Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 10.09.2010, 14:09
tautou

Standard Erdal Eren’lere Ağlayan Akp, 12 Eylül’e Nasıl Arka çıktı

ERDAL EREN’LERE AĞLAYAN AKP, 12 EYLÜL’E NASIL ARKA ÇIKTI

Tarih, 20 Temmuz 2010... Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu. Otuz yılı aşkın siyaset hayatında sözü ilk kez 12 Eylül mağdurlarına getirdi ve gözyaşları içinde anlattı:

“Necdet Adalı 19 yaşında lise öğrencisiyken cinayet işlediği iddiasıyla 1977 yılında tutuklandı. Ben de o zaman bir siyasi partinin İstanbul Gençlik Kolu Başkanıydım. Kendisini arayan mahkeme reisi Necdet Adalı’nın masum olduğunu iddia etti. Ama Necdet Adalı asılarak idam edildi. O, 12 Eylül cuntasının idam ettiği ilk gençti...
12 Eylül cuntasının ölüm kararlarını nasıl verdiğini biliyorsunuz değil mi? Bir bu yandan, bir o yandan? 12 Eylülcüler asılan bir solcuyla denge kurmak için bir de sağcı idam etmek istediler. Necdet Adalı’dan birkaç saat sonra Mustafa Pehlivanoğlu darağacına yürüdü. Mustafa’dan geriye şu satırlar kaldı (Mektubu okur ve ağlar.)
Bir başka isim Erdal Eren, daha 17 yaşındayken tutuklandı. 18 yaşından küçük olmasına rağmen idam edildi. Evet; tam 30 yıl sonra yine bir 12 Eylül günü bu işkencelerle milletçe hesaplaşacağız. Bir iade-i itibar bile yapamaz mıyız? İşte bu 12 Eylül, bir iade-i itibar günü olacaktır.”

Ve tarih 1 Eylül 2010... İzmir İl Genel Meclisi, kentteki okullardan Kenan Evren ve 12 Eylül isimlerinin silinmesini karara bağlıyor...
İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, Narlıdere 12 Eylül İlköğretim Okulu’nun adının, Erdal Eren İlköğretim Okulu...
Yamanlar Evrenpaşa İlköğretim Okulu’nun adının da Necdet Adalı İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesini öneriyor...
Önerge CHP’lilerin oy çokluğu ile kabul ediliyor...
Ama...
AKP’li üyeler ret oyu kullanıyor!
Bu AKP’liler, Başbakan’ın daha kırk gün önceki sözlerinin aksine, Erdal Eren’e ve Necdet Adalı’ya iade-i itibarda bulunmayı çok görüyor!

Sayın Başbakan...
Kırk gün önce akıttığınız gözyaşları gerçekse; onlara sahip çıkın...
İzmir İl Genel Meclisi’ndeki AKP’li üyelerden, sözünü ettiğiniz bu “iade-i itibar”ı gerçekleştirmedikleri için hesap sorun...
Bunu yapmamanız durumunda, sadece 12 Eylül mağdurlarının referandumda “Evet” oyu vermeleri için ağladığınıza inanacağız...

Eğer öyleyse...

Bir daha da ağlamayın!

Alt 10.09.2010, 14:20
Benutzerbild von DieWahrheit
DieWahrheit DieWahrheit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

2 okulun ismini degistirmekle iade-i itibarda bulunamazsin.
Pazar günü EVET cikarsa halk iade-i itibarda bulunmus olcak.

CHP'nin iade-i itibari veya AKP'nin iade-i itibari önemli degil!!!!!!!
HALKIN 'EVET' deyip iade-i itibarda bulunmasi GECERLI!!!!!!!!!!!

Bu CHPliler cok dar düsünüyor ve bu konularda cok yön degistiriyor.
Daha dün asker deyip baska birsey bilmeyenler bugün askeri arkasindan vuruyor. Daha dün Büyükanitin her sözünün arkasinda duruyoruz diyen chp bugün ihanet edip Büyükaniti satiyor. Kim güclüyse onun yaninda yer almaya calisiyor!!!!! Simdi askeri satip Yarginin arkasina gecti!!!!!
Bakalim 13 Eylülden sonra kimin arkasinda saklanacak!!!!! Ve hepiniz göreceksinizki bugünki Yargi sistemini savunan chp yarin bu sistemde yer alanlari kallesce arkadan vuracak!!!!
Antwort