Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.05.2013, 11:53
Today

Standard

Zitat:
Zitat von sevtap05 Beitrag anzeigen
tek tük olaylari toplayip malzeme yapmayin lütfen. isin gercegi asireti kaldirmamak icik ayaklanmadir ve ayaklanmayida her devlet bastirir. devlet karsi gelene kuzu kuzu baksamiydi. bu öfke, kininizi atatürke karsi anlamiyorum. ama tabi politika bu ve birileri kara koyun olarak gözükmesi gerek baska birilerinin akligi icin.
bu bahsettiginiz gibi bir katliam söz konusu degildir. katliam ermenilerin camilere tikip diri diri yaktigi insanlardir, hamile kadinlari firinlara atip kizartmaktir, kadinlarin bebeklerini karnindan desip almaktir, katliam hocalida azerilerin topluca öldürülmesi ve toplu mezarlara konulmasidir. ermenilerin toplam nüfusu 1915 de 450 bin kadarken anadoluda, ermeniler 1.5 milyon ermeni katledildi der bu yalanlarla düyayi kandirir.
atatürk olmasaydi simdi bu yazdiklarinizi belki yazamayacaktiniz. kiliselerde zangoculuk yapardiniz belki buna atatürk mani olmustur

bak benim söylediklerime kaynak ve belge sordun ve ben sana kaynak ve belge sundum.

simdi ben sana bu söylediklerini ispat etmeye davet ediyorum. kaynak ve belge sun!!!!

ben TC Devlet Arsivleri
ve TSK Genel Kurmay Baskanliginin Arsivlerini kaynak alarak konusuyorum.

Basbakan, Genel Kurmay Baskani ve Devlet bu katliami kabul etmis ama sen hala öyle degildi diyorsun.

Hodri meydan, senin kaynak ve belgelerini bekliyorum.

ps: yine eksi sözlük'ü kaynak olarak gösterirsen cok komik duruma düsersin. zihniyetini koruyabilmen icin güvenilir kaynak bulman gerekir.
Alt 22.05.2013, 12:09
Benutzerbild von sevtap05
sevtap05 sevtap05 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Today Beitrag anzeigen
bak benim söylediklerime kaynak ve belge sordun ve ben sana kaynak ve belge sundum.

simdi ben sana bu söylediklerini ispat etmeye davet ediyorum. kaynak ve belge sun!!!!

ben TC Devlet Arsivleri

Basbakan, Genel Kurmay Baskani ve Devlet bu katliami kabul etmis ama sen hala öyle degildi diyorsun.

Hodri meydan, senin kaynak ve belgelerini bekliyorum.

ps: yine eksi sözlük'ü kaynak olarak gösterirsen cok komik duruma düsersin. zihniyetini koruyabilmen icin güvenilir kaynak bulman gerekir.
tekrarlamak istemiyorum daima son olarak: dersimdeki olaylarin baslica sorumlusu seyit rizadir ve bir alinti:
Seyit Rıza 1924'te Hozat’ı işgal etmiş; çevredeki cumhuriyet yanlısı aşiretleri basmış; devlet içinde devlet gibi davranmış, kendisine yollanan onca nasihat heyetine silahla karşılık vermiştir. 1937 nevruzunda devlet güçlerine karşı ayaklanan da bölgedeki derebeyleri olmuştur.
Seyit Rıza; 30 temmuz 1937'de İngiltere’ye yazdığı iddia edilen mektubunda, Anadolu toprakları için çorak, Kürdistan bereketli toprak kelimelerini kullandıktan sonra, Sayın ekselansları diyerek devam ediyor;
“ Türk Hükümeti yaptığı anlaşmalar sayesinde dış baskılardan kurtuldu, Dersim’e girmeye kalkıştı, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık, direnişimiz karşısında Türk uçakları bombalamaya başlad
“sayın ekselanslarına sesleniyorum, hükümetinizin yüksek manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı istirham ediyorum, en derin saygılarımın kabulünü rica ediyorum.

devletin kurallari vardir . her önüne gelen beylikler baskaldirirsa sonu ne olur. neyse bunlari siz daha iyi bilmeniz gerekirdi

p.s.aciklamalarinizi cocuksu buluyorum o yüzden fazla bile
Alt 22.05.2013, 12:31
xAurumx

