Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 13.09.2014, 20:51
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

:-) YA Gercekten komiksiniz

kendinizi cokmu akilli saniyorsunuz

Hic gülecegim yoktu gercektem yine

Ya yandasin veya nik candasin hergün 2 milyar Müslümanin Dini olan Islama hakaret küfür ederken, onun milyarlarca insanin haklarina alcakca saldirdigini görmeyip, benim bu ruh hastasi lümpenin kimligini aciklamam seni neden bukadar rahatsiz etti?
Anlasilan ayni lümpenin önde gidenlerisiniz

Zerre insanlik serefin varsa bahse konu alcagin asagidaki iletilerini okursun bana degil ona cavep verme kinama geregi duyarsin!!

Saygi saygi degerlere

Zitat:
Zitat von Can28_ Beitrag anzeigen
öffentliche Beleidigung ist unverhältnismäßig und nicht angebracht!!
-----------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------

Die Gedanken sind frei :

Die Gedanken sind frei, wer kann sie erraten, sie fliehen vorbei, wie nächtliche Schatten. Kein Mensch kann sie wissen, kein Kerker einschließen, es bleibet ...

hmmmmm

Jeder darf Denken und Meinen was er will, all das wird zum Glück vom allgemeinen Grundrecht auf freie Meinungsäußerung geschützt, siehe Artikel 5 I 1 GG es gibt keine Zensur.

Solange also Imogdi allgemein sich gegen etwas äußert kannst du gar nicht persönlich beleidigt oder betroffen sein!!!

Folglich ist dein Lachanfall mit deiner darauf folgenden Äußerung eine unverhältnismäßige Reaktion
und damit eine direkte öffenliche und persönliche Beleidung, womit deine Äußerung nicht unter Artikel 5 Abs 1 Satz 1 1. HS GG fällt.

Imogdi hat sich nur gegen den Islam geäußert, und nur weil du Moslem bist bist du schon lange nicht direkt dadurch betroffen, denn es ist nur eine allemeine nicht zu spezifizierende Bezeichnung!
Er muss es auch nicht mögen und daran glauben ne, niemand wird zu etwas gezwungen bei einem so reinen Islam wie du sagst. Der Glaube ist etwas freiwilliges und gehört jedem Menschen persönlich und ist was ganzzz privates.

Außerdem kann jeder Glauben was er will, und wenn er nicht an den Islam glauben will dann lasssss ihn doch, ganz ehrlich, ich denke der Islam zwingt niemanden zu irgendetwas und wenn der Islam sooo rein ist, dann darfst du dich auch nicht so abwertend äußern !!!! Siehe Artikel 4 GG iVm Artikel 5 Abs.1 GG.

Halt dich doch bitte an diese Reinheit

Was intererssiert dich das überhaupt, was er glaubt und denkt und meint, du bist ja nicht direkt betroffen okischhh!!!!

Alle Molems/ der Islam sind keine Gruppe in dem Sinne als dass du dich angegriffen fühlen darfst, weil es zu allgemein und zu unbstimmt ist, also keine überschaubare Gruppe!

Natürlich ist das kein Freibrief für alle Äußerungen aber die Meinungsfreiheit hat nun mal seine Schranken in den allgemeinen Gesetzen und in der persönlichen Ehre und das verletzt Imogdi ganz und gar nicht, Punkt und aus !!!

bleib ruhig, chill down und lach für dich!

elhamdülillah müslümanim

LG
Mertcan

__________________________________________________ _________________________________
Alt 13.09.2014, 21:03
Can28_

Standard wir kennen uns gar nicht!!

Zitat:
Zitat von 1insanol Beitrag anzeigen

Ya yandasin veya nik candasin hergün 2 milyar Müslümanin Dini olan Islama hakaret küfür ederken, onun milyarlarca insanin haklarina alcakca saldirdigini görmeyip, benim bu ruh hastasi lümpenin kimligini aciklamam seni neden bukadar rahatsiz etti?

Zerre insanlik serefin varsa bahse konu alcagin asagidaki iletilerini okursun bana degil ona cavep verme kinama geregi duyarsin!!

Saygi saygi degerlere

Selam Arkadasim,

ben Imogdi´yi tanimam etmem, sadece sizin yaziniz gözüme carpti ve
ona not/cevap yazdim, cünkü abarti oldugu icin.
Bende Müslümanim ve ben bu yazidan rahatsiz olmuyorum!
Kim ne derse desin ben Allahimi bilirim ve bu seyler beni alakadar etmez.
Bana kimse birsey demedigi icin.
Ama sizin yazdiginiz asagilayici sözler bence yersiz bu kesin!

Saygilar Efendim

__________________________________________________ ____________________________
Alt 13.09.2014, 21:21
Can28_

Daumen runter Ben size hakaret etmezken siz neden böyle bir tepki veriyorsunuz acaba ????

