Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 27.06.2013, 17:38
uno

Standard

Mesru gösterme degil,bakis acim.Diger bi anlamda dogrular.ABD'nin isgal gerekceleri cürüdü,yargilanabilindi mi? hayir!
Peki neden ABD yargilanamadi? cünkü Saddam kendi halki basta olmak üzere diger halklarada baski uyguluyordu.Bunu acmanin örneklendirmenin anlami yok,yakin gecmisimizde kuveyt savasi var.Sen böyle diktatör olursan müdahale edenin cok olur.
Suriye'de ayni.Türkiye,Suriye'de yasananlara seyirci kalamayiz diyor.Aciklama ve dalasma öyle bi hal aldiki,neredeyse iki komsu ülke savasa girecekti,neden ne peki? Esad'in kendi halkina olan baskisi,diktatörlük.
Türkiye'de Geziparki olaylariyla ayni hataya düsmek üzereydi,olaylar yüzünden Türkiyeyi kinamayan ülke kalmadi diyebilirim.Toplumsal reaksiyon ve tepkiler barbarlikla,diktatörlükle bastirilamaz.Onurluluk ve insan olgusunun degismeyen tek kurali,ezilen ve haksizin yaninda yer alabilmektir.Sen,kim olursan ol...gücünü kullanip haksizlik ediyorsan,müdahale edenin cok olur.bunu anlatmaya calistim.

----!ALINTIN-----
Ama adamlar zerdustken, hristiyanken Kurtlere yonelik (vahsi) politikalarinda Islam dinini kullanmaya calismalari, din ile onlari ikna etmeye calismalari ikiyuzluluk dedim.
----ALINTIN!-----
birbirimizi kandirmayalim,daglarda sayilari binleri asan kürt direniscileri.senin benim gibi islam inancina bagli.aralarinda lider kadrolarinin düsünceleri gercek anlamda marksist olabilir ancak "özgür kürdistan" umuduyla savasan binlerce kürt genci var.diyarbakir zindani olaylarinin ve devamindaki asimilasyona dayali, baskici,katliamci ve inkarci siyasetin bu insanlari daga ittigini hepimiz cok iyi biliyoruz.
AKP'nin örgütlenme tarzi,ideoloji ve altyapisi hosuma gitmez ayni zamanda benimsemem.Ancak,ülkemizin bazi "ihtiyac"larini görüyor ve bu dogrultuda adimlar atmak istiyor.80 anayasasi degisimi, Devlet ve PKK müzakeresine verdigi destek takdir edilecek ve son derece cesaretli adimlardir.Bence bu sorunu dogru tespit etmis ona görede cözüme gidiyor...Ancak sizleri görünce ben bunun basarili olacaginida sanmiyorum.sekteye ugrar,ve bu hayalkirikliginin verdigi öfkeyle bölgede kan gövdeyi götürür. "Umarim olmaz"

33 asker olayindan sorumlu olan Semdin Sakik,su an devlet saflarinda.O olay celiskili,ateskesi baltalamak isteyen güclerin yapma ihtimali cok yüksek.Derin devlet,kendi askerine ve halkina acimaz.

Terrörü baslatan devletin yanlis politikalardir,sürdüren pkk'dir.
AKP'e nin politikasi yaklasik 5-6 aydir silahlarin susmasina neden oldu,eger farkli bir politika uygulasaydi.bu mevsimlerde bol bol catisma ve sehit haberleri izlerdik. kürt cografyasina özgü politikalar üretilmesi gerek,80 ya da 90larin politikasi o cografyayi türkiyeden koparir,türkiyeyi geriletir.

Peki hic kendine sordun mu?
ya bu heriflerin binlercesini öldürüp cukurlara attik,toplu gömdük.bunlar nicin bizi öldürdügünde cesetlerimize ve cenazelerimize bu sekil vahset icerisine girmediler.

