Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.05.2013, 00:48
the_last_time

Standard

@BosphorusTaurus

ikimiz ayni anda mi cevap vermissiz Cevabini begendim. Yazilarinin devami bekliyorum...
Alt 23.05.2013, 00:51
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
@BosphorusTaurus

ikimiz ayni anda mi cevap vermissiz Cevabini begendim. Yazilarinin devami bekliyorum...
Evet ayni andaydi.. mesajima eklemeler yaptim. Devami gelecek

Geändert von BosphorusTaurus (23.05.2013 um 00:55 Uhr).
Alt 23.05.2013, 08:59
Today

Standard

kaynak göster diye aglayip yalvaranlara kaynaklari gözlerine sokunca kivirmaya basvurup o kaynaklari okumaya vaktim yok deyip kacmakta.

dersim katliamina gelince TC ve TSK bu katliami kabul edip dersim halkindan özür diledigi halde hala yalan dünyalarinda yasamak isteyen cahil garibanlara denecek pek birsey kalmiyor.

arkadaslar bu bozuk zihniyetli insanlarin yalanlarina inanmayin. devlet ve türk silahli kuvvetleri arsivlerini acmistir ve orjinal belgelerle orada en dogrusunu görebilirsiniz.

hosunuza gitmesede bu serefsizlerin katliamini kabul edip, inkari birakip, özür dilememiz gerekiyor.
Alt 23.05.2013, 09:47
BosphorusTaurus

Standard

Anlasilan nasil kaynak gosterilir onu da anlatmamiz lazim :-/ adam bana Londra'ya git arastir diyor ya, olamaz boyle bir kaynak gosterimi

Türkiye ve Türk Silahli Kuvvetleri'nin 'katliam' icin ozur diledigi kaynagini da alalim bir zahmet? Bunu arastirmak icin de beni Senegal'a gondermezsin umarim. Hatta ne zaman Dersim olaylarini 'katliam' olarak ifade etmisler onu merak ediyorum. Nitekim soyledigin her 5 seyin 4'unun yalan yanlis olduguna kesin kanaat getirdim.

AKP hukumetinden birileri kendi adina ozur dilemis olabilir, cok guzel oy toplama hareketleri, Son 3 secimde AKP'nin nasil Kürt oylarini yukselttigine dair en iyi ornek. Ondan sonra sozde Kürt acilimi filan. AKP'nin Kürt seyhlerle, cemaatle ne kadar icli disli oldugunu iyi biliyoruz. Kürt Seyit Riza sempatizani bir partiden baska ne beklenir? AKP hukumeti istedigi kadar kendi adina ozur dilesin, kendisini baglayan bir hareket. Bu arada Dersim İsyani'nin lideri Kürt Seyit Riza'nin ingiltere'den yardim talebi (prdn, ingiliz hukumetinin YUKSEK MANEVI etkisinden yararlanma talebi) :

---
Seyit Rıza; 30 temmuz 1937'de İngiltere’ye yazdığı iddia edilen mektubunda, Anadolu toprakları için çorak, Kürdistan bereketli toprak kelimelerini kullandıktan sonra, Sayın ekselansları diyerek devam ediyor;

“Türk Hükümeti yaptığı anlaşmalar sayesinde dış baskılardan kurtuldu, Dersim’e girmeye kalkıştı, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık, direnişimiz karşısında Türk uçakları bombalamaya başladı” diye vaziyeti anlatıyor, “sayın ekselanslarına sesleniyorum, hükümetinizin yüksek manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı istirham ediyorum, en derin saygılarımın kabulünü rica ediyorum.
---

Olay kayitlara ''katliam'' olarak degil, ''Dersim İsyani'' olarak gecer. Carpitmayin. Isyan basariyla bastirilmis, Kürt Seyid Riza ve saz arkadaslari idam edilip cezalandirilmistir. Hatta Ataturk isyani oyle guzel bastirmistir ki 1937'ye kadar her 2 senede bir kafasina gore isyan cikaran Kürt gruplar bu sefer de Seyid Riza'nin DİNİ ogeleri kullanarak isyaninin aksine, Marksist-Leninist ideaoloji adi altinda 1974'te baslayan PKK terorune kadar basini kaldiracak firsati bulamamistir.

O kadar cok ozur dilemek istiyorsan sen dile, baskalarinin ozur dilemesi icin yalvarma.

