Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 05.06.2010, 21:42
Virtual_Reality

Standard

Zitat:
Zitat von AssiToni Beitrag anzeigen
Cok komik bir hikaye...
Türkiye'yi bilmeyen ve gitmeyenlerden ne beklenirki baska....

Ben Türkiye'de is yapan birisi olarak cok iyi gidiyor diyebilirim.........

CeHePe icine kapanik, dispolitika yapabilecek bir tek adami bile kalmayan bir parti haline geldi....

Önder Sav utanmadan Kilicdaroglu ile nasil sinsi plan yapip Baykal'i kandirdiklarini bile anlatiyor
Bak Assi Toni, su assiligini bir kenera birak ve insan gibi bir birimizle iletisimde bulunalim. Bende dünya capinda is yapiyorum ve elbette ki kendi memleketime de bir sekilde faydali olmak istiyorum. Ticarette imaj bir ve psikoloji iki bunlar en önemli unsurlardir! Imajimiz orta dogululasiyor! Bizim hedefimiz daima ve her zaman muassir medeniyetler seviyesine yükselmektir bu seviye de Bati aleminin seviyesi! Mars'ta uzay icin yenilecek "space food" yemek isterim ve cölde kasiksiz catalsiz kuskusu degil.

Gerilimleri, ic ve dis gerginlikleri asmamiz lazim. Bunu theorikratik rejimlerle isbirligi yaparak degil onlara heveslenerek degil ancak gercekci ve akilci bir siyaset yaparak uygulayabiliriz!
Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg resimler_haber_chp16.jpg (38,1 KB, 2x aufgerufen)
Alt 06.06.2010, 12:21
Benutzerbild von Sandalye
Sandalye Sandalye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Virtual_Reality Beitrag anzeigen
Sandalye zamanin sartlarina ve gereklerine göre Atatürk devrimciligin ruhunda yatan bir sekilde sert kararlar almak zorunda kalmisti. O dönem Mussolini Italya'da iktidardi, Hitler Almanya'da basta idi, Rusya'da Stalin ve digerleri. Her biri milyonlarca insanin canina mal olmustur. Bunu Atatürk'ten de diyebilirmiyiz? Atatürk demokrasinin ve cagdas bir medeniyetin tohumlarini sacmisti Anadolu'nun tozlu kiracli topraklarina. Tohumlar nerdeyse 80 sene oldu daha yeni yeni yesermeye basliyor.
Erdogan'ninda iyiligi dokundu ona bakarsan. Yanilmiyorsam her cuma namazindan sonra öfkeli kalabaliklarin meydanlarda protestolari devleti verimsizlestiriyordu. Iyi olan kararlar bile protesto ediliyordu, Erdogan'la bu gerilimle bitti artik. Ancak bazi cevreler Recep Tayyip Erdogan'nin ve cevresinin 1 milyar Amerikan $ dollarini asan bir serveti oldugunu tespit etti. Bir memur basbakan bile olsa memur maasiyla nasil milyarder olur, onu bana birisi aciklayabilir mi? Buna benim aklim ermiyor! Ancak terrör yine hortladi. 1999-2002 arasinda terrör bitme noktasindaydi simdi günde 5-10 arasinda gencecik genclerimizi topraga düsürüyor.
Artik futbol takimi tutar gibi siyasak bir hooliganizimle parti tutma kültürünü terk etme zamani geldi de gecti bile. ADAMINA GÖRE IS DEGIL ISINE GÖRE ADAMA GÖREV VERME VAKTI
GELMESI lazim.

Cogulcu demokrasi, parti ici demokrasiyle baslar. Parti ici demokrasi de genel baskanlar delegeleri degil, ön secimlerde belirlenmis delegeler genel baskanlari belirler.
Güclü bir Türkiye yurtta da dünya'da da barisa katki da bulunabilir! Ama önce kendi menfaatini düsünmek zorunda. Birakin filistini filistinde kalsin, Gazze Gazze'de kalsin!
Milletimize gina gelmis, cocuklar ac yatiyor, analar babalar issiz!
Sadece öldürenlere Diktatör demezler ! Atatürk her zaman yanliz Hüküm sürmek istedi.Partiler kapatti o partilerin basina gecen Parti baskan ve yöneticilerini ve hatta o partilerde görev alacak olan kendi arkadaslarini bile tutuklatti.Atatürk onun icin benim gözümde Diktatördür ! Ve hic kendi kendine sordunmu acaba neden herkes Atatürkden uzaklasdi.Neden soruyorum sana ? Cünki yapdiklarini en yakin cevresindekiler bile onaylamiyordu,ve yapayanliz kaldi.Ve Arjivlerden daha yeni cikmis olan bir konusmasindan dolayi sok oldum ( Bu konusmalar bile bile saklanmis belirli gücler tarafindan) Konusmasinda Atatürk aynen su sözleri söyüyor; " Göya gökden inme Kitaplara degil,bizim yazdiklarimiza inanacaksiniz " bu sözleri canli konusmasinda duydugumda tüylerim ürperdi.Erdoganin milyari varmis vs calmis yada calmamis bunlar beni ilgilendiren en son konular,ortaya belgeler ispatlar cikar bu Millet ona göre fikir olusdurur ve bunlar oylara yansir ve öyle bisey varsa yargiya gider.Cogu götürdü biseyler Ecevit haric umarim Erdoganda temiz olarak terihe gecer Bülent Ecevit gibi.Ama ona bakilirsa Gandi Kemalin bile taninmis Ressamlardan degerli Resim koleksiyonu varmis