Toplu mezarlar insanlik sucudur.
Savas cigirtkanligi insanlik sucudur,
asimilasyon insanlik sucudur.
Benim yasam tarzimda,bunlari mesru gösteren suca ortaktir ve bu barbarca düsüncelerini,özgürlük olarak algilamam.
Alt 27.06.2013, 18:10
Benutzerbild von sevtap05
sevtap05 sevtap05 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Ah uno...
Anlattiklarinin bir fundamenti yok, hep tekrarliyorsunya hadi bakalim esadi halki tutmasaydi simdiye Coktan Saddam Gibi olurdu sonu, gerci saddamida tutan coktu ama simdi bunlara dalmayalim, siyaset bu kiminin isine gelir, kiminin gelmez ama gercek ipler kimin elinde bunuda cok iyi biliyoruz, tek ortak tarafimiz yalniz stratejik/cografi önemi cok yüksek topraklari paylasiyoruz; el ele Verse bu topraklardakiler birbirini öldürmek yerine simdi bizde uzaya bu yil füze yollayip yollamyacagimizi burda tartisirdik
Alt 29.06.2013, 08:35
uno

Standard

Bu sekil tartisma olmaz,herseye inat ettigin icin muhalefet ediyorsun.elle tutulur bi tezin-delilin yok.haber7,türk basini vs. hepsi ana akim.
Saydigin tüm ülkelerde,bir düsünce diger bir düsünceye tahamul edemiyordu.ic catisma halindeydiler.nato kisvesi altinda abd mudahil oldu,sömürüsüne aldi.
Türkiye icinde ayni sorun söz konusu,türkiyeden önce ABD, pkkayla masaya oturmadi mi?insaf!marksizmi alan ideoloji,emperyalist güclerin yaklasimlarindaki kötü niyeti sezer.2000ler basinda irank pkk'si amerika destegiyle kuruldu,savas icerisine girildi,sonra iranla muzakere yapip silahlar ve catismalar durdu.iran bu durumda abd'nin oyununa gelmedi,eger türkiyede elini cabuk tutarsa bu oyuna gelmez ayni cografyada yasadigi kardes halkiyla daha güclü bir ülke insaa ederler.

kinamalar;
geziparki kinamalari aslinda ikiyüzlülük degil.para,kapitalizm hayatin her alanina islemis durumda.kapitalizmin günümüz kosullarinda esir alamayacagi hic bir ideoloji yok.sen onun eserisin mesela,kapitalizmin..özgür düsünemiyorsun.

bu kadar mantiksizliga pes dogrusu,yilmaz güney'in yol filminde izlemistim.oglu daga cikan anne ve babanin dialogu.
<köyün yakinlarinda,catisma sesleri gelir,anne tedirgin olur,ogluna yanar.o esnada uyanan baba, "ne yapiyorsun,git yat,allah onunla,ona birsey olmaz" der.>
yönetmen burada biseyleri anlatmis,filmin o kadar popüler olmasina ragmen birseyler almamissin.aslinda filmi izlemenede gerek yok.din konusunda kürtler,türklerden daha gericidir.
herifler en gerici kürt ilinden,hristiyan bir milletvekili adayi koyup cikarmayi basardilar.en azindan bu cesareti gösterebildiler.insanlarin degisik inanca saygilari olmasi gerekiyor.ben pkk kamplarinda müslümanlik egitiliyor demiyorum.aksine dinin bir sömürü araci oldugu ögretiliyor.ama orada olan insanlar müslüman,hristiyan ya da alevilerdir...

33 asker olayinda bir sürü iddaa var,yesil'in olaylarla baglantisi oldugu, taraf gazetesinin idaalari falan filan.5n1k programina katilan birisi tarafinda da mantikli idaalar konusulmustu.o olay derin.kisa ve mantikli bakmak istediginde.ateskes karari alan örgüt,savasi sürdürmek isteyen derin devlet.

Aci ve ölümün rengi dili ve dini yok bende.PKK'si,Askeri aynidir.Asker daha aciklidir.her ölümde anadolumun ucra köselerindeki o gariban ailelerinin cocuklari.bugüne kadar bi tane apartman cocugu görmedim ölen askerler arasinda.bu son derece özetliyor ülkemin oldugu konumu.

uzaktan savasma olayi,güldürme beni.yüzlerce esir alinda hepsi birakildi.

Lütfen,mantigini calistirarak olaylari degerlendir.kapitalizme ve uckuruna esir olmamis düsüncelerini devreye sok.

