Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Liebe, Flirt & Partnerschaft

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.12.2006, 13:20
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard NAMUS !!!

Namus: Eski yunanca Nomos kelimesinden türeyerek Türkçe’de Namusa dönüşmüştür. Eski Yunanda ki anlamı: Tanrının buyruğu, prensip ve yasa gibi anlamlar taşıyor. Araplarda da Namus kavramı ve cümlesi bulunmaz, onlar İrd kullanırlar. Arap ve İslam kökenli de değildir, fakat kadının cinselliğini sınıflandıran namusa denk düşebilen bir çok açıklamalar bulunur.. Namus, Türkiye, Kafkaslar, İran ve Balkanların bir kısmında kullanılır. Antroproglara göre Namus ve Şeref toplumlarda ki cinsel ayırımı temsil eden kavramlardır. Cinsel ayırımın Namus ile olan bölümü kadını yansıtır, erkek ile olan bölümünün merkezi Şereftir. Kadın erkek egemen dünyasının altında yaşar ve yaşatılırsa namusta şerefin bir alt parçası olarak kabul görür. Bir erkeğin şerefi anne, eş ve kız kardeştir. Geniş aileler ve aşiretler konumunda tüm akraba ve aşiret kadınları namus geleneğinin ve kurallarının içine sokulur. Bu yaşam tarzıyla yaşayan sosyal topluluklarda erkek taşıdığı ataerkillik erkeklik anlayışı ve konumu ile topluluğun dışa dönük şerefidir. Kadında o topluluğun içe dönük namusudur. Namus basitçe söylemek gerekirse bu tür köylü ve kırsal topluluklarda iki bacak arasında düşünülür ve kabul edilir. Alt sosyal sınıflar, topluluklar namustan kadının cinselliğini, şereften de yine kadının cinselliğini anlamaktadırlar. Gelişmiş topluluklar Namusu cinsellikten kurtarıp onun yerine dürüstlülüğü yaratmışlardır, Namuslu olmaktan dürüst olmayı, olabilmeyi oluşturup bir üst anlam yüklemişlerdir. Namus öz olarak Akdeniz kökenli bir geçmişe aittir. Kentlerde ve okumuş çevrelerde namus ve şeref kavramı arasında çok büyük bir fark vardır olması gerekende budur. Fakat henüz gelişmesini tamamlayamayan aşiret, kır, köy ve dinsel baskılardan çıkamayan topluluklarda bir geçmişe ait olarak değil bu güne ait bir yaşam ve olgu olarak durmaktadır. Namus ve şeref kavramı bu sayfalarda adı üzerinde SEX forumu olmasına rağmen böylesine bir şiddeti yaratabiliyorsa bu sayfalarda olayın minyatür bir yansımasıdır. Aşiret zihniyeti ile kentli zihniyeti arasında ki kırılmanın tipik bir örneğidir. Günümüz de ama Avrupa’da Türk kökenli göçmenlerin arasında ama Anadolu’da namus ve şeref meselesinden halen can bile alabilen ilkel cinayetler ve şiddetler uygulanmakta ve yaşanmakta. Baskılar uygulanmakta intihar edenler bulunmakta, şiddet baskısından yaşadıkları yerlerden kaçanlar olmakta, kadın sığınma evlerinin yetersizliği ile hiç bir yere gidemeyenler kaderlerine razı olmaktalar. Bu tür şiddetin en çok görüldüğü yerler genellikle doğu illeridir. Aşiret ilişkilerinin kırılmadığı, köylü zihniyetinin korunduğu ve bireyin özlük haklarının sağlanamadığı her yerde namus ve şeref adına bu tür şiddet uygulanmaktadır.

Bu tür Forumlar (SEX) köylülüğünü çoktan tamamlamış ülkelerin İnternet sitelerinin pek çok yerinde bulunmakta ama oralarda, ben, namuslu ve şerefli bir kız veya kadın arıyorum diye bir yazıya rastlanmaz, çünkü bu tür bir kavram oralarda bacaklar arasında (ama erkek, ama dişi) bulunmaz. Ve çok komik ve çok ilkel ve çok cılız bir sesten başkada bir anlam ifade etmez, gülüşmelere yol açar.
Alt 11.12.2006, 14:50
arsena

Standard yettin artik sende...........

