Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Foren Archiv

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 28.10.2004, 21:08
Benutzerbild von hamsiye61
hamsiye61 hamsiye61 ist offline
Neuer Benutzer

Standard natürlich

natürlich habe ich die antwort darauf.aber hier werde ich das nicht mit dir diskutieren.sonucta bosu bosuna ellerimi yoracagim icin seninle konusmayi birakiyorum. hatta ben hatirliyormusun serefsizler okulundan mezun oldum nasil unuttun bunu,nasil benim gibi insanla tartisirsin sen, hangi cürretle bunu kendi vicdanin ele veriyor enis

hehehe
sevgilerimle
sirf seytana inat sizleri seviyorum
Alt 28.10.2004, 21:08
Neuer Benutzer

Standard kirk firin ekemek yemek lazimsin

sana abi demem icin kirk firin ekmek yemek zorundasin) bunu unuttum eklemeye sorry )
Alt 28.10.2004, 21:14
eniskaya

Standard Uffffff Hamsiyecigim

es ist mit euch allen immer das selbe....

Nur die eigene Ideologie erzählt Ihr.....Erzählt mal ab und zu mal bitte aus dem Kuran......

Kuran ne söylüyor.... üstelik neden sen benim cehaletimi gidermiyorsun heeeeee

Müslümalik böylemi.... ben biliyorum ama sen zaten anlamazsin.....

Hör bitte auf...... ich habe besseres zu tun, als mit dir über dein nichtgesagtes zu reden.... efendice sordum.... ama sende cavap yok... wie sollte es auch... buna Kurandada cevap yok..... cünkü Kuran disi..

Selam
Enis
Alt 28.10.2004, 21:36
Neuer Benutzer

Standard enis

sana kuranda göstersem tefsiri göstersem inanmazsin niye mi, sen kendi ideolojini sürüdürüyorsun o kadar basit.sen bizleri kücük görüsürsün madem kurani iyi biliyorsun o zaman üstünlük takinmak en fitneci birseydirburda cogu benden daha bilgilerdir sana yazmamalarin sebebi.duvara anlatsam duvar inanirdir diye bu sözle yola cikiyorlar o kadar basit.

sevgilerimle
sirf seytana inat olsun diye sizleri sefiyorum
Alt 28.10.2004, 21:50
eniskaya

Standard Yahu benim adima konusma

ben kendi adima konusurum...

Sen lütfen yerini göster.... güzel hemserim.... kacinci kez oldu yahu....

Sen bana Tefsirde veya Mealde yerini göster....

Soruyu tekrarlayalim... Benim saclarim cogununkinden daha güzelken neden namehrem degilde kadinlariki namahrem oluyormus

Hadi cevabi ????? ve lütfen Kurandan olsun...
Alt 29.10.2004, 17:55
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ramazan ayiniz mübarek olsun !

Bu aya has yapmamaliyiz tabiiki ibaadetlerimizi.Misal: Sadece bu ayda Namaz kilarak borcu üzerimizden atmis olamayiz!

Allah büyüktür afedicidir insallah bizleri her iki dünyadada gülenlerden eylesin.
Selamlar
Alt 29.10.2004, 18:04
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard Kardesim,

Bak ikide bir bu hatayi yapma!
Basörtüsünün yasak olmadigini bana isbaatla o zaman! Isbaatlayamazsin. Yüce Kuranimiz örtünün diyor diyorsun. Sen örtünmekten ne anliyorsun. Af edersin kicinimi kapat diyor.