@sevtap,
ben düsüncelerimi söylerim.icinden birseyler alip kendini o dogrultuda düzelötirsen senin faydana,umutla bakarsin yasama.aksi halde böyle,bu sekil kizgin boga gibi fasistce saga sola saldirirsiniz.
Alt 29.06.2013, 12:33
Erfahrener Benutzer

Standard

Bosphorusun yazisi silinmis!!!
Alt 29.06.2013, 13:20
xAurumx

Standard

Türkische Berichterstatter leiden seit Jahren unter Repressionen. In keinem anderen Land der Welt sitzen mehr Journalisten in Haft als in der Türkei. Doch nun richtet sich die Aggression der Regierung Erdogan erstmals auch gegen Reporter aus dem Ausland.

Regierungsnahe Medien wie Samanyolu verbreiten beinahe täglich neue Verschwörungstheorien. Mal heißt es, die internationalen Journalisten seien Spione, dann werden sie als Terrorverbündete dargestellt. Sicherheitskräfte bedrohen oder schlagen Reporter. Zwei Kameramänner vom arabischen Sender al-Dschasira wurden verletzt, ein italienischer Fotograf des Landes verwiesen. Amberin Zaman, die Türkei-Korrespondentin des britischen Magazins "Economist", klagt, sie habe in ihrer Laufbahn noch nie eine vergleichbare Gewalt gegen Journalisten erlebt.

http://www.spiegel.de/politik/auslan...-a-908377.html

Geändert von xAurumx (29.06.2013 um 13:23 Uhr).
Alt 29.06.2013, 13:29
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von sevtap05 Beitrag anzeigen
Bosphorusun yazisi silinmis!!!
Evet simdi farkettim. Neden silinmis olabilir ki? Icinde hakaret vs. yoktu, birkac link vardi o da yasal ve her gun okudugumuz haber sitelerinden. uno'nun iddialarini tek tek curuyordu.

Icinde APO hayranligi da yoktu, Turkiye'ye fasist/katil de denmiyordu, PKK teror orgutu hakli ve masum gosterilmeye de calisilmiyordu.

Teknik bir sorun olabilecegini dusunuyorum. Forumdaki mesajlarin gosterilme tarihleri de surekli degisiklik gosteriyor, Autor ID Card'tan siteye son giris tarihleri de degisiklik gosteriyor.

Site sahibi burayi gelistirmek istiyorsa bu gibi 'bug'lari goz onunde bulundurabilir.
Alt 29.06.2013, 14:05
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Bu sekil tartisma olmaz,herseye inat ettigin icin muhalefet ediyorsun.elle tutulur bi tezin-delilin yok.haber7,türk basini vs. hepsi ana akim.
Saydigin tüm ülkelerde,bir düsünce diger bir düsünceye tahamul edemiyordu.ic catisma halindeydiler.nato kisvesi altinda abd mudahil oldu,sömürüsüne aldi.
Türkiye icinde ayni sorun söz konusu,türkiyeden önce ABD, pkkayla masaya oturmadi mi?insaf!marksizmi alan ideoloji,emperyalist güclerin yaklasimlarindaki kötü niyeti sezer.2000ler basinda irank pkk'si amerika destegiyle kuruldu,savas icerisine girildi,sonra iranla muzakere yapip silahlar ve catismalar durdu.iran bu durumda abd'nin oyununa gelmedi,eger türkiyede elini cabuk tutarsa bu oyuna gelmez ayni cografyada yasadigi kardes halkiyla daha güclü bir ülke insaa ederler.

kinamalar;
geziparki kinamalari aslinda ikiyüzlülük degil.para,kapitalizm hayatin her alanina islemis durumda.kapitalizmin günümüz kosullarinda esir alamayacagi hic bir ideoloji yok.sen onun eserisin mesela,kapitalizmin..özgür düsünemiyorsun.

bu kadar mantiksizliga pes dogrusu,yilmaz güney'in yol filminde izlemistim.oglu daga cikan anne ve babanin dialogu.
<köyün yakinlarinda,catisma sesleri gelir,anne tedirgin olur,ogluna yanar.o esnada uyanan baba, "ne yapiyorsun,git yat,allah onunla,ona birsey olmaz" der.>
yönetmen burada biseyleri anlatmis,filmin o kadar popüler olmasina ragmen birseyler almamissin.aslinda filmi izlemenede gerek yok.din konusunda kürtler,türklerden daha gericidir.
herifler en gerici kürt ilinden,hristiyan bir milletvekili adayi koyup cikarmayi basardilar.en azindan bu cesareti gösterebildiler.insanlarin degisik inanca saygilari olmasi gerekiyor.ben pkk kamplarinda müslümanlik egitiliyor demiyorum.aksine dinin bir sömürü araci oldugu ögretiliyor.ama orada olan insanlar müslüman,hristiyan ya da alevilerdir...

