Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.04.2013, 19:19
zerrecikler

Standard kürdistan

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
lastosch benim kaynaklar kurudu, benim elimden iftira atmaktan baska birsey gelmiyor diyorsun.
yapma böyle, bir erkege iftira atmak yakisiyor mu?

arkadaslar tarihi güzel okusaniz Osmanli Imparatorlugunda bile kurdistan bölgesi ve kurdistan eyalitinin oldugunu bilirdiniz.
hadi tarihi bilemediniz, kuzey irak kurdistan hicmi duymadiniz?

bu irkci tavirlari birakalim, türkiye'de kürt varligini kabul etme vakti geldi. o bölgenin ismi güneydoguda olur kurdistanda olur. benim icin fark etmez.
kürdistan ismi zamaninda kara bulutlarla örtüldü.
bu yüzden insanlarin bu isime alerjili bir sekilde davranmalari dogal...

maalesef hersey iki günün icinde unutulmuyor.bir kez daha dile getirmistim,hepimizin zamana iytiyaci var! eminim ki bu zamani asdiktan sonra herkesin gönlünde rengarenk cicekler acicagina.

okumak ve tarihi arastirmak herkes icin faydali olur.

OKUYALIM - ARASTIRALIM
Alt 05.04.2013, 19:28
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Burda konuyu sulandirmaya calismakla kuruyan kaynaklar yesermez. Su acilim neyin nesiymis, madde madde, paragraf paragraf neyi iceriyor bizde bilelim. Basbakanin bilmesi yetmiyor. Belki AKP'de "tek-adam-partisi" oldugu icin kimse sormaz sorgulamaz. Ama biz insaniz, koyun sürüsü degil. Biz polemikten ziyade icergi ile aciklama bekleriz. Ama bu beklentimizle hayal kirikligina ugruyoruz..
ben biliyorum icerigini, sen gönlündeki sorulari sor ben sana cevabini vereyim.

senin hayallerin irkcilik, onun icin hayal kirikligina ugruyorsun.
Alt 05.04.2013, 19:35
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
kürdistan ismi zamaninda kara bulutlarla örtüldü.
bu yüzden insanlarin bu isime alerjili bir sekilde davranmalari dogal...

maalesef hersey iki günün icinde unutulmuyor.bir kez daha dile getirmistim,hepimizin zamana iytiyaci var! eminim ki bu zamani asdiktan sonra herkesin gönlünde rengarenk cicekler acicagina.

okumak ve tarihi arastirmak herkes icin faydali olur.

OKUYALIM - ARASTIRALIM
o kara bulutlara örttüren kemalistler utansin.
o bölgede katliam yapan atatürk ve yansdaslari utansin.
o insanlari faili mechul cinayetlere kurban edenler utansin.

insanlar "kurdistan"a alerjik davranmiyorlar, insanciklar bu kavramdan alerji kapiyorlar.

dedigim gibi o bölgenin ismi osmanlida kurdistandi, bugünde kurdistan, yarinda kurdistan olacak.

bu varliklarin alerji oldugu o kavram degil. onlarin alerji oldugu kemalizmin sonuna gelmemiz. insanlarin gercekleri ögrenmesi.
devlet arsivlerin yavas yavas acilmasi.

ama sunu unutma, bugün burada kemalizmcilik yapanlar yarin dansöz gibi dönüp bizim yoldan yürümeye basliyacak.
bunlar rüzgardaki bayrak gibidir.

ps. yillar önce bu kemalistler burada irkcilik yapiyordu. o zamanlar hepiniz bu tükürdüklerinizi yaliyacaksiniz dedigimde gülüyorlardi. bugün hicbiri eski söylemleri burada yazamiyor. iste biz adami böyle döndürürüz.
Alt 05.04.2013, 19:50
OnMyOwn

Standard

Irkcilik ile ilgisi yok, bir ülke nin bölünmesi söz konusu burada. Türkiyede sadece Kürtler yasamiyor, Lazlar, Cerkezler, Zazalar... Hic birisi kendine ait Lazistan, Cerkezistan vs istemezken sadece kürtlerin "sorunlu millet" olmalari düsündürücü. Bebek katili Öcalan iyi yikamis beyinleri. Zaten kürtlerin yogunlukta oldugu bölgelerin adi Güneydogu. Onlari oradan kovan mi var?

Kürtlerin yasadiklari sehirleri modernlestirsinler diyecegim ama kürtler gönderilen ögretmenleri öldürtürlerse cahil kalmalari son derece normaldir.......

