Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.11.2013, 19:28
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Ellerinde Türk Bayragi, ceplerinde Atatürk resmiyle protesto

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25097306.asp

Gavat

Finlandiya’ya giden Tayyip Erdoğan, ellerinde Türk bayrakları bulunan ve her yer Taksim sloganları atan vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Finlandiya’dan İsveç’e geçen Tayyip Erdoğan, ellerinde Türk bayrakları bulunan ve ‘Andımız’ı okuyan vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Eskiden yurtdışına giden başbakanlarımız, bölücü örgüt veya soykırım diyasporası tarafından protesto edilirdi. Şimdiki başbakan, ellerinde Türk bayrakları bulunan yurtseverler tarafından protesto ediliyor!

Neredeyse herkes cebinde Atatürklü Türk bayrağı taşıyor, ki, yolda bakana makana denk gelirsek açıp gösterelim diye... Kırmızı plakalı makam aracı gören, bağıra bağıra 10’uncu Yıl Marşı söylemeye başlıyor. VIP salonlarının kapısında adeta nöbet tutuluyor, kafayı dışarı çıkaran ıslıklanıyor. Yalaka basınımız yazmıyor ama, yolcular yuhaladığı için uçaktan inmek zorunda kalan bakanlar var.

Şemsiye açmadan üniversitelere giremiyorlar artık... Kampuslarda, amfilerde sağanak var.

*

Stadyumlara giremiyorlar. En son, Kadıköy’de 50 bin kişi Mustafa Kemal’in askerleriyiz tezahüratı yaptı. Tribünlerdeki protestolar duyulmasın diye, maçlar sessiz film şeklinde yayınlanıyor. Basketbol salonlarında yuhalanıyorlar, tenis kortlarında ıslıklanıyorlar, Kırkpınar’ın er meydanı Ne Mutlu Türküm Diyene’yle inledi, Gazi Koşusu’nu seyretmeye geldiler, hipodromda yuhalandılar.

*

Canlı yayınlar canlı bomba’ya döndü; kimin, nerede patlayacağı belli olmuyor. Bizim penguenci haber kanalı mesela, geçenlerde Boğaz Köprüsü’nden canlı yayın yaptı, şahane organizasyon falan diye anlatıyordu, vatandaşın biri zart diye el frenini çekti, kameranın önüne geçti, lanet olsun diye bağırdı.

Bundan böyle “gavat” kelimesi geçince hep hatırlanacak olan valinin durumuna, bi de bu gözle bakın lütfen... Dikkat edin olay anının görüntülerine, AKP’nin valisi sanki kendisini uğurlamaya gelmişler gibi, el sallıyor, ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar yuhhhh diye bağırıyor, ıslıklıyor, vali makam aracına binip sirenlerle eskortlarla, yanında koşan sivil polislerle kaçmaya çalışıyor, vatandaşlar beddua ederek kovalıyor.

Sevilmeyen hükümet her zaman vardı ama, sokaklarda bayraklarla kovalanan hükümet ilk kez görülüyor.

Çünkü... Bürokrasinin, medyanın, hatta muhalefet partilerinin AKP’lileştirilmesi, dünya siyaset tarihinde görülmemiş bir dayanışma biçimi yarattı. Kendilerinden olmayanı “korkutmaya” ve “yalnızlaştırma”ya çalıştılar. Hiç bu kadar “cesur”, hiç bu kadar “kalabalık” olunmamıştı.

http://www.ilk-kursun.com/

http://www.ulusalbakis.com/

http://www.ulusalportal.com/kose-yazilari.html

http://www.gazeteoku.com/yazar/yilmaz-ozdil/29/gavat

http://www.internethaber.com/yilmaz-.....-605911h.htm

Geändert von benekalice (12.11.2013 um 19:33 Uhr).
Alt 12.11.2013, 19:35
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Studenten gegen die Einmischung der Regierung ins Privatleben und gegen Islamisierung

http://www.spiegel.de/video/demonstr...o-1307337.html
Alt 12.11.2013, 23:00
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

''Sevilmeyen hükümet her zaman vardı ama, sokaklarda bayraklarla kovalanan hükümet ilk kez görülüyor.'' demissin.

'Meyve veren agac taslanir' diye de bir soz var hatirlatayim. Sozde laikler halen bu ulkeyi bolemedi, askeri darbe yapamadi, cok ofkeliler kizginlar onlari da anliyorum:-)
Alt 13.11.2013, 08:22
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Sozde laikler halen bu ulkeyi bolemedi, askeri darbe yapamadi, cok ofkeliler kizginlar onlari da anliyorum:-)
Selam Bosphorus,

Laikler bu ülkeyi bölemedi demissin.. Laikler degilmiydi bu ülkeyi bir bütün yapip Türkiye Cumhuriyetini kuran? Neden bölmek gibi bir niyetleri olsun ki?