33 asker olayinda bir sürü iddaa var,yesil'in olaylarla baglantisi oldugu, taraf gazetesinin idaalari falan filan.5n1k programina katilan birisi tarafinda da mantikli idaalar konusulmustu.o olay derin.kisa ve mantikli bakmak istediginde.ateskes karari alan örgüt,savasi sürdürmek isteyen derin devlet.

Aci ve ölümün rengi dili ve dini yok bende.PKK'si,Askeri aynidir.Asker daha aciklidir.her ölümde anadolumun ucra köselerindeki o gariban ailelerinin cocuklari.bugüne kadar bi tane apartman cocugu görmedim ölen askerler arasinda.bu son derece özetliyor ülkemin oldugu konumu.

Lütfen,mantigini calistirarak olaylari degerlendir.kapitalizme ve uckuruna esir olmamis düsüncelerini devreye sok.

@sevtap,
ben düsüncelerimi söylerim.icinden birseyler alip kendini o dogrultuda düzelötirsen senin faydana,umutla bakarsin yasama.aksi halde böyle,bu sekil kizgin boga gibi fasistce saga sola saldirirsiniz.
Onceki msjim kaybolmus, kaybolmasaydi tezlerin kanitlarin babasini okumus olacakti diger arkadaslar.

Gosterdigim yerlerdeki abd mudahalesinde NATO yoktu. Burada tum amerikan mudahalelerini gorebilirsin, sadece bazilarinda (guncel olanlarinda) NATO kullanildi:

http://academic.evergreen.edu/g/gros...rventions.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Timelin...ary_operations

Bu ulkelerin hepsi kucuk ve askeri acidan zayif ulkelerdi. BM destegindeki Kore Savasi'ndan sonra abd HICBIR ZAMAN guclu bir ulkenin karsisina cikamadi. Listedeki ulkelerin buyuk cogunlugunda ic catisma yoktu, bagimsiz ulkelerdi. Ama abd'nin her zaman sacma bir bahanesi vardi. Buna kendi iclerindeki radikal sag Cumhuriyetcilerden, israil ve avrupa'daki siyonistlerden baska kimse inanmadi.

Abd'nin Kuzey Irak'ta PKK'yi ve Iran'a karsi savasan PJAK teroristlerini egitmesi konustugumuz konuyla alakali degil, abd'nin kendisinin terorist bir ulke oldugunu, dunyanin her yerinde terorizmi besledigini amerikalilar bile biliyor.

Ozgur dusunemeyen sensin, PKK propagandasiyla ve marksizmle beynin yikanmis. Katilmadigin her kisiye, onune gelene fasist diyorsun onunla da yetinmeyip Turkiye'ye bile fasist diyorsun. Bu yuzden olsa gerek kimse komunistleri ciddiye almiyor, isleri gucleri altini dolduramadiklari ithamlar.

Zitat:
ama orada olan insanlar müslüman,hristiyan ya da alevilerdir...
1. Alevilik bir din degil, Turkiye'deki bir mezhep. Onlar da musluman.

2. PKK'nin cogu zerdust, yezidi, hristiyan ve ateist. Musluman cok az sayida. Ozellikle zerdustluk ve yezidilik populer cunku bu iki inanc Kurtlerin yasadigi cografyada dogdu.

http://www.haber7.com/guncel/haber/8...ninden-kareler

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/...i-336642305992

http://www.habername.com/haber-pkk-t...rgut-80111.htm

http://www.samanyoluhaber.com/gundem...uyurdu/829211/

http://www.habervaktim.com/haber/269...steklemez.html

...

PKK kamplarinda muslumanlik ile ilgili bir sey bulamazsin, tam tersine Islam'i silme derdindeler. Iyi olan herseyi silme derdinde, senin terorist marksist-leninist PKK'n.

Silahsiz 33 asker PKK tarafindan otobusten indirilerek katledildi. Bu tartismaya acik bir konu degil. Suyun islak oldugu kadar kesin bir olay.

