Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.05.2012, 09:47
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von Salixalba Beitrag anzeigen
düsündümde din ve ahlak anlayisi olmadiginda bizim hayvandan ne farkimiz olabilirki. hayvan aleminde zaaten güclü olan kazanandir. bana kalirsa insan aleminde var olma sansi da, aklini ve fikrini kulanma sansidir. akil ve fikir sahibi olmak icinde, nefsine ve zaafina hakim olman gerekir. zayif düsmemek icin, kendi hislerinden yenilmemek icin cok sükür allahimiz var.
Atatükcü Kemalist ve atatürkü seven birisi onun dedigini uygular!!!

Mustafa Kemal Atatürk: "Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkümdurlar. Böyle kimselerle ilerlemek mümkün degil. Onun icin önce din ve namusu kaldirmaliyiz."
Alt 13.05.2012, 22:04
OnMyOwn

Standard Atam..sen kalkta bunlar yatsin.

Atatürkün böyle birsey dedigine hic inanmiyorum. Bunlar Atatürkü lekelemek icin uydurulan seyler oldugu kesin. Bu kadar aptal birsey ancak akilli gecinen aptallar tarafindan ortaya atilmis olabilir.

Din kalksin, ahlak kalksin... Bunlarin hicbirisi kalkmaz, ama siz kalkarsiniz. Yüzyillardir var olan, toplumun temelini olusturan seyler ufak beyinler istiyor diye kalkmiyor Allahtan.

Forum gün gectikce kirleniyor. Hic güzel bir paylasim yok. Beyinsiz ve pis insanlar toplanmis topluca kusuyorlar sanki igrenc düsüncelerini heryere.

Forumu okumayi düsünmüyorum bir daha. Aydinlik beynimi ve kalbimi bu gibi pis seylerle doldurmak istemiyorum. Dünyaniz cok kirli. Size iyi kusmalar.
Alt 14.05.2012, 09:20
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Atatürkün böyle birsey dedigine hic inanmiyorum. Bunlar Atatürkü lekelemek icin uydurulan seyler oldugu kesin. Bu kadar aptal birsey ancak akilli gecinen aptallar tarafindan ortaya atilmis olabilir.

Din kalksin, ahlak kalksin... Bunlarin hicbirisi kalkmaz, ama siz kalkarsiniz. Yüzyillardir var olan, toplumun temelini olusturan seyler ufak beyinler istiyor diye kalkmiyor Allahtan.

Forum gün gectikce kirleniyor. Hic güzel bir paylasim yok. Beyinsiz ve pis insanlar toplanmis topluca kusuyorlar sanki igrenc düsüncelerini heryere.

Forumu okumayi düsünmüyorum bir daha. Aydinlik beynimi ve kalbimi bu gibi pis seylerle doldurmak istemiyorum. Dünyaniz cok kirli. Size iyi kusmalar.
atan gebermeden önce son meclis konusmasinda acikca dinsiz oldugunu belirtmistir.

muztafa kemal ataürk: "Aziz milletvekilleri,

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.
"
Alt 28.05.2012, 18:15
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von AzziToni Beitrag anzeigen
Demek Ata ateist olsaydi ruslar ingilizler cirit atacakti.
Bu hiristiyanlar cirit atsaydi türkeyede ne degisecekti?

1. hilafet kalkardi / halife kovulurdu
2. insanlari dinden uzaklastirma baslardi
3. basörtüsü yasaklanirdi
4. sapka zorunlulugu getirilirdi
5. hocalar asilirdi
6. harf devrimi yapilirdi
7. eski kitaplar yok edilirdi
8. osmanli devamli kötülenirdi
9. camiler ahir yapilirdi
10. ezan türkcelesirdi
11. din ve devlet ayrilirdi
12. seriat kaldirilirdi
13. dini devlet kontrolu altina alip diyanet kurulurdu
daha sayilacak cok sey var....

Hier ein Zitat von Mustafa Kemal Atatürk: "Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkümdurlar. Böyle kimselerle ilerlemek mümkün degil. Onun icin önce din ve namusu kaldirmaliyiz."
Namuslu olanlara bakin bi hele! Anasini boyayip babasina zatanlar artik namuslu kesildiler! Paraya Allah'ini satanlar dindar oldular..

ATATÜRK HAKLI CÜNKÜ NAMUS KAYBDILEMEZ KAZANILIR!
Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg 295042_388177751232915_174576855926340_1119927_1529076458_n[1].jpg (41,7 KB, 4x aufgerufen)

Geändert von Der_Levantiner (28.05.2012 um 18:28 Uhr).
Alt 29.05.2012, 10:39
AzziToni

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
.....