Geändert von BosphorusTaurus (23.05.2013 um 09:51 Uhr).
Alt 23.05.2013, 09:58
Today

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Anlasilan nasil kaynak gosterilir onu da anlatmamiz lazim :-/ adam bana Londra'ya git arastir diyor ya, olamaz boyle bir kaynak gosterimi

Türkiye ve Türk Silahli Kuvvetleri'nin 'katliam' icin ozur diledigi kaynagini da alalim bir zahmet? Bunu arastirmak icin de beni Senegal'a gondermezsin umarim. Hatta ne zaman Dersim olaylarini 'katliam' olarak ifade etmisler onu merak ediyorum. Nitekim soyledigin her 5 seyin 4'unun yalan yanlis olduguna kesin kanaat getirdim.

AKP hukumetinden birileri kendi adina ozur dilemis olabilir, cok guzel oy toplama hareketleri, Son 3 secimde AKP'nin nasil Kürt oylarini yukselttigine dair en iyi ornek. Ondan sonra sozde Kürt acilimi filan. AKP'nin Kürt seyhlerle, cemaatle ne kadar icli disli oldugunu iyi biliyoruz. Kürt Seyit Riza sempatizani bir partiden baska ne beklenir? AKP hukumeti istedigi kadar kendi adina ozur dilesin, kendisini baglayan bir hareket. Bu arada Dersim İsyani'nin lideri Kürt Seyit Riza'nin ingiltere'den yardim talebi (prdn, ingiliz hukumetinin YUKSEK MANEVI etkisinden yararlanma talebi) :

---
Seyit Rıza; 30 temmuz 1937'de İngiltere’ye yazdığı iddia edilen mektubunda, Anadolu toprakları için çorak, Kürdistan bereketli toprak kelimelerini kullandıktan sonra, Sayın ekselansları diyerek devam ediyor;

“Türk Hükümeti yaptığı anlaşmalar sayesinde dış baskılardan kurtuldu, Dersim’e girmeye kalkıştı, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık, direnişimiz karşısında Türk uçakları bombalamaya başladı” diye vaziyeti anlatıyor, “sayın ekselanslarına sesleniyorum, hükümetinizin yüksek manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı istirham ediyorum, en derin saygılarımın kabulünü rica ediyorum.
---

Olay kayitlara ''katliam'' olarak degil, ''Dersim İsyani'' olarak gecer. Carpitmayin. Isyan basariyla bastirilmis, Kürt Seyid Riza ve saz arkadaslari idam edilip cezalandirilmistir. Hatta Ataturk isyani oyle guzel bastirmistir ki 1937'ye kadar her 2 senede bir kafasina gore isyan cikaran Kürt gruplar bu sefer de Seyid Riza'nin DİNİ ogeleri kullanarak isyaninin aksine, Marksist-Leninist ideaoloji adi altinda 1974'te baslayan PKK terorune kadar basini kaldiracak firsati bulamamistir.

O kadar cok ozur dilemek istiyorsan sen dile, baskalarinin ozur dilemesi icin yalvarma.
bak cahil arkadasim,
akp falan özür dilemedi.

tc basbakani özür diledi.
tüm arsivleri actirdi ve bunu kabullenmesende artik tarihte bu böyle gececek.

simdi biz okullarda yalan tarihi düzeltip gelecek nesillere dogrulari ögretecegiz. siz hala hayallerinizdeki atatörk ile yasayin, zaten ömrünüz sinirli. sizinle beraber bu kör cahil örümcekkafali kemalizm yok olacak.

kaynak göstermek senin gibi vikipedi ile olmuyor, ben kitaplari kaynak olarak ve isbn numarasi ile gösterdim ama siz kitap okumaya bile acizsiniz.

londra devlet arsivinide kendi kaynaklarimiza inanmayip yabancilara daha fazla güvenecegini bildigim icin verdim.

malesef türkiyede hala atatürkü elestirmek yasak oldugu icin bu konular islenemiyor ama yeni anayasa ile artik atatörkün dokunulmazligi kalkinca onun bütün serefsizlikleri yavas yavas ortaya cikarip bu bozuk zihinleri tamir etmeye calisacagiz. tamir olmayanlarda chp bizi kurtaracak diye zirvalasin dursun.
Alt 23.05.2013, 10:41
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von Today Beitrag anzeigen
bak cahil arkadasim,
akp falan özür dilemedi.

tc basbakani özür diledi.
tüm arsivleri actirdi ve bunu kabullenmesende artik tarihte bu böyle gececek.