Zitat:
PKK hicbir zaman sehit cenazelerine yaklasamadi. O yuzden sehit cenazelerine kotu muamele yapma firsatlari dogmadi. Birkac esir alip biraktilar, bunu kuzey irak'ta 'show' haline getirmek icin yaptilar, yasal zemine oturmayi umduklari icin, hatirla, kankalari BDP'li milletvekilleri gidip 'torenle' almislardi. Bir de kendi aralarinda sacma sapan bir seyler imzaladilar filan :-D bunlar strateji, insanlik degil.

Zitat:
Mal misin, ne alaka? Uyeleri 1 yilda bir kere yikanan dunyanin en tipsiz heriflerin/kadinlarin bir araya gelip olusturdugu PKK'yi konusurken tahrik oldugumu mu saniyorsun? vela havle. Normale don.

PKK icin mazlum edebiyatini bir tarafa birak. Allah herkese akil fikir verdi. Hicbir sey ele silah alip ekmegini yedigin ulkeye siddet uygulamaya calismani normal gosteremez, hele o olgun denebilecek yaslarda. Aralarindaki cocuklar haricinde, digerlerinin kendi tercihi. Her yoksul olan daga ciksaydi biz de cikardik biz de fakirdik, hatta halen fakirim Onun yerine egitim icin cabaladik. Bu egitim sansi doguda da var. Hicbir sey terorizm icin bahane olamaz. Suca hic bulasmamislar haricinde, ki cogu bulasti, teroristler hicbir sekilde affedilmemeli. Ister beyni yikanmis olsun ister olmasin. Topluma geri kazandirilmalari cok zor.

Zitat:
@sevtap,
ahaha sevtap05'e de fasist dedi siradaki kim olacak bakalim.

Geändert von BosphorusTaurus (29.06.2013 um 14:39 Uhr).
Alt 29.06.2013, 17:14
uno

Standard

onlarca dakika ayirip yazdigin yazinin silinmesi kötü olmus.gecmis olsun.
mahale baskisi denilen olay var.maalesef insan istedigi gibi düsüncelerini her ortamda ifade edemiyor.böyle bir alt yapimiz yok,bilincli toplumumuz yok.
alevi degilsin sanirim, dolayisiyla sekillendirme hakkinada sahip degilsin.
yazdigim herseye sirf muhalefet olsun diye geri yaziyorsun.bu hosuma gitmedi.tartisma uzayip degisik boyutlara giriyor.

------EK
facebook hesabin varsa, empati, ahp gibi sayfalari takip etmeni öneririm.tüm olaylara insani bakabilen sayfalardir.
Empati; https://www.facebook.com/eempati
AHP; https://www.facebook.com/alkolikparti
------
Cüneyt Özdemir;
sürekli pkk pkk diye saldıranlar; Burada gördükleriniz İNSAN! Bu gün Türkiyenin bir çok direniş bölgesinde meydanlara Lice için çıkanlar İNSANLIĞIN bilincinde olanlardır!
-----
sanirim kürt-türk olayi yine irdeleniyor,askerler eylem yapan kitleye kursun yagdirmis.

Geändert von uno (29.06.2013 um 21:02 Uhr). Grund: ekleme yapildi.
Alt 29.06.2013, 21:10
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Evet simdi farkettim. Neden silinmis olabilir ki? Icinde hakaret vs. yoktu, birkac link vardi o da yasal ve her gun okudugumuz haber sitelerinden. uno'nun iddialarini tek tek curuyordu.

Icinde APO hayranligi da yoktu, Turkiye'ye fasist/katil de denmiyordu, PKK teror orgutu hakli ve masum gosterilmeye de calisilmiyordu.

Teknik bir sorun olabilecegini dusunuyorum. Forumdaki mesajlarin gosterilme tarihleri de surekli degisiklik gosteriyor, Autor ID Card'tan siteye son giris tarihleri de degisiklik gosteriyor.

Site sahibi burayi gelistirmek istiyorsa bu gibi 'bug'lari goz onunde bulundurabilir.

Sunu belirteyimki Bosporus yazilarini hayranla okuyorum ve böyle önemli bilgileri bizimle paylasmani cok degerli buluyorum ama maalesefki bunu silen kisi senin ne yazdigini maalesef hic ama hic anlamamis
Alt 29.06.2013, 21:13
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Onceki msjim kaybolmus, kaybolmasaydi tezlerin kanitlarin babasini okumus olacakti diger arkadaslar.