Zitat:
Zitat von 1insanol Beitrag anzeigen

Saygi saygi degerlere

Ben size hakaret etimiyorum kardesim, siz neden böyle bir tepki veriyorsunuz ki ??

Hakaretiniz cok sevyesiz ve garip!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alt 13.09.2014, 21:40
Can28_

Lächeln Müslümanim diyorsun ama .......... hakaret edip asaliyorsun kardesim .........

__________________________________________________ ________________________________

Nachtrag:
-------------

- Ein Muslim liebt die Wahrheit und ist nicht unehrlich.

- Er ist demütig, nicht hochmütig.

- Er ist bescheiden und gemäßigt, kein Extremist.

- Er ist ehrlich, nicht korrupt.

- Er ist zurückhaltend, kein Schwätzer.

- Er spricht leise, nicht überheblich.

- Er ist liebevoll und sorgt sich um andere, nicht rücksichtslos gegenüber ihnen.

- Er ist entgegenkommend und mitfühlend, nicht grob.

- Er ist freundlich und hilfsbereit, nicht beleidigend, abwertend und unhöflich
gegenüber anderen Menschen.

---------- > also nicht beleidigend sein !!!!!!!

- Er ist großzügig und wohltätig, nicht selbstsüchtig und geizig.

- Er spricht kultiviert und behutsam und neigt nicht zum Schwören und Fluchen.

- Er ist heiter und großherzig, nicht verbittert und nachtragend.

- Er ist dankbar für das, was er hat und nicht undankbar.

- Er ist heiter und angenehm, nicht gereizt und finster.

- Er ist keusch und rein, nicht wollüstig.

- Er ist aufmerksam, nicht zerstreut.

- Er ist würdevoll und anständig, nicht schamlos.

- Er ist aufrichtig und korrekt, nicht heuchlerisch.

- Er ist optimistisch und zuversichtlich, nicht zynisch oder pessimistisch.

- Er ist fest und tief im Glauben, nicht skeptisch und wankend.

- Er ist spirituell orientiert, nicht materialistisch.

- Er vertraut auf Allâhs Barmherzigkeit, lässt sich nicht entmutigen und verliert auch
nicht die Geduld.

- Er ist gewissenhaft und umsichtig und vernachlässigt seine Pflichten nicht.

- Er ist Allâh dankbar und betet stets zu ihm, und Seiner unzähligen Gaben
gegenüber nicht achtlos.

__________________________________________________ ________________________________________

ich bestehe nicht auf die Richtigkeit aller Punkte und nicht auf die Vollständigkeit, mir war und ist die Nichtbeleidigung wichtig!!! das habe ich auch hervorgehoben.

Danke Mertcan

Geändert von Can28_ (13.09.2014 um 21:45 Uhr).
Alt 15.09.2014, 01:26
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard musluman nedir, kardesim ?

Selam can,

Iyi guzel seyler yazmisin, kisadan vaktim olanak verdigi kadar okudum.
Bak bende kimsenin inancina veya dusuncesine karismam, ama konu direkt ve sadece islam hakkinda kufur esigine gelirse elbette bende birseyler demek isterim.

Imo bu forumda islam karsiti ve islama aleni kufurleriyle taninan bir kisidir, ben ona zamaninda , rica en aleni sekilde islama kufur etmemesini soylemistim, ama o beni kirmak istemesede hala , kufurlerinden vazgecmemekte israrci.

Bu durumda imo ya illaki bazi kisiler de onun kullandigi dilden cevap veriyorlar.
Ha bu guzelmi degil ama , bazi kisiler bu agazi cok benimsediklerinden bunu devamli yapmaktadirlar.

Ben kimsenin avukati degilim.

Asil konumuza gelelim, sen burdaki bir kisinin sadece cevap olarak yazdiklarini, gormusun sanirim, insanol adli kullanici imo adli diger kullaniciya , kendi dillerinde kufurler etmisler.

Biri etse digeri etmese illaki burda bir haksizlik bile gozukur.
Ama ikiside insani haklarini kulllanarak , bel alti kelimelerini kullanmaktadirlar.
Nahos olsada kendi aralarinda ki bir durumdur.

Eee sende kalkmisin islam bunu diyor, islam sunu isti:-) or diyorsun.
Simdi adamin biri gelecek senin inancina laf edecek agir kelimeleri kullanacak sende susacaksin .
Islam kesinlikle yardimci istemesede , kisi bagli oldugu bir dini , korumak ister.
Tipik bir sosyal dugu geregi bunu yapar uygular.

Islam a kufur edeni hakli savunani haksiz cikartamak, bence de manidar bir davranistir.

Ben iki useri de burda yazilarindan tamirim, ikiside bir birini sevmezler.
Lakin kullandiklari kisisel kufur ler kendilerini baglar , ama dine kufurn Allaha havale edilir.