Dogal olarak provokasyon edilen, edenle bir olur, zamani geldimi seviyesiz karsilar herseyi iyi ANLADIK ama ARTIK!!! Eger sen o kadar seviyeli olsaydin tutup burda küfür yagdirmazdin!!! Iyi anladik kürtsün.. burdaki yüzlerce üyenin oldugu gibi!!!
Bu Konuyu kes bitsin veya git baska yerde tartis, inanmayacaksin belki ama burda o tür Forumda var!!!!!!!!!!!!!

Temelden bozukluk vardi bu bozuklugu da burdan yaratanlardan biri kendindin.....
Alt 11.12.2006, 14:57
arsena

Standard ben bosa onlarca kez yazmadim...

Ey Ahaliiii su Foruma ne :

Irk nede Din ile alakali düsüncelere ait yazilarda bulunun diye ama okuyan, beyinde biraz yuvarlayan kim!!!
Bos isde hepsi!!! Burda mesela düsünce özgürlügü degil!! Burdaki Mesele cogu Üyenin karmakarisik toplumlarda yasamasi.. kendine ait görüsü olmamasi... kendini bir ayri tabakaya koymasi!!!
Birakin artik bunlari!!

Ben kimsenin görüsüne saygisizlik etmem, bana saygisiz olmadigi sürec icinde!! diyorsaniz uygulayin da!!!!!!!!
Alt 11.12.2006, 15:13
Benutzerbild von dueslerinkadini
dueslerinkadini dueslerinkadini ist offline
Neuer Benutzer

Standard benden sana son bir yorum:

*************furz***************

emme hata seni ciddiye alanda.... ah gafama dasch düsche emiiiiiiiiiiiiiiii
Alt 11.12.2006, 16:31
Benutzerbild von akkuzo
akkuzo akkuzo ist offline
Neuer Benutzer

Standard benim kürtlügüme laf atana..

küfür ederim,ben burdaki arkadaslardan özür diledim tatsizlik cikti diye.Arsena sen okadar cok pisinki sana laf bulamiyorum,asiri taraflisin.sen bu isi ögrenememisin..tek beni uyariyorsun,ben dedigim gibi küfür ettim.az bille dedim o kisiye..kürtlügüme kimse laf atamaz.bunu bil arsena!
Alt 11.12.2006, 16:37
Benutzerbild von akkuzo
Neuer Benutzer

Standard ben kürtlük türklük ayirimi...

baslamadim.iyi oku yazilanlari sonra yaz bana.ben türklere laf atmadim,atmamda.ama eger birisi kürtlügüme laf adarsa,bende agzimi acarim.dedigim gibi ilk basta oku tartismayi sonra devam konusalim..
Alt 11.12.2006, 18:35
Benutzerbild von timurd25
timurd25 timurd25 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Du bist nicht schlau

du bist blöd.Bei dir müsste man das Kondom überm kopf ziehen, damit du nicht mehr reden und hören kannst.
Alt 11.12.2006, 18:52
Benutzerbild von akkuzo
Neuer Benutzer

Standard ama o kendini hakli bilsin..

glaub mir ist besser bruder
Alt 12.12.2006, 01:13
rafnektony

Standard ...ts ts ts

... wo man sucht, darauf kommts an und wo sie schon alles war und was sie erlebt hat. und es gibt sie noch, sie sind nicht ausgestorben, wie einige so annehmen.
Alt 12.12.2006, 23:44
Benutzerbild von akkuzo
Neuer Benutzer

Standard annem derdi..olum

nezaman evleniyorsun diye,anne dedim bu türk kizlari cinsel iliskiyi evlenmeden önce normal buluyorlar(NICHT ALLE!!)annemde dedikilum dikkat et eve nasil bi gelin getirecegini..
Antwort