Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.11.2004, 14:58
Benutzerbild von ata
ata ata ist offline
Neuer Benutzer

Standard ähmm neydi yaa :-) o.T.

ohne Text
Alt 02.11.2004, 17:39
airdem

Standard Besiktasin yeni Kulüb Doktoru

Emre mi?
)

Yaaa, adam resmen Analkontrolle yapti zavallim Nobre"ye.

Möchte nicht wissen, was er danach alles mit dem Finger gemacht hat der Emre :-P
Alt 02.11.2004, 18:44
airdem

Standard Nouma`Dan Çarpıcı Açıklamalar!

NOUMA`DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Tek büyük pişmanlığım var... Beni Beşiktaş`tan uzaklaştıran o hareket. Böyle onuçlara neden olacağını bilseydim asla yapmazdım. En büyük hayalim yeniden İnönü`ye çıkmak, yine taraftarla buluşmak. Bazen belki de beni Beşiktaş tarihinden bile silerlerse diye korkuyorum.

Türkiye`yi ve Beşiktaş`ı çok seviyorum. İstanbul`da yaşamak istiyorum. Hayatımdabüyük eksikliğini hissettiğim tek şey Beşiktaş.

PASCAL MI PİERRE Mİ?..

Kimse Pascal Nouma adında birisinin varlığından bile haberdar değilken, 2000 Haziran`ında Pascal`ın Beşiktaş`a transferini dakika dakika takip etmiştim. Menajeri ve Pascal`la görüşmeler İstanbul`da başlamış, rakiplerin de devreye girmesiyle Londra`da gizli gizli sürmüştü. O sıralar ben de Londra`daydım. Aslında Bilgili yönetimi, Van Hooijdonk`la da ön anlaşma yapmış iş Nouma ve Van Hooijdonk arasında karara kalmıştı.

O BİR FENOMEN

Son karar Scala`nın olacaktı. Scala, `Hangisi daha gençse o olsun` demiş. Ve Pascal artık Beşiktaşlı olmuştu böylece. Pascal, İstanbul`a ayak bastığı ilk gece hemen boş İnönü Stadı`na gidecek, yanındakilere `Pascal buraya` diye bağırtacak, tribünlere koşup yumruk şov yapacaktı. İlk görüşte aşk işte buna denirdi. Beşiktaş taraftarı Pascal`a, Pascal da Beşiktaş taraftarına vuruldu ilk görüşte. İşin gerçeği Beşiktaş bir futbolcu değil bir `fenomen` transfer etmişti.

DELİ YÜREK NOUMA

Gerisini hepiniz biliyorsunuz. `Deli Yürek` Pascal yapılmaması gerekenleri de yapınca anlaşması uzatılmadı Beşiktaş`ta. Ama Pascal da Beşiktaşlı da birbirini unutamıyordu bir türlü. Serdar Bilgili yönetimi yeniden buluşturdu aşıkları birbirine. Ta ki o Fenerbahçe maçına dek. Ta ki o `Sahalarda görülmesini istemediğimiz hareketi` yapana dek. Nedense kimseye zararı olmayan bu bireysel hareket birden affedilmez bir suça dönüştü.

AZ KALSIN AĞLAYACAKTI

PN: Sadece birkaç kişi. Bayram Bektaş, Ahmet Dursun, Yasin Sülün ve tercümanım Kerim Epiknet.

DALIP, DALIP GİDİYOR

GA: Peki Kıvanç Oktay?

PN: Onunla da görüştük ara sıra. Ama benim aradığım kadar o beni aramadı.

GA: Zor günler yaşadığın açık. Beşiktaş`tan ayrılmak ne kadar üzdü seni?

PN: Çok, çooook. En büyük hayalim yeniden İnönü`ye çıkmak, yine taraftarla buluşmak. Bazen belki de beni Beşiktaş tarihinden bile silerlerse diye korkuyorum. (Bu sırada gerçekten dalıp gidiyor. Ve ben yarasına parmak basar gibi soruyorum)

FUTBOLA HAZIRIM

GA: Şu anda serbestsin. Teklifler aldın mı?

