Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.06.2013, 23:54
the_last_time

Standard

sicip batirdin bu basligi deniz.. Ich kenne meine Bilder, die musst du mir nicht noch mal zeigen, oder siehst du etwas was da nicht gesehen habe..

Du schadest mir und meienr Sache eher, als dass du ihr nützt deniz..
Alt 04.06.2013, 03:32
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von crom Beitrag anzeigen
@Bos_phorus

Argümanlarin cok zayif. Türkiyenin doga koruma tedbirleri Taksimde belli bir Parkin yikilmasiyla alakali degil, iki Milyarmis. Ayni mantigi kullanan, buraya okula/hastaneye gerek yok baska yerde var diyebilir. Ordaki Parkin yikilmasini istiyorsan, neden bir alisverismerkezin daha faydali oldugunu söyleyeceksin.

Tam tersine hükümetin ve Türkiyenin gelismemesinden rahatsiz olanlar tepki göstermekte. Yoksa hangi gelismeden rahatsiz olanlari söyleyebilirmisin? Manupulasyona basvuran Manipulasyon suclamasini kullanmak isteyen ayni kisi olmadigini kanitlayabilirmisin?

Sokaga cikan halkin amaci ayrim yapmadan farkli siyasi görüste olanlarla beraber birlesip ayni hedef icin direnmek, ilk önce barsicil eylemcilerin dilegine karsi asiri siddet uygulayan Polis müdahalesini kabul etmemek. Senin yazdigin amac Atatürkcülerin, BDP’li ve PKK’li sempatizanlari ve polisi karsi karsiya getirmek kadar sacma.

Evet Ulusal Kanallar olaylarla ilgili canli yayin yaparken, büyük türk haber kanallari neden gerektigi sekilde yayin yapmiyor? Bu utanc verici, Medya sansürlügü, hani gelisme?

Gösterdigin video linc girisimiyse polsisin günlerce yaptigi halka katliam. Bilerek uygun olmayan kelimeleri kullaniyorsun ayni yanlis bilgi olup olmadigini bilmeden buna Manipulasyon dedigin gibi. Ciddi olmuyor böyle.

Tayyip Erdogana karsi olan birinin küfürünü bile buraya kopyaliyorsun, durumun bukadar aciz.

Kisaca bos konusuyorsun.
crom, ayin 2'sinde uye olmussun. Yoksa yine sen Remix-Today filan misin? Hani su 50 tane profili silinen? :-)

Soyledigin hicbir seyi desteklememissin. Gerisi senin sahsi dusuncen olarak kalmis. Ben ne kadr gozune soksam da onlar senin sahsi dusuncen olarak kalacak, bana gore de komik tezler olarak. Lak lak yapip durmussun. Bir tezin varsa konus. Mahalle kadinlari gibi vidi vidi yapanlarla harcayacak zamanim yok. Ustelik daha ne yazdigimi okumayan.

Zitat:
Zitat von crom Beitrag anzeigen
Tayyip Erdogana karsi olan birinin küfürünü bile buraya kopyaliyorsun, durumun bukadar aciz.

Kisaca bos konusuyorsun.
Okumayan, gozleri gormeyen bir cahilsin sanirim. Tayyip'e degil karisina edilen kufuru yazdim. Bundan niye bu kadar rahatsiz oldun hayirdir? Yoksa hani su yesili seven bariscil protestocularin maskelerinin her gun teker teker dusmesinden mi korkuyorsun? Artik cok gec. Pisliklerini herkes goruyor, her seferinde Kemalizmi kullanmaya calismalari ne kadar caresiz olduklarini gosteriyor. Yakip yikarlar, polis gorunce kuyruklarini uyuz olmus kopekler gibi bacaklarinin arasina sikistirarak topuklarini kiclarina vura vura kacarlar. Bayagi erkekce durus ;-)

Yazdiklarimi okumadan cevapladigina gore sana gore bos konusmak, gercekte dolu konusmak olarak algilanmali :-) tesekkurler.