Kürtleri hic kimse hicbirseyden geri koymuyor. Bugün Türkiyede bircok milletvekili kürt kökenlidir. Sen kürtsün buraya giremezsin olayi yok.

Sanat camiasindan hic bahsetmiyorum. Bircok Sanatci/Artist takimi kürt ve alevilerden olusuyor.

Öcalanin karin agrisi ayrimcilik degil, onun karin agrisi bambaska seyler olmali.
Alt 05.04.2013, 19:55
the_last_time

Standard

Zitat:
ben biliyorum icerigini, sen gönlündeki sorulari sor ben sana cevabini vereyim.

senin hayallerin irkcilik, onun icin hayal kirikligina ugruyorsun.
Sorumu sormustum, ama ne yazik ki okumamissin, malesef. Sorumu o zaman yine tekrarliyorum. Görüsmeler belirli maddelerle sonuclanir. Örnegin Bosna Dayton antlasmasi gibi, yasamdan ekonomiye herseyi ayrintili bir sekilde madde madde kagida döken bir sözlesme olur. Baris antlasmasi yapilmis anlasilan, sözlesmesi nerde, bende okumak isterim...
Alt 05.04.2013, 20:01
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Irkcilik ile ilgisi yok, bir ülke nin bölünmesi söz konusu burada. Türkiyede sadece Kürtler yasamiyor, Lazlar, Cerkezler, Zazalar... Hic birisi kendine ait Lazistan, Cerkezistan vs istemezken sadece kürtlerin "sorunlu millet" olmalari düsündürücü. Bebek katili Öcalan iyi yikamis beyinleri. Zaten kürtlerin yogunlukta oldugu bölgelerin adi Güneydogu. Onlari oradan kovan mi var?

Kürtlerin yasadiklari sehirleri modernlestirsinler diyecegim ama kürtler gönderilen ögretmenleri öldürtürlerse cahil kalmalari son derece normaldir.......

Kürtleri hic kimse hicbirseyden geri koymuyor. Bugün Türkiyede bircok milletvekili kürt kökenlidir. Sen kürtsün buraya giremezsin olayi yok.

Sanat camiasindan hic bahsetmiyorum. Bircok Sanatci/Artist takimi kürt ve alevilerden olusuyor.

Öcalanin karin agrisi ayrimcilik degil, onun karin agrisi bambaska seyler olmali.
ülke bölünmüyor, ülke baris, sevgi ve kardeslige dogru gidiyor.

türkiyede her irktan insan yasayabilir ama atatürk ve yandaslari sadece bir irka katliam yapmistir.
o güneydogu dedigin bölgede 30 yil önce pkk yoktu. olmadigi halde insanlara iskence ediliyordu.
modernlik ve kemalizm adina dayak tecavüz ve iskence yapiliyordu.
insanlara dili, müzükleri ve gelenekleri yasaklaniyordu.

AK Parti gelmese hala kürtce konusmak yasak olacakti.
Bu tasariya CHP ve MHP karsi cikti, ama bugün döneklik yaparak kürtlerde kürtce konussun diyorlar.

insanlari aptal yerine koymamak gerekiyor, herkes hangi zihniyetin hangi emellere calistigini iyi biliyor.

bugün ülke bölünecek korkusuyla insanlari tedirgin edenler yarin yine döneklik yapip bizde bu baris sürecini ve kardesligi istiyorduk diyecek. ama biz bunlari yemiyoruz, yemis gibi yapiyoruz.

evet siz irkci degilsiniz yedik biz bunlari.

siz kösede bu söylemlere devam ederken biz hala durmuyoruz... duramiyoruz..... yorulmuyoruz...... yilmiyoruz..... dönmüyoruz...... korkmuyoruz...... pusmuyoruz.......

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Alt 05.04.2013, 21:21
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Mutant07 Beitrag anzeigen
ben anlamam, bu prosedürlerde gelisme var mi, yok mu? ben bile artik ona bakiyorum. schneidet ab die alten zöpfe
stagnasyon olmasin, ilerleme olsun, analar aglamasin artik.
bravo arkadasim.

eski düsünceleri birakmak cok güzel.
zararin neresinden dönersen kardir.
Alt 05.04.2013, 21:26
zerrecikler

Standard evet!

