Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 25.02.2015, 09:58
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von T9 Beitrag anzeigen
lafebesi senin türkcen biraz zayif galiba, 'eskiye baglanip kalmak' azarlamak anlamina gelmez.

simdi konuya geri dönelim ve bu yalanlariniz icin özür dileme vakti gelmistir.
Yüce T9 - bana türkceyi anlattigin icin sana minettarim :-) Ne mutlu ki bana, senin gibi bir hocam var artik. Ögretmekten vazgecme, ne olur, sayende ben de yazi yazmayi ögrenecegim.

Bu arada - asil örümcek kafali Cumhurbaskani gecinen Erdogandir o halde - Mustafa Kemal Atatürkten önceki zamanda sapli kaldigi icin ondan örümceklisi yoktur herhalde - eminim sen de hemfikirsindir bana anlattiklarindan sonra.

A bu arada, Müslümanlarin hepsi mi örümcek kafali oluyor o halde? Bildigim kadariyla (eminim sen bu konuda da bana yardimci olucaksindir) Islamin ortaya gelisi hepsinden de önceydi.. Neden Müslümanlar veya Osmanli devletine sapli kalanlar örümcek kafali degil de Kemalistler örümcek kafali? Sen kesin buna da bi yama uydurursun :-)
Alt 25.02.2015, 10:08
Benutzerbild von T9
T9 T9 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard sapli olmak nedir???? türkcen gercekten cok zayif

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Yüce T9 - bana türkceyi anlattigin icin sana minettarim :-) Ne mutlu ki bana, senin gibi bir hocam var artik. Ögretmekten vazgecme, ne olur, sayende ben de yazi yazmayi ögrenecegim.

Bu arada - asil örümcek kafali Cumhurbaskani gecinen Erdogandir o halde - Mustafa Kemal Atatürkten önceki zamanda sapli kaldigi icin ondan örümceklisi yoktur herhalde - eminim sen de hemfikirsindir bana anlattiklarindan sonra.

A bu arada, Müslümanlarin hepsi mi örümcek kafali oluyor o halde? Bildigim kadariyla (eminim sen bu konuda da bana yardimci olucaksindir) Islamin ortaya gelisi hepsinden de önceydi.. Neden Müslümanlar veya Osmanli devletine sapli kalanlar örümcek kafali degil de Kemalistler örümcek kafali? Sen kesin buna da bi yama uydurursun :-)
birseyi anlayamamissin,

sayin cumhurbaskanimiz osmanliya odakli yasamiyor. yeni bir türkiye kuruyor ve osmanliyi inkar etmiyor.

müslümanlar, hristiyanlar ve diger dinlere mensup olan insanlar dinlerini yasiyor.

sen resim asip o resime tapanlarla müslüman, hristiyan ve yahudileri karistirma. yinede resim asip ona takan insanlarada saygim sonsuzdur. seni biraz daha aydin ve acik görüse davet ediyorum.

ama sapli dedigin kelime saplanti anlaminda kullaniyorsan seni siddetle kiniyorum. bu kadar insana hakaret etmen büyük bir serefsizlik olur.

umarim sadece türkcenin zayif oldugundan kaynaklanmistir bu hatan ve özür dilersin bundan dolayi.

saplanti = kendini kurtaramadigi yersiz sacma düsünce
Alt 25.02.2015, 10:38
Beyazguel60

Frage

Zitat:
"sen resim asip o resime tapanlarla müslüman, hristiyan ve yahudileri karistirma. yinede resim asip ona takan insanlarada saygim sonsuzdur. seni biraz daha aydin ve acik görüse davet ediyorum."

@T9

Was meinst du bitte mit resim asanlar ???

Alt 25.02.2015, 10:51
Benutzerbild von T9
T9 T9 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Beyazguel60 Beitrag anzeigen

@T9

Was meinst du bitte mit resim asanlar ???

resim, put, heykele tapanlar.

ama onlarada saygi duymak lazim cünkü onlarda o taptiklarina inaniyor.
Alt 26.02.2015, 06:16
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von T9 Beitrag anzeigen
seni biraz daha aydin ve acik görüse davet ediyorum.

ama sapli dedigin kelime saplanti anlaminda kullaniyorsan seni siddetle kiniyorum. bu kadar insana hakaret etmen büyük bir serefsizlik olur.

umarim sadece türkcenin zayif oldugundan kaynaklanmistir bu hatan ve özür dilersin bundan dolayi.

saplanti = kendini kurtaramadigi yersiz sacma düsünce
Yoo, gayet dogru kullanmisim. Saplanti, söylemek istedigim tam buydu. Özür dileyecek bir sey de bulamiyorum acikcasi.