Bu fotograflar ekstra gelsin. Uzgunum, ama durumlar boyle. Ne kadar inkar etsende.

tipik provokator

... 1/2
Alt 04.06.2013, 03:34
BosphorusTaurus

Standard

.. 2/2

yesili cok severler

kahraman gibi atilirlar (korkak gibi kacarlar, polisi gorunce)
Alt 04.06.2013, 03:48
BosphorusTaurus

Standard

** the_last_time **

AKP'yi istedigin kadar sevmeyebilirsin, ama gercekleri de gormek lazim.

Camiide ben de bira icmezler, komplo filan saniyordum. Ama camiinin icindeyken ve camiiden ciktiktan sonra cekilen video kayitlari var. Ayakkabilariyla girip, sigara ve alkol kullanip, yaralari varsa onlar sarilip, yemek yiyip cikip gitmisler. Son hali bu:
https://www.youtube.com/watch?v=kkvCfca0EHs

Istedigin kadar inanma, orada sabahlayanlar oldu.

Tayyip alkole kisitlamalar getirince millet INADINA bira alip sokakta icmeye basladi, sirf inat olsun diye, meydan okuma adina. Ben bile gunduz vakti elinde siselerle dolasanlari gordum.
Sokaklarda artik ''protestocular'' bira standi kuruyor:

https://www.facebook.com/photo.php?f...levant_count=1

FB sayfasi sana gore tarafli olabilir ama fotograflar gercek.

Istanbul'daysan gel yarin beraber Akaretler, Besiktas, Taksim'e gidelim sana mojito ismarlayayim kendin gor. Anlasilan uzak kalmissin. Bazi seyler o kadar kotu ki, inanilmaz gelebiliyor. Bunu anliyorum.

Geändert von BosphorusTaurus (04.06.2013 um 04:22 Uhr).
Alt 04.06.2013, 04:19
BosphorusTaurus

Standard

Butun provokasyonlara, gosterici siddetine yagmalara yikmalara ragmen 5 gun icinde on binlerce siddet yanlisi arasindan sadece 1'inin hayatini kaybetmis olmasi mucizevi bir polis teskilati basarisidir. Keske o olum olmasaydi, ulkeyi karistirma pesinde olanlar simdi cok mutludurlar. O olumun de nasil oldugu kimin oldurdugu mechul su an icin.

Siz bu siddeti gidin israil'de, amerika'da, ingiltere'de yapin.. Asarlar sizi, ozellikle israil'de cesedinizi bile bulamazlar, molekullerinize kadar ayirirlar, onunla da yetinmez ailenizin evini de buldozerle yikarlar (israil tanklarina 10 gramlik tas atan 15 yasindaki Filistinli cocuklara yaptiklari gibi). Abartmiyorum. Hic mi dunyadan haberiniz yok arkadaslar. Hic mi yabanci basini takip etmiyorsaniz? Bazilarini oneririm, BBC News, the Boston Globe, Washington Post (sagci-cumhuriyetci kaynak) & W.P'un kolu olan Foreign Policy, Jerusalem Post, Haaretz, the Guardian, Daily Mirror vb. gider.

Eger 10 tane agacin oldugu bir yeri isgal edip, IZINSIZ bir gosteri duzenleyip, POLIS BURAYA GIREMEZ diyorsaniz bu anarsi degil midir? Ve bu inatci toplulugu goz yasartici bomba ve tazyikli su haricinde nasil dagitabilirsiniz? Bazilari haric gunlerdir sokakta yatip kalkan polis oldukca sabirli ve kontrollu hareket etmektedir.

Gosterilerin ve siddetin ana sorumlulari BDP-PKK-TKP (diger komunist ve sol orgutler) ve CHP'dir. CHP bugune kadar ne zaman ''arkadaslar yakip yikmayan'' gibi telkinlerde bulunmustur? Tam tersine akli sira onumuzdeki secimlerde bu olaylardan nemalanacagini saniyor Kilicdaroglu, ama herkes Tayyip'in oyunu 50%'den 55%'lere cikaracagini dusunuyor. Gosteriye katilanlar bile. Ona oy vermemis olanlar bile. Sezar'in hakki Sezar'a. Maalesef bazilari gibi dayanaksiz muhalefet yapilmasindan dolayi adamin onunu kimse alamiyor oylarini artirarak ilerliyor.