Gosterdigim yerlerdeki abd mudahalesinde NATO yoktu. Burada tum amerikan mudahalelerini gorebilirsin, sadece bazilarinda (guncel olanlarinda) NATO kullanildi:

http://academic.evergreen.edu/g/gros...rventions.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Timelin...ary_operations

Bu ulkelerin hepsi kucuk ve askeri acidan zayif ulkelerdi. BM destegindeki Kore Savasi'ndan sonra abd HICBIR ZAMAN guclu bir ulkenin karsisina cikamadi. Listedeki ulkelerin buyuk cogunlugunda ic catisma yoktu, bagimsiz ulkelerdi. Ama abd'nin her zaman sacma bir bahanesi vardi. Buna kendi iclerindeki radikal sag Cumhuriyetcilerden, israil ve avrupa'daki siyonistlerden baska kimse inanmadi.

Abd'nin Kuzey Irak'ta PKK'yi ve Iran'a karsi savasan PJAK teroristlerini egitmesi konustugumuz konuyla alakali degil, abd'nin kendisinin terorist bir ulke oldugunu, dunyanin her yerinde terorizmi besledigini amerikalilar bile biliyor.

Ozgur dusunemeyen sensin, PKK propagandasiyla ve marksizmle beynin yikanmis. Katilmadigin her kisiye, onune gelene fasist diyorsun onunla da yetinmeyip Turkiye'ye bile fasist diyorsun. Bu yuzden olsa gerek kimse komunistleri ciddiye almiyor, isleri gucleri altini dolduramadiklari ithamlar.

1. Alevilik bir din degil, Turkiye'deki bir mezhep. Onlar da musluman.

2. PKK'nin cogu zerdust, yezidi, hristiyan ve ateist. Musluman cok az sayida. Ozellikle zerdustluk ve yezidilik populer cunku bu iki inanc Kurtlerin yasadigi cografyada dogdu.

http://www.haber7.com/guncel/haber/8...ninden-kareler

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/...i-336642305992

http://www.habername.com/haber-pkk-t...rgut-80111.htm

http://www.samanyoluhaber.com/gundem...uyurdu/829211/

http://www.habervaktim.com/haber/269...steklemez.html

...

PKK kamplarinda muslumanlik ile ilgili bir sey bulamazsin, tam tersine Islam'i silme derdindeler. Iyi olan herseyi silme derdinde, senin terorist marksist-leninist PKK'n.

Silahsiz 33 asker PKK tarafindan otobusten indirilerek katledildi. Bu tartismaya acik bir konu degil. Suyun islak oldugu kadar kesin bir olay.

PKK hicbir zaman sehit cenazelerine yaklasamadi. O yuzden sehit cenazelerine kotu muamele yapma firsatlari dogmadi. Birkac esir alip biraktilar, bunu kuzey irak'ta 'show' haline getirmek icin yaptilar, yasal zemine oturmayi umduklari icin, hatirla, kankalari BDP'li milletvekilleri gidip 'torenle' almislardi. Bir de kendi aralarinda sacma sapan bir seyler imzaladilar filan :-D bunlar strateji, insanlik degil.

Mal misin, ne alaka? Uyeleri 1 yilda bir kere yikanan dunyanin en tipsiz heriflerin/kadinlarin bir araya gelip olusturdugu PKK'yi konusurken tahrik oldugumu mu saniyorsun? vela havle. Normale don.

PKK icin mazlum edebiyatini bir tarafa birak. Allah herkese akil fikir verdi. Hicbir sey ele silah alip ekmegini yedigin ulkeye siddet uygulamaya calismani normal gosteremez, hele o olgun denebilecek yaslarda. Aralarindaki cocuklar haricinde, digerlerinin kendi tercihi. Her yoksul olan daga ciksaydi biz de cikardik biz de fakirdik, hatta halen fakirim Onun yerine egitim icin cabaladik. Bu egitim sansi doguda da var. Hicbir sey terorizm icin bahane olamaz. Suca hic bulasmamislar haricinde, ki cogu bulasti, teroristler hicbir sekilde affedilmemeli. Ister beyni yikanmis olsun ister olmasin. Topluma geri kazandirilmalari cok zor.

ahaha sevtap05'e de fasist dedi siradaki kim olacak bakalim.
Devami geliyor...
Antwort