Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.04.2008, 12:12
unknown

Standard yalanci kedi :o)

Nereden bileceksin..
Alt 05.04.2008, 12:15
unknown

Standard degil mi ?.. Iyyyyy ne o öyle

Tornacinin oglu filan basbakan Cumhurbaskani

)
Ne banal
di-mi ?

)
Alt 05.04.2008, 13:37
Benutzerbild von xassitoni31
xassitoni31 xassitoni31 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Mehr Mädchen in Schulen durch

individuelle Betreuung.

Staatliches Programm zeigt Erfolge!!!!

Bis 2010 sollen weitere 50.000 Mädchen eingeschult werden!!!!!

Die Kampagne wird vom türkischen Bildungsministerium betrieben ))))
Alt 05.04.2008, 15:16
eniskaya

Standard Wunder barr ...:) o.T.

ohne Text
Alt 05.04.2008, 15:18
eniskaya

Standard B os ver Dini mini birazda hayatini yasa

birak isteyen istedigi sekilde DINI algilasin yada algilamasin.... 6 milyar insan var dünyada, tam o kadarda DIN var... cünkü hic bir insanin DIN anlayisi baskasininkine benzemezzzzzzzzzzzzz... benzer diyen ya yalan atiyor yada dünyadan haberi yok
Alt 05.04.2008, 15:19
eniskaya

Standard Was den ??? o.T.

ohne Text
Alt 05.04.2008, 23:33
unknown

Standard o.T.

das würde auch zu ihm passen:-)
Alt 06.04.2008, 15:27
unknown

Standard Kedi Aski

KEDİ aşkı sınıflandırıldığında, içinde "kaçak aşk", "gizli aşk" asla yoktur.

O kadar aleni ve açıktır ki; çatıda...

Bütün mahalle duyar.

Duymak istemeyene de duyurur kedi aşkını; haykıra haykıra.

Ben kedi aşklarını bilirim; önce ikisi çatının birer köşesine otururlar, karşılıklı...

Bir sohbettir başlar, mırıl mırıl...

Saatlerce, kimi zaman günlerce aç-susuz sürer bu aşk fısıltıları. O kadar saat ne konuşurlar, bizler bilemeyiz. Ama bu sohbet elbette onlar açısından çok şey ifade eder.

Ve uzlaşı sağlandığında, çığlık çığlığa mahalleye ilan edilir:

Kedi aşkı...

*

Maviş işte böyle áşık oldu.

Beğendiği erkeği seçti ve Mersin’deki evin çatısında aşklarını herkese haykırdılar.

Ama sahipleri Maviş’i o gün kovdular.

Çünkü Maviş, Siyam soyundan bir kediydi, gönlünü verdiği erkek ise sokak kedisi... İnsanlar onun, doğacak yavruların "değeri" açısından yanlış bir aşk yaşadığına karar verdiler.

Oysa yanlış aşk yoktur.

Ve kediler insanlara benzemezler; asalet, unvan yoktur onların dünyasında...

Irk, cins, soy bilmezler.

Bunu insanlar yaparlar; para, pul, şöhret, mevki, makam...

Milyonlarca yıl kedilerin asaleti bozulmağı halde, insanların giderek soysuzlaşması bu yüzdendir.

*

Maviş sokakta kalmıştı sonuçta.

Günlerce evi bildiği kapının önünde bekledi, kapıyı açmadılar. Pencerelere koştu, perdeleri çektiler.

Komşular kimi zaman onun bir ağaca çıkıp uzaktan uzun uzun eski evine baktığını gördüler.

O, áşık olduğu için cezalandırıldığını anlayamadı.

Sevmenin ve sevişmenin kabahat sayıldığını bilmedi, hiçbir zaman da bilmeyecek.

Sonra ne oldu bilmiyoruz.

Yasak, ama soylu aşkın ürünü bebeklerine çöplükten yemek kırıntılarını taşıyan bir Siyam kedisi görürseniz...

O Maviş’tir...

Bekir Coskun

Degil mi Bekir bey degil mi ?..