simdi biz okullarda yalan tarihi düzeltip gelecek nesillere dogrulari ögretecegiz. siz hala hayallerinizdeki atatörk ile yasayin, zaten ömrünüz sinirli. sizinle beraber bu kör cahil örümcekkafali kemalizm yok olacak.

kaynak göstermek senin gibi vikipedi ile olmuyor, ben kitaplari kaynak olarak ve isbn numarasi ile gösterdim ama siz kitap okumaya bile acizsiniz.

londra devlet arsivinide kendi kaynaklarimiza inanmayip yabancilara daha fazla güvenecegini bildigim icin verdim.

malesef türkiyede hala atatürkü elestirmek yasak oldugu icin bu konular islenemiyor ama yeni anayasa ile artik atatörkün dokunulmazligi kalkinca onun bütün serefsizlikleri yavas yavas ortaya cikarip bu bozuk zihinleri tamir etmeye calisacagiz. tamir olmayanlarda chp bizi kurtaracak diye zirvalasin dursun.
Ataturk'ten sonra bana da hakaret ediyorsun

Ozur dileyen kisi R. Tayyip Erdogan, yani AKP lideri, basbakan sifatiyla ozur diledi. Kendisine gore oyle. Turkiye'de kimse ozur filan dilemedi. Turkiye ozur dilemedi. Ozur dilenecek bir sey yok. TSK da Dersim olaylarina ''katliam'' demedi. Aksini iddia ediyorsan kanitla. Yalan soyluyorsun.

Arsivler zaten acik ve halen ortada katliam gozukmuyor.

Ben doktora ogrencisiyim, hayatim boyunca kitap okuyup arastirma yapiyorum. Senin kaynagin ''git su kitabi oku'' yonunde. Bana o kitaptan alinti yapip kitabin adini soylemiyorsun. ''Git su kitabi oku'' demek sacmalik. Kaynak nedir biliyor musun? Iddiani soylersin, altina ''su kitap, su basim, su sayfa'' dersin. Referansin odur. ''su kitap'' deyip birakmazsin.

Ornek veriyorum, Tripoliçe Katliami:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Tripoli..._katliam%C4%B1

Kaynaklari:

1. William St. Clair. That Greece Might Still Be Free The Philhellenes in the War of Independence. London: Oxford University Press, 1972. ISBN 0-19-215194-0, SAYFA 43

2. J. M. Wagstaff, War and Settlement Desertion in the Morea, 1685-1830, Transactions of the Institute of British Geographers, New Series, Vol. 3, No. 3, Settlement and Conflict in the Mediterranean World. (1978), SAYFA 301

3. George Finlay, History of the Greek revolution, Bölüm 1 (1861), SAYFA 269
...

Simdi anladin mi? Kitaptan kaynak gosteriminde SAYFA NUMARASI da verilir.

Ataturk'u istedigin kadar elestirebilirsin, ben de elestiriyorum zaten, ama sacmalarsan buna karsi konusuldugunda da mizmizlanmamalisin.

''Sunu yapacagiz, bunu yapacagiz, goreceksiniz'' diyecegine o soylediklerini yap. Ingilizce'de bir deyim vardir ''actions speak louder''. Yani sozle degil icraatle konus.
Alt 23.05.2013, 11:01
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
cahillik hakaret degil. cahillik bilmemek. türkiyenin 25% cahil ve kör.
ama sen bunu hakaret olarak algiladiysan özür dilerim amacim senin sahsini degil senin zihniyetini elestirmek.

özür dileyen kisi derken tc basbakani hakkinda konusuyorsun ve bu basbakan tc'yi temsil ediyor.

bak arkadas sen hala ögrencisin ben yillar önce diplomami aldim. kaynak göstermesini biliyorum ama alinti servis etmek yerine cok basit bir kitap önerdim. zor okunan kitap degil. bir oturusta 6-7 saat icerisinde okursun.

kitap yanimda olsa sana simdi sayfasiyla alintilar verirdim. senin amacin gercekleri ögrenmek olsa o kitabi alir okursun.

son dedigine hak veriyorum. icraat konusur.

zaten biz onun icin ilerliyoruz. konusarak vakit harcamaktansa ileriye gidiyoruz.

