Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 17.05.2013, 14:47
crs79

Standard Ermenileri kaybettik Kürtleri Kazanalim,Baris süreci.

Baris süreci icin AKP vatani satiyor naralari atanlar.Cagdas yasam taraftari oldugunu söyleyen bir o kadarda sosyal oldugunu düsünen CHPliler,tüm bunlari aksi oldugunu düsünen MHPliler.

Nicin tüm "iyi" insanlar Kürtlerin,ermenilerin cografyasinda öldürülmüs kan ile bastirilmis halklarin yaninda düsündünüz mü hic?
Liebe Sezen, Aksu Sezen... Kürtce, ermenice konserler verdi...
Tarkan, "hasankeyf sular altinda kalmasin kürtleri birak insanligin tarihi yok edilmesin" dedi...
Kadir Inanir, "Kürtler halktir,PKK hakli mücadelesidir" dedi...
Aylin Aslim, essen'de dogan aylin "Ermenilerden özür diliyorum."
Vedat Türkali, "Öcalan serbest kalmali,bir halki uyandirdi."
...Bunlar sanatcilardan bi kaci.

Peki ya köselerinde yazilarini merak ettiklerimiz...
Hasan Cemal, suan kandilde barisi ariyor,
Zülfü Livaneli, "Muhalefet acilimi desteklemeli", "Dar milliyetcilikle solun ilgisi yok."
Cengiz Candar,
Dogu Ergil,
Nuray Mert...
... daha bi ton tarafsiz yazabilen yazar...

Yasamim boyunca mizahsal anlamda cok abansamda,hic bir sekilde kötülerin yaninda yer almadim.Ömrümün geri kalan kisminda herzaman dogru ve iyi olanin yaninda olacagim...

Ermenilerden nicin özür dilemedik,sor kendine yargila?

Silahlar,Bomba ve Bot sesleri altinda, baskiyla asimile etmeye calistigimiz kürt cocuklari?

Yirtik ayakkabisiyla,katledilmis milyonlarca insani yazan,savunani vurmak anadolu yigitligi degil,kahpeligidir...

Ordan oraya sürülerek,sindirilen,korkudan gündüz camiiye gidip geceleri evin bodrumunda kendi ibadetlerini yapan rumlar?

biz bu degiliz arkadaslar...
biz sosyalizmden nasyonalizme gecmis Nazi partisi degiliz...
hepimiz herseyden önce insaniz.
yapabilecegimiz tek sey,an itibari ile gecmise yanmak degil barisi desteklemek.Susan silahlar bizim ekonomimizi güclendirecek,güclü bir ekonomisi olan ülkenin halki bilincli olur...

Ps: resimleri koymayi istemedim,görünce insan güne kötü basliyor ancak idrak algisinda zorlanan miliyetci, sosyalist, dinci ve gericilerin anca öyle vicdanlarina inebiliyorum..
Alt 17.05.2013, 16:42
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von crs79 Beitrag anzeigen
Baris süreci icin AKP vatani satiyor naralari atanlar.Cagdas yasam taraftari oldugunu söyleyen bir o kadarda sosyal oldugunu düsünen CHPliler,tüm bunlari aksi oldugunu düsünen MHPliler.

Nicin tüm "iyi" insanlar Kürtlerin,ermenilerin cografyasinda öldürülmüs kan ile bastirilmis halklarin yaninda düsündünüz mü hic?
Liebe Sezen, Aksu Sezen... Kürtce, ermenice konserler verdi...
Tarkan, "hasankeyf sular altinda kalmasin kürtleri birak insanligin tarihi yok edilmesin" dedi...
Kadir Inanir, "Kürtler halktir,PKK hakli mücadelesidir" dedi...
Aylin Aslim, essen'de dogan aylin "Ermenilerden özür diliyorum."
Vedat Türkali, "Öcalan serbest kalmali,bir halki uyandirdi."
...Bunlar sanatcilardan bi kaci.

Peki ya köselerinde yazilarini merak ettiklerimiz...
Hasan Cemal, suan kandilde barisi ariyor,
Zülfü Livaneli, "Muhalefet acilimi desteklemeli", "Dar milliyetcilikle solun ilgisi yok."
Cengiz Candar,
Dogu Ergil,
Nuray Mert...
... daha bi ton tarafsiz yazabilen yazar...

Yasamim boyunca mizahsal anlamda cok abansamda,hic bir sekilde kötülerin yaninda yer almadim.Ömrümün geri kalan kisminda herzaman dogru ve iyi olanin yaninda olacagim...

Ermenilerden nicin özür dilemedik,sor kendine yargila?

Silahlar,Bomba ve Bot sesleri altinda, baskiyla asimile etmeye calistigimiz kürt cocuklari?

Yirtik ayakkabisiyla,katledilmis milyonlarca insani yazan,savunani vurmak anadolu yigitligi degil,kahpeligidir...

Ordan oraya sürülerek,sindirilen,korkudan gündüz camiiye gidip geceleri evin bodrumunda kendi ibadetlerini yapan rumlar?

biz bu degiliz arkadaslar...
biz sosyalizmden nasyonalizme gecmis Nazi partisi degiliz...
hepimiz herseyden önce insaniz.
yapabilecegimiz tek sey,an itibari ile gecmise yanmak degil barisi desteklemek.Susan silahlar bizim ekonomimizi güclendirecek,güclü bir ekonomisi olan ülkenin halki bilincli olur...