Simdi bu yukarida soyledigime de kusenler olacak, yapacak bir sey yok. Eger bir ordek ordek gibi ses cikariyorsa, ordek gibi yuruyorsa, ordek ozelliklerini gosteriyorsa, ordek oldugunu diger insanlar da soyluyorsa, o ordektir.

Zitat:
Zitat von deniz1008 Beitrag anzeigen
test, test... wie viele "agent provocateure" trollen hier rum ?
Dostum sen cok yalniz kaldin. Senin gibi koseden laf atip kacan troll'leri onlarca sitede gordum, hepsinin koltugunun altina tavlayi verdim gonderdim. Herhangi bir entelektuel bilgi birikimin, gozlemin, dayanagin, argumanin, tartisacak bir seyin olmadigindan anca ya soyledigime Turkce bilmene ragmen almanca cvp veriyorsun (o da konu disi) ya da herhangi bir tartismaya giremiyorsun. Durumun cok vahim buraya her mesaj yazisimda profilime her girisimde sagolsunlar 2-3 tane, sirf forumdaki yazilarimdan dolayi bana olumlu mesaj atan kisiler var ise bu soylediklerimi gercekten anlayanlarin oldugunu gosteriyor. Sen oyle kosede otur sakiz cigneyip yayvan yayvan lakayt konusmaya devam et.

BDP ve PKK'nin protestolardaki ic yuzunu gosterdim diye mi bana darildin yoksa? Almanya'da PKK'nin bu kadar destekcisi var mi? Cok sasirdim. Belki de Almanya'daki Turklerin kotu taninmasinin sebebi budur? Almanya'daki Turkleri severim ama seni bir turlu sevemedim belki de ne oldugun belli olmadigindandir. ''Ne idugu belirsiz'' deniliyor halk arasinda.

Cesaretini topla ve fikrin ne varsa destekleyerek rasyonellik ve medeniyet cercevesinde bana sun, en azindan cabala. Senin gibi okumayan, arastirmayan, gozlemlemeyen kisiler benim icin cerez niyetinde olsa da

Geändert von BosphorusTaurus (04.06.2013 um 04:28 Uhr).
Alt 04.06.2013, 04:52
crom

Standard

Bos_phorus, zayif olarak degerlendirdigim ve elestirdigim sözlerinin hic birini kurtaramamissin, yani.

Ancak Tayyip’e degil karisina edilen küfürü yazdim diyorsun, ki ben aksini iddia etmedim.

Ama lak lak mis, vidi vidi mis, mahalle kadinlari, uyuz olmus köpekler gibi, gözleri görmeyen bir cahil, böyle bos gevezeligi beceriyorsun.

Geändert von crom (04.06.2013 um 05:16 Uhr).
Alt 04.06.2013, 06:23
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Alt 04.06.2013, 11:35
Cakabeyy

Standard

Bosphorustaurus,

bu devrimci arkadaslar her seyi senden benden iyi bilirler.

Akpyi cözmüsler, bizi sorsan sana neler anlatirlar neler. amma kendilerine bakmazlar
Cünkü mükemmeller, kötülük ile hic alakalari olmaz.

Türkiyeyi cok severler, Mustafa Kemal Pasamizin dogum tarihini biliyorlar.

Cok rahatlar, hayatin tadini cikarmayi severler. psikolojileri hic bozulmaz. Türkiyeye hic zarar gelmeyecegini garanti edebiliyorlar. düsün Dünyada hic bir Millet Ülkesine,'' Biz bir sey yapmasakta, yan gelip yatsakda Ülkemiz en iyi ülkedir, bir sey olmaz '' demezler ama devrimciler, Akp düsmanilari der.
dedim ya, cok rahatlar ve kendilerini daima iyi hissederler..

daha fazla anlatmama gerek var mi?
Alt 04.06.2013, 14:36
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
** the_last_time **

AKP'yi istedigin kadar sevmeyebilirsin, ama gercekleri de gormek lazim.

