Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Foren Archiv

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 27.08.2004, 13:56
Benutzerbild von konyalimodel
konyalimodel konyalimodel ist offline
Neuer Benutzer

Standard ich will co-autor werden;) o.T.

ohne Text
Alt 27.08.2004, 21:11
Benutzerbild von elixier
elixier elixier ist offline
Neuer Benutzer

Standard Antw: Aha

Hi,
wenn du ein eigenes Buch rausbringen willst /kannst, mach das auf jeden Fall. Super Idee!!!

Aberüber das Geld ntscheidet leider der Verlag und der rückt nicht mehr Knete raus. Hängt auch von der länge des Textes ab. Aber keiner verdient wirklich was dabei, ist eher ne idealistische Sache, wo man seinen Namen mal gedruckt sehen kann. Aber alles seriös. Nix MCDonald!

Wenn du reich werden willst, bist du mit Schreiben sowieso an der falschen Adresse :-)

Solltest du also interessiert sein, dann wäre der Friseurbesuch durchaus interessant.
Es sei denn, du hast noch was netteres im Angebot.
Meld dich doch mal bei der e-mail Adresse mit ein paar Infos über dich und einigen Stories.
SElamlar

Aha
Wenn man dabei nicht reich wird, wenn man etwas einschickt, gibt es wenigstens irgendwen, der dabei wenigstens ein paar Kröten verdient? Ich meine, yaptigimizi saglam yapalim. Hani derlerya, türk-is, yani türk üsulüne göre bir hareket, yapmiyalim. Sonst landen die Stories in der monatlichen Beilage der McDonlads Werbezeitung...

Ach ja, "zweistellig" fängt meines Wissens schon bei 10€ an, immerhin besser als vor ein paar Jahren, denn damals hättest du wohl nur 10 doyce Mark springen lassen.

Ich habe dutzende guter Geschichten auf Lager, vielleicht sollte ich ja auch mal ein Buch schreiben. Her önüne gelen kaset cikariyor, bizde bari bir kitap yazalim, yazar olarak övünürüz und kann mich dann gleichzeitig einem weiteren Klischee entziehen, her Türk kaset cikariyo, ben degil. Noch einer? Damit wäre ich gleich sowieso besser als der Rest, al sana Klische....istedigin kadar.

Bizim Türk milletin menfaatciligindan ileri gelen hareketlerinden biri, milleti calistir ama maas ödeme, veya hattindan az öde, yani aynisi....biz nezaman adam olacagiz?
Alt 27.08.2004, 23:18
Benutzerbild von xxcihanxx
xxcihanxx xxcihanxx ist offline
Neuer Benutzer

Standard helal

vallahi hemserin her yazdigina katiliyorum ,
ve senin sordugun sorunun cevabini bekliyorum " biz nezaman adam olacagiz " :-)
Alt 28.08.2004, 16:26
unknown

Standard Alin size Klischee-Rayze-büro

Adini burada vermeyecegim ama.. NRW"de Essen- Duisburg-Mulheim Ücgeninde bulunan biricik bir RayzeBürosuna yolum düstü..ehh yaptik bir düsüncesizlik. Anlatiyorum:

Rayzebüro X e girdik

- Iyi günler?
* ve aleykum selaam gardas ..ho§gelding
- Sagolun beyefendi.
* Buyiir abi ne yapabiliriz sening icing.
( Backgroundda Ahmet Kaya..Duvarda müthis
eski türkiye posterleri.. Dolu Dolu
kültablalari, heryerde son 7günün huriyetleri
- Abi ben Türkiyeye ucmak istiyorum. §u gün
§u saatte.
* ucurtalim seni abicigim..hay hay.. derhal.
basit yani, seni 150 Euroya ucurtacagim!
- sonra gelecek 10 dakika su sekilde geciyor:

5 Dakika klavyeyle oynama
3 Dakika Cay --kahve Sigara alirdin almazdin
2 Dakika duvara bakma...
3 Telefon konusmasi ( gayri ciddi .. vayy
ahmet abime bak muhuhaahahaa stilinden)
ve...heyecan dorukta...dadadadaaa

" Abi sen 2 gün sonra ucamang mi ? "
- Bende ilk sinir damarlari sisiyor..bu ara
" Yok abi ben ( ben de abi ve seni benli
oldum..naapayim)..o gün ucmak istiyorum"
* Aradan 15 dakika daha geciyor..bir daha
cay..bir daha kahve geliyor gidiyor..cd
tekrar bastan aliyor ahmet kayayi.. off offf
* Abi bak ben "§i§me" rezervasyon
yaptirdiydim ( no name buchung)
sen sindi eve git..ben "o"! gün "Öger"in
ucaginda seni ucurtacagim..valla..sen
hic merak. KOntuarin önünde bekle. (....)
Ben bu ara sinirden köfte olmus bir haldeyim tabiiki.. geldigim dakikayi lanetliyorum. " yok abi ben böyle i§e kalki§amam..ben bilet istiyorum" dedikten sonra.. adam bana " yaw kardesim seni bayagi korkutmuslar..sen neden bu kadar güvensizsin"" demez mi.. aldim ba§imi ve solugu disarida aldim.
Netice: Gittim bir alaman Rayzebüroya.. 5 dakikada herseyimi hal ettim. 50 Euro fazla ödemis olabilirim ama.. kafayi yemedim sonunda.
Neden bu böyle--neden cogu türk acentalar bu kadar ciddiyetsiz calisiyor? bu bir kli§e mi ?
Alt 29.08.2004, 01:08
Benutzerbild von bomcikolata
bomcikolata bomcikolata ist offline
Neuer Benutzer

Standard Mutlake hepiniz...