Anlayamadim..
Alt 13.11.2013, 09:00
xAurumx

Standard

Zitat:
''Sevilmeyen hükümet her zaman vardı ama, sokaklarda bayraklarla kovalanan hükümet ilk kez görülüyor.'' demissin.

'Meyve veren agac taslanir' diye de bir soz var hatirlatayim. Sozde laikler halen bu ulkeyi bolemedi, askeri darbe yapamadi, cok ofkeliler kizginlar onlari da anliyorum:-)
Ama siz nihayet milleti böldünüz.
Alt 13.11.2013, 21:55
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Selam Bosphorus,

Laikler bu ülkeyi bölemedi demissin.. Laikler degilmiydi bu ülkeyi bir bütün yapip Türkiye Cumhuriyetini kuran? Neden bölmek gibi bir niyetleri olsun ki?

Anlayamadim..
O zamanin laikleri ile bu zamanin laikleri ayni sey degil.

O zamanin cumhuriyetcileri ile bu zamanin cumhuriyetcileri de ayni sey degil.

Hatta o zamanin CHP'lileri ile bu zamanin CHP'lileri de ayni sey degil.

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Ama siz nihayet milleti böldünüz.
Begenmedigin Erdogan Gezi olaylarini cok iyi kontrol etti. Artik tencere tava sesinden basimiz da sismiyor. Protestolar yok, nerede kaldilar?

Dikkat ceken diger bir sey de, capulcular AKP'lileri provoke edemediler, tahrik edemediler. Adamlar sessiz sakin sabirli ve kendilerinden emin sekilde protestolarin bitmesini beklediler. Asil tokat Mart 2014 secimlerinde geliyor.
Alt 14.11.2013, 06:02
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
O zamanin laikleri ile bu zamanin laikleri ayni sey degil.

O zamanin cumhuriyetcileri ile bu zamanin cumhuriyetcileri de ayni sey degil.

Hatta o zamanin CHP'lileri ile bu zamanin CHP'lileri de ayni sey degil.
Laik düsünceye sahip olanlar o halde hep CHP li oluyor.. dogru mu anladim yazdiklarini?
Alt 14.11.2013, 10:11
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Ayip tir söylemesi !!

Evet arkadaslar , bundan sonra kelime oyununa geciyorum !

Her kelime cok manada ve cok anlamda kaleme alinaraktan bu gibi tek hücrelilere yani laikcilere serbest vurus topunu dikdikten sonra , cakin golü kaleye !! bunlarda hic görülmemis seviyede yumsaklik ve hatta prelli lastik en genis ve ebatlarinda mide varmis. dogal olaraktan bu LAIK kuklalarinin , aslinda laikligin l sini , sadece vibratör olarak ele almaktadirlar !

bunlar genelde , tek hücreli olduklarindan , dar olurlar !
her defasinda benim senin gibi akku desteksiz sadece bünyesel gücten yararlanarak calisan organlarimizi elde etmek isterler.

aslinda eline aldiklarinda , okadar memnun kalirlar ki , agizlarinda resmen konu olani cignemekten zevki sefa sürerler..

eee konu acilmisken
kapatmayin !!

kapatan zaten lafi anusundan anlamis olmustur.

Seviye arayan seviyeyi korur !
adam gibi yazin bizde seviye görelim !
Alt 14.11.2013, 11:50
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Evet arkadaslar , bundan sonra kelime oyununa geciyorum !

Her kelime cok manada ve cok anlamda kaleme alinaraktan bu gibi tek hücrelilere yani laikcilere serbest vurus topunu dikdikten sonra , cakin golü kaleye !! bunlarda hic görülmemis seviyede yumsaklik ve hatta prelli lastik en genis ve ebatlarinda mide varmis. dogal olaraktan bu LAIK kuklalarinin , aslinda laikligin l sini , sadece vibratör olarak ele almaktadirlar !

bunlar genelde , tek hücreli olduklarindan , dar olurlar !
her defasinda benim senin gibi akku desteksiz sadece bünyesel gücten yararlanarak calisan organlarimizi elde etmek isterler.

aslinda eline aldiklarinda , okadar memnun kalirlar ki , agizlarinda resmen konu olani cignemekten zevki sefa sürerler..

eee konu acilmisken
kapatmayin !!

kapatan zaten lafi anusundan anlamis olmustur.

Seviye arayan seviyeyi korur !
adam gibi yazin bizde seviye görelim !
Bukadar kelime kullanmissin.. yine de anlamadim ne demek istedigini. Ufkum yeterince genis degil sanirim..