"Göbegini kasiyan adam-Bidon kafali Köylü- Dagdaki Coban in oyu ile benim ki bir mi ?.." vecizeleri ile Insanlarin Ne kadar soylu olduklarini Sayeniz de ve Hazretlerinin sayesinde kaniksadik )

Ne mutlu kedilere degil mi ?..
Onlar Asaletlerini Kaybetmiyorlar..
Siyamli olup sokak kedisine asik olduklari halde..

Acaba Onlarin da ISILDAK olup etrefe Aydinlik sacan köse yazarlari var midir ?..

Olmaz degil mi ?..
Keske Olsaydi da Biraz Asalet ögrenseydiniz..
Alt 09.04.2008, 00:34
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard 30 yıldır ateist

30 yıldır ateisttim artık Tanrı’ya inanıyorum
İnsanın DNA şifresini çözerek bilim tarihine geçen Francis Collins, “Laboratuvarda çalışırken Tanrı’nın varlığını hissettim” dedi

DIŞ HABERLER

Dünyanın en büyük genetik uzmanlarından biri olarak gösterilen ve sekiz yıl önce çalışma arkadaşı Craig Venter’le birlikte insan DNA’sının şifresini çözerek büyük şöhret yakalayan Dr. Francis Collins, “imana geldi.”

Venter, bilim dünyasında büyük ses getiren buluşlarının ardından çalışmalarını ilerleterek, laboratuvarda “yapay canlı” üretmeye çalışırken, Collins ise yeni kitabıyla bilim ve din arasında yeni bir tartışma yaratacak gibi gözüküyor. Eylül’de piyasaya çıkaracağı “Tanrı’nın Dili” adlı kitabıyla ilgili İngiliz The Times gazetesine konuşan 56 yaşındaki Collins, 30 yıl öncesine kadar ateist olduğunu ancak artık Tanrı’ya inandığını söyleyerek, “Tanrı’nın var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı Tanrı’ya daha da yaklaştırıyor” dedi. Amerikalı bilim adamı artık mucizelere ve meleklere inandığını belirterek, “Laboratuvarda çalışırken Tanrı’yı hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanıyorum. DNA’nın şifresini çözmek beni Tanrı’ya biraz daha yakınlaştırdı. Hastalıktan kırılan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmişti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrı’nın işidir” diye konuştu. İnsan genini çözmenin de kendisine Tanrı’nın eserini görme fırsatı verdiğini söyleyen Collins, “Önemli bir buluş yaptığınızda o bilimsel coşku anını yaşarsınız, çünkü onu araştırmış ve keşfetmişsinizdir. Keşfettiğim şey öyle bir şeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı. Fakat Tanrı onu her zaman biliyordu” dedi.

TARİHE GEÇTİLER

İnsan vücudunun genetik kodları olan DNA’nın şifresini çözen iki bilim adamı, bu çalışmalarıyla bilim tarihine geçmişlerdi. DNA’nın dizilimi ve kodlarının çözülmesi dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Başbakanı Tony Blair’in eş zamanlı açıklamalarıyla dünyaya duyurulmuştu.

<a href="redirect.jsp?url=http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?d..._yildir_ateistt

-------------------------------------

Rahman" target="_blank">http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?d..._yildir_ateistt

-------------------------------------

Rahman</a> Ve Rahim Olan Allah`in Adiyla

Allah, adaleti ayakta tutarak (delilleriyle) su hususu açiklamistir ki, kendisinden baska ilâh yoktur. Melekler ve ilim sahipleri de (bunu ikrar etmislerdir). Mutlak güç ve hikmet sahibi Allah"tan baska ilâh yoktur... Ali.İmran...18

"AFAKTA-UFUKLARDA- VE KENDI NEFISLERINDE INSANLARA AYETLERIMIZI GÖSTERECEGIZ KI; ONUN-KURAN IN-GERCEK OLDUGU ONLARA IYICE BELLI OLSUN.-K.K.Fussilet, 53- ...

Bilimin varacagi nihai hedef Rabbimizin buyruklaridir.

