Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 26.03.2008, 12:11
Benutzerbild von xassitoni31
xassitoni31 xassitoni31 ist offline
Neuer Benutzer

Standard da muss ich dir mal recht geben

wo du recht hast hast du recht )))))

obwohl wir ja grundsätzlich anderer meinung sind
Alt 26.03.2008, 12:13
Benutzerbild von rapidcanan
rapidcanan rapidcanan ist offline
Neuer Benutzer

Standard vaybee akil fiskiyor senden

))
was habe ich den von Dir gelesen bis jetzt außer dass du nur Schimpfwörter geschrieben und beschuldigt und persönlich wurdest??? Wauwwww ich bin überwältigt von Deinen Gedanken
:-)))))
hahahahahahahahaaaaaa
haaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa
bitte schreibe doch weiter, damit andere Leute sehen wie zickig und dooooooooooooof du bist und dick auch nocht dazu. Eine Frau, die in Männerrollen reinschlüpft, wie rührend!!!!!!!
:-))))))))))))))

Aber du sollst ja das letzte Wort haben Du Zicke, das hast Du ja nötig, weil Dir ja sonst keiner zuhört in deinen Kreisen. Ich begebe mich nicht mit solchen ASSSIIIIIIIIIIs, wie Dein Name ja schon vieles von Dir verrät

))))

BYEEEEEEEEEE
BYEEEEEEEEEEE
BYEEEEEEEEEEEE
BYEEEEEEEEE

Ach und die Beschuldigungen und Beschimpfungen, was von nun an von Dir kommen wird, bekommst Du
es 1000 mal zürück. Beschimpfe mich doch weiter, alles was Du schreibst bist Du dann selbst auch wenn ich Dir nicht mehr schreibe
! )))
Alt 26.03.2008, 12:15
Neuer Benutzer

Standard Politik als exitplan gibts auch

es geht in erster linie darum, die Angst und Hoffnungslosigkeit bzw. die Negativität durch ständig wiederholende Meldungen zu stabilisieren, um dann ein neues model als einzigen Ausweg aus der Misere zu präsentieren.

Aktuell wird das in der Türkei so gemacht.
der einzige weg aus der misere wäre angeblich eine linke regierung.

Man kann nicht die Menschen durch negative und destruktive Botschaften zu einem positiveren Bewusstsein/Charakter bewegen. Deshalb bin ich überzeugt, dass es in erster Linie um die Verbreitung von Angst und Hoffnungslosigkeit geht um dann die linke politik in der türkei als einzige Hoffnung bzw. Zuflucht zu bieten.

Also augen auf leute!!!!!
Alt 26.03.2008, 12:17
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Can kardesim seni destekliyorum
Alt 26.03.2008, 12:18
Neuer Benutzer

Standard o.T.

ben sadece yasemin diyorum. na hats klick gemacht?
Alt 26.03.2008, 12:26
Neuer Benutzer

Standard ich wiederhole mich ja ungern, aber

da ich keine beschimpfungen und beleidigungen erkennen kann ist hier nochmal mein text!!!!

"
du neunmalkluge

wenn man nicht so beschränkt denkt ist man gefesselt in den gedanken anderer.

aber ich muss dich enttäuschen. das sind meine gedanken meine entscheidungen und mein weg den ich gehe.

und im gegensatz zu dir bin ich nicht der meinung das alle andersdenkenden verblendet sind )))
ich denke nur das einige hier einfach nur daherblubbern ohne hintergrundwissen und ohne aktuelle kenntniss.

du gehörst leider auch zu denen.
"
Alt 26.03.2008, 12:26
Neuer Benutzer

Standard noch nicht

gib mir doch den kompletten-nick )))
Alt 26.03.2008, 12:29
Benutzerbild von aysenisahoca
aysenisahoca aysenisahoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yasakci zihniyeti görmeyen kaynak

manyaklarina.

gerci görselerde bizzat ya$asalarda erdogan hükümetinin kimleri kayirip kimleri ayirdigina kendilerince "hakli" bahaneler uydurmaya cali$irlar.

ne demi$ler: minareyi calan, kilifini hazirlar...