Tam olarak ne demek, kime tas atmak veya elestirmek istedin? Laik düsünceye sahip oldugum icin galiba yazdiklarinin ucu bana da dokunuyor ama bilir bilmez yazmaktansa önce bir sormak istedim.
Alt 14.11.2013, 12:33
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Kim LAIK

Anlasilan, sen bu laiklerin icerisinde, en akli selim olanisin !
bundan dolayi lafim senin eksenine girmiyor , ve benim düsünceme göre yaklasmiyor bile !
bu manada senin alinganlik yapmana veya okuduklarindan birseyler cikarmana gerek kalmiyor !

zaten göreceksin ki , eger ki , benim kastettigim laik-sazanlari bu yazimi okurlarsa , sayet , kesinlikle yaygara koparacaklardir !

yani onlarin anlayabilecegi dil ve düsünce bacak aralarindan yokari cikmamakla beraber, mide de bile pek nadir duruyor !

öyleki bu kisilerin düsünceleri sadece bagirsaklarinda ve anuslarinda barindiktan sonra, sonuc olarak kanalizasyon yolu ile bosa gidiyor !(umarim öyle oluyordur, yoksa bunlarin artiklari bile laik disgisiyiz , bizler siz normal disgilardan farkliyiz, diye, ellerinde bayraklar kanalizasyonlari tikarlar !

bilinen odur ki , benim tahminimce tikanan bütün kanalizasyonlarin , sorumlusu laik fiskalardan olusmaktadir !!

zaten beyinlerdeki tikaniklarinda yegane sorumlusu bunlarin düsünce darligindan kaynaklanmaktadir !

bu kisilerin ve cevrelerinin egemenlik savaslari arzulari asla bitneyeceginden, dünyadaki akagelen kan gölleri nin de, tek sorumlulari bunlardir!!!

EGRI oturup dogru konusmaya yanasmayan , bu tiplerin tek arzu düsünceleri, EGO laridir !

Kisisel ve Bireysel düsüncelerinin kurbanlari olduklarini bilmediklerinden , her bir hür düsünceye karsi alerjileri vardir !

Ama seytani akillarindan dolayi , yan kirmak,ückagit, yavsaklik, ve saire, daha sayamadigim özelliklerinin ürünü olarak insanlarin kanlarini ve düsüncelerini bir sekilde kirletmeye calisirlar !

basarili olduklari tek eserleri ise, uckuruna sahip olamayan tipik delik düskünü erkekler olmakla kalir !!

PS: Atatürk'e göre lâiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Tüm yurttaşların
vicdan, ibadet ve din özgürluğü de demektir.

( Yokaridaki Atatürkün anladigi laikligi tam analiz ettigimizde,ve simdiki laiklerin pratige dökmek istedigi laikligi düsündügümüzde, göreceksiniz ki , cümle kesinlikle celiskilerle doludur).

DEMEKKI LAIKLER ATAYI HIC ANLAYAMAMIS !!

KEZA bunlarin Gruplandirmalari bile OLMALIDIR : Atatürkcü, Kemalist ve Laik !!

Bu üc kavram veya kelime bile birbirleriyle asla örtüsmüyorlar !

Yani aslina bakilirsa , Ben Atatürk cü yüm , ve diger düsünce birimlerinden farkliyim !!
yani simdi ben atatürk düsmanimiyim ??

Bunu söylemek akla mantiga sigmaz !

Aslinda Laiklik, DINSIZ YASAMAYA kurulan bir merdivendir !!
Bence Atatürkün hatalarindan birtanesi, Bu kavramin ana kelimesini kendi ÖZ DILIN den
secmemesidir !!

LAIK KELIMESI ASLA ISLAM iLE BAGDASMAZ !! Kuran da gecen AYET ler isiginda illaki yanlis
anlasilmalara yol acabilecek en DENGESIZ kelimelerden birtanesi laik kelimesidir !

EEEEEEEE Simdi bu Kiriklarin ,ATA nin laiklik anlasiyla bagdasan, laiklik terimindeki , anlamlarin, hangisi bulunmaktadir ??

saygi sevgi ve hörmetlerimle

algilanmasi zor düsüncelerin inkilap tarihine sigmayan argo kelimelerinden dolayi , ince düsünce sahiplerinden , özür dileyerek yazimi bugünlük sonlandiriyorum !!

saglicakla ve dostca kalin

salih

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Bukadar kelime kullanmissin.. yine de anlamadim ne demek istedigini. Ufkum yeterince genis degil sanirim..

Tam olarak ne demek, kime tas atmak veya elestirmek istedin? Laik düsünceye sahip oldugum icin galiba yazdiklarinin ucu bana da dokunuyor ama bilir bilmez yazmaktansa önce bir sormak istedim.

Geändert von 1978salih (14.11.2013 um 12:50 Uhr).
Antwort