10 yildir vatanimizi buraya getirdiysek konusarak yapmadik biz bunlari.
ama bazi ayrintilari görmeyen arkadaslarida uyarip dogru yola konusarak getirmek gerekiyor.
Turkiye'nin 25%'inin cahil oldugunu soylemen de dayaniksiz. Hangi bilimsel veriye ve istatistige dayaniyor? Sacmaliklarinin siniri yok. Aziz Nesin de bir ara boyle sacmalamisti. Eger AKP'ye oy vermeyenlere cahil diyorsan bu da onlara bir hakarettir ve karsit goruslere saygisizliktir. Once tartismayi ogreneceksin. Ayrica AKP-CHP-MHP, bu 3 partiye de oy vermedim.

Turkiye basbakani, AKP hukumetini daha cok temsil ediyor. Kimse ozur dilemedi. Biri cikip yetkilerini kullanarak halk adina bir seyler diyor, o onun kendi sorumsuzlugu.

Sen diplomani hangi bolumden aldin? Ben lisans okumuyorum, lisans ve yuksek lisans derecelerimi bitirdim, doktora diyorum, PhD.

Sana nasil kaynak gosterilecegini ornekle ogrettim ama halen israr ediyorsun. Kimse 6-7 saatini senin iddia ettigin bir kitapla gecirmek zorunda degil. Bahsettigin anafikri soyle, kitabi ve sayfasini referans et millet okusun. Bunu yapmaktan acizsin ki ''git su kitabi oku'' diyorsun kafana gore.

Sahsi kanaatim, senin AKP'li olmadigin yonunde. Belki de BDP'lisin, malum BDP su an AKP'yi cok seviyor. Cogu AKP'li mantikli konusur ve Ataturk'ten nefret etmez. Sen kendi nefretini AKP'den sorumlu tutmamizi bekliyorsun.
Alt 23.05.2013, 11:29
BosphorusTaurus

Standard

Hersey senin dusundugun gibi de degil.

Onune gelene cahil diyorsun. Madem ilkokul mezunlarini kastediyorsun, ben doktora yapiyorken nasil cahil oluyorum?

Amacim ovunmek degil, sen karsindakini tanimadan bilmeden uyduruyorsun. Beynin nefretle yogrulmus.

Kitap konusu ise... o zaman kitabi eline al, oku, referansini sonra bize oner. Heveslenme, kimse merak edip de senin kafana gonderdigin kitabi okuyacak degil surada.
Alt 23.05.2013, 11:29
Benutzerbild von sevtap05
sevtap05 sevtap05 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen

Ozur dileyen kisi R. Tayyip Erdogan, yani AKP lideri, basbakan sifatiyla ozur diledi. Kendisine gore oyle. Turkiye'de kimse ozur filan dilemedi. Turkiye ozur dilemedi. Ozur dilenecek bir sey yok. TSK da Dersim olaylarina ''katliam'' demedi. Aksini iddia ediyorsan kanitla. Yalan soyluyorsun.

Arsivler zaten acik ve halen ortada katliam gozukmuyor.

Ben doktora ogrencisiyim, hayatim boyunca kitap okuyup arastirma yapiyorum. Senin kaynagin ''git su kitabi oku'' yonunde. Bana o kitaptan alinti yapip kitabin adini soylemiyorsun. ''Git su kitabi oku'' demek sacmalik. Kaynak nedir biliyor musun? Iddiani soylersin, altina ''su kitap, su basim, su sayfa'' dersin. Referansin odur. ''su kitap'' deyip birakmazsin.

Ornek veriyorum, Tripoliçe Katliami:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Tripoli..._katliam%C4%B1

Kaynaklari:

1. William St. Clair. That Greece Might Still Be Free The Philhellenes in the War of Independence. London: Oxford University Press, 1972. ISBN 0-19-215194-0, SAYFA 43

2. J. M. Wagstaff, War and Settlement Desertion in the Morea, 1685-1830, Transactions of the Institute of British Geographers, New Series, Vol. 3, No. 3, Settlement and Conflict in the Mediterranean World. (1978), SAYFA 301

3. George Finlay, History of the Greek revolution, Bölüm 1 (1861), SAYFA 269
...

Simdi anladin mi? Kitaptan kaynak gosteriminde SAYFA NUMARASI da verilir.

Ataturk'u istedigin kadar elestirebilirsin, ben de elestiriyorum zaten, ama sacmalarsan buna karsi konusuldugunda da mizmizlanmamalisin.

