Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 30.09.2014, 10:09
___EZEL___

Standard Yazik!

Zitat:
Zitat von Man_Bey Beitrag anzeigen
ceylan özalp pkk ve ypgliler kacip onu öne sürdükleri icin bos yere hayatindan oldu.

eyyy eli kanli teröristler, utanmiyormusunuz bu kizcagizi öne sürüp kendiniz kacip saklanmaniza???

birde utanmadan esir düsmemek icin kafasina sikip intihar etti yalaniyla propaganda yapmaya calisiyorlar.

Allah onu affetsin.

ps. bizim istihbarat güclüdür böyle yalanlari aninda desifre ederiz.
Sizin istihbarat güclüdür dogru!Isid icinde 2000 özel tim elemani ve yüzlerce istihbarat üyesinin,Isid adli katillere nasil katliam yapacaklarini ögretiyorlardir!
Birde utan ya,bu yerde ölü yatanla,yukardaki kiz ayni mi?Yuh diyorum baska birseyde demiyorum!Kusura bakmayin ama,kendi fikirlerinizi birilerine dikta etmek isterken insanliktan cikmissiniz gibi geliyor bana?Yazik,gercekten yazik......
Alt 30.09.2014, 10:13
___EZEL___

Standard Ceylan özalp`e

"Bir anlindan,birde namlumdan öperim,gece karanliginin ciwan gölgesi!"Sen o topraklarda,barbarlara,sahlara,sultanlara,bilimum dinlere inat,ebediyen yasayacaksin!
Alt 30.09.2014, 10:27
___EZEL___

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Hem ciddiye aldigini soyluyorsun hem bir daha tartismayacagini soyluyorsun bir karar ver

Sen iyi misin dostum, orada nerede kopya varmis. Turkiye'nin en bilindik gercekleri. Nasil ki dunya yuvarlaksa, su islak ise, onlar da o kadar gercek. Dalga mi geciyorsun. Burada her yazdigini kanitlayan, arguman sunan, soylediklerini destekleyen bir kisiyim, bir de 1978Salih vardi bir ara. Msjlarimin altina koydugum fotograflar da ulkemizi koruyan kollayan askerlerimizin, Ataturk'un fotograflari. Ben bu fotograflardan rahatsizlik duyacak bir vatan evladi olabilecegini dusunmuyorum.

Diger basligini konudan cikarmak istemedigimden burada yaziyorum, Tartisma Kulturu.. Zit fikirli oldugun biriyle tartisabilirsin, katilsan da katilmasan da, medenice. Ama alenen ve direkt PKK'yi ve onun uzantilarini destekleyen biri(leri)yle hangi medeni tartismayi yapabilirsin? O kisinin gozu senin ulkenin birligi uzerindedir, senin askerine, devletine karsi silahli siddet iceren saldirilari destekliyor, mazur goruyor. Sen bu kisiyle hangi tartismayi yapabilirsin? Hayvani bile dost edinirsin ama PKK'liyi edinemezsin, cunku hayvan seni isirmaz ama PKK'li maddi manevi her turlu zarari verir.