Keske bana yolladigin davete kendin katilsaydin :-)
Alt 26.02.2015, 08:45
Benutzerbild von T9
T9 T9 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Yoo, gayet dogru kullanmisim. Saplanti, söylemek istedigim tam buydu. Özür dileyecek bir sey de bulamiyorum acikcasi.

Keske bana yolladigin davete kendin katilsaydin :-)
Zitat:
Neden Müslümanlar veya Osmanli devletine sapli kalanlar örümcek kafali degil de Kemalistler örümcek kafali? Sen kesin buna da bi yama uydurursun :-)
1. dogru kullanmadin sapli ve saplantili olmak ayri birsey.

2. tüm müslümanlara hakaret etmis oldun.

3. türkcen zayif degil cok zayif.

bak sana biraz tercüme ederek aydinlanmayi sagliyayim.

A) lafebesi sen saplisin. -> lafebesi du hast einen stecher / du bist eine matratze.

B) lafebesi sen saplantilisin. -> lafebesi du hast ne sture denkweise.

simdi burada ukalalik yapmayi birak ve bu hakaretin icin özür dile.
Alt 26.02.2015, 09:27
seyrangah

Standard

Bravo lafebesi. Iste örnek bir modern, kültürlü ama yine de özünden kopmamis, geldigi yeri unutmamis olan bir Türk kadini.
Türkiye'de bütün kadinlarin senin gibi olmasi dilegi ile.

Zitat:
Örümcek kafali arkadaslar :-) Sen baskalarini azarlayip dogruyu ögretmeye kalkmadan kendin saygili davransan ve nasil davranilmasi gerektigini göstersen cok daha iyi olur..

Imamin dedigini yap, yaptigini yapma hesabi olmus bu :-)

Geändert von seyrangah (26.02.2015 um 09:31 Uhr).
Alt 26.02.2015, 14:29
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Dinci yobazlık, karanlığın en koyusudur. Düşünmeye değil tapınmaya, akıl gücüne değil akıl güçsüzlüğüne dönüktür.
Tapınmak aydınlanmaya, gelişmeye, bilime, insanın ve toplumun özgürleşmesine değil, aptallaşmaya, köleleşmeye hizmet eder. Bir toplum için en büyük tehlike “tapınmacılığın”, yani aptallaşmanın yaygınlaşmasıdır. Öyle bir toplum, teslim olmuş toplumdur. Akıl gücünden yoksun bir toplumu paranın güçlüleri yönetir. Bayrağı korkudur. Sandık, bu teslimiyeti perçinler! Kaderi değiştirecek olansa, örgütlü halk güçleri, cesaret ve sokaktır!

yazinin tamami:
Aptallığın egemenliği
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/nih...menligi-108750
Alt 26.02.2015, 15:48
Benutzerbild von T9
T9 T9 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Dinci yobazlık, karanlığın en koyusudur. Düşünmeye değil tapınmaya, akıl gücüne değil akıl güçsüzlüğüne dönüktür.
Tapınmak aydınlanmaya, gelişmeye, bilime, insanın ve toplumun özgürleşmesine değil, aptallaşmaya, köleleşmeye hizmet eder. Bir toplum için en büyük tehlike “tapınmacılığın”, yani aptallaşmanın yaygınlaşmasıdır. Öyle bir toplum, teslim olmuş toplumdur. Akıl gücünden yoksun bir toplumu paranın güçlüleri yönetir. Bayrağı korkudur. Sandık, bu teslimiyeti perçinler! Kaderi değiştirecek olansa, örgütlü halk güçleri, cesaret ve sokaktır!

yazinin tamami:
Aptallığın egemenliği
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/nih...menligi-108750
dinci yobazlik degil, dini kullanip onu kalkan edenler gibi kemalistler ve atatürke tapanlar, chp-fanatikleri, kürtcülük ve türkcülük yapan irkcilar, bdp-hdp-pkk, bunlarin hepsi akla hitap etmeyen ve aptallastirmayi hedefleyenlerdir.

birakin artik bu kin ve nefret kusmalarini.
- dindara nefret
- dinsize nefret
- türke nefret
- kürde nefret

türkiye toplumunda bu nefreti destekleyen ve atese körükle giden hdp-chp-mhp-pkk koalisyonu var.

akli selim insanlar bunlarin oyununa gelmez.
Alt 01.03.2015, 09:34
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Denetimler AKP'nin sonunu getirmez, tam tersine hakli olarak daha cok halk destegi getirir. Madem saklayacak bir seyleri yok o zaman denetimden kacmasinlar. Gidadan ticarete gelir tablolarindan KOBi'lere en kucuk sirketler daha siki denetlenmeli.
Antwort