Allah kufredenleri islah eylesin, islah olmayanlarida bildigi gibi yapsin.

Islam illaki agir basli olmayi emr eder, ama koyun olmayi da red eder.

Ee akilli ol senden olmayanlari dost edinme, insan olmayan a da insan muamelesi yapan cok az insan gordum.

Saygilar
Salih
Alt 15.09.2014, 01:58
Can28_

Standard Salih Kardes tsk ederim!!

-

Selam,

Tek bir sey diyecem Salih Efendi!

Bir Insan Insandir, ve bir Insana Insan gibi davranmak gerek.
Siz kim oluyorusunuz da bir Insana Insan degil diye biliyorsunuz?!?!

Bence bu düsünceler bir Müslümana göre üygun bir düsünce ve tavir kesinlike degil.

Insan Insandir baska birsey diyeni ben Allaha havale ediyorum.

Ayip günahdir Insan Insandir!

Bir Insan Islama bir seyler dedi diye herhalde bir Insan olmaktan cikmiyor.
O kisinin sadece Din ile bir sorunu vardir o kadar, ama o ginede

bir Insandir !

Tsk

.
Alt 15.09.2014, 02:25
Can28_

Daumen runter ach ja, so was krasses habe ich noch nie gehört!

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam can,

Iyi guzel seyler yazmisin, kisadan vaktim olanak verdigi kadar okudum.
Bak bende kimsenin inancina veya dusuncesine karismam, ama konu direkt ve sadece islam hakkinda kufur esigine gelirse elbette bende birseyler demek isterim.

Imo bu forumda islam karsiti ve islama aleni kufurleriyle taninan bir kisidir, ben ona zamaninda , rica en aleni sekilde islama kufur etmemesini soylemistim, ama o beni kirmak istemesede hala , kufurlerinden vazgecmemekte israrci.

Bu durumda imo ya illaki bazi kisiler de onun kullandigi dilden cevap veriyorlar.
Ha bu guzelmi degil ama , bazi kisiler bu agazi cok benimsediklerinden bunu devamli yapmaktadirlar.

Ben kimsenin avukati degilim.

Asil konumuza gelelim, sen burdaki bir kisinin sadece cevap olarak yazdiklarini, gormusun sanirim, insanol adli kullanici imo adli diger kullaniciya , kendi dillerinde kufurler etmisler.

"Bu durumda imo ya illaki bazi kisiler de onun kullandigi dilden cevap veriyorlar"

Siz yani sunu mu demek istiyorsunuz: " Karsimizdakinin dilinden cevap vermek bir Müslümana

yakisir, o küfür ederse biz de küfür ederiz, o yani damdan atlarsa bizde atlariz koyun gibi mi, yani

akil bizde sifir mi, biz koyunmuyuz ?!" ????

O yapiyor diye biz de yapmak zorunda degiliz diyorum.

Bence birakin Imo ne yazarsa yazsin, siz ona uymayin, o sizi oyuna getiriyor belkide?!

Bir Müslümana uygun davranin, bence bu en dogrusu......

Bir Imo´nun dedikleriyle Dinimiz tehlikede ise, demek ki biz Müslümanlar yandik, Müslümanlik

elden gidiyor kardesim...........

Sen neymisin be Imodi !!

Haa Imo sadece suna benzer birsey yazmisti, "Ich mag den Islam nicht niemals",

und ich sage:

"Er muss auch nicht den Islam mögen, geschweige denn daran glauben."

Der Glaube ist kein Zwang!

Jeder darf glauben und mögen was er will..........

Adamin keyfinin kahyasimisiniz?!

(Darauf bezog sich Insanol und genau darauf beziehe ich mich............)

Aber trotzdem danke für die nette Zusammenfassung.

Und du sprichst von " hakli savunan", meinst du das, wenn er dem Islam gegenüber was negatives

sagt, dass mich das rechtfertigt Beleidigungen und Beschimpfungen zu äußern?!

Ich denke es ist Schwachsinn mit vulgärer Sprache und Beschimpfungen zu reagieren,

lasst euch nicht provozieren, das ist alles.

Verhaltet euch nach eurem Glauben.

.

Geändert von Can28_ (15.09.2014 um 03:34 Uhr).
Alt 15.09.2014, 06:06
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Yar_dan Beitrag anzeigen
bir kürt devletinin Türkiye sinirlari disinda kurulmasi ve pkkninda kurulan devletin icinde olmasi aslinda Türkiyenin isine yarar.....
neden yarar peki...?

yarar cünkü bizi kizdirirlarsa onlari dagda magaralarda yilan deliklerinde aramamiza gerek kalmaz.... kapilarini tiklar kafalarini bi güzelim isid misali oksariz
Sahsen kuzey irak'ta kurt devletinin kurulmasina karsi degilim, eger Istanbul'dakiler de oraya tasinacaksa!