PN: Aldım. Fransa`dan ve Almanya`dan. Ocak ayını bekliyorum. Gördüğün gibi kilo fazlam yok. Futbola hazırım.

GA: Peki Türkiye`den teklif bekliyor musun?

PN: Ben Türkiye`yi ve Beşiktaş`ı çok seviyorum. İstanbul`da yaşamak istiyorum. Tek dileğim bu. Hayatımda eksikliğini hissettiğim şey Beşiktaş.

SON PİŞMANLIK...

GA: Peki Türkiye`deki yaşamında `Şunu yapmasaydım keşke` dediğin bir şey var mı?

PN: Olmaz olur mu? Tek büyük pişmanlığım var. O da beni Beşiktaş`tan uzaklaştıran o hareket. Böyle sonuçlara neden olacağını bilseydim asla yapmazdım.

Tekrar buluşmak dileğiyle ayrıldık Beşiktaş tarihinin 21 numaralı futbolcusuyla. Röportajdan sonra Beşiktaş Çarşısı`ndan geçtim. Liseli gençleri gördüm. Belli ki Fenerbahçe galibiyeti nedeniyle Beşiktaş formasıyla gitmişlerdi okula. Sırtlarında `21 Nouma` yazıyordu. Doğrusu hiç şaşırmadım.

Onun kalbi altın gibi

Sohbetimiz sırasında tercüme yaparak bize yardımcı olan Fransız yıldızın eski takım arkadaşı Bayram Bektaş da Noumalı günlerin hasretini çekiyor. Bayram, `Onunla birlikteyken kamplarda çok eğleniyorduk. Bazen bir odada 15 kişi film seyrederdik. Pascal bize kova ile tavuk budu getirirdi. `Yemek yemeyin tavuklarla geliyorum` derdi.

Del Bosque büyük hoca

Pascal`a `İnönü`nün yeni halini gördün mü?` diye sordum, `Muhteşem olmuş` dedi. `Ama televizyondan izleyebildim ancak Beşiktaş-Fenerbahçe maçını. Orada hiç olmazsa taraftarın arasında olmak isterdim. Fakat taraftarın ve futbolcuların dikkatini dağıtmamak için İnönü`ye gitmedim` diye konuştu.

`Yeni Beşiktaş`ı nasıl buldun?` soruma ise `Bir maçla karar vermek zor. Ama galip gelmemiz çok mutlu etti beni` diye cevap verdi. Del Bosque için düşüncelerini sorunca da `Benim için Beşiktaş`ın tüm hocaları çok değerli. Del Bosque de büyük hoca` dedi.

Gülengül ALTINSAY - Akşam Gazetesi
Alt 03.11.2004, 12:56
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard LOL

alinan kim kardesim )

ich bin neutraler beobachter und finde das alles FUNNY )

you know funny ??? )

hehe

alinma arkadas cok zevkli oluyor bazen )
Alt 03.11.2004, 12:57
Neuer Benutzer

Standard besiktas osmanli mi ??? :)) o.T.

ohne Text
Alt 03.11.2004, 12:58
Neuer Benutzer

Standard Ich kenne viele...

BIJIKLIs die das nicht wissen bzw. nicht wussten ) das finde ich einfach witzig )
Alt 03.11.2004, 14:50
Benutzerbild von ata
ata ata ist offline
Neuer Benutzer

Standard bendende sana LOL o.T.

ohne Text
Alt 03.11.2004, 14:52
Benutzerbild von ata
ata ata ist offline
Neuer Benutzer

Standard da bist du hier aber falsch ;-)

burdakiler gercek Besiktasli ;-)
Alt 03.11.2004, 14:54
Benutzerbild von ata
ata ata ist offline
Neuer Benutzer

Standard Emre Kadin doktoru :-)

anlarsinya hani ;-)
Alt 03.11.2004, 14:56
Benutzerbild von ata
ata ata ist offline
Neuer Benutzer

Standard Pascalim benimmmm o.T.