''Sunu yapacagiz, bunu yapacagiz, goreceksiniz'' diyecegine o soylediklerini yap. Ingilizce'de bir deyim vardir ''actions speak louder''. Yani sozle degil icraatle konus.
@Today
BosphorusTaurus daha öncede belirttigi gibi yeterince mantikli sekilde yorumlamis ve buna bende katildigim icin tekrarlamak istemedim.yoksa bozuk plak gibi dönüm dolasip ayni konuya geliyoruz. ama illa benimde yorumumu merak ediyorsan su kadarini yazmak istiyorum (aslinda bu kadar bilgi paylasimi icin -bilhassada BosphorusTaurusun-vaybee ücret ödemesi gerek) illa katliam diye halkin kafasina katliami yerlestirmek istiyorsaniz ve elimizi vicdanimiza koymamizi bekliyorsaniz o zaman bu sadece dersime odaklanmasin, yukarda arkadaslar yeterince saymislar ne kadar türklerinde öldürüldügünü. bunlarida her zaman kenarinda belirtin ve durum böyle olunca iki taraftanda ölenler olunca baska bir perspektivten bakilir duruma. maalesef ölümler olmasa iyidir ama bazi durumlarda insanlar icindeki zehiri bir nevi dökme firsati buluyor. asil anlatmak istedigim yalniz sudur: türkler kürtler birlikte ayni cephede yanyana savastiysa, ermenilerle osmanli zamaninda cok iyi anlastiysa ama sonra bu insanlar birbirini öldürüyorsa biraz daha genis cerceveden bakalim. bütün bunlari kimler bize yaptiriyor? neden elmanin icine bir kurt koyuyorlar? neden bu -benim acimdan- mucize bir cografyaya sahip topraklarda insanlar güzel yasarken birden biririne giriyorlar? bunlari farketmemek cok basit degilmi? bunu sizde biliyorsunuz. bizlere araplari kiskirtip parcalattiranlar (lawrence of arabian kendisi bahsediyor) size özgürlük getirecegiz diyip ama kendileri "bereketli" topraklar üzerine oturanlar hala bu topraklara egemen olamamanin kinini sürüyor. bereketli topraklar demekle güneydogu dan bahsediyorum. nereye bakarsan bereket. her bakimdan amaa bereketindende tarihindede suan baskalari faydalaniyor.iraktaki petrol kuyularina konanlar diyelim kisaca. hala resmi dilleri fransizca olan kuzey afrikaya özgürlük getirenlermi arsivlerinde "bilgi" saklarmis? onlarin neyine inanabiliriz? tarihe bakinca bütün dünyada vahset ve ortaligi karistirarak ancak yasadiklarinimi? stratejik cografyasiyla, tarih,kültür doga zenginliklerini saymakla bitiremedigimiz topraklari bir türlü parcalayamadilar. ama ic kavga oldugu sürece tabi bunlardan yararlanmakta zor.birakalim atatürk sunu yapti bunu yapti davasini asil bu insanlar, bu topraklar üzerinde oynanan oyunlara odaklanalim. atatürk sunu bunu yapti demekte dogru degil bence, yeni dogan cumhurriyetten bahsedelim.
Alt 23.05.2013, 11:46
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
yine tekrarliyorum ben senin zihniyetini elestiriyorum senin zihiniyetine cahil zihniyeti diyorum.

daha öncede demitim senin sahsina birsey demiyorum.

niye bu kadar zorlaniyorsun bunlari anlamakta?

ben heveslenmem, tarih bizim ilerledigimizi gösteriyor.
10 yil önce atatürkü elestiren cok nadir insan olurdu. ama bugün bunlarin sayisi öyle bir yükseldiki. biz yolumuza azimle devam edecegiz ve siz (siz derken zihniyeti kastediyorum) atatürk yücedir demeye devam edin.

bakalim sonucta insanlar sizin bos söylemleremi yoksa devletin arsivlerine mi inanacak
Dostum ben senin zihniyetine sabaha kadar cahil ve aptal diyebilirim, ama bunun sonu yok. Senin yaptigin su seviyedeki sozde tartismayi 17 yasimda yapiyordum.

Beyninin basmadigi nokta, Ataturk elestirilsin ama sacma iddialar atarsan sana o iddialarin kaynagini sorarlar, sonra oyle kalirsin kaynak gosteremezsin git kitap oku dersin anca. Kendi kendini rezil edersin yani. Onceki sayfalarda iddialarinin temelini sordum hicbirine cevap gelmedi. Hele ki sozde Pontus Soykirimi oldugu iddianiz, akillara zarar

Geändert von BosphorusTaurus (23.05.2013 um 11:55 Uhr).
Antwort