Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.03.2015, 15:06
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Canim acili ve bol baharatli tabak kokorec cekti. Bir de yerlerden Ankara Ümitköy olsa, tam manada tadindan yenilmez!
Sadece Bir ucak bileti kadar uzaksin

Ankarayi Bir defa ziyaret ettim yillar önce. Heryer beton, hic yesillik yoktu. Havadada agir kömür kokusu ( sonbahar) Allah orda yasayanlara sabir versin.
Alt 23.03.2015, 15:15
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Sadece Bir ucak bileti kadar uzaksin

Ankarayi Bir defa ziyaret ettim yillar önce. Heryer beton, hic yesillik yoktu. Havadada agir kömür kokusu ( sonbahar) Allah orda yasayanlara sabir versin.
Insallah yine gidecegim Mayis'ta. Ankara yesillik sehir disinda var. Kizilcahamam'da etrafinda.
Vallahi ben Ankara'yi güzelliginden ziyade memleketimin oldugu icin ve orda anilarimin ve akrabalarinin oldugu icin ziyaret ediyorum. Ve Anitkabir'de de Cumhuriyet muhafizlarinin önünde ebedi komutana aslanlar gibi asker selami vermek icin de gidiyorum
Cankiri'da örnegin Ilgaz daglari var milli park. Beynam'i bilirmisin bilmem ama orda 2000 yilik bir orman kalintilari var.
Bu arada ben TEMA VAKFI üyesiyim. Gönüllü üyesiyim. Bir kac Lira, bir kac saat ve bir kac arkadasla bazen orda burda agac dikeriz..
Alt 23.03.2015, 15:22
seyrangah

Standard

T9, gönül isterdi ki her taraf Almanya'da da oldugu gibi yesillik olsun. Ama gercekler malesef öyle degil. Tasima suyla degirmen dönmez. Yani demek istedigim bir kac parkla erozyon canavarinin önünü kesilmez. Ülkemizin, ki buna Ankara'da dahil %90'i erozyon tehlikesiyle karsi karsiya. Avrupa kitasinin kaybettigi toprak miktarinin 15 mislinin kaybediyoruz. Yani senede Kibris adasini üzerinde kaplayacak kadar toprak kaybediyoruz.
500 milyar agaca ihtiyac var en azindan ki jeolojik/ökölojik denge yine olussun ve korunsun diye. AKP döneminde agaclandirma calismalari hiz kazandi. Milletimizde ama eskisi gibi degil. Dogaya ve cevreye olan tutum da degisti. Bunlar sevindirici seyler..

Geändert von seyrangah (23.03.2015 um 15:41 Uhr).
Alt 23.03.2015, 15:52
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von T9 Beitrag anzeigen
90 yil birsey yapilmamis, bunlarin 10 yilda düzelmesini kimse bekleyemez.

hep beraber bu güzel degisimleri destekleyerek devamini istemeliyiz.

bu arada belirtmek isterimki altinpark, dikmen vadisi ve 50. yil parkina CHP karsi cikmisti.
Sen simdi 90 yil önceki imkanlari günümüzün imkanlariyla kiyaslarsan o zaman böyle carik cürük hesaplar cikar.
Mesele CHP ya da AKP'de degil. Netice'de Altinpark'i MHP'li Turgut Altinok yaptirmisti. Onun orda cok emegi gecmisti.
Ülkeye ve topluma hizmette yarisi ben her zaman desteklerim. Ülkeye ve millete zarar veren her kim olursa olsun onun karsina sahsimca dikilirim. Benim anlayisim bu.
Istanbul'da havalani icin Akdeniz'de hoteller icin güzelim ormanlar yok ediliyor. Mimar plani su bu yok. Hersey rant hersey peskes. Buna da karsi cikarim. AKP degil kim olursa olsun! Bogazin görünüsü o pis yapitlar kirletmis! Almanya'da hic görebiliyormusun direk deltalarda ya da doga harikalarinin hemen yani basinda bir ev? Göremezsin. Bunlari bende Türkiye'de görmek istemiyorum.
Alt 23.03.2015, 16:05
seyrangah

Standard

Zitat:
90 yildir imkan yaradamayan zihniyetten dolayi oldu bunlar. iflas etmis bir türkiyeyi 10 yilda nasil degistirdigimiz ortada.

altinparka gelince orayi mhpli altinok yaptirmadi. orasi yillarin golf klübüydü ve 80li yillarda park oldu. sonra o parki melih gökcek bastan sona kadar yeniledi. pis bir yerden modern bir park yapti.
Evet AKP dönemindeki büyümenin nedenini Kemal Derviş'in döneminde uygulanan para politikalarıdir . "2000’lerdeki sağlıklı büyümesinin sebebi bu politikalardı. Temeli onun döneminde atıldı. Ondan sonra gelenler de bu politikaları devam ettirdiler..

