Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.05.2005, 00:29
Benutzerbild von adnanhoca
adnanhoca adnanhoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard ENIS....

son yazdiklarini tekrar bir defa degil bin defa daha oku. Inan bana isin icinden sende cikamayacaksin.. Neyi nasil KAST ETTIGINI bilmiyorsun...

Ben "LAILAHE ILLAH" diyen birisiyim ve sen hala "SIZ" diyorsun ! Ben bu soruyu ISINSU yada sordum ve kiz cevap verecegi yerde gitti beni IGNORE etti !

SIZ kimiz ???

BIZ kimiz ???

Namaz, Abdest, Oruc, Zekat olmadan SALIH ALEM olmaz ! Iyi insan IBADET olmadan olmaz ! Islam bir BEYINLERDE mevcut olan INANC DINI DEGIL !!

ISLAM AKSIYON ISTEYEN BIR IBADET DINIDIR !!!
Alt 24.05.2005, 00:30
eniskaya

Standard Ahmed Hulusi olayin teknik yöntemini

iyi kavrayan birisi..... ve gercekten cok güzel anlatmasinida biliyor.... yani Türkceyi cok cok iyi kullanabiliyor....

Ben Web-Sitesini daima ziyaret ederim....

Düsün yaaaa.... bundan 4 yil önce yazdigi kitapta... inanc Geni var diyordu... ama adami kimse takmiyordu......

Gecen yil bir Bilim adami konferans vererek Inanc Genini buldugunu acikladi... ve aradan tam 6 ay falan gecmeden.. Süleyman Ateste inancin genetik oladugunu... yani yaratilisinda var oldugunu söylüyor....

Yani bizler Ahmed Hulusinin inancina ve bilgisine varabilmek icin.... 40 firin daha ekmek yememiz lagzim.... hatta cogu uzmanlarda yemesi lagzim
Alt 24.05.2005, 00:43
eniskaya

Standard Ayni Dinden degiliz

kesinlikle ayni Dine ibadet ettigimizi sanmiyorum...

Cünkü... sizler Allahtan baskasindanda medet umuyorsunuz.... oysa Zümer 44 "Sefaat yalniz Allaha mahsustur diyorsunuz"

Dinde Mezhep yokken.... insanlarin kisisel inanclarini lamis Allahin bize sundugu DIN sayiyorsunuz.....

Kuranda olmadigi halde... HZ. Muhammedi ve Aliyi göge cikariyorsunuz.... tipki Hiristiyanlar gibi...

Deccal ve baska safsatalara inaniyorsunuz...

Anlamadiginiz sekilde namaz kiliyorsunuz... yani Arapca Harfleri birbirine katarak...

Hiristiyanlar Isa kelimesiyle Cennete gideceklerini saniyorlar... sizde Muhammede ve Müslman kelimeleriyle Cennete gireceksiniz saniyorsunuz...
Kendinizden baskasini adam samayip, yatip kalkmayi DIN saniyorsunuz.... oysa en büyük ibadetin Allahi zikretmek oldugundan bey habersiniz....

Salih Amel iyleyen her insanin... yani hayati boyunca iyilik yapanb ve emreden kisleri... kelime farkiyla Cehenneme sokmak istiyorsunuz....

Dinde örtünmek gerekirken... karilarin baslarina illada bez baglanacak diyorsunuz....

Kuranin Ehli-Kitap diye kast ettigi Yahudilerin kitabini red ediyorsunuz... oysa Kuran red etmiyor... kaldiki Musanin 10 kanunlari o kadar evrenseldirki.... asla vce Asla hükmünü kaybetmez....

Hocalarinizin hic bir Ilahiyatta bir Professör... yada gercek anlamda 40-50 yil Uni baszinda arastirma yapmamis ve gercek anlamda medeniyet serbeti icmemistir...

Daha sayayimmi aramizdaki farklari....

Cihadin asil boyutu olan icindeki ruh temizlik savasini... en son boyutu olan korunma savasinin yerine sokmussunuz... ve Allahi kisisel san söhret savaslarin Alet ediyorsunuz....

Allahin saaadece bir tek olmadiginin... yani ucsuz bucaksiz tekin oldugunun farkinda degilsiniz......

Ebedi Cehennem olaynin olmadigini... ve saaadece uzun bir zaman azabin var oldugunu bilmiyorsunuz.....

Tüm insanligin Cehennem serüveninden gececeginin farkinda degilsiniz... hatta Resüller bile Cehennem serüveninden gececektir...

Yahu arkadas.... olay namaz kilmakla oruc tutmakla bitmiyor.... ilk önce Allahi tanimak diger dinlaeri tanimak yani tüm Semavi dinlerin temelinde yatanlari tanimak gelir....

Vatan millet, declet gibi kutsal birlesmerin ne anlama geldiklerini idrak edein... ve ondan sonra Dine yönelin.... insaoglu ancak 25 yasindan sonra Allahi ve kaainati kavramaya baslar...