ATATÜRK HAKLI CÜNKÜ NAMUS KAYBDILEMEZ KAZANILIR!
Atan bu cümleyle hakliysa sen pesinden ayrilma:

"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkümdurlar. Böyle kimselerle ilerlemek mümkün degil. Onun icin önce din ve namusu kaldirmaliyiz"
Alt 29.05.2012, 13:03
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkümdurlar. Böyle kimselerle ilerlemek mümkün degil. Onun icin önce din ve namusu kaldirmaliyiz"
Zitat:

Dogrusunu söylemek gerekirse ben bin hafizin torunuyum, eger ben mektebinde dinimi ögrenmeseydim, Yasar Nuri Öztürk gibi kaliteli hocalarin degerli fikirlerinden yararlanmasaydim, acik söylüyorum atheist olurdum bu dünyami da ahirettimi de yakardim. Allah Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ten bin kere razi olsun!

Atatürk'ün onu söyledigini sanmiyorum ama eger söylemis bile olsa vardir bi bildigi. Size Tayyip'e dokunmak ibadetse, bize Ata'ya uymak dinin temel sartidir!
Alt 29.05.2012, 13:30
AzziToni

Standard

Zitat:
Dogrusunu söylemek gerekirse ben bin hafizin torunuyum, eger ben mektebinde dinimi ögrenmeseydim, Yasar Nuri Öztürk gibi kaliteli hocalarin degerli fikirlerinden yararlanmasaydim, acik söylüyorum atheist olurdum bu dünyami da ahirettimi de yakardim. Allah Prof. Dr. Yasar Nuri Öztürk'ten bin kere razi olsun!

Atatürk'ün onu söyledigini sanmiyorum ama eger söylemis bile olsa vardir bi bildigi. Size Tayyip'e dokunmak ibadetse, bize Ata'ya uymak dinin temel sartidir!
Atayla Kasar Nurinin ne alakasi var?

Kasar Nuriyi o kadar seviyorsan onun fetvasina göre hareket et.

Kasar Nuriye göre 70 yasindaki adam 30 yasindaki bi bayanla evlenmesi gerekiyormus
Sekreteriyle kiristiran adamin reklamini yapmak pek yakisir degil.
Alt 29.05.2012, 13:35
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Atayla Kasar Nurinin ne alakasi var?

Kasar Nuriyi o kadar seviyorsan onun fetvasina göre hareket et.

Kasar Nuriye göre 70 yasindaki adam 30 yasindaki bi bayanla evlenmesi gerekiyormus
Sekreteriyle kiristiran adamin reklamini yapmak pek yakisir degil.
Gene güzel söylemis..Ne var bunda 70 yasindaki adama 30 yasindaki bir kadini helal görürüm. Ama senin uyduruk ehliyetsiz sünnetine göre 40 yasindaki adama 9 yasindaki bi cocugu tecavüz etme hakki veriyorsunuz. Bir de pis emellerinize peygamber efendimizi alet ediyorsunuz.

Iste bu benim icin kirilma noktasiydi, buna inanan ile ben ayni dinden olamam!
Alt 29.05.2012, 13:38
AzziToni

Standard

Zitat:
Gene güzel söylemis..Ne var bunda 70 yasindaki adama 30 yasindaki bir kadini helal görürüm. Ama senin uyduruk ehliyetsiz sünnetine göre 40 yasindaki adama 9 yasindaki bi cocugu tecavüz etme hakki veriyorsunuz. Bir de pis emellerinize peygamber efendimizi alet ediyorsunuz.

Iste bu benim icin kirilma noktasiydi, buna inanan ile ben ayni dinden olamam!
Ayni Kasar Nuri 20 yasindaki erkegin 10 yasindaki kizla evlenmesini öneriyor. Buna ne dersin?

Simdi kivirmadan bu soruya cevap verecekmisin diye merak ediyorum
Alt 29.05.2012, 13:47
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Ayni Kasar Nuri 20 yasindaki erkegin 10 yasindaki kizla evlenmesini öneriyor. Buna ne dersin?

Simdi kivirmadan bu soruya cevap verecekmisin diye merak ediyorum
Öyle yaptigini sanmiyorum! Hangi kitapinda bunu yazmis? Merak ettigim tek sey kaynaktir!
Antwort