Ayrica kuzey irak'ta kurt devletinin kurulup kurulmamasina karar verecek olan biz degil, Irak halkidir, kaldi ki onlar da Irak'in bolunmesini istemiyor.

Bir kurt devleti kurulmasi halinde, o devlet katiyyen bagimsiz olmayacaktir. Bolgede amerika'nin yaveri olup komsu ulkelerde sorun yaratacak, teroru besleyevek ve onlari zayiflatmak icin ugrasacaklardir, arkalarinda da abd olacagi icin kurt devleti kolay kolay alt edilemeyecektir. Kendilerini masa olarak kullandirttiyorlar.
Alt 15.09.2014, 06:13
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Can28_ Beitrag anzeigen
-

Selam,

Tek bir sey diyecem Salih Efendi!

Bir Insan Insandir, ve bir Insana Insan gibi davranmak gerek.
Siz kim oluyorusunuz da bir Insana Insan degil diye biliyorsunuz?!?!

Bence bu düsünceler bir Müslümana göre üygun bir düsünce ve tavir kesinlike degil.

Insan Insandir baska birsey diyeni ben Allaha havale ediyorum.

Ayip günahdir Insan Insandir!

Bir Insan Islama bir seyler dedi diye herhalde bir Insan olmaktan cikmiyor.
O kisinin sadece Din ile bir sorunu vardir o kadar, ama o ginede

bir Insandir !

Tsk

.
Selam.

1insanol dogru demis, cunku Imogdi'nin bir insan olmadigini dusunen sadece o degil. Kendiai bir forum 'troll'udur. Tartisma kapasitesi yok, tartisamaz, fikri yoktur, sadece forumlari kirletir troll'luk yapar. Bu yuzden kimse ona insan demiyor. Nasil ki kimse Islam'i sevmek zorunda degilse, kimse ona insan muamelesi yapmak zorunda da degil. Sevmek zorunda miyiz?

Konu Islam'i sevip sevmemesi degil, kimse Islam'i sevmek zorunda degil. Sevmemeliler de, Islam ne yazik ki her denyoya acik bir din, beyinli beyinsiz ayrimi yapmiyor, bu kisiye de acik.

Konu o zirtonun Allah'a, peygambere ve muslumanlara acik acik ve her forumda kufur etmesinin yarattigi tiksincliktir kardesim. Yanlis kisiyi savunmaya kalkiyorsun. Adam sana sirf muslumansin diye kufur ediyor. Insan gibi tartismiyor ki, iste bu yuzden kimse ona insan diyemiyor

Filistinli silahsiz kadin ve cocuklarin sehit edilmesini 'sinek gibi oldurulduler' seklinde ifade edilmesini insanlik olarak goruyor musun?

Geändert von Bosphorus_ (15.09.2014 um 06:58 Uhr).
Alt 15.09.2014, 13:19
Can28_

Standard okay okay Mülümanlik bu ise cok üzülüyorum :(

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Selam.

1insanol dogru demis, cunku Imogdi'nin bir insan olmadigini dusunen sadece o degil. Kendiai bir forum 'troll'udur. Tartisma kapasitesi yok, tartisamaz, fikri yoktur, sadece forumlari kirletir troll'luk yapar. Bu yuzden kimse ona insan demiyor. Nasil ki kimse Islam'i sevmek zorunda degilse, kimse ona insan muamelesi yapmak zorunda da degil. Sevmek zorunda miyiz?

Konu o zirtonun Allah'a, peygambere ve muslumanlara acik acik ve her forumda kufur etmesinin yarattigi tiksincliktir kardesim. Yanlis kisiyi savunmaya kalkiyorsun. Adam sana sirf muslumansin diye kufur ediyor. Insan gibi tartismiyor ki, iste bu yuzden kimse ona insan diyemiyor

.....................

ben polemige girmek istemiyorum,

ama bunu demedende edemiycem:

"Bir Namaz kilmakla Müslüman olunmaz", derdi rahmetli Imam olan Haci Dedem!!!

"trolll, zirton ve lümpen" gibi kelimeler bize yakizmaz diyorum bu kadar kardesim.
------------------------------------

Tabikide Imodi bir Insandir, aksisini diyeni ben Allaha havale ediyorum.

Ben kimseyi savunmuyorum, sadece benim dinim budur diyorum, ve ben dinimi savunuyorum!!

Bir Müslüman küfür etmez, bir insani asaglamaz, bir insani insan olarak görür, bukadar!

Saygilar

.....................

Geändert von Can28_ (15.09.2014 um 13:56 Uhr). Grund: okay okay Müslümanlik bu ise cok üzülüyorum :( ===> deshalb die Änderung, leider kann ich einen Titel nicht korrigieren :((
Antwort