DIN 5 yasindaki kiz cocugunun basin abez parcasi baglamak degildir....

Simdi de bakalim..... senin DININ benim DInime ne kadar benzemekte ????

BEN SÖYLIYEYIM.....

KEIN BISCHEN
Alt 24.05.2005, 00:45
eniskaya

Standard Kusura bakma ama o öldürme

cezasini senin deger verdigin Hocalar veriyor.....

Yani KARA HOCALAR.... yoksa sen Yasar Hocanin yada baska bir DIN Aliminin agzindan böyle bir sey duydunmu ????

Denk mal darüber nach.....

Bilenle bilmeyen bir olmaz...
olamz ya tabi... biri insan bir hayvan
Öyleyse denilen yüz karasindan
Alt 24.05.2005, 00:49
Benutzerbild von xp0mpalanejatx
xp0mpalanejatx xp0mpalanejatx ist offline
Neuer Benutzer

Standard kuranda zinanin cezasi ne dayak ne ölüm

dayak hayvanlara bile atilmaz..böyle ilkel hocalarin ilkel tefsirlerine bakmiyalim..bazilari halen karanlik magara caginda yasiyor kafa yapisi olarak magara adamlarina benziyorlar..
..kuranida magara ayilarinin anladigi gibi anliyorlar ve cogunlukda olduklari icin millete yutturuyorlar....
zina nin cezasi hem kadin icin hem erkek icin aynidir,..kadin öldürüldü diye demogoji yapmiyalim..türk kadinlarida adam olsun leblebi yer gibi zina yapan kocalarini ogullarini taslasin...kuranin sucu nerde bu sacmaligin.. evet zina büyük günahdir kuranda..zina bosanma sebebidir..zina yapan kiside o toplumda teshir edilir reklam edilir ve horlanir assagilanir... dayak öldürme felan arablardan ve yahudi din adamlarindan kalma uydurmasyon atmasyon seylerdir..kuranla karistirmayin...
Alt 24.05.2005, 00:57
Benutzerbild von cimbomyilmaz
cimbomyilmaz cimbomyilmaz ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ich lerne auch christliche Gebete!!!!

Hi,
da ich auf einem katholischen Gymnasium war wurden uns auch christliche Gebete beigebracht!!! Hier an alle radikalen Moslems und radikalen Christen...liest das mal und kommt zur vernunft..:

Pater noster qui in caelis es
sanctificetur nomen tuum
veniat regnum tuum
fiat voluntas tua
sicut in caelo
et in terra
panem nostrum supersubstantialem da nobis hodie
et dimitte nobis debita nostra
sicut et nos dimisimus debitoribus nostris
et ne inducas nos in temptationem
sed libera nos a malo
Amen.
Alt 24.05.2005, 01:02
Benutzerbild von adnanhoca
adnanhoca adnanhoca ist offline
Neuer Benutzer

Standard KURAN ölcülerine göre sen KAFIRSIN !!!!

ohne Text
Alt 24.05.2005, 01:08
eniskaya

Standard Kuranin ölcüsü nedir ???

sen simdi bana benim yazdigim sekilde, kendi DIN anlayisini nalatirmisin ????

Neymis o ölcüler... beni kafir ve seni Cennetlik yapan ???

Würde mich sehr sehr interssieren...
Alt 24.05.2005, 01:10
eniskaya

Standard Kannst von mir aus auch Arabisch

hier schreiben....

verstehn tut es kein Arsch... und somit sind beide Bedeutungslos.... aber völlig bedeutungslos....

Solange man es nicht versteht... kann es auch kein GEBET sein.... sondern nur knuddel muddel...

Erst in dem man es versteht, gewinnt es an Bedeutung und man kann es umsetzen...

Und genau für das umsetzen gibt es sozusagen Kente..... für alles andere gibt es sogar strafen....
Alt 24.05.2005, 01:17
eniskaya

Standard dayak ve hapis olayi Kuranda sabittir

en azindan cogu Müfessirler bunu kabul etmekte....

Yani Kurandaki olay o kadar aciktirki.... bunda yanlis anlasilmayada yer yok aslinda...

Ama sarti cok cok agir... vukaati 4 kisi görmesi sarttir......

Simdi sen zina yaparken 4 kisi senin Live Sex esnasinda yakalarsa... ancak o zaman zina yapmis sayilirsin... yani insanlarin katinda.....
Buda öyle kolay kolay olacak seyde degil... yani neredeyse mümkünati olmayan is...

O yüzden bu ceza wird im Richtigen Leben nie stattfinden...

Allah katindaki olay zaten sabittir.... diger Alemde cezasi beklemektedir.....

Bu olayda evlenme olayina benzer... yani 4 tane nikahlanabilinir... ama en hayirlisi 1 tanedir... demekki.... 1 tane alinmali....
Diger unsur ise... o zamanki istisna olay icin yapilan bir haldir
Antwort