.... kendiniz böyle bir milletimiz ile karsilasmis bulundunuzdur. Bir nevi bizim vatandaslarimiz belli konulara önem vermedigi icin böyle durumlar ile karsilasiriz.

1. Almanyada aslinda meslegi ögrenmeden cogu dallarda esnafcilik yapmak mümkün degil. Dedigim gibi, aslinda. Bilet acantasi, dönerci, vs. tür isyerleri icin sanki bu gecerli degil herhalde. Yoksa önüne gelen nasil "Rayze-Büro" acabilir. Bu yeni devirde her adi olan sirket kaliteye önem verirken, bizim Türk esnaf arkadaslarimiz müsteri memnunlugu, ve kalite ne olup olmadigini bilmiyor, bilse bile önemsemiyor. Sebep? Müsteri ister istemez zaten yine bana gelecek düsüncesine güvenerek, is üsüllerini gelistirmege gerek duymuyor.

Bu tür davranisa yol ocan milletimizim kendi beklentileri zaten. Müsteri kalite beklemezse, esnaf niye kalite teklif etsinki? Bos yere masraf olarak görünüyor. Is veren icin iyi staj gören, diplomasi olan veya özel kurs görmüs iscileri istemiyorki, öylesine fazla maas vermek gerek, yani kazanci azaltan bir faktör.

Lütfen yanlis anlasilmasin, Almanya"da kesin andigim noktalara önem veren isverenlerde var, fakat esnaflarin cogu ufak dükkan sahibilerden olusuyor. Bunlar icin gercek ve sartlar az bucuk farkli. Mutlaka büyük sirket yürüten Türk insanlarimiz degisik standartlara göre calisip calistiriyorlar...

Ayni an"da bu olay sadece Türklerde degil, genelde Mittelmeerraum"dan gelen insanlarda görünüyor. Arkadaslar anlatiyor, italyan aman italyan isverende calisma derken, aynisi ispanyol arkadas da diyor. Bunun icinde var bir sey, ama ne? Su gün"e kadar bir Türk"ün Türk isverenin yaninda calistiginda memnun oldugunu duymadim...

Fikirlerim sizinkilerine uymabilir, fakat bu benim gördügüm...
Alt 29.08.2004, 13:40
unknown

Standard sana tamamiyle katiliyorum.

Evet" Tante Emma " Dükkanlari kapanirken, neden Uzakdogulularin Asia Shoplari,veya Araplarin Al Salaam dükkanlari veya Bizim " Vatan" marketlerimiz heryerde is yapiyor ? Aile icinde herkes calisiyor.Herkes birkac saat dükkana bakiyor..artik ödeme nasil bilmem ama insan ogluna da maas mi verecek canim..yani..degil mi. " Taschengeld" yeter.
Azubi yok...Maas gideri ve sosyal giderler az..eh bir de Alamanyada magazamiz var diyebilmek de boru degil yani...
Alt 29.08.2004, 18:15
unknown

Standard hahahahhaha wie cool o.T.

ohne Text
Alt 29.08.2004, 23:53
Benutzerbild von abizettin
abizettin abizettin ist offline
Neuer Benutzer

Standard Klische degil! Tam bir Türk Klasigi bu!!

begriffleri dogru kullanalim lütfen:-))
Klasik: tekrarlana tekrarlana bir kisinin veya milletin genetisch özelligi haline gelmis yaygin ve typisch davranis tarzi..
Klische:dogru oldugundan emin olunarak söylenen ve yapilan ama hakikate uymayan söz ve davranis :-)))
Alt 30.08.2004, 02:27
Benutzerbild von konyalimodel
konyalimodel konyalimodel ist offline
Neuer Benutzer

Standard Das ist kein Kli§ee

Er dachte sich wahrscheinlich das du mit der zeit auf ein 150€ ticket verzichtest und sagst egal 200 - 250€ wären auch ok hauptsachen an dem gesagten Tag....

Das nennt man zurückgebliebene Preissteigerungspolitik oder so
Alt 30.08.2004, 09:35
Benutzerbild von bomcikolata
bomcikolata bomcikolata ist offline
Neuer Benutzer

Standard Die verständliche Bedeutung des...

...Wortes Klischee:

Der Begriff Klischee (v. französ.: cliché Abklatsch, billige Nachahmung) bezeichnet u.a. (abwertend) einen Abklatsch, eine eingefahrene überkommene Vorstellung (Vorurteil) oder eine abgegriffene Redensart.

Quelle: wikipedia.org
(Der Film "Stille Tage in Clichy" hat hiermit nix zu tun...für die Schlaumeier da draußen)
Antwort