği televizyondan izleyen ve duyan Öcalan alçağı, acaba bu açıklamaya neresiyle gülmüştür?
Gerçi Recep Tayyip Erdoğan'ın acınacak şekildeki bu halini Öcalan çok iyi biliyor ve iyi bildiği için de ses kayıtlarına yansıyan bir konuşmasında "Şuan Tayyip Erdoğan'ın görevi popülizm yaparak halkı oyalamaktır" açıklamasını yapmıştı.
Recep Tayyip Erdoğan'ın PKK Açılımı için "Bu işi kapattık, bitirdik" demesi mecburiyettendir. Millet önünde böyle konuşmaya eli mahkûmdur. Çünkü tüm anketlerde AKP'nin mum gibi eriyişi gözükmekte ve bu eriyişte en büyük etkenlerden birisi yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet olayları olduğu kadar PKK'ya verilen tavizlerdir.
Recep Tayyip Erdoğan seçimlere kadar halkı böyle idare edecek ve perde arkasından da PKK ne talep ediyorsa onu bir bir yerine getirecektir. Bebek katili Öcalan'ın yine bir ses kayıtına yansıyan konuşmasında söylediği "Ben ne dersem Tayyip onu yapıyor" sözüyle, bugüne kadar yaşananları yan yana değerlendirdiğimizde tespitimizin doğruluğu çok net anlaşılacaktır.
Türk milletiyle dalga geçmeyi zevk haline getirmiş Recep Tayyip Erdoğan'ın "Varsa yoksa Kürt sorunu diye bir şey yok. Ben 2005'te Diyarbakır'da bunu ifade ettim ve bu süreç kapandı. Bizim sorunumuzdur dedik ve biz bu işi kapattık, bitirdik. Hala bunu devam ettirmek isteyenler var. Bunu niye devam ettirmek istiyorlar? Molotofkokteylini eline almak için. Niye? Havai fişeklerle insanları öldürmek için. Niye?" sözleri gerçekten ibret vesikasıdır.
Ölmüş PKK'yı "Kürt Açılımı başlattık" diyerek dirilten de kendisi, şimdi "Bu işi kapattık, bitirdik" diyende kendisi…
PKK'yı Kandil Dağı'nda koruyup besleyen Barzani'yi baş tacı eden, Kobani'de çatışan PKK'lılara yardım etsin diye Barzani'ye silah yardımı yapan ve Peşmergelere Türkiye üzerinden koridor açan Recep Tayyip Erdoğan'ın hala havai fişek ve molotofkokteyliyle uğraşması ne kadar ne kadar duygusal(!) değil mi?
Terör örgütü PKK'yı ve Bebek katili Öcalan'ı Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getiren bu Recep Tayip Erdoğan'a, bu millet daha ne kadar katlanacaktır?
Reklam filmindeki "Aç- kapa Artema" spotu gibi "Kürt Açılımını başlattık", "Kürt Açılımını kapattık" diyen bu Recep Tayyip Erdoğan bu milletin evlatlarıyla daha ne kadar dalga geçecektir?
Bu açma-kapamaları ülke bölünene kadar sürecek midir?
Sözde "Kürdistan'a selam" gönderdiğine göre, Türkiye'nin haritasını, sınırını, rejimini değiştireceğini açıkça ifade eden BOP'da Eş başkanlık yaptığına göre, Öcalan'la pazarlık yapıp, Barzani ile yol yürüdüğüne göre Türkiye'yi bölmeyi kafasına koymuştur. Türk milleti artık bu gidişata dur demelidir.
"Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir." diyerek MHP'ye saldırdıktan bir yıl sonra "MİT Müsteşarımızı İmralı'ya gönderen benim, Oslo'ya gönderen benim." diyebilen birisinin "Kürt Açılımını başlattık", "Kürt Açılımını kapattık" sözleri sizce bir ciddiyet taşır mı?
Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kürt Açılımını başlattık" dediğinde de "Kürt Açılımını kapattık" dediğinde de yaptığı uyarıları ve tespitleriyle haklı çıkan tek parti MHP ve tek lider Devlet Bahçeli olmuştur.
Daha bir-iki hafta önce "PKK silah bırakacak, çözüm süreci başarıyla sonuçlandı" kampanyası başlatanların, bugün PKK'ya tepki gösteriyor rolünü oynaması sizin dikkatinizi çekmiyor mu?
Burada hemen aklımıza Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Recep Tayyip Erdoğan'ı tanımladığı şu cümleler akla geliyor: Tayyip bey çok iyi bir oyuncu. Bir senaryo çizildiği zaman, bir oyun planı kurulduğu zaman, o plan çerçevesinde kendisine düşenin ne olduğunu hemen kavrayıp onun gereklerini vücut diliyle, sözleriyle ifa etmekte güçlük çekmiyor, kolayca adapte olabiliyor. Bu manada yetkin bir aktör"
Nabi Avcı'nın dediği gibi çok iyi bir oyuncu olan Recep Tayyip Erdoğan "Bu işi kapattık, bitirdik" diyorsa çizilen yeni senaryoyu oynuyordur.
Bebek katili Öcalan'ın sözünü tekrar hatırlayalım mı?
"Şuan Tayyip Erdoğan'ın görevi popülizm yaparak halkı oyalamaktır"

YILDIRAY ÇİÇEK
Antwort