Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Umfrageergebnis anzeigen: İspanya Türkiye maçinin kim kazanir?
Türkiye 5 38,46%
İspanya 5 38,46%
Berabere 3 23,08%
Teilnehmer: 13. Sie dürfen bei dieser Umfrage nicht abstimmen

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.03.2009, 17:29
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Milliler inançlı!

A Milli Takımımız'ın İspanya ile yapacağı kritik mücadele öncesinde Arda Turan, Nihat Kahveci, Semih Şentürk ve Tuncay Şanlı basın karşısına geçti, soruları cevapladı! İşte, ay yıldızlı oyuncularımızın İspanya karşılaşması hakkında yaptığı açıklamalar!

rda Turan, Nihat Kahveci, Semih Şentürk ve Tuncay Şanlı'nın kamp yapılan Swissotel'de düzenledikleri basın toplantısındaki açıklamalarını Ajansspor.com derledi.

Nihat, "Çok uzun zamanımız vardı Madrid'deki maça hazırlanmak için. 1 hafta boyunca hocamız yapacağımız şeyleri söyledi. Dünyanın 1 numaralı takmıyla oynadık. Türk Milli takımı elinden gelen her şeyi yaptı yenilen gole kadar. Gol pozisyonlarımına giren, sahada basmadık yer bırakmayan ve iyi mücadele eden taraf bizdik. Tabii ki bu gole kadarki bölüm. Girdiğim pozisyonda golü atmam gerekiyordu. Belki arkadaşıma çıkarabilirdim ancak aklımda kaleye vuramk vardı. Hocamızın söylediklerini sahaya yansıttığımzı düşünüyorum. Maç bittiğinde ben gururluydum. İspanya'daki arkadaşlar şu ana kadar oynadıkları en zor maç olduğunu söylediler. Neleri iyi neleri kötü yaptığımızı biliyoruz. Kendi sahamız ve seyircimiz önünde oynayacağız. Her şey farklı olacak. Yenilmeyecek hiçbir takım yok. İspanya takımı 60 dakika pozisyona giremedi ancak taraftarı çok sakindi. Saha dışında daha rahat bırakıldığımız bir gerçek. Arkadaşlarımdan daha rahat geldiğimi söyleyemem. Yaşadığım sakatlıklar ve sıkıntılar sonunda buraya geldim. Bu kadar sıkıntıya rağmen orada 1-0 yeniliyoruz ve buna rağmen eleştirilebiliyoruz. Bu büyük bir başarı. Demek ki nereden nereye gelmişiz. İspanya'yı yenmek bir rüya değil. Zamanı gelince onlar da yenilecek umarım o zaman da Çarşamba akşamı olacak. Biz onlardan daha çok koşmuşuzudur. Belki onlar bizden daha akıllı koşmuşlardır. Golden sonra etkinlik göstermediğimiz doğrudur ama ben hayatımda kulüp takımım da bile bu kadar koşmadım. Gol atsaydık çok iyi olurdu. Fizik olarak onlardan kötü olduğumuza katılmıyorum. İngiltere yoktu Euro 2008'de ama yeniden yapılanıp yola devam ediyorlar. Biz içimizde günlük yaşıyoruz. Gitmezsek de 2010'a, 2012 için uğraşırız. Ben o golü atsam belki Nihat 7 ay top oynamadı ama helal olsun maçı çevirdi diyeceklerdi. Golü atamadım 7 ay top oynamadığı için golü kaçırdı dediler. Çek maçında sahada yokum 5 dakikada 2 gol atıyorum ve kahraman ilan ediliyorum, atamazsam belki vatan haini ilan edileceğim. Başarıları ve başarısızlıkları çok abartıyoruz. Bu seviyeye gelmiş futbolcuların etkilenmesi biraz daha azdır ancak genç arkadaşlarımız daha çok etkileniyor. Biz kazanmak istediğimzde elimizden geleni yapıyoruz. Biz statlarımızda önemli zaferler kazanıyoruz. Önemli zaferler kazandığımız için Ali Sami Yen Stadı seçilmiştir diye düşünüyoruz. Biz iyi anlamda cehennem diyoruz taraftar baskısı nedeniyle"

Arda; "Bizim Türk halkı çok duygusal olduğu için bu tarz reklamlar bizi olumlu yönde etkiliyor. Keyifli bir reklamdı. Semih ağabey maçları sonradan girip çevirdiği için yapılmış sanırım. Tek farkın ev sahibi ve deplasman olacağını görüyorum. 60 dakika pozisyon vermedik İspanya'ya. Elimden geleni verdim Bernabau'da. Ali Sami Yen'deki Arda takımına hücum anlamında daha çok katkı sağlayacaktır. Belki tek bir çalım atamadan maçı geçiririm ama maçı kazanırız. Önemli olan da bu olacaktır benim için. İspanya'nın yenilmezliğine son vermek istiyoruz. Ben hangi maç olursa olsun bu ülkenin rüya görmeyecek duruma geldiğini düşünüyorum. İspanya topa daha çok sahip olan bir ekip. Geriye düştükten sonra açıklar verdiğimiz doğru"

Arda, ''Maçla ilgili rüya görüyor musunuz'' sorusu üzerine, hangi takımla olursa olsun galibiyet için rüya görmeyecek durumda olduklarını kaydederek, ''Bu duruma getirdik ülkemizi. Biz rahatız. Rüya görüyorum ama bunlar maçla ilgili değil'' diye espri yaptı.

Tuncay, "Türkiye'deki baskı ve kaousun kaldırılması gerekir. Baskı ve kaosun olduğu yerde istediklerinizi yapamazsınız. Yurdışında iki yıldır oradayım. Arkadaşlarımın neler yaşadığını bilen biriyim. Arkadaşlarım inşallah yutrdışına geldikleri zaman neler olduğunu daha yakından görecek. Burada milli takımda herkes birbirine çok yardım ediyıor ve baskıyı üzerlerinden atıyorlar. Hiçbirinin kafasında kulüp takımında yaşadıkları baskı kalmıyor. Biz rüyalarla veya hayallerler yola çıkmıyoruz. Gerçeklerle hareket ediyoruz. Bu takım için rüya olarak görülen şeyleri biz Euro 2008'de gerçeğe dönüştürdük. Biz sahaya rüya gördük, "kazanacağız" diye çıkmayacağız"

Semih, "Benim oyundan çıkmam da tek sorumlu Fatih Hocadır. Benim çıkmam önemli değil. Ben çıktım Ayhan ağabey gidi. Sonra da Gökhan Ünal. Ben çıktıktan sonra gol yedik kötü oldu. Herkes üzüldü yenildik. Rüya görüyorum ama ertesi gün unutuyorum. Korkumuz yok. İspanya yenilmeyecek bir takım değil. Bunu herkes yarın sahada görecek"
Antwort