Yani bu konuda da AKP'yi destekliyorum.
Benim AKP'ye karsi sert ve muhalif tutumum dünün zügürtlerinin bugünün para babalari olmasidir. Asli astari nedir? Bilmem anlatabiliyormuyum? Haaa hirsizin her türlüsüne karsiyim ben. Benim icin toplum ve devlet önce gelir. Siyasi partiler gelirler giderler...
Alt 23.03.2015, 16:25
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Evet AKP dönemindeki büyümenin nedenini Kemal Derviş'in döneminde uygulanan para politikalarıdir . "2000’lerdeki sağlıklı büyümesinin sebebi bu politikalardı. Temeli onun döneminde atıldı. Ondan sonra gelenler de bu politikaları devam ettirdiler..

Yani bu konuda da AKP'yi destekliyorum.
Benim AKP'ye karsi sert ve muhalif tutumum dünün zügürtlerinin bugünün para babalari olmasidir. Asli astari nedir? Bilmem anlatabiliyormuyum? Haaa hirsizin her türlüsüne karsiyim ben. Benim icin toplum ve devlet önce gelir. Siyasi partiler gelirler giderler...
Hafta sonu insallah sana iki ayrintili cevap yazacagim. Bunlar bir kac cümlelik seyler degil. Bende yalan yanlis bir sey yazmak istemiyorum. Aslini ve astarini arastirarak yapmak istiyorum.
Alt 23.03.2015, 16:32
seyrangah

Standard

Zitat:
atatürk konusundada yazacagim dedin hala yazamadin.

bol bol arastir ve bu konulara cevap vermeye calis. ben arastirdigim icim hemen cevaplayabilirim.
Iki tane yazi diye ben sana bosuna demedim! Birinci bu chester meselesi ve digerini Kemal Dervis'in politiklari meselesi..
Ehh kusura bakma, malum is güc vs. Insan her zaman her istedigini yapamiyor..
Alt 23.03.2015, 17:28
seyrangah

Standard

Zitat:
chester meselesi 1 dakikalik is. okuman fazla sürmez.

arastirma yapamanda 30 dakika sürer ve chester anlasmasi hakkinda gercekleri ögrenmis olursun.

kemal dervise gelince sürekli övdügün adami ve politikasi hakkinda birsey paylasamaman beni düsündürüyor.

bilmedigin politikayi nasil bu kadar savunursun?
Kemal Dervis'in politikalarini ben biliyorum. Ama ayrintili ve rakamlarla aciklamak istiyorum. Yandas medyada reklamlara degil objektiv medyada rakamlarla yani..

Chester meselesine gelince.. Neymis, ne degilmis, niyesini, istesini arastirip yazacagim. hepsi bu! Ne azi ne de fazlasi! Ama dedigim gibi henüz vakit bulamadim!
Alt 23.03.2015, 17:42
seyrangah

Standard

Bugün stressli bir gün gecti ama güzel bir gündü. Yarin insallah daha güzel olur! Ben simdi biraz dagi tasi dolanacagim...
Herkese güzel bir vakit gecirmek dilegiyle esen kaliniz sayin seyirciler..
Alt 23.03.2015, 21:08
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

En çok kim kimin ardında araştırdı ve konuşan tek sen değil misin?
Glaube nur nicht, dass ihr unantastbar seid.

Ve beyazGülün veya "Hülya'nın" geçekten neden kaçtığını senden başka bilelenler kesin vardır ;-)

Außerdem wissen wir beide, dass sie alles mitliest. Aber du hast sie gut in den Griff bekommen; muss man dir lassen. Wie die meisten Kontrahenten und andere Frauen. Aber glaubst du, dass du jeden nach irgendwelchen Wünschen etwas aufZwingen kannst?

Wenn es ein Film wäre hier, dann würde ich sagen:
Wer immer noch glaubt, dass hinter allen 180°-Entschuldigugen etwas freiwilliges steckt, der irrt sich gewaltig!
Zitat:
bak timeraiser herkesi kendin gibi zannetme.

ben kimseden korkmam ve kimsenin arkasindan baskalarina soru sormam. ben istedigim zaman istedigim yerde herkesle görüsür ve uslu olmadiginda kulagini cekerim.

senin yalanlarini burada desifre ettim. beyazgülü rahatsiz ettigini ve sürekli bilgi almak istedigini acikladim. sen hala bunu nereden biliyorsun diye zirvalayacagina utanman gerekir. beyazgül senden mert ve erkek cikti. baskasinin dedikodusunu yapan erkege erkek demem deyip seninle dalgasini gecti.

sormak istedigin seyleri niye cesaretini toplayip bana soramiyorsun?

umarim bu diger konusup dedikodumu yaptigin bayanlarada ders olur ve ayaklarini denk alirlar.
 (\___ )=='-'
  \ .   ) )
   \ `-' /    
~'`~'`~'`~'`~
Der Mensch glaubt, weil er zum Wissen zu blöd ist!

Dieter Nuhr
Antwort