Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.10.2011, 12:30
Isis_

Standard Mongolistan

artik Mongolistan sowjetlerden bölüneli begri, bilhassa bati tarafindan büyük ilgi görmeye basladi.angela merkel den tut da, hristiyanlastirma cabalarina kadar hareketler basladi. mongolistanin toprak alti zenginlige ayrica dünyada en ön siralardaymis. türklerin soyu mongollardan gelmis. türkiye ne kadar ortak isler yapiyor mongollarla merak ettim.

Rohstoffreiche MongoleiDeutschland besiegelt Milliardengeschäft

Als erste deutsche Kanzlerin hat Angela Merkel die Mongolei bereist. Dabei geht es auch um die Verbesserung der wirtschaftlichen Beziehungen. Die Mongolei gilt als eines der rohstoffreichsten Länder der Welt. Und davon möchte auch Deutschland profitieren. Die Rohstoffpartnerschaft ist bereits unter Dach und Fach.

http://www.n-tv.de/mediathek/videos/...le4517031.html
Alt 13.10.2011, 14:18
Benutzerbild von PasaZade
PasaZade PasaZade ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Isis_ Beitrag anzeigen
artik Mongolistan sowjetlerden bölüneli begri, bilhassa bati tarafindan büyük ilgi görmeye basladi.angela merkel den tut da, hristiyanlastirma cabalarina kadar hareketler basladi. mongolistanin toprak alti zenginlige ayrica dünyada en ön siralardaymis. türklerin soyu mongollardan gelmis. türkiye ne kadar ortak isler yapiyor mongollarla merak ettim.

Als erste deutsche Kanzlerin hat Angela Merkel die Mongolei bereist. Dabei geht es auch um die Verbesserung der wirtschaftlichen Beziehungen. Die Mongolei gilt als eines der rohstoffreichsten Länder der Welt. Und davon möchte auch Deutschland profitieren. Die Rohstoffpartnerschaft ist bereits unter Dach und Fach.

was bedeutet 'begri'?
Alt 13.10.2011, 14:19
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Moðolistan 20 bin Türk erkeði arýyor

Zitat:
Zitat von Isis_ Beitrag anzeigen

Mogolistan'la malesef basta ticari olmak üzere, siyasi ve kültürel iliskilerimiz yüksek bir nokta da degil. Biz millet olarak hep ikinci olarak adim atmayi severiz. Yunanlilar ve Israilliler dogu Akdeniz'de petrol mu ariyorlar. biz de aramaya cikariz. Ege de Petrol mu ariyorlar biz de aramaya cikariz. Ama hic bir zaman piyoner olupta ilk adimi biz atmadik. Haa? Duymus gibi oluyorum. Bunun Mogolistan'la alakasi ne? Yazacaksam Mogolistan'la Türkiye'nin iliskileri hakkinda yaziyim. Yoksa konu disi olur düsüncelerinizi aliyorum. Peki gelelim soruya, iliskiler var mi yok mu? Ohoooo olmaz mi hic? Tam ta Türklere yakisir sekilde sImsIkI iliskler kurmak bile söz konusu Bu haberi ilk okudugumda merhum sevdigim yazar Aziz Nesin aklima gelmisti. Bu da benden ona gelsin..

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/13540806.asp

Not: Hürriyet yazarlari, bakin bu benim yaptigim mizahi sekildeki yaziyi lüften kopyalayipta Hürriyetin bir kösesine sokmayin... Kendiniz düsünün kendiniz üretin. Baskalarinin izinden gidenler kendileri iz birakamazlar, unutmayin. Kopyayla bir seyin aslina ulasamazsiniz.. Aziz Nesin Vakfina bagista bulunun eger ci$ yerine is yapiyim diyorsaniz. O vakif sirf kitaplarin satislarindan elde edilen gelirle ayakta durma savasi veriyor. Hülya Avsar, Ebru Gündes, top mu tüfek mi ne idigü belli olmayan, Tarkan'dan, Serdar Ortac'tan ve ayni ölcülerde yayin yapacaginiza toplumsal sorunlara ve sorulara cevap ve cözüm üretin ve kalemizden kagida dökün....

Geändert von Der_Levantiner (13.10.2011 um 14:23 Uhr).
Antwort