Belki de Turkiye'de yasamadigindan, yillarini terorizm nedir bilmeyen almanya'da gecirdiginden bu hassasiyeti anlayamiyorsun.
Zaten sorunda bu ya?Siz irak ve suriyede yasananlar üzerinden Pkk düsmanligi yapmaya calisiyorsunuz!Ay da bir sorun olsa,belki onuda PKK ya baglarsiniz?Ne menem bir duygudur,kendinden emin olmak,ama bir avuc insana diz cöktürememek!Bükemedigin bilegi öpeceksin diyorlar!Artik acilim zirvalariyla bitirme operasyonlari yapanlarin,bir avuc insan karsisinda caresiz kalanlarin son cirpinislari diyorum,baska birsey de demiyorum!Eger kopya olmasaydi ne yazdigini bilir bana öyle cevap verirdin!Dogrudur ben tr degilim,ama bundan cok eminim ki bazi insanlar burnunun dibindeki gelismeleri bilmez ben bilirim....Neyse;ben seni düsman biriymis gibi görmüyorum,ondandir sana kardesim demem!Fakat sen;statik despot bir anlayisla sürekli insanlari ikna etme cabasi,sürekli kendini dogru yansitma cabasi icindesin,bundandir tartismayi bitirmek istemem!Baska bir sebebi yok!
Alt 30.09.2014, 10:55
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Sizin istihbarat güclüdür dogru!Isid icinde 2000 özel tim elemani ve yüzlerce istihbarat üyesinin,Isid adli katillere nasil katliam yapacaklarini ögretiyorlardir!
Birde utan ya,bu yerde ölü yatanla,yukardaki kiz ayni mi?Yuh diyorum baska birseyde demiyorum!Kusura bakmayin ama,kendi fikirlerinizi birilerine dikta etmek isterken insanliktan cikmissiniz gibi geliyor bana?Yazik,gercekten yazik......

evet istihbaratim güclüdür. ne yazikki korkak pkklilar kacip bu kizi (ceylan özalp) yalniz biraktilar.

isid icinde hic bir türkiye elemani yok. bunuda güclü istihbarat yoluyla ögrendigim icin cok emin sekilde diyebiliyorum.

tabiki isid pkk teröristlerini o kadar korkutmuski hemen türk zannediyorlar.

niye pesmergeler yardime gelmiyor diye sorgulasana kendine. kobanide teröristler tek tek kacarken yardima gel diye türkiyeye yalvaracaginiza pesmegelere yalvarin.

biliyorum pesmergeler biz isid'e karsi agir kayiplar verdik diyor. 300 isid elemani 90.000 pesmergeyi püskürttü.

tek caremiz batili ülkelere yalvarmak diyormus pesmergeler.

arkadaslar 1000 tane isid mensubu nasil oluyorda bu kadar saglam savasci? kobanede 20.000 pkk-teröristi niye 1000 isid'ciyi bitiremiyor?
Alt 30.09.2014, 11:19
___EZEL___

Standard palavra!

Zitat:
evet istihbaratim güclüdür. ne yazikki korkak pkklilar kacip bu kizi (ceylan özalp) yalniz biraktilar.

isid icinde hic bir türkiye elemani yok. bunuda güclü istihbarat yoluyla ögrendigim icin cok emin sekilde diyebiliyorum.

tabiki isid pkk teröristlerini o kadar korkutmuski hemen türk zannediyorlar.

niye pesmergeler yardime gelmiyor diye sorgulasana kendine. kobanide teröristler tek tek kacarken yardima gel diye türkiyeye yalvaracaginiza pesmegelere yalvarin.

biliyorum pesmergeler biz isid'e karsi agir kayiplar verdik diyor. 300 isid elemani 90.000 pesmergeyi püskürttü.

tek caremiz batili ülkelere yalvarmak diyormus pesmergeler.

arkadaslar 1000 tane isid mensubu nasil oluyorda bu kadar saglam savasci? kobanede 20.000 pkk-teröristi niye 1000 isid'ciyi bitiremiyor?
Bu rakam doğru degil 30000 bin civarında silahli gücü var Isid adli katil ordusunun! Donra detayli yazarim ben....
Alt 30.09.2014, 11:43
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard yalan!!!

Zitat:
Zitat von ___EZEL___ Beitrag anzeigen
Bu rakam doğru degil 30000 bin civarında silahli gücü var Isid adli katil ordusunun! Donra detayli yazarim ben....
1. isid ordu degil, eli kanli terör örgütü.

2. isid erbile 300 teröristle yaklasti ve tüm yerli teröristleri püskürttü.

3. kobanide 1000 isid teröristi 20.000 pyd-pkklilarla catisiyor.

4. tüm ülkelerin aldigi istihbarata göre isid 5000 ile 20000 kisi büyüklügünde.

varsayalim 20.000 kisilik bir terör örgütü. bunlarin 5000 mensubu irak ordusuyla catisiyor ve o bölgeyi kontrol altinda tutuyor. 4000 kisi kuzey irak bölgesini kontrol altinda tutuyor. 4000 kisi suriye ordusuna karsi catisiyor. yaklasik 2000 kisi suriye kürt bölgesine karsi harekatta.

pyd esede destek verdigi icin bu duruma düstü. seytanla ortak adimlar atanin sonu böyle oluyor.

yanlis oynadigini simdi fark etti bu pkk-pyd ve simdi türkiyeye yalakalik yapiyorlar. suriyedeki sünnileri dogudan pkk-pyd ve batidan esed gücleri bombalarken hepiniz susuyordunuz.

masum 1.5 milyon suriyeli sizlerin yüzünden ülkesinden kacmak zorunda kalirken susuyordunuz.

simdi seytanla dans edenin karsisina daha büyük seytan cikti.
Alt 30.09.2014, 22:25
___EZEL___

Standard

Zitat:
1. isid ordu degil, eli kanli terör örgütü.

2. isid erbile 300 teröristle yaklasti ve tüm yerli teröristleri püskürttü.

3. kobanide 1000 isid teröristi 20.000 pyd-pkklilarla catisiyor.

4. tüm ülkelerin aldigi istihbarata göre isid 5000 ile 20000 kisi büyüklügünde.

varsayalim 20.000 kisilik bir terör örgütü. bunlarin 5000 mensubu irak ordusuyla catisiyor ve o bölgeyi kontrol altinda tutuyor. 4000 kisi kuzey irak bölgesini kontrol altinda tutuyor. 4000 kisi suriye ordusuna karsi catisiyor. yaklasik 2000 kisi suriye kürt bölgesine karsi harekatta.

pyd esede destek verdigi icin bu duruma düstü. seytanla ortak adimlar atanin sonu böyle oluyor.

yanlis oynadigini simdi fark etti bu pkk-pyd ve simdi türkiyeye yalakalik yapiyorlar. suriyedeki sünnileri dogudan pkk-pyd ve batidan esed gücleri bombalarken hepiniz susuyordunuz.

masum 1.5 milyon suriyeli sizlerin yüzünden ülkesinden kacmak zorunda kalirken susuyordunuz.

simdi seytanla dans edenin karsisina daha büyük seytan cikti.
sum 1.5 milyon suriyeli sizlerin yüzünden ülkesinden kacmak zorunda kalirken susuyordunuz.

simdi seytanla dans edenin karsisina daha büyük seytan cikti.[/size][/quote]

Sen,birseyleri kotarmaya calisiyorsun sanirim?Yoksa bu kadar yalana bas vurmazdin?Bu bana yandas medyayi hatirlatiyor,Türk bile olmayan bir sultanin usaklari,hergün yalan yanlis haberler yayinliyorlar ya,sirf aga babalarina yaranmak icin,seninkide o hesap,yoksa sayfa sayfa beni kovalayip proveke etme girisiminde bulunmazdin.....Simdi esas konuya gecelim!
Uluslar arasi bilgilere göre Isid 25 ile 30 bin arasinda bir rakamda!Fakat bu herzaman dogru degildir,aksine daha fazladir,nedenini ise;biraz savas sanatina hakim olanlar bilir!Bilmeyenlerde asparagas,haberlerle yetinir!
Isid bir kukla örgüttür;Bunu aciklamaya gerek varmi bilmiyorum!Kisaca anlamaniz acisindan,Dünya Petrol reservelerinin en yogun oldugu orta dogu,herzaman emperyalistlerin istahin kabartmis ve bu bölgeleri ele gecirmek icin 1700 yillarson cegregine dogru müthis oyunlar oyananmistir!Basta almanya,Ingiltere ve Fransa gibi ülkeler buralarda yogun calismalarda bulunmus....Buralarda cok oyunlar dönmüs,ruslar osamnlidan izinsiz petrol cikarmaya baslamis vs....20 yy da emperyalist dengeler degismis,Amerika yogun bir atak gelistirip,2. dünya savasindan sonra,dünya capinda jandarmaliga soyunmus.....
Simdi;buradan kisaca anlayacaginiz kadariyla,esas oyun petrol bölgeleri hakimiyeti.....Neyse! Isid,zirt diye ortaya cikti suriyede,sözde suriye deki despot,diktatör düzeni yikmak icin muhalifler örgütlenmis?Bas rolde amerika,yedek oyuncu Türkiye,Türkiye ayni zamanda kirli islerini yaptiklari,cellatlarini egittikleri bir bölge durmunada girmis....(Ki buralarda eskiden Hizbukontra örgütlenirdi) Yakinda bu Isid Türkiyenin üzerine kalacak,bazi zati muteremler yaptiklarinin cok iyi oldugunu düsünüp,taviz vermekte istemeyecek ya neyse....
Isid esas oarak suriye icin örgütlenmis bir yapi olmus,en kahraman ridvan hesabi saldirilar gerceklestirmisler!Bunlar didine dururken,Kürtler Rojowayi,kanton ilan edip,kendi iclerinde,gecmiste yasadiklari acilari unutmadiklarindan,bu kantonda tüm yasayanlarin söz hakki oldugu ybir yapilanmaya gitmis!Eeee tabi bu olmaz,orda yasan arap halklari,örnek alirsa,emperyalistler oyun oynaybilir mi?Tabiki oynayamaz!Kendi kaderini tayin eden,arap uluslarini bir düsünün,aydinlanma cabasi icinde olan halklari düsünün bir,uyanan halklar hic uyurmu sonra?Tabiki uyumaz!Iste!!!!Mesele burda koptu;emperyalistler,savsin yönünü degistirdi,buna kilifta buldu,Halifemiz yok ya,Amerika katiller ordusunun basina getirdigi insana iyi bir gaz vererek halife ilan etti)))Hilafet öyle ben halifeyim beni kabul edin demekle olmaz!Son halifeden,halifeligi alman gerek!Buda zor tabi....!Bu konu hakkinda benden daha birikimli arkadaslar var onlara sorabilirsiniz!(mesela türkoglutürkiye,yada salih)Neyse ben konuyu uzatmiyim!Su an ki hedef;Rojawa kantonu nu ve akabinde ordaki Kürtleri yok etmek!Pesmergeye gelince,Isid hic pesmergeye alenen saldirmadi,pesmergede hic karsisina cikmadi cünkü,Sengal de bir gecede ve aniden güclerini cektiler,Isid de kisa bir süre sonra orada yasayan kürtlere saldirdi,Ypg bu durum karsisinda sinirini asti ve iraka girdi....Önce Sengal deki halki savunarak,türkiye sinirina kadar tasinmasiyla ilgilendi,bu arada Isid saldirdikca saldirdi,Sengal bosalinca durum degisti,Isid ilerleyisi önce durdu,sonra gerileme noktasina girdi,cok kayip verdiler bu arada,bu sefer bütün güclerini toplayip 3 ana noktadan Rojawa ya saldirdi,bu saldir halen devam etmekte,esas gücleri orda,kücük bir kismi ise iark ordusuna baski yaparak korkutmaya calisiyor,zaten irak ordusu kadar basit bir orduda yok bu dünyada....Pesmergeye gelelim,onlar abileri ne derse onu yapar,cünkü feodal agalik sistemi ile yönetme güdüsünün hakim oldugu bir hareket!Bir nevi savas agasi,basit krallik veriliyor imparatorlari tarafindan,onlarda krallik namina halklarini satiyorlar!Bizler bu tür seylere yabanci degiliz!Akp hükümeti ve önceki hükümetlerden biliyoruz nasil satildigini!
Konumuza dönelim!Savas esnasinda;savasan gruplar,tek sey üzerinde sekillenir,kazanmak!Savas yanliz silahlarla yürütülen birsey degildir,bunun bircok yöntemi vardir!Psikolojik savas;bir savasin en önemli malzemesidir,psikolojik olarak üstün olanin kazanma sansi yüksek gibi görünebilir,ama;artik dünya yemiyor bunlari!Amerikan sinamasi bu isin ne kadar alcakca yapildigini göstermistir dünya ya,Vietnamda tarumar oldugu halde,hala biz kazandik filmlerini yapiyorlar!Tipki bizim polatin cuval filmi gibi.....Bu oyunlari cok gördük biz!Olimpiyat oyunlarina tas cikarir bunlar!Simdi söyle bir bakalim;bir tarafta kelle kesip,insanlari köle pazarlarinda satan,kücük kiz cocuklarina tecavüz eden,kendisine katilmak istemeyen erkeklere tecavüz edip kayit altina alan,eger kendileriyle birlikte savasmazsa bu insanlar,bu cekimlerle santaj yapan bir örgüt...Diger tarafta,esasta kürtlerin önderligini cektigi ve demokratik talepleri olan paylasimci insancil bir yapi!Siz kimden yana olursaniz olun,ne yaparsaniz yapin!Benim gönlüm o insanlardan yana,ben birey olarak Rojawa ve kürt halkindan yanayim!Simdi bu isin birde Türkiye ayagi var,bu durum karsisinda insanlarin,milli duygularina oynayip bunlar PKK li diyorlar...Bak sen,iyi ama acilim dediniz ne oldu bu acilima?resmi düzeyde nerdeyse hep görüstünüz...Hatta Bakü ceyhan boru hattina izin aldiniz PKK dan vb bircok sey söyleyebilirim....Birde burda illa tartisma ortami yaratmak isteyen arkadaslar var,saygi duyuyorum,herkes sinifini korur,bu benim acimdan dogal bir durum!Ben Önce Türkiye halklari,sonra Dünya halklarindan yanayim,ben halkciyim,Dedem isci,babam isci,bende isciyim,Alin terimle hayatimi devam ettirmeyi ögrettiler bana ve aldigim bu egitimden dolayida gurur duyuyorum,bir isci oldugum icinde gurur duyuyorum ve asla halkimi satmam,ben hep mazlumdan yanayim....Bazen dilimiz sürcü lisan eyler,yanlis seyler yapabilir veya kirabilirm,varsa böyle bir durum eger,arkadaslarimdan kardeslerimden beni affetmelerini isterim,cünkü niyetten degildir hata ve yanlis bende,fevri davranmaktandir!Bu yazi benim noktam bundan sonra bir yazi yazmiycam!Tüm kalbimle sunu umuyorum ki Rojawa kazansin....Saygilar cenk!
Alt 01.10.2014, 21:27
Benutzerbild von Man_Bey
Erfahrener Benutzer