------------------------------------
Aşağıdaki, Harun Yahya’nın açtığı , Türkiye’den Wordpress’e erişimin engellenmesi ile sonuçlanan davaya taraf olan Edip Yüksel ’in mevzuuda bazı bloglarda yaptığım bir yorumuma cevabı. Bu meselede efkar-i umumiye , özellikle de bu karartmanın benim gibi mağdurlarına kendisini Hz. Davud, Harun Yahya’yı (Adnan Oktar) Calut (Goliath) olarak sunmayı başaran zat-i muhteremin kullandığı lisan ve serdettiği fikirler belki daha geniş bir perspektif edinmemize yardımcı olur diye düşündüm. Buyurun:
************************************************** *
Wordpress’ten önce daha başka yüzlerce siteyi kapatan ve dünyayı kontrol etmeye heveslenen birini temsil eden Türk avukat Bülent Kalkan’ın bana yönelik suçlamaları doğru değildir.

Benim wordpress üzerinde hiç bir blogum yok. (Benim adıma tanımadığım birilerinin açtığı bir blogla da alakam yok). Buna vaktim de yok. Internette şu anda yazılarımı yayımlayan dört sitem var. Kronolojik sıraya gore bunlar:
www.yuksel.org
www.19.org
www.islamicreform.org
www.brainbowpress.com

Wordpress’in sahipleri blog kullanıcılarının listesine baksalar sözkonusu blogların benimle hiçbir alakası olmadığın göreceklerdir. Ben hiçbir vakit kaçamak döğüşmedim. Adnan gibi köleler ve müritler edinip kendi adıma arenalara sürmedim veya başkalarının hazırladığı kitapların üzerine ismimi koymadım.

Bazan Adnan’ın tarikatından ayrılan üyeler benimle Internet yoluyla irtibat kurarlar. Adnan’ın bir zamanlar benim öğrencim olduğunu ve benim bazı fikirlerimi alıp suistimal ettiğini bildikleri için benimle dertleşmek ve benim yolumla, kendileri gibi kullanılmış eski müritlerle tanışmak istedikleri için… Ruhi, duygusal, ve finansal yönden iliklerine kadar sömürülen eski müritler İnternet’te geride kalan köleleri/müritleri uyarmak ve özgürlüklerine kavuşturmak için bir dayanışma grubu oluşturdular. Bu gruba katılanların büyük kısmı isimlerini gizliyor ve gizlemiyenlerin de büyük bir kısmını şahsen tanımıyorum. Siteleri kapatıldığı için wordpress’i kullanma fikri kendilerine aittir.

Şahsen, wordpress’in spam için kullanılmasını ahlaki bulmuyorum. Ancak, bu gençlerin tarikatta yaşadıkları korkunç deneyimi düşününce ve Türkiye’deki özgürlüğü kısıtlayan yasaların tarikat tarafından sonuna kadar kullanıldığını ve imdat seslerinin bastırıldığını görünce onların bu tavrını anlıyor ve gayretlerine saygı duyuyorum. Wordpress’i luzumundan çok kullanmaları veya suistimalleri onların bir tarikat liderini koruyan bir sistem karşısında tek care olarak görmeleri yüzündendir.

“Harun Yahya or Adnan Oktar: The Promised Mahdi?” ve onun Türkçesi olan “Harun Yahya veya Adnan Oktar: Beklenen Mehdi?” başlıklı makalelerimi yayınladığı için www.19.org sitesi Adnan Oktar tarafından Türkiyeli ziyaretçilere kapatıldı. Arizona’da yaşadığım için maalesef gereken müdaheleyi yapamadım. Türkiyeli tektanrıcı müslümanlar için önemli bir tartışma forumu içeren siteyi bir an once açmak için sözkonusu makaleleri oradan silmeme, bir avukat tutup mahkeme kararını tersine çevirmeme rağmen Türk Telekom içine sızmış tarikat köstebekleri yüzünden maalesef www.19.org sitesi bir yıldan fazladır hala Türkiyeli ziyaretçilere kapalı bulunuyor. Gerçi bu haksız yasağı delmesini bilenler var, ama maalesef birçok kişi bu teknik beceriye sahip değil.

Türk mahkemelerini tekkesi gibi kullanan Adnan’a tepki olarak www.yahyaharun.com sitesini yayına soktum ve Adnan’dan zarar görmüş bir arkadaşı onunla görevlendirdim. O site yoluyla Türkiye’de iyi eğitim görmüş varlıklı ailelerin çocuklarına musallat olmuş bir tarikatın gerçek yüzünü ortaya çıkarmak istedik. Tabi o sitede Türkiye’deki çağdışı bir yasanın sansürüne uğradı.