Standard

Todayle normal konusulmaz, onla dalga gecilir.
Alt 22.05.2013, 12:32
Today

Standard

Zitat:
tekrarlamak istemiyorum daima son olarak: dersimdeki olaylarin baslica sorumlusu seyit rizadir ve bir alinti:
Seyit Rıza 1924'te Hozat’ı işgal etmiş; çevredeki cumhuriyet yanlısı aşiretleri basmış; devlet içinde devlet gibi davranmış, kendisine yollanan onca nasihat heyetine silahla karşılık vermiştir. 1937 nevruzunda devlet güçlerine karşı ayaklanan da bölgedeki derebeyleri olmuştur.
Seyit Rıza; 30 temmuz 1937'de İngiltere’ye yazdığı iddia edilen mektubunda, Anadolu toprakları için çorak, Kürdistan bereketli toprak kelimelerini kullandıktan sonra, Sayın ekselansları diyerek devam ediyor;
“ Türk Hükümeti yaptığı anlaşmalar sayesinde dış baskılardan kurtuldu, Dersim’e girmeye kalkıştı, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık, direnişimiz karşısında Türk uçakları bombalamaya başlad
“sayın ekselanslarına sesleniyorum, hükümetinizin yüksek manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı istirham ediyorum, en derin saygılarımın kabulünü rica ediyorum.

devletin kurallari vardir . her önüne gelen beylikler baskaldirirsa sonu ne olur. neyse bunlari siz daha iyi bilmeniz gerekirdi

ben bu söylediklerine dair kaynak ve belge istemistim.

ben TC Devlet Arsivleri

ps. lütfen kivirmadan güvenilir kaynak ve belge sun.
Alt 22.05.2013, 12:33
Today

Standard

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Todayle normal konusulmaz, onla dalga gecilir.
dilek was hast du denn hier zu suchen?

wie war das nochmal mit dem hinterherlaufen?

wer läuft nun wem hinterher?

ich denke du hast diese fragen hiermit eindeutig beantwortet
Alt 22.05.2013, 13:00
xAurumx

Standard

Bei der pressefreiheit rangliste landet die türkei gleich hinter china und irak.

http://www.faz.net/aktuell/feuilleto...-12011506.html
Alt 22.05.2013, 13:07
Today

Standard

Zitat:
Zitat von xAurumx Beitrag anzeigen
Bei der pressefreiheit rangliste landet die türkei gleich hinter china und irak.

http://www.faz.net/aktuell/feuilleto...-12011506.html
dilak die frage war doch wer hinter wem herläuft.

willst du nun mit einem uralt artikel vom thema ablenken?

du bist genau so dumm wie deine kumpanen, weil du dir immer wieder selber nen schlag verpasst.
Alt 22.05.2013, 18:46
crs79

Standard

Zitat:

Sorunda bu iste,katliamlara, aci ve gözyaslarina karsi sen cocuk degilsin.
icinizdeki vicdana,cocuga ulsamadiginiz zaman zalimlesirsiniz.git devletine,sistemine ve tarihine sor "baba bu insanlari niye öldürüyorsun" de.tüm katliamlara karsi tüm insanlar cocuklasabilmeli...

Geändert von crs79 (22.05.2013 um 19:05 Uhr).
Alt 23.05.2013, 00:40
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von crs79 Beitrag anzeigen
Sorunda bu iste,katliamlara, aci ve gözyaslarina karsi sen cocuk degilsin.
icinizdeki vicdana,cocuga ulsamadiginiz zaman zalimlesirsiniz.git devletine,sistemine ve tarihine sor "baba bu insanlari niye öldürüyorsun" de.tüm katliamlara karsi tüm insanlar cocuklasabilmeli...
Bunlarin hepsi hayal pilavi crs79, bunlar ne karin doyuruoyr ne de baska bir ise yariyor.. Olaylarla etki-tepki cervesinden bakildiginda bambaska bir resim ortaya cikiyor.. Balkanlar'da ölen Türklerin sayisinin haddi hesabi yok örnegin. Araplarin öldürdügü Türklerin sayisinin haddi hesabi yok. Iyi bende baris isterim, ama karsimdaki de baris isterse.. Sen 1822'de Yunanlilarin Mora yarimadasinda bir gecede kac bin türkü öldürdügünü biliyormusun? Ya da Grit adasinda kac bin Türk bir kac günün icinde öldürürüldügünü. Balkanlara göc eden Türklerin ezici cogunlug ya öldürüldü ya da göce zorlandi..

Agziniza Atatürk söyledi idi böyledi bellemissiniz.. Bugünün kriterleri ile dünü yargilamak yanlistir.. Yeni bir devlet kurulmustu, seriatcilar, kürtcüler, bilmemler her biryandan saldiriyordu.. Eh ne yapilacakti? Baris görüsmeleri mi? Git Suriye'deki Al-Nusra terröristleri ile baris görüsmeleri yapta senin canli canli kalbini söküp cig cig yesinler...
Bu bir örnekti..