En son konuya gelince büyük Ülke olmak icin büyük isler yapacaksin.Ülkemizde fakirlik mutalaka vardir,ama Gazede olanlari gözardi etmek bizim Ulusumuza yakismaz.Büyük bir ülke heleki Türk Devleti mutlaka Dünyapolitikasinda rol almalidir!
Alt 07.06.2010, 10:13
xcemkaraca

Standard Tilki

He? Welche Leute mussten denn für solche Wahrheiten ihren Hut nehmen müssen?

Zitat:
Zitat von Tilki1977 Beitrag anzeigen
Lieber Cem, Lösch das bitte, das kann dir richtig ärger einbringen. Oder formulier das um.

Genau für diese Äußerungen haben andere Leute schon ihren Hut nehmen müssen.
Alt 07.06.2010, 10:17
xcemkaraca

Standard Synergie

Da brauchst Du dir keine Sorgen zu machen. Die Erdogans vertreten die Türkei 1000 mal mehr als Ihr Laizisten. Wer sagt denn, dass die Erdogans auch nicht den westlichen Weltherrscher gehören? Sie werden schon für die Türkei sich einsetzen. Der Plan steht schon in den Schubladen, da brauchst Du dir keine Sorgen zu machen...

Zitat:
Zitat von Synergie Beitrag anzeigen
Es spielt schon eine Rolle, ob das zunehmende Engagement der türkischen Politik bestimmte politische Ziele verfolgt oder nicht. Frage: Sind die türkischen Politiker sensibler gegenüber Menschenrechtsverletzungen geworden ??? Oder verbergen sich hinter den schrittweisen Eskalationen wichtige politische Interessen?? Regierungspolitiker können es sich nicht leisten gegen ihre Staatsinteressen zu handeln.
Alt 08.06.2010, 10:21
Synergie

Standard

Zitat:
Zitat von xcemkaraca Beitrag anzeigen
Da brauchst Du dir keine Sorgen zu machen. Die Erdogans vertreten die Türkei 1000 mal mehr als Ihr Laizisten. Wer sagt denn, dass die Erdogans auch nicht den westlichen Weltherrscher gehören? Sie werden schon für die Türkei sich einsetzen. Der Plan steht schon in den Schubladen, da brauchst Du dir keine Sorgen zu machen...
Ich mache mir keine Sorgen. Wieso sollte ich auch? Die Administration der AKP pflegt engen Kontakt zur der Gülen-Sekte. Und die letzten Kommentare von Fettullah Gülen bzgl. des israelischen Angriffs haben die MilliGörüs-Leute und die radikalen Islamisten verärgert. Und Bülent Arinc hat daraufhin versucht die Worte von Gülen zu korrigieren bzw. zu recht zubiegen. Man sagt, dass sich hinter allen großen Sekten Geheimdienste verbergen und hinter der Gülen-Sekte verbirgt sich die CIA bzw. die USA. Deshalb wundert es auch nicht, dass Erdogan seinen MilliGörüs-Hemd ausgezogen hat und sich dem gemäßigtem bzw. moderaten Islam zugewendet hat, wie es die Amerikaner verlangt haben.
Alt 08.06.2010, 23:29
Synergie

Standard

Zitat:
Zitat von AssiToni Beitrag anzeigen
Dann würd das ja bedeuten das alle parteien in der türkei für ausländische geheimdienste arbeiten!!!!!
Die Weltanschauung des Neo-Osmanismus der Gülen-Sekte und die Pläne der USA im nahen und mittleren Osten sind relativ kongruent. Diese Sekte bildet eine religiös ausgerichtete Kaderelite aus und diese Elite regiert heute die Türkei.

Geändert von Synergie (08.06.2010 um 23:33 Uhr).
Alt 08.06.2010, 23:33
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

hitler demis: Birgün ben öldükden sonra bana küfür edeceksiniz,,,,,

bütün yahudileri öldürmedim diye!

adam hakli görünüyor,,,yani,,

Geändert von ot (08.06.2010 um 23:35 Uhr).
Alt 08.06.2010, 23:55
Benutzerbild von Sandalye
Sandalye Sandalye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Hat er das echt gesagt ?

Alt 08.06.2010, 23:56
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat: