Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 27.11.2013, 14:33
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Taylan kardes !

Bu düsünmeyi hata bilen, akla ihanet eden, milletin sirtindan gecinen ayak takimini dogru yolu birak, insan gibi düsünmeye davet etsen, yanasmiyorlar !!

Allah cc ayetinde nediyor !!!

Onlarin kalpleri mühürlüdür !!

bizdeki de acikcasi, bu benim kendime söylemim "kecilik" inat ediyoruz anlayacak diye !!

anlamayacak !!

sadece kendi dillerinden cevap verilince nefesleri tükeniyor !!

yoksa bos ver tenekeleri :-)

Zitat:
Zitat von TaylanSadi Beitrag anzeigen
Yapılan alıntılar bilhassa Y.Nuri Öztürk den yapılan alıntının tamamı değil,wordpress de alıntı yapmış.Türklerin,kılıçla Müslümanlığı kabul etmesine yapılan bu devamlı vurgular nedendir,amaç nedir yani? bu alıntıyı yapan cahil takımı acaba buna açık yüreklilikle cevap verebilirmi?
Alt 27.11.2013, 16:40
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bazen seni okumamak icin kendimi kasiyorum,ama göz bu iste,carpani okuyooo..
Cok berbat yaziyorsun haci,bi cok "ateyiz"'de sevilmeyen Allah'i yazdigin yorumlarda yerlerin dibine sookuyorsun oysa inancta göklerdeyken.Bence ne yap biliyo musun,birak Allah insanlarin inandigi gibi göklerde kalsin,sende her yorumunda c.c.'li Allah cümleleri kurma,kurupta diplere cekme,milyarlarca insanin inandigi Allah bu yazdiklarini görse tüm iyi niyetine ragmen atar seni cehenneme.yanarsin cayir cayir...hep bi ulus ve inanc pesinde öyle anlamsizca kosuyorsunuz iste.calistiriniz "lan" su insani olgularinizi.

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Bu düsünmeyi hata bilen, akla ihanet eden, milletin sirtindan gecinen ayak takimini dogru yolu birak, insan gibi düsünmeye davet etsen, yanasmiyorlar !!

bizdeki de acikcasi, bu benim kendime söylemim "kecilik" inat ediyoruz anlayacak diye !!

anlamayacak !!

Alt 27.11.2013, 18:46
Benutzerbild von TaylanSadi
TaylanSadi TaylanSadi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen

anlamayacak !!

Kalpleri hakikaten mühürlü,inanmamakda kişinin özgür iradesi ama gel görki bunu bile savunmaktan acizler.Ateist bildiğimiz Aziz Nesin bile "Allah`ın yokluğunu ispat edemedik" itirafını yaparken bu acizler den daha cesurdu.
Alt 28.11.2013, 03:01
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Zitat:
Kalpleri hakikaten mühürlü,inanmamakda kişinin özgür iradesi ama gel görki bunu bile savunmaktan acizler.Ateist bildiğimiz Aziz Nesin bile "Allah`ın yokluğunu ispat edemedik" itirafını yaparken bu acizler den daha cesurdu.
Allahin varligini kim tespit eti peki ???

sadece "inaaaaaanmak" la mesgulsunuz ..

siz inanirken ...BEN düsünüyorum

Geändert von Imogdi (28.11.2013 um 03:14 Uhr).
Alt 28.11.2013, 03:44
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen hoch

aus aktuellen Anlass ..

der Typ bringt es auf den Punkt !

die Islamische Kultur
hätte spät. nach dem osmanischen Reich aussterben müssen
wäre da nicht Saudi-Arabien mit den vielen Ölquellen - 1928

etc ...
Alt 28.11.2013, 18:50
Benutzerbild von TaylanSadi
TaylanSadi TaylanSadi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen

düşünmeye devam et derim..bir gün yol ayrımına geldiğinde özgür iraden neye karar verirse sonuçlarını kabullenirsin,bu kadar basit
Alt 28.11.2013, 19:55
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

allah bagislayicidir,hic bir inandiriciligi olmayan dünyamizda ona inanmayanlari afedecek kadar.yani size göre, tamamen manevi anlamda varligini kabulettiginiz allah,kimilerine göre yoktur.varsa bile,bu celiskiye düsmüs insanlari dünya kosullari dogrultusunda affedecek kadar genistir.bence sundan korkun "siz,bana sorgulamadan ittiat ettiniz.o yüzden hepiniz cehenneme" derim

Zitat:
düşünmeye devam et derim..bir gün yol ayrımına geldiğinde özgür iraden neye karar verirse sonuçlarını kabullenirsin,bu kadar basit
Alt 29.11.2013, 10:17
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Lächeln "LAN" derken kablo baglantisini kast ettigini düsünüyorum !!

