Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.08.2004, 20:11
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard ja ja lies mal das buch

the animal farm und bilde dich einfach etwas und rede nicht solch einen blödsinn der fern jeglicher realität ist zumindest was den laizistischen staaat in türkiye land betrifft.
Alt 04.08.2004, 20:13
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard olum gerici olanlar siz lersiniz

ülkeyi idare edipte adam edemiyenler yine sizlersiniz. hödük sucu baskasina niye atiyorsun. ülkeyi zorla ihtilallerle idare eden senin yobaz laik generallerin degilmi?
Alt 04.08.2004, 20:17
Benutzerbild von abizettin
abizettin abizettin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Laik generaller de en az seriatci

cüppeli yobazlar kadar zarar veriyor memlekete..hatta daha cok bile diyebiliriz..
Alt 04.08.2004, 20:22
Neuer Benutzer

Standard peki söylermisin: Atatürkün cagdas

muasir ve medeniyet hedefi olarak gösterdigi bati ya en cok yaklasmak neden tayyip beye nasip oldu da bu durum cagdas devletimizin! ve demokrasimizin bekcisi orduyu rahatsiz ediyor? neden atatürkün en büyük hedefini ve rüyasini gerceklestirmek icin tayyiple isbirligi yapmiyor da yolunu tikamak icin ugrasiyor?
Alt 04.08.2004, 20:22
Benutzerbild von hasan7575
hasan7575 hasan7575 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Din tartisili(nabili)rmi?

Din;akla degil,duygulara hitab eder.Hatta duygulardan öte kaygilara,korkulara ve kismen umutlara hitab eder.bu durumda dinin tartismasini yapmak pek mantikli degil kanimca.cünkü insanlar bu hassas konuyu tartisirken belirttigim gibi akillarini degil,duygularini kullanirlar.bu, elbette sadece inananlar icin gecerli.bir insan duygulariyla inanir(ne kadar inandigi tartisilir aslinda;"inanmak ister"demek demek daha dogru olur herhalde);inanmiyorsa akliyla inanmaz.bu ortamda ve bu kosullarda yapilan "tartismalar"hic bir sonuca varmaz;sadece hakaretlesmelere ve restlesmelere yol acar.
bu sebeptendirki ben sahsen hicbir zaman dini tartismalra girmem;en fazla fikir alisverisinde bulunurum.size de nacizhane tavsiyem;bu yönde hareket etmenizdir;ama albette kendiniz bilrsiniz sayin vatandaslarim.
ancak sunu belirtmekte fayda var;ben sahsen Allahsiz,dinsiz,imansiz,kitapsizin tekiyim.düsündüm tasindim bu sonuca vardim.kendi görüslerimi hic kimseye empoze etmeye calismam;kimseye dayatmam.aynisini sayin müslümanlardan kendimle ilgili beklemekte en dogal insanlik hakkim.karismayin yasam bicimime,hayat görüsüme gül gibi gecinip gidelim.yok illa da bana gerek tehditlerle,gerek katliamlarla,gerek rejiminizle,gerek misyonerlikliklerinizle ya da her neyinizle olursa olsun kendi görüslerinizi dayatmaya calisirsaniz,sizin Kafanizi kirarim.

o kadar
Alt 04.08.2004, 20:23
tarrasbulba

Standard tepkiye ..tepki! Daha evvelki yazilarda

Türklere - Osmanliya - Atatürke futursuzca hakaret ediliyor.Biz de laf yetistirmeye kalktik.Konu uzadikca uzadi.Benim zaten bilhassa araplara olan "hislerimi" gizleyememe gibi bir zaafim var.
Alt 04.08.2004, 20:26
Benutzerbild von gowest
gowest gowest ist offline
Neuer Benutzer

Standard Arslan

Utbe Arslan tarafindan yenmistir - beyni kaynamadi - Senin Bilgin bukadarmi?
Alt 04.08.2004, 20:29
Neuer Benutzer

Standard Kardes bu yazdiklarin tr. de resmi

ideolojidir..ilkokuldan baslar ve uni.ye kadar devam eder..insanlara papagan gibi ezberletilir..ben burda dogru veya yanlis olup olmadigini degil ama methodu elestiririm..
farkli bir tarihi yorum cagdas tr.mizde yasaktir..hapise girmek icin yeterli sebebtir..fazla kendimizi kandirip böbürlenecek bir sey yok..araplardan pek de farkli degiliz
Alt 04.08.2004, 20:31
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard olabilir

ama birilerine göre bunun hic tesbiti yapilmadan böyle genel bir yargilama haksiz degilmi.

yani haklilik payi vardir.

generallerin zihniyeti ile cübbeci dediklerinizin zihniyeti farkli degil. yasakci zihniyet. buda kimseye yaramis degil.
Alt 04.08.2004, 21:14
Benutzerbild von gowest
gowest gowest ist offline
Neuer Benutzer

Standard evet

evet, bizler ülkeyi sömürüyoruz. Tüm paralari caliyoruz...blablabla.

Bugüne Kadar Demokrasi her insana Secim hakki tanimis. Dediklerin benim secenegim degil.
Elbete, Türkiyede dürüst bir Politika henüz yasanmadi - fakat bu olanagimiz ne de olsa var. Diger Arab Ülkelerde (Tunus ve Misir haric) bu olanak bile yok.

Sadece Demokrasi bir masaya oturup, konusarak cözüm yolu bulma imkani taniyor. Herseyi genellestirmekten daha kolay bir yol bulamadin degil mi gerici. Su anda Internetde olabilmen ve fikirlerini serbestce söyleyebilmen bile demokrasi sayesinde. Bunuda kaldirmak istiyorsunuz. Ne yazik sizlere.

Sen Laiklik sayesinde istedigin herseyi yapabiliyorsun, diledigin gibi dinini Yasiyabiliyorsun - ancak sizler, kendinize gelen hakki baskalarina tanimazsiniz.
Antwort