Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 30.11.2004, 21:58
unknown

Standard o.T.

fesübhanellah, ben farkli birsey mi diyorum sanki. insaatcisin, hemde üniverstede okumussun, ne güzel iste. zaten olmiyan kapasiteni baska yerlere harcama diyorum. güzel güzel binalar yap, betonunu, demirini eksik atma, dahada oku mimar ol; insanlara daha da faydali olman icin senin ugrasman gereken seyler bunlar. haa din hakkinda fikirlerini heryerde hic cekinmeden söyle, buna dedigim yok. ama yillarini dine adamis biriymis gibi - yanlis da olsa - belki düsünmekten beyinleri kanayan insanlarin fikirlerini calip burada aydinmis gibi soytarilik yapma. yani allah var kardesim, (ben aydinim) veya (yeah bu diyalogu ben kazandim) demek aydin insanin isimi sanki? o yazdigin okullardan sen mezun olsan gerek. yoksa en basit amelesinden en büyük ustasina kadar hepsine saygim sonsuzdur. yalniz her türlü oruspuluga ve hirsizliga da saygi duymami beklemezsin herhalde.

(biz hic olmazsa...) diyorsun, hic olmazsa ne demek? okumussun, cok da iyi etmissin, ama karalamalarindan kendi meslegini kendin kücük gördügün ortaya cikiyor. yazdigim seylere bak, verdigin lavuk cevaba bak. yazini tekrar oku ve tövbe et. allahin varligina ve birligine ve muhammed (sav) onun elcisi olduguna inan bir insana: senin allahin (hasa) filancadir demenin hükmü nedir git yenilmez yasar-sülo-ahmet üclüsüne sor bakalim ne diyecekler. sans iste, tam onu yazdiktan sonra allah korusun basina sak diye bir simsek caksa gittin b... yoluna

üstad ersoy (senin gibi) demiyimde, senin cok cok coook daha ilerinde, belki asirlar sonra varabilecegin noktada ki bazi insanlari kitap yüklü merkeplere benzetiyor. ümidimi yirtimek istemiyorum, ama bu kafayla senden degil aydin, olsa olsa tugla yüklü merkep olur; vaybee III. meydan muharrebesi palyacosu enis
Alt 30.11.2004, 22:06
unknown

Standard o.T.

kokmus pancarlari cöpe, hayvanlari da ahira tikmislarda kötü mü etmisler? medeni insanlarin bunlari bulundurduklari baska yerler de mi vardi
Alt 30.11.2004, 23:04
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Mit TALKSHOWS meinte ich nicht

Arabella/Bääärbel Schifffer/Pritttstab etc.

SONDERN

Maybrit Illner etc.

Wenn ein Cem Özdemir sich mit ollen doofen CSU"lern auseinandersetzen musss!!!

Oder eine S. Maischberger einen CSU-Hansele (M. Glos) fertig machen muss!!

Capiche ????
Alt 30.11.2004, 23:13
unknown

Standard Kader de pancarin da Kederi

Alt 01.12.2004, 01:49
eniskaya

Standard Küfürbaz arkadasim

biz baska bir seymi sedik.....

Küfür atarsan seni AhmedDursuna sikayet edrim... dann fliegst du heir raus....

Also erste und letzte Warnung
Alt 01.12.2004, 01:55
eniskaya

Standard vaybee III. meydan muharrebesi

Baskomutanligi bence daha iyi klingen ediyor.....

Du ahst eifach zu viel heschrieben.... nie gehört in der kürze liegt die Würze....

Deine und die problem viel anderer hier ist die selbe....
Ihr könnt mich nicht leiden.... das ist kein problem für mich... nicht alle müssen mich nicht mögen.....

Aber ich erwarte gegen Argumente und nicht.... solche kleinkaretigen Äuserungen.....

Sen beni degil yazdiklarmi düzelt......

Yok sen söylesin yok böylesin.... LAGA LUGA, LAGA LUGA..... baska hic bir sey yok.....

Ih könnt mit mir nur mithalten, ancak benim yazdiklarimda din veya diger hususlarda hata görüp düzeltirseniz.....
OHNE PERSÖNLICH zu werden.....

Arkadas ben cok acik ve net bir insanim.... Nikimde benim ismimi teskil eder... ve GB deki resimde benimdir.... also habe nicht das geringste zu verbergen....

Sen Enis Abini dinlede.... persönlich olmadan yazdiklarindaki hatalari düzeltmeye ugras...

Bakalim hangimiz daha aydin......
Alt 01.12.2004, 01:57
eniskaya

Standard Verdi bile

Sen neden Senaryonu yazmak istemiyorsun..... ????
Alt 01.12.2004, 01:59
eniskaya

Standard Bana ne anlatiyorsun bunlari

ben hapishane müdürümüyüm..... fesuphanellah.....

Du steigerst dich da in etwas........

Sanki biz baska bir sey söyledik.....
Alt 01.12.2004, 02:19
Benutzerbild von cybergirl
cybergirl cybergirl ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ein weiterer Hinweis

Hallo, der link führt zu einer Diskussion, die über dieses Portal entfachte. Aber in der Tat finden sich dort noch viele andere hitzige Diskussionen über den Islam und die Türken. Man sollte sich sehr warm anziehen, bevor man das über sich ergehen lässt...

<a href="redirect.jsp?url=http://bb.focus.msn.de/focus/viewtopic.php?p=450435#450435
" target="_blank">http://bb.focus.msn.de/focus/viewtopic.php?p=450435#450435
</a>
Alt 01.12.2004, 11:22
Benutzerbild von berlinfatih
berlinfatih berlinfatih ist offline
Neuer Benutzer

Standard İslam Namusu Korur, Batı İse Ona Tecavüz

Batı’nın Kapitalizmi, tarihte örneği görülmemiş, yüz kızartıcı ve şehvet düşkünü bir hadarattır. Anormal davranış, fesat ve çıplaklık, insanoğlu arasında bulunabilir. Fakat kapitalizmde bu hareketler, kanunlarla korunmuştur. Ve bu görülmemiş bir şeydir. Bizler hayvanlar arasında fesadın emarelerini görmüyoruz. Fakat Batı Hadaratı, bunu bir kişisel özgürlük olarak, garanti etmektedir. Dahası onlara göre bu, insan haklarından veya kadın haklarından bir parçadır.
Batılılar ve Batı’nın aklını çeldiği kimseler; İslam’ın kadınları haklarından mahrum bıraktığını veya onları saklı tuttuğunu veya onlara baskı yaptığını söylerken, hiç utanç duymamaktadırlar. Bu şekilde insanların haklarının korunduğunu iddia etmek hayret verici değil mi? Bu bakış açısıyla; onu aşağılık olarak veya onu mal veya eşya olarak gören bir kimse, kadını sağlamca korunmuş bir mücevher şeklinde gören bir kimse gibi olur mur? Ondan bir süt ineği gibi veya bir cariye gibi çalışmasını isteyen kimse, onu şefkatli bir anne veya evinin hanım efendisi olarak düşünebilir mi?
Kadının hakkını kim koruyor?! Çalışmak istediğinde (meşru işlerde) ona izin verenler mi yoksa onu çalışmaya zorlayanlar mı; onu bir şeref ve namus olarak korumak için hayatını feda edenler mi yoksa onun geceyi umumhanede geçirip geçirmediğini bilmeyenler mi; onu ehlinden kılan ve onunla bir aile inşa eden mi yoksa onunla geçici ve anlık arzularını tatmin eden ve sonra onu veled-i zina olan çocuğu ile baş başa bırakıp veya kürtaj yaptırıp terk eden mi?
Antwort