Geändert von the_last_time (23.05.2013 um 00:43 Uhr).
Alt 23.05.2013, 00:40
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von Today Beitrag anzeigen
evet atatürk dersim katliaminda ne oldugunu anitladi.
sabiha gökcen masum kadin ve cocuk öldürmekle tarihte yerini aldi.

londra devlet arsivi pazartesi-cuma saat 8:00-12:00 aralari topluma aciktir.
atatörkün serefsizliklerini ögrenmek istiyorsan gider orada okursun.
Birak bu ayaklari dostum. Sen soyledin diye ne girip 1000 sayfalik kitap okuyacagim ne Londra'ya gidip arastirma yapacagim. Boyle kanit gostermek olmaz. Yok mudur o belgenin fotografi internette? Onu goster bana konu kapansin. Link at bakalim. Istanbul'dan Londra'ya mi gideyim simdi bunlari okumak icin?

Ayrica biriniz kitap okumayla olmaz diyorsunuz digeriniz su kitabi okuyun diyorsunuz, bir karar verin artik

Ataturk katliam yapti, Ataturk katil, Ataturk sunu yapti... boyle sacmaliklarla bir yere gidemezsin. Yine de tesekkur etmelisin ki burada 1-2 kisi seni dikkate alip cevap yaziyor.

Daha birkac sayfa once sozde Pontus Soykirimi'ndan bahsediyordunuz, ne cabuk ondan vazgectiniz? Kac kisi olduruldu Rumlardan biliyor musun? 11 000, kac Turk Rumlar ve Ermeniler tarafindan olduruldu? 517 000. Genel Kurmay ve Turk Tarihi Kurumu resmi arsivleri.

Soykirim: Bir milleti dinsel ya da ulusal sebeplerle SISTEMATIK OLARAK YOK ETMEK demektir. Yok edilme girisimi olsaydi, su an yunanistan'a goc etmis Pontuslular olmazdi, guneydogu'da Kürtler olmazdi, Turkiye'de 20 milyon Kürt yasiyor olmazdi su an. Insanlarin goc etmesi soykirim DEGILDIR. Isyancilarin cezalandirilmasi soykirim DEGILDIR. Bana gunduz ''sair'' olup siir okuyan gece Turk ordusuna karsi savasan, Turk koylerini yakip yikan Ermenilerden hic bahsetme istersen.

Tripoliçe Katliami: 10 000 - 35 000 sivil Turk yunanlar tarafindan olduruldu.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Tripoli..._katliam%C4%B1

Navarin Katliami: 3 000 sivil Turk yunanlar tarafindan olduruldu

http://tr.wikipedia.org/wiki/Navarin_Katliam%C4%B1

Mora: 20 000'den fazla sivil Turk yunanlar tarafindan katledildi.

Musluman-Turk katliamlari: 1912-1926 yillari arasinda 2.9 MILYON musluman ya olduruldu ya goce zorlandi

http://tr.wikipedia.org/wiki/M%C3%BC...tliamlar%C4%B1

Yunanlarin yaptigi katliamlar, Balkanlar'da yapilan katliamlar, Ermenilerin yaptigi katliamlarin hepsini burada okuyabilirsin. Detayli kaynak icin web sitesinin en altina bak. 172 tane kaynak goreceksin orada. Eee hani vicdanin ve insanligin tam 2.9 MILYON musluman icin hic sizlamiyor mu ki hic sozunu etmemissiniz?

Guneydogu'daki gerizekali asiret liderleri ingilizlerin kiskirtmasiyla Turk ordusuna karsi terorizmi baslatmasa Dersim'de olaylar yasanmayacakti. Sen vur-kac sonra saklan? Yok oyle bir dunya.

Butun bu cigirtkanliklarin sebebi ne biliyor musun? Hicbir terorist amaclarina ulasamadi, her seferinde Ataturk'ten tokadi yediler. Yoksa hicbirinizin derdi savas sirasinda hayatini kaybetmis kadin ve cocuk degil. Ulke bolunmedi, hazimsizlik var. Olenler uzerinden propaganda ve politika yapma vicdansizligini birakin artik. Herhangi bir teziniz olsa neyse de, belli bir teziniz de yok.

Geändert von BosphorusTaurus (23.05.2013 um 00:49 Uhr).
Antwort