Ps: resimleri koymayi istemedim,görünce insan güne kötü basliyor ancak idrak algisinda zorlanan miliyetci, sosyalist, dinci ve gericilerin anca öyle vicdanlarina inebiliyorum..
Bir cok seyi bir birine karistiriyorsun, bunun farkinda misin? Dogrusunu söylemek gerekirse ben Kürtleri baska bir halk olarak görüpte "ötekilestirmek istemiyorum" bu onlarin zararina olur. Kürt halki deyince hangi Kürt halkindan bahsettigimizi bi belirleyim.
Ermeniler Türk-Rus savaslarinda Türkiye'ye karsi ruslarla beraber olmuslardi. Malesef sonucu cok kötü oldu.

Türkiye'de toplumsal barisa hic kimse karsi degil, ama bu "barisin" ne oldugnu bana aciklayabilen bir Allah'in kulu var mi?
Alt 17.05.2013, 17:07
crs79

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Bir cok seyi bir birine karistiriyorsun, bunun farkinda misin? Dogrusunu söylemek gerekirse ben Kürtleri baska bir halk olarak görüpte "ötekilestirmek istemiyorum" bu onlarin zararina olur. Kürt halki deyince hangi Kürt halkindan bahsettigimizi bi belirleyim.
Ermeniler Türk-Rus savaslarinda Türkiye'ye karsi ruslarla beraber olmuslardi. Malesef sonucu cok kötü oldu.

Türkiye'de toplumsal barisa hic kimse karsi degil, ama bu "barisin" ne oldugnu bana aciklayabilen bir Allah'in kulu var mi?
Kürt halkinin PKK'li olani olmayani farketmiyor,Fotograf zulm gören halki gösteriyor,görmeyenler isyan edenler ise daglardaydi o dönemler.

Hersey cumhuriyetten sonra kopuyor... Atatürk'ün ilkeleri bunun en belirgin göstergesi.Osmanli iyidi demiyorum ama cumhuriyet kadar vahsi degildi.Profilinde yazan Halk müzigini dahi engellemeye calisti. Ermeniler kamplara götürülüp yok edildi bunlarin hepsi biliniyor bilmeyede gerek yok... Anadolu ermenileri neredeler simdi,mezopotamya suryanileri?

Toplumsal baris'i,kürt sorununu CHP 90'larda sirtladi.Simdi dizginleri AKP'ye kaptirdi.CHP suan dogru olana dahi muhalefet yapiyor,cünkü AKP gerici bir parti,türkiyede alevi oyu ve beyaz türk oyu cok. o oylari garantilemek adina herseye muhalif oluyor. insan bunu görünce gercekten üzülüyor.
bu baglamda gercek ideolojisinden uzaklasiyor CHP,öfkelenin öfkeyle hareket edenin nasil canilestigini biliriz hepimiz...

Bu savas ile baglantili cok rant var isin icinde,uyusturucu kacakciligi dahi endekslenmis bu savasa, OHAL bölgesinde kir-bayir gezemezsin, esrari eroini eker,tekirdagdan avrupaya satarsin.Korucular, aylik düzenli maas ve sayilari 70bin gibi ifade ediliyor,asker de ayni sekil.Dogu görevi yapan askerler hem mesleklerinde hemde görev yaptigi bölgelerde allah gibi hareket ediyorlar ayrica,bu sorunla kaynakli türkiyede asker söz sahibi...dolayisiyla toplumsal baris'a bu tür nemalanan kesimler karsi olurlar,oyunlar oynarlar reyhanli gibi katliamlarla gündemle oynamaya calisirlar.
Alt 17.05.2013, 21:19
the_last_time

Standard

Ben isterdim ki bütün milletler ve bütün dinler, mezhepler barisik bir halde varligini sürdürüp gitsin. Neticede Türk olmaktan ya baska bir millete mensup olmaktan önce insan olmak gerekir. Dinler de insanlar icindir. Insan olamayan bir sahis, ne müslüman olur, ne hristiyan ne yahudi..
Atatürk'ün yaptiklarini elestiriyorsun ama, o iki cihan savasi arasi, her on sene bir savas görmüs bir milleti uygar seviyeye cikartti. Iran'nin Kürtlerine bi bak, Irak'in ve Suriye'nin Kürtlerine bi bak bir Türkiye'de ki Kürtlerin durumuna bir bak.. Atatürk'ü elestirmeden önce, o zamanin sartlarini ve kosullarini degerlendirmek gerekiyor.. Türk neyse Kürt'te o! Güneydogu Anadolu'da sirf Kürtler yasamiyor, Türkler de yasiyor..
CHP herkesten cok barisi istiyor, ama bu "barisin neyi icerdigini" ve ne icermedigini bilmek CHP'nin de hakki.. Kimse mahsum insanlarin kani üzerinde siyaset yapamaz. Buna kimsenin hakki yoktur.. CHP Türkiye'de en bariscil partidir! CHP toplumsal barisa karsi degil, bu süslü laflarla milleti bayan, ama davranislari baris ile alakasi olmayan bir durumla karsi karsiya CHP'ne ona karsi.. Bir baris süreci baslamadan önce maddelerle belirtilmis bir antlasma bir sözlesme olur.. Bunlari bi görelim bakalim.
Antwort