Bundan dolayidir ki, bilim gelistikce Kuran genclesmektedir.

Hamd Alemlerin Rabbine
Alt 12.04.2008, 11:57
unknown

Standard Mirac Mucizesi ( ! )

CANIM HALKIM !...

Kuran in hic bir yerinde herhangi bir insanin Allah in yanina yükseldigi,O" nunla Pazarliga
giristigi ( Namaz pazarligi ) O"ndan :

** Ben sana ASIKIM sen olmasan varliklari yaratmazdim ** Seklinde methiyeler dinledigi yolunda
degil bir beyan bir ISARET bile yoktur..

Ne yazik ki YAHUDI-HRISTIYAN mitolojisinden ISLAM a aktarilan mirac hikayesi Tüm bu Kuran disi
SATANIST hükümleri icermektedir.

Bu kabuller Bazi surelerdeki ( Özellikle Necm ve Isra ) Cebrail e giden zamirleri teviller yapip
Allah a göndererek veya ayetleri mitolojiye uydurarak desteklenmektedir.
Bunlarin Yani Bu hezyanlarin tümü anlam kaydirmasi ve TAHRIFTIR !.

Kuran da Bir ISRA olayi vardir.Isra ayni adi tasiyan surenin ilk ayetin de de gösterildigi gibi:

** GECE YÜRÜYÜSÜ veya GECE YÜRÜTMEK ** demektir.Ayet in beyanina göre Hz.muhammed Bir gece mescid-i
Haram dan mescid-i aksa ya yürütülmüstür.Bu yürütmenin Ruh beden beraberliginde mi yoksa sadece ruhen
mi oldugu Ayet de aciklanmamistir.

Hz.Peygamber in mescid-i Aksa dan göklere yükseltildigine dair hic bir söz veya isaret yoktur.Böyle
bir sey zaten Kuran in "SÜNNETULLAH" dedigi varlik yasalarina Ve Ilmine aykiridir.

Is Bununlada kalmaz:
Isra olayindaki yürütmenin ruh ve beden beraberliginde oldugunu kabul etmeyen böyle diyenleri
yalancilikla suclayan Büyük SAHABILER de vardir.Bunlarin Basinda FAKIH SAHABI Hz.AISE gelmektedir.

Hz.AISE:
** Hz. Peygamberimiz Mirac gecesi Rabbini gördü Onunla konustu..vs**Türünden sözler söyleyenler icin
sunlari söylemistir:

**Bu sözleri duyunca tüylerim ürperiyor.Bunlari nasil söyleyebiliyorlar ? Bunlari söyleyenler ALLAH a
da PEYGAMBER e de iFTIRA etmis olurlar Allah hic bir beser e görünmez hic bir beser ile konusmaz**

Hz AISE bununla da yetinmemis sunlari da eklemistir:

**Hz.Peygamber o gece yatagindan hic ayrilmadi ayrilsaydi ben görürdüm..Rabbi onu O alemlerde RUHEN
dolastirdi **

Kuran i okuyan insanlar görüler ki Hz.Aise nin bu sözleri ve tavri KURAN in Beyanlarina ve ruhuna
uygun olandir.
Bizim Kuran dan beslenen Düsüncemiz ve Imanimiz Bize sunu Emreder:

Isra mucizesi Beden ruh ile mi yoksa sadece Ruhen mi Olmustur ? Bu bizim Bilgimizi asar Biz Bu noktada
Durmayi yegleriz.
Hz.Peygamber in göklere cikarildigi Allah ile görüstügü Allah in ona iltifatlar ettigi namazin uzun
pazarliklarla FARZ kilindigi yolundaki Zirvalarin tümünü KURAN a DIN e ULUHIYET ve NÜBÜVVET in
sanina aykri buluruz.

Hz.RESUL un Cenab-i HAKK in tecellilerine Ruhen muhatab olmasina gelince..O bir kerelik
degildir.Resul bu tecellilerin her an Muhatibidit O Muhattab olmanin Nasilligi ise Bize
anlatilmamistir..