Ben yazdığım her sözümün yanında dururum ve hiçbir zaman kendimi gizleyerek yazı yazmam. Ben ne Türk hükümetinden ne de USA-Inc’ten korkmam. Ben özgür bir insanım, ve fikir ve ifade özgürlüğünü, düşmanlarımın dahil, sonuna kadar savunurum. Eğer www.19.org/forum sitesindeki forumlara uğrasanız ve oradaki yazıları arşivleri dahil araştırsanız hem şahsıma hem savunduğum fikirlere yönelik yüzlerce eleştiriyi, hatta çirkin hakaretleri bile bulacaksınız.
Prensip olarak, ben hiçbir vakit müstehcen ifade kulanmam. Düşmanım dahil bir başkasına haksız yere iftira etmenin ahlaki sonuçlarının farkındayım. Daha once de söylediğim gibi, benim bu tarikat çetesine karşı verdiğim savaşımı başlatan Adnan olmuştur, ben değil. Kendisiyle 1980’lerde birleşen ve kısa bir süre içinde ayrılan yollarımız, maalesef yirmi yıl sonra tekrar kesişti.Yukarıda başlığını verdiğim ve onun gerçek yüzünü çok net bir biçimde ifşa eden makaleyi yazmama zorlayan o ve tarikatı olmuştur. Keşke kendisiyle hiç tanışmamış olsaydım.

Aşağıdaki sebeplerden bir tanesi bile, özgürlüğü seven her rasyonel kişinin bu tarikata karşı mücadeleye destek vermesi için yeterli olduğuna inanıyorum:

1. Adnan Oktar’ın tarikatı faşist bir tarikattır.
2. Adnan Oktar’ın tarikatı saf gençleri ruhen, duygusal, kişisel ve finansal yönden sömürmektedir.
3. Adnan Oktar’ın tarikatı varlıklı ailelerin çocuklarını ailelerinden soyutlamaktadır.
4. Adnan Oktar’ın tarikatı kendisinden zarar görenleri caydırmak için şantaj ve rüşvet kullanmaktadır.
5. Adnan Oktar’ın tarikatı sahte bilimi propaganda etmektedir. Örneğin, ilahi bir sistem olan evrim teorisine karşı yalan ve yanlış bilgiler yayınlamaktadır.
6. Adnan Oktar’ın tarikatı, Siyonizm düşmanlığını Yahudi düşmanlığı biçiminde genelleştirmekte ve ırkçılık yapmaktadır.
7. Adnan Oktar’ın tarikatı, Adnan’ın beklenen mehdi olduğunu progpaganda etmek için hadis kitaplarındaki uydurma mehdi hikayelerini seçerek ve evirip çevirirek sunmaktadır.
8. Adnan Oktar’ın tarikatı, köleleştirilen üyelerin çalışmalarının üzerine “Harun Yahya” ismini koyarak tarikat liderine maletetmektedir.
9. Adnan Oktar’ın tarikatı, benim kitaplarım dahil, çoğunluğu yabancı dilde yazılmış kitaplardan yapılan çalıntıları, hiçbir yabancı dil bilmeyen Adnan’ın kullandığı “Harun Yahya” ismine malederek pazarlamaktadır.
10. Kalabalıkları celbetmek için Adnan Oktar’ın tarikatı Sunni gözükür, ancak tarikat içinde Adnan’ın “ictihatları” ve mezhebi egemendir.
11. Farklı kaynaklardan gelen birçok habere göre, Adnan Oktar’ın tarikatı grup seks yapmakta ve “motor” diye niteledikleri cariyelerle anal seks yapmaktadırlar.
12. Adnan Oktar’ın tarikatı, para, politik bağlantıları, köstebekleri, ve çağdışı yasaları kullanarak tarikatten ayrılanların tarikatın sırlarını ifşa etmelerini engellemek için onların Internet’e astıkları tanıklıklarını sansür etmektedir.

Yukarıdaki ve şu anda hatırlamadığım nedenlerden ötürü ahtapotlaşan bir tarikata karşı mücadele veriyorum ve sizleri de buna katılmaya davet ediyorum.
Edip Yuksel
Comment by Edip Yuksel | August 23, 2007
Alt 26.03.2008, 12:31
Benutzerbild von aysenisahoca
aysenisahoca aysenisahoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard Türkiye´de mehdilik ilan etmek serbest

tektanricilik yasak.

sapkin zihniyet!
Alt 26.03.2008, 12:38
Neuer Benutzer

Standard sen bekle

bu meclis degistirir )))))))

kiz sen niye buralarda sacma sapan yayinlar getiriyorsun?

amacin ne???? senin elde etmek istediklerin ne?

acikca söylersen daha cabuk amacina ulasirsin!!!
Antwort