Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 19.11.2004, 18:27
unknown

Standard Um seine Herrlichkeit zu preisen...

nicht mehr und nicht weniger. Damit ist ausschließlich nur der Allmächtige gemeint. Und Lügen wie Allah hätte die Menschheit nicht erschaffen, gäbe es Muhammet nicht, wie es die die Islam abtrünnigen Sunniten gerne erwähnen gibt die Botschaft des Kuran"s nicht wieder und ist eine teuflische Lüge. Preiset nur den Allmächtigen und sonst keinen der der atmet, weint, geschlechstverkehr hat, und aufs Klo geht, wie alle Menschen. Das wäre Götzenanbeterei und hat mit dem Islam genauso viele Gemeinsamkeiten wie Kardinal Ratzinger mit der homoehe
Alt 19.11.2004, 22:55
Benutzerbild von berlinfatih
berlinfatih berlinfatih ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tekrar Araniza Geldim

Uzun zamandan beri buraya ugramamistim, bakalim akil sahibi Müslümanlar burada bulunuyorlarmi diye bakmaya geldim yoksa yine ayrilip gidecegim haberiniz olsun simdiden. Sizce ISLAM Ümmetini bugünki bu zillet durumdan ne kurtarabilir?
Alt 19.11.2004, 23:51
unknown

Standard Hadisleri cöpe atmak! o.T.

ohne Text
Alt 20.11.2004, 00:59
eniskaya

Standard Kendi ruhlarinda bulunan

Allahin nurunu bulup deger üretmeleri icin yaratmistir....... Yani hayatlarini Allahin evrende kodladigi sistem yönünde ey iyi sekilde degerlendirip..... degerler üretmesidir söz konusu.....
Alt 20.11.2004, 01:02
eniskaya

Standard Yasardan Politikaci olmaz

Degerli Hocamizin kapasitesi ve bilgisi Politika istikametinde degildir......

Kendisi dünya Standardi bir Hocadir, ama dünya Standardi bir Politikaci degildir.....

Benim görüsüm Hocamiz yanlis yolda... ama bu demek degildirki, söyledikleri hemen kötü oldu yada yanlis... degil... son derece Islam dininde uzman......

Ama Politika uzmani degil....

Biz Kralin hakkini Krala veririz..... Islamda dosdogrulukta burda basliyor.....
Alt 20.11.2004, 01:05
eniskaya

Standard Bir Türk olarak

degerler toplulugunu yaratana bir devlet Üstadini sevmek yanlissa...... ben o yanlisi seve seve yaparim.....

Cünkü devletimiz Yunan devleti yerine Türk devleti olmasi, Atatürkün o üstün beynine mahsustur.....

Iste Atatürk kendinde olan Allahin deger üret emrine en süper bir sekilde uyup....... Savaslar organize edip, hem milletin kurtulmasina hemde yeni bir devletin kurulmasina vesile olmustur.....

Dinin öngördügü seyleri en mükemmel buir sekilde uygulamistir.....
Alt 20.11.2004, 01:06
eniskaya

Standard O halde

neden iki ayri ayri kelime Türkcede var..... ????

Sence domates ve hiyar aynimidir..... ???
Alt 20.11.2004, 01:09
eniskaya

Standard O senin görüsün

nasil istersen öyle gör....

Kimseyi baglamaz ve baglamadigida besbelli....

Demek Osmanlidan kalan Put ve Heykel kelimesi ayniymis.... hmmmmmmm ne manyak adammislar bunlar acaba neden iki ayri ayri kelimeyi ayni anlamda kullansinlar....?????

Sasirdim dogrusu......

Sen onlara ders verseydin....

Haaaaaa bana görede senin cektigin resimlerde Puttur.....

Ben öyle diyorsam öyledir....
Alt 20.11.2004, 01:17
eniskaya

Standard Hadilseri, Rivayetleri

yasli cahil insanlarin din anlayislarini............. ve herseyden evvel FETVA vermeye kalkan manyaklari......

Kimse bunlarin hepsini silip atarsa.... belki ama belki o zaman ALlahin Sünnetullahini ve gercek olan tek dinini anlamaya baslayabilir.....

Iste bu Orijinal dine... birisi Islam birisi Hiristiyanlik digeri ise Musevilik der.....

Allah icin kelimeler önemli degil...
Sadece kalplerdeki iman önemlidir.....
Yani ALlaha inanmak ve Ölümden sonra dirilmeye inanmak ve hayat boyunca Salih Amel islemektir insani hem dünyada hemde Ahirette huzura erdiren......

Bazilari sanki Kuran yetmezmis gibi, kalkip Alinin Velinin Mezhep sarlatanliginin pesinde kosmakta.....

Allah yerine Alicilik, Haneficilik, Hadiscilik, Erbakancilik yada Kaplancilik yapmaktalar.....

Allah yerine Islam Alemi baska bir Allahi yerlestirmisler......

Oysa Muhammedin bundan 1500 sene önce tanidigi Allah baskaydi........

Bizlerde yalniz Kurandan beslenip, Muhammedin Allahini tanimaya anlamaya ve onun Sünnetullah diye adlandirdigi evren siteminde nasibimizi en iyi sekilde aramaya koyulmamiz lagzim

Selamlar
Enis
Alt 20.11.2004, 01:26
eniskaya

Standard Muhammedin Allahi kimdir

nedir ?????

HZ Muhammed yada HZ. Isa ve dirger Nebi, Reuller Allahi simdiki gibi Anne Babalarimizin Allahimiydi, yoksa HZ. Muhammedin tanitmaya calistigi Allah baska sekildemiydi.....

Benim kesin görüsüm..... HZ. Muhammedin Allahini Kuran tarif etmek.....
"Cok seven ve sevgisini insanlarin üzerine yayan Allahin adiyla" Kuranin tüm Sureleri böyle baslamakta......

Oysa simdiki Allah anlayisi acayip bir sekilde carptirilmis ve sahiplenmis bir Allah yaratmislar.....

Hiristiyanlar Allahi Hiristiyan yapmislar, Müslümanlar Allahin Jandarmasi olmuslar ve Museviler tamamiyle cileden cikmis durumdalar...

Yani herkes kendi zevki ve arzulari cevresinde bir Allah yaratmis ve onada Muhammedin Allahidir diyor.........

HZ. Muhammedin Allahini neredeyse dünyada yok denecek kadar insan tanimakta....

Süphesiz Allahi taniyanlar yeryüzünden hic eksilmeyecek...... ama cogunlugun Allahi, HZ Muhammedin Allahi degil.....
Antwort