O HALDE BIZ MÜSLÜMANSAK BU NOKTADA DURURUZ !..

Yok SATANIST-SEK:

Dötten uydurma Hikayeler anlatir..Ve Buna Inanmanin Iman Oldugundan
Dem Vururuz )
Bizim Müslüman olarak Iman ettigimiz Tek merci KURANDIR !
Ne idugü belirsiz Ulema Tayfasi degil..
Bilin bunu !..

Burak ))) ??

Bu BURAK anlatimi eski HINT ve YUNAN mitolojilerindeki Göge yükselme anlatimlarinin TIPATIP
aynisidir.

Burak Uydurmasi tüm hadiscilerin ** ZAYIF ** Ahmet Hanbel in **METRUK ** dedigi cok uzun bir Uydurma
ile anlatilir )

Bu anlatim TEVHID in O berrak ve saf Dünyasindan cok YUNAN PANTEONU nun Yardimci tanrilarina ilskin
Hikayeleri hatirlatan PUTPEREST motiflerle doludur.

Orada hz.peygamberin karsilastigi NEBI lerden biri olan Hz.Musa nin Hasa Rabbine öfkelenmis bir
halde hiddetle bagirip cagirdigi söylenmektedir.

Orada binilen BURAK i beyt-i MAKDIS te Peygamberlerin baglandigi bir direge bagladiklari anlatilir..
Bütün Bunlar KURAN in Uluhiyet ve Nübüvvet anlayisina taban taban a zit Satanist putperest
Hikayelerdir..

Bu uzun Zirvayi okumak icin Bakiniz: (Elbani;Zaifa,4/281-283 )

Hz.Peygamber in hasa Allah ile Pazarligini yazmiyorum Bunu herkes üc asagi bes yukari biliyor )
50 vakitten basliyan pazarlik 5 vakite kadar inmisti hani )

Bu Zirvalarin Tevhid dininin Söylemi oldugundan Allah a siginir ve Bu söylemleri Icad eden SEYTAN
ehlini bir kez daha Allah a havale ederiz.

Kaldi ki Namaz,Mirac denilen Mitolojiden cok önce farz edilmisti,ve uzun zamandir Kilinmakta idi.

NAMAZ KILIN !.. emri iNIS SIRASIYLA Ücüncü sure olan MÜZEMMIL suresin de yer almistir.Isra olayini (
Mirac olayini ) anlatan surlerin birincisi olan ISRA Inis sirasiyla 17.Sure Necm ise 23. suredir.

Kuran in 3.suresinde emredilen Bir FARZ-IBADETI 17 ve 23ncü surelerin tevili ile yaratilan bir
pazarliga dayandirmak Hayret verici Bir CÜRET ve Acik Bir SEYTANCILIKTIR !

Bakara suresinin son iki ayetiyle namazlarda Okunan ETTAHIYYATÜ..Yakarisinin bir kisminin Mirac da
vasitasiz bir sekilde Vahyedildigi söyleniyor ))

Bu idda Kuran in Vahiy ile ilgili beyanlarina aykiridir.Vahiy in nasilligini Gündeme getiren temel
ayetler Allah in herhangi bir insanla vasita olmadan asla konusmayacagini Hükme baglamaktadir. (
Sura 51-52 )
52.ayet hz. peygamber e de vahiyin aynen bu sekilde oldugunu anlatmaktadir.

Bu KURAN ayetleri ortada dururken..SEYTANCILIK yapip Filan sure nin falan ayeti ile falanca dua
iSTISNADIR.Demenin Müslümanlikla ne ALAKASI VARDIR ?..

Arkadaslar Mirac IMAN isidir diyecekler.

Neye Iman edelim ?
KURAN a mi ?
SEYTAN a mi ? )

Eger ETTEHIYYATÜ ..duasinin mirac da dogrudan Vahyedildigi dogruysa Neden KURAN a girmemistir ?

KURAN da eksik mi var ?

Allah Hepinizi satanistlerin elinden kurtarsin ve Hak yola ulastirsin

Hoscakalin
Antwort