Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.02.2009, 09:20
fos

Standard

Genc bir insan olan Mesut Özilin iyisiyle ve kötüsüyle hem insan olarak hem de bir sporcu olarak tüm gelecegi henüz önündedir.Insallah dürüstlügüyle akillarda kalir.Iyi temennileri disinda bir kehanette bulunmak ne kadar anlam tasiyabilir? Ne kadar dogru olabilir?

Kendisi hür iradesiyle Alman milli takiminda oynama kararini verirken, ne Türk milli takimini, ne Türkiyeyi, ne de Türkleri rencide edecek bir harekette bulunmamistir. Bilakis bu düzeysiz tepkilerden sonra bile bu konuda tek bir negatif söz sarfetmemistir. Bir sporcunun terbiyesi zaten buna müsaade etmez..

Gecmisinden bu güne dek bu asamaya gelmek icin basta kendisi ve ailesi ugras göstermistir. Karari -spor kariyerindeki geleceginin performansi ve oynayacagi herhangi bir milli takim icin forma giyip giyemeyecegi- ihtimalini baglamaz !!
Sporun dogal getirisi olan bu riske kendisi girmistir.Kazanacagi hertürlü ün de onundur.
Roger Milla gibi, ciftliginden alip zorla milli takimda oynatacak da degiliz, baska sporcumuz mu yok? Yolu acik olsun.

Mesut Özilin ne arkadasyim ne de avukatiyim. Ama ona bir insan olarak ve bir sporcu olarak saygim var. Onu Türk milli takimida görmeyi ben de isterdim,ama bundan sonra performansina ve simdilik uydugu cesitli kriterlere (takima uyum-ilk onbire girme, ayrimcilik) binaen 2010 da Alman milli takiminda oynayacaksa eger, TV de izleyip yine gururlananlar arasinda sadece almanlar degil ben de olacagim.

Saygilarimla
Alt 13.02.2009, 09:22
Benutzerbild von GaGo3
GaGo3 GaGo3 ist offline
Neuer Benutzer

Reden

Gecen norvec macindan sonra verdigi röportaj cok talihsizdi, ben hic türk milli takiminda oynamayi düsünmedim diyor.Sanki alman milli takiminda oynayacak))
Oynarsa da böyle 10-15 dakika oynar.2 sene sonrada adios
Alt 13.02.2009, 09:28
fos

Standard

Bir önceki makalemde hepsinin cevabi var.Anlayana.
Alt 13.02.2009, 23:58
eda07

Standard

wenn er gesagt hätte, ich möchte mich verbessern für meine karriere besser usw. hätte ich nichts dagegen aber mit dem argument: ich fühle mich nicht türkisch und meine freunde sind alle deutsche und meine grosseltern kommen aus der türkei.......... das finde ich NICHT GUT
Alt 14.02.2009, 00:06
eda07

Standard

ich hoffe die Türkei wird auch ohne mesuts in die finale kommen. die zeiten mit ILHAN MANSIZ und golden goal....hoffentlich erleben wir noch einmal...was sagt ihr denn dazu. Ilhana gözmü degdi birden oglancagiz yok oldu yaaa cok yazik türk futbolu icin, hemde mesut gibi ben almanim falan filan demedi...nede olsa hemserim benim.
Alt 14.02.2009, 16:56
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

aynen bende okudum o mesajý hiç yakýþmadý ona o sözler, 5.10 dakika yer bulabilir milli takýmda kendine ...onu ancak löw oynatýyor ondan baþka hocanýnda oynatacagýný sanmýyorum ,,
Alt 17.02.2009, 00:20
Benutzerbild von aceman23
aceman23 aceman23 ist offline
Benutzer

Standard

Also ich persönlich, finde es eigentlich ganz gut, dass er für Deutschland spielt, was ich an der Geschichte eigentlich nur wirklich schade finde, sind einige unserer intolleranten Landsmänner, die ihn auf übelste Art und Weise beschimpfen! Naja, diese Menschen tun auch wirklich immer und überall genau das, damit sämtliche blöde Klischees über Türken leider immer wieder bestätigt werden. Man sollte seine Entscheidung einfach tollerieren und seine Argumente für seine Entscheidung (er ist hier geboren, lebt hier, seine Familie und Freunde leben hier, Jogi Löw hat sich mehr um ihn bemüht usw..) pro Deutschland sind ja durchaus nachvollziehbar, ich würde mich vermutlich ähnlich entscheiden!!
Bis dann
Alt 19.02.2009, 13:09
babaeskili

Cool vicdani türk milli takim dedi..

ama mantigi almanya! mesut kardesimiz sonucta bu isten para kazaniyor. uluslararasi arenada kendini gösterip daha iyi bir takima transfer olabilmesi icin almanyayi tercih etmesi gayet dogal. almanya'nin türk milli takimini nazaran daha basarili bir gecmisi var ve bu kaide önümüzdeki yillarda pekte degismez. milli takim mehteran misali 2 ileri 1 geri. her nekadar ulusal bir takimda olsa sonucta isin ucunda futbol var, yani bir spor. öyle ise mesut ne vatan hainidir nede senden benden daha az türktür! cocuk ömrünün %95ini almanyada gecirmis, ekmegini yemis, birazda kendini oraya ait hissetmesi dogal..

aslinda burada yeni bir baslik acmam lazim: futbol ve tarihimiz haric neyle övümüyoruz?

neyse..
Alt 19.03.2009, 18:02
fos

Standard

Menajer de..önlerindeki iki mac icin kadroda degilsin dedi
Dedigimiz gibi, bu iste olur da var olmaz da var.Belki baska bir zaman.Ne diyelim..enerjimizi bu aksam icin kullanalim. HSV balik balik..
Alt 19.03.2009, 18:05
GoerenBilir

Standard

ya Halil Altintop ne desin. Cocuk süper top oynuyor ama Fatih Terim ille de Sabri, Emre, Tümer diye tuturu veriyor. O takimla avrupa sampiyonu olmasi lazimdi Türkiye'nin. Fatih Terim boykott edilmeli. O'nun kapastesi ancak mahalle takimlarinin antrenörü olmasina yeter. Milli Takim o'na cok gelir.

So bisschen mal polarisieren und nicht nur harmonisieren
Antwort