Camiide ben de bira icmezler, komplo filan saniyordum. Ama camiinin icindeyken ve camiiden ciktiktan sonra cekilen video kayitlari var. Ayakkabilariyla girip, sigara ve alkol kullanip, yaralari varsa onlar sarilip, yemek yiyip cikip gitmisler. Son hali bu:
https://www.youtube.com/watch?v=kkvCfca0EHs

Istedigin kadar inanma, orada sabahlayanlar oldu.

Tayyip alkole kisitlamalar getirince millet INADINA bira alip sokakta icmeye basladi, sirf inat olsun diye, meydan okuma adina. Ben bile gunduz vakti elinde siselerle dolasanlari gordum.
Sokaklarda artik ''protestocular'' bira standi kuruyor:

FB sayfasi sana gore tarafli olabilir ama fotograflar gercek.

Istanbul'daysan gel yarin beraber Akaretler, Besiktas, Taksim'e gidelim sana mojito ismarlayayim kendin gor. Anlasilan uzak kalmissin. Bazi seyler o kadar kotu ki, inanilmaz gelebiliyor. Bunu anliyorum.
Benim derdim AKP ile degil, AKP'nin iyi yaptigi seylerin dogru oldugunu da söylerim. Ama Erdogan'nin konusmlarini dinleyince bir baskbakana yakismayan cümleler, küfürler, hakaretler ve ilimden bilimden uzak ifadeler görüyorum.

Ben CHP'ye sirf Atatürk'ün kurdugu parti oldugu icin yatkinim yoksa, CHP'de de elestirdigim bir cok konu var. Kendine yakin gördügü bir partiyi elestiren birisi elbette ki görüslerini fazla desteklemedigi bir siyasi olusumu da elestirme hakkina sahiptir.
Bosphorus kardes, ben Almanya'da okudum orada herkese, kendi fikirini üretmeyi ögretirler. ezberlemekle, ezberceyle olmaz..
Sana acik söylüyorum, CHP Kemal Kilicdaroglu'na bes numara büyük geliyor, ya Muharrem Ince, ya da Mustafa Sarigül genel baskan olmasi lazim..

O cami olayi öyle ya da böyle provokasyondur. Biz milletce, dinli ya dinsiz dine ve dindarlara saygili bir insaniz..
Bunu yapanlar toplumun her kesimini icine alan bir protestoyu parcalamak icin yapmistir bence.. Cünkü camilere öyle gelisi güzel girilmez.. Bahcivani vardir, kapicisi vardir.. Birak icinde icmeyi 100 kenarinda icmezler..

Bu olaylar hic ortaya cikmazdi, eger Polis, Almanlarin degimi ile topla sercelere ates etmeseydi..

Bende Türkiye'de ic huzursuluk istemiyorum, faturasi cok agir olur. Insan cani kaybindan tut, ekominik külliyen zarara ve Türkiyenin imajina kadar..
Ama böylesi de olmaz.. Hele su an hic istemiyorum. Ama baskanda keyfi kararlar alamaz..Isine gelmeyen insanlri kücümseyemez...

her önüne geleni terrörist ilan edemez bu basbakan...

http://sozcu.com.tr/2013/ekonomi/bel...-aciliyor.html

Geändert von the_last_time (04.06.2013 um 14:41 Uhr).
Alt 04.06.2013, 14:45
the_last_time

Standard

Tayyip’in yardımcısının yaptığına bakın!

CNN International’ın ünlü muhabiri Christiane Amanpour telefon bağlantısı yaptığı AKP Kurucu Üyesi ve Başbakan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu’na öyle sorular sordu ki… Çavuşoğlu, Gezi Parkı direnişçilerinin arasında Ankara’da ABD elçiliği’ni bombalayanların da olduğunu söyleyince bakın Amanpour nasıl tepki gösterdi.

Tayyip’in yardımcısının yaptığına bakın!
Antwort