Zitat:
ülke bölünmüyor, ülke baris, sevgi ve kardeslige dogru gidiyor.

türkiyede her irktan insan yasayabilir ama atatürk ve yandaslari sadece bir irka katliam yapmistir.
o güneydogu dedigin bölgede 30 yil önce pkk yoktu. olmadigi halde insanlara iskence ediliyordu.
modernlik ve kemalizm adina dayak tecavüz ve iskence yapiliyordu.
insanlara dili, müzükleri ve gelenekleri yasaklaniyordu.

AK Parti gelmese hala kürtce konusmak yasak olacakti.
Bu tasariya CHP ve MHP karsi cikti, ama bugün döneklik yaparak kürtlerde kürtce konussun diyorlar.

insanlari aptal yerine koymamak gerekiyor, herkes hangi zihniyetin hangi emellere calistigini iyi biliyor.

bugün ülke bölünecek korkusuyla insanlari tedirgin edenler yarin yine döneklik yapip bizde bu baris sürecini ve kardesligi istiyorduk diyecek. ama biz bunlari yemiyoruz, yemis gibi yapiyoruz.

evet siz irkci degilsiniz yedik biz bunlari.

siz kösede bu söylemlere devam ederken biz hala durmuyoruz... duramiyoruz..... yorulmuyoruz...... yilmiyoruz..... dönmüyoruz...... korkmuyoruz...... pusmuyoruz.......

DURMAK YOK YOLA DEVAM
ne yazik ki öyleydi! benim anneannem (allah rahmet eylesin) ben cocukken bir kere onun cok icten agladigina sait olmustum,annanne neden agliyorsun sorusunu sordugumda; kizim bize kürtce sarkilari dinletdirmiyorlar...bende ama cok severim dinlemesini dediginde,bende cocukken onunla birlikte hüngür hüngür agladigimi hatirliyorum (

bitsin artik su gereksiz kavgalar!!!
Alt 05.04.2013, 21:33
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von zerrecikler Beitrag anzeigen
ne yazik ki öyleydi! benim anneannem (allah rahmet eylesin) ben cocukken bir kere onun cok icten agladigina sait olmustum,annanne neden agliyorsun sorusunu sordugumda; kizim bize kürtce sarkilari dinletdirmiyorlar...bende ama cok severim dinlemesini dediginde,bende cocukken onunla birlikte hüngür hüngür agladigimi hatirliyorum (

bitsin artik su gereksiz kavgalar!!!
ben sehit torunu olarak eski hikayeleri anlatmaya baslasam sen terörist olur daga cikarsin.

bu irkcilik yapan kisiler, türkiyede kemalist rejimin ne kadar insanlik disi olaylar yaptiklarini görmemezlikten geliyor.

camileri kapattiklari, kurani yasaklattiklari zamanlari da unutmadik.

bazen diyorum ki bu kadar zulme iyi dayanmis kürtler.

yeter artik kimsecikler aglamasin.... diyoruz ama bunlar hala karsi cikiyor.
baris yoluna giriyoruz bunlar sabotaj yapiyor.

bu kemalistler istedigini yapsin biz yine yolumuza devam edecegiz.
bu barisi sagliyacagiz. tarih bunlari silecek.
Alt 05.04.2013, 22:04
Murrro

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen

Tabi Tabi... Cocuklara her sabah Istiklal Marsini zorla söyletmek , Kürtce konustularmi dayak atmak, bumu dedigin Modernlik?
Biz o bölgede hic bi tür Milliyetcilik istemiyoruz , ne türk nede kürt milliyetcigini . Cünkü olan o bölgede yasiyan insanlara oluyor .

38deki Tunceli Olayi, 80nin basindaki Diyarbakir Cezaevi olaylari aciklandigi halde , herkesin bu tür olaylardan haberdar oldugu halde , hickimse az birseyde olsa hükümete su soruyu sormuyor : arkadas belki sizinde büyük hatalariniz oldu? ne yaptinizda bukadar kisi silaha sarilip daga cikti?

Burda hickimse ayri devlet istemiyor , in den umfragen haben 90 prozent der kurden für ein zusammenleben mit den türken gestimmt...das ist nicht das problem .
Bu tür yasaklarla , eylemlerle ülkeyi ucuruma dogru sürükleyen adamlari destekliyip , kendine vatan sever diyen insanlar düsünsün biraz . Vatanini seven herkez , Kürt veya Türk , beraberligi isteyen her insan , Türkiyede baslatilan Süreci destekler ...benden bu kadar .
Antwort