Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.04.2013, 20:21
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
üzücü bir durum,ama hicte sasirmiyorum.benim nüfüsumda'da diyarbakir yazar.türkiyeye her ucusumda,bazi memurlar tarafindan bastan asagi süzüldügümü hatirlarim.yani adam cesaret bulsa,bana nerdeyse su soruyu soracak; sen pkklimisin?
bunun sorumlulari güzel genclerimiz degil! bunun sorumlulari zamaninda yanlis politika yapanlar! o yanlis politika yapanlar utansin!!!
o uygulanan yanlis politikanin bir ismi var.

artik acikca atatürk, ve kemalist zihniyetinin ürünlerini oldugunu söyleyebiliriz.

bu carpik zihniyet bizleri bu hale getirdi. ve hala bu zihniyete odaklanmis cahil insanlarimiz var.
Alt 09.04.2013, 06:51
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Birkaç kez karşılaştìğım birşeyi paylaşmak istiyorum sizlerle.
Bugün derste yeni bir kız geldi yanıma oturdu. Dersle ilgili biraz smalltalk yaptıktan sonra "woher kommst du denn?" diye sordum ona. O da "ich bin kurdin" dedi. Also aus der Türkei dedim. O yine "ja bin aber Kurdin ne" dedi. Bende "ja ist doch egal. Aus welcher Stadt denn?" diye sordum. Mardin dedi. Òzellikle belirtmek istediği "sizden değilim yani" mesajını gòrmezlikten gelerek "mardin cok guzel bir sehir" dedim. Neden ısrarla beş defa kürdüm demeye gerek duyuyorsa? Ve neden kısaca "ich komme aus der Türkei" diyemiyorsa? Türkiye kelimesini ağzına bile almıyor. Ben ona etnik kökenini sormadım ki.

Finde ich komisch. Wenn sie Mardin sagt würde man sich doch ihren etnischen Hintergrund denken können. Zumal es mir völlig egal ist. Hauptsache Türkei denk ich mir. Mardinin Türkiyede. olmasını yediremiyor belkide kendine. Bu cevapla politik ideolojisini mi hrmen belli etmeye çalışıyor acaba. Tuhafıma gidiyor, ne tepki beklediğini bilmeden tepkisiz kalıyorum olaya. Gülümseyip konuyu kapatıyorum.. Yanımdaki diğer arkadaşıma baktığımda şaşkınlığı gözlerinden okunuyor..
naja türkei versucht ein moderner staat zu werden. vielfalt und high-context-culture sind die fogle. man kann dann nicht davon ausgehen, dass in der türkei eine kultur vorherrschend ist, das kann verstörend sein, weil man plötlich mit dissonanzen im hirn konfrontiert wird. aber das ist nunmal die morderne welt, da kann man nix machen.

tja, du als deutsche wirst das auch gemerkt haben, wenn deutsche dich fragen, woher du kommst. es kommt immer auf den kontext an.

türkün türkden baska arkadisi yoktur. - wenn du von dem spruch ausgehst, ist es kein wunder, wenn der kurde nicht dein homie werden möchte. life is shit. nutze den dünger.
Alt 09.04.2013, 17:29
OnMyOwn

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
üzücü bir durum,ama hicte sasirmiyorum.benim nüfüsumda'da diyarbakir yazar.türkiyeye her ucusumda,bazi memurlar tarafindan bastan asagi süzüldügümü hatirlarim.yani adam cesaret bulsa,bana nerdeyse su soruyu soracak; sen pkklimisin?
bunun sorumlulari güzel genclerimiz degil! bunun sorumlulari zamaninda yanlis politika yapanlar! o yanlis politika yapanlar utansin!!!

Tabii haklisin üzücü. Her kürde Pkk gözüyle bakilmaz.
Ama "ich komme aus der Türkei" diyememek, Türkiyenin varligini inkar etmek belki PKK li olmak demektir. Güneydogu Türkiye sinirlari icindedir. Herkes sütten cikmis ak kasik degil. Ne türkler ne kürtler. Ki benim okudugum Unide cook PKK toplantilari oldu. Yani bariz bir gruplasma var zaten. PKK lilar hemen belli ederler kendilerini. Bi kiz vardi durmadan "eskiden Gerillaya katilmak istiyordum" derdi. Ve benim arkadasimdi. Öyle biriyle hemde en yakin arkadaslik ettim. TR de anlattigim zaman nasil öyle biriyile arkadaslik ediyorsun derlerdi.
Ben hayatta Politik toplantilara katilmam, gruplasmam. Sevmiyorum.

Bizde burada azinlikta olabiliriz, ama durumumuz Türkiyedekilerden farkli. Biz Almanyayi bölmek istemiyoruz. Su NRW yi Türkistan yapalim, bizim olsun demiyoruz. Ayrica bizler sonradan geldik buraya. Yani karsilastirilamaz.

Geändert von OnMyOwn (09.04.2013 um 17:33 Uhr).
Alt 10.04.2013, 13:38
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

birakin bu ayaklari.

isteyen kendisini istedigi gibi tarif eder.

hosunuza gitmiyorsa o kisilerin yüzüne söyleyin arkasindan konusmayin.

bu sordugunuz sorulari o kisilere yüzüne bakarak sorun.

öyle arkasindan "ben kürdüm diyen Pkk'li" demek basit ama edepsizlik.

keske düzgün insan olsakta öyle arkalarindan konusmasak.
Alt 10.04.2013, 18:03
Murrro

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Tabii haklisin üzücü. Her kürde Pkk gözüyle bakilmaz.
Ama "ich komme aus der Türkei" diyememek, Türkiyenin varligini inkar etmek belki PKK li olmak demektir.

O kiz belki türkce bilmiyor diye öyle dedi sana ...düsündünmü bunu hic? Ve ben türkiyeden geliyorum dememeklen türkiyeyin varligini inkar etmegin hic bir alakasi yok...demiski ,,ja aber bin kurdin" ..nicht mehr und nicht weniger.
Alt 10.04.2013, 18:46
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Murrro Beitrag anzeigen
O kiz belki türkce bilmiyor diye öyle dedi sana ...düsündünmü bunu hic? Ve ben türkiyeden geliyorum dememeklen türkiyeyin varligini inkar etmegin hic bir alakasi yok...demiski ,,ja aber bin kurdin" ..nicht mehr und nicht weniger.
stimmt es, dass kurden teilweise keine türken sind?
Antwort