Standard

amerika kobaniye bomba yagdiriyor.

pkk-pyd amerika ile isid'e karsi savasiyor ama isid geri adim atmiyor.

pkk-pyd amerikanin kuklasi olmaktan cok memnunmus gibi gözüküyor.
Alt 01.10.2014, 21:35
___EZEL___

Standard :)))

Zitat:
amerika kobaniye bomba yagdiriyor.

pkk-pyd amerika ile isid'e karsi savasiyor ama isid geri adim atmiyor.

pkk-pyd amerikanin kuklasi olmaktan cok memnunmus gibi gözüküyor.
Neyse kardesinm;bu tartismada tikandik biz,ben hic degilse tarafimi sectim,ezilenlerden yanayim,benim yerim belli...Baska tartismalarda umarim ortak bir nokta buluruz?Saygilar cenk!
Alt 02.10.2014, 22:37
___EZEL___

Standard Kobene !

Kobeneye sefer olur zafer olmaz,birlik icinde olan halklar,sizlerin topuna tüfegine,tankina ucagina boyun egmez!sunu iyi bilin ki,gecmiste STALINGRAD nasil hitlerin sonu olduysa,KOBENE de yeni nesil diktatörlerin sonu olacak! Cünkü SON SÖZÜ HEP DIRENENLER SÖYLER!!!!
Antwort