Sevgili UNO !!

sana sorum, lütfen cevapla, (cünki kendimi zan altinda biraktim, hatam nerde diye,kendimi sorguluyorum su an) : benim nerde Allah cc. yi yerlerin dibini cektigimi aciklayabilirmisin !

benim yazdiklarimi okuman hos, ama benim bile amacim disinda yazilarim oldugunu senden ögreniyor olmam , benim icin cok aci verici, ve bunu senin farketmen ve beni uyarman , sevindirici !!

Farkinda olmadan, insan hatada olabilir !

Lütfen beni biraz aydinlat !!

Akil akildan üstündür, ve illaki senin bilgin ve türkcen ve hatta yorumlarin benim seviyemi asabilir... benim icin sorun olmaz...

AMA benim icin sorun, kendi inancima , ihanet icerisinde olmak, ve bunu devam ettirmek olurdu..(sayende insaallah hatami ögrenecegim)

Allah dan dilegim,hertürlü günahlarimi affetsin !!!!

ve senden istegim hatalarimi lütfen aciklayiver !!!

selam ve selametle
salih

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
allah bagislayicidir,hic bir inandiriciligi olmayan dünyamizda ona inanmayanlari afedecek kadar.yani size göre, tamamen manevi anlamda varligini kabulettiginiz allah,kimilerine göre yoktur.varsa bile,bu celiskiye düsmüs insanlari dünya kosullari dogrultusunda affedecek kadar genistir.bence sundan korkun "siz,bana sorgulamadan ittiat ettiniz.o yüzden hepiniz cehenneme" derim

Geändert von 1978salih (29.11.2013 um 10:22 Uhr).
Alt 29.11.2013, 12:30
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee Oooooooooohhhh

Zitat:

peki allahin var olmadigini kim tespit edebildi ???

inanclarin olmasaydi düsüncelerinde var olamazdi. akillim

doga biliminde hic bir kanit yoktur....

hadi simdi düsünmeye devam et bakalim.
Alt 29.11.2013, 16:18
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

Dusun, dusun ve sorgula da. Sorgulamak iyidir, gelistirir. Zaten sorgularken Allah'in varligini curuten bir seyle karsilasmayacaksin. Olur da bir gun bir et parcasina (goz), gorme yetenegi saglarsan, yine baska bir et parcasina (kol, bacak) hareket yetenegini saglarsan, soz ben de ateist olacagim, ''Allah yoktur, O'nsuz herseyi yapabiliyoruz'' diyecegim. Ama on binlerce yildir bunu beceremedi kimse, beceremeyecek de. Et parcasina hayat veren sadece yuce bir guctur. Buna Yaratici deniliyor.

Nasil ki kullandigin bilgisayari insanlar cikarip imal ettiyse, insanlarin oncesini, evreni, ve insanlari da bir guc yaratmis olmali. Hangi sey kendi kendine olusur mu biri ona dokunmadan?

''Allah'in varligini kim tespit etti?'' diye sormussun. Askin, nefretin, kiskancligin vb. ve diger duygularin varligini kim nasil tespit etti de bunlarin varligina inaniyorsun peki? Kaldi ki Allah'in varligini sadece soyut degil somut olarak da goruyoruz cevrede yaratilanlarla.

Zitat:
Allah Arapca'da tanri demek, o yuzden bahsettigin ''Allah'i'' ''tanri'' anlaminda kullandigini farzediyorum zira Islam'daki Allah'in neyin affedildigi neyin affedilmedigi net aciklanmistir. Bu hicbir zaman degistirilmemistir.

Bahsettigin, kendi kafanda sekillendirdigin ilahın HERKESI affedecegini nereden biliyorsun ve hangi cikarimla buna vardin?

Eger herkes, hersey affedilebilecek olacaksa herkesi salalim. Iyilik yapanin yaptigi iyiligin karsiligini gormesi, nankorluk ve kotuluk yaptigi karsiligini gormesi mantikli. Bunu gunluk hayatta herkes zaten uyguluyor, illa mahkeme salonlarinda olmasina gerek yok.

Zitat:
bence sundan korkun "siz,bana sorgulamadan ittiat ettiniz.o yüzden hepiniz cehenneme" derim
Dersin tabi, ama kimse sallamaz seni.
Antwort