Kadinin dudaklari, yüzü ...vs. etkileyici diyen yokki! Kadin yüzünüde saklamasi gerekiyor. Gercek anlamda dinini yasamak istiyorsa. Erkegin dost dogru yüzüne bakmasi caiz degildir zaten. Bunlari basörtüsüyle niye karistiriyorsun. Senin basörtü diye nitelendirdigin sadece tessetürün bir parcasidir. Yani sadece basini örtmekle bitmiyor bu is ... devam etmek istemiyorum zaten anlayamiyorsun beni ...
Birak diyorum önyargili davranmayi. Sen geri kalmis diyorsun benim gibi düsünenleri. Bende senin ne kadar iki yüzlü oldugunu görüyorum. Isine geldigi gibi yaziyorsun. Yani bu modern bir müslümanin tarifi galiba. neyse iftar geldi
hadi cauuuu
Alt 29.10.2004, 18:44
eniskaya

Standard Ein leztes mal und dann nie wieder

Bak hemso..... Kurandaki Ayetlerin inis sebebini arastirman gerektigini sana 10000000 sefer söyledim.... ancak o zaman vahyiyi anlarsin... baska türlü fasa fiso.....

Yanlis anlama ama evli oldugunu farz etsek... sen simdi karsindaki kiza bakmadanmi alacaksin veya o seni görmeden kosnusmadanmi alacak.... ben kadinin yüzünü oda benim yüzümü görmeyecekmis....... und wo steht es geschrieben ?????????

Sen karaborsa inaniyorsun... arastirmadan KUranin ruhunu anlamadan... Nur 31 de "örtülerini gögüs yirtmaclarinin üezerine vursunlar" diye geciyor......

Gelmisken diyelim... kici kapatin diye bir Ayet yok.... simdi kicimiz acik hgezsek OK olacak dimi ?????? Kuran böyle bir sey demiyor....... Was machen wir da...... ????

Noch was .... meine Haare sind schöner als die von mach einer Frau..... bende saclarimi örtmemmi lagzim ?????

Hangi toplumda bir kadinin yüzü daha erotik degildir söyleniyor.... ???? cok merak ediyorum dogrusu.... basina bez parcasi taktigindada insan yüzüne bakip güzel veya cirkin söylüyor.....

Hemso wer hat dein Gehirn gewaschen..... sana kirk sefer söyledim... KUranin cercevesinden disari cikma... kendi kafana göre yorum yapma.... sonuc olarak Ideolojiye gidersin... kendi Ideolojine...
Alt 01.11.2004, 14:58
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard Benim kafami yikiyanlarmi ?

Güldürme beni enis.

Benim savundugum ve Türkiyenin Müslümanlarinin yüzde 80-90 % savundugu düsünce budur. Sen azinligi temsil edenlerin pesindesin. Yenilik getirmek isteyenlerin pesindesin. Orasi erotisch burasi erotisch yorumlari yapmak sana düsmez. Bu senin kisisel görüsündür. Allahü teala bir yasak koyduysa o yasak yasaktir. Yani sen simdi Allahin koydugu bir kanuna karsi geliyorsan bir sey demem. Ama bizi kafir yerine koyup kendi görüsün yüzde yüz dogru imis gibi yansitman yanlistir.

Ya ikide bir Nur süresinin 31. Ayetinden bahsediyorsun. Kuranda basörtü takilacak diye bir kayde yok diyorsun. Sen öyle yorumluyorsunda onun icin yok senin icin.
Ama atalim bu bir yana. Kurani Kerimde kadinin acik giyinebilir diye bir ayeti varmi. Yani izin vermismi?? Sen o ayeti bul elini öper herkes. Siz yanlis düsünüyorsunuz söyle yapiyorsunuz böyle yapiyorsunuz demekle seninkisi hemencik dogru yolmu oluveriyor. Dengesiz konusma. Ben en az senin kadar egitimimi almis bir insanim ve benim kafami yikayan kimse yoktur. Manyak manyak yorumlar yapma cikar yolu bulamayinca. Kurani Kerimi tek okuyan sen degilsin bunu unutma. Dünyada sadece senin cevrende dönmüyor bizde biliyoruz ne var ne yoktan okmi.

Bir seyden bahsettiginde kanitlarla konus benimle. O yanlis bu yanlis demekle degil. Hele hele kafa yikanmis ile gelirsen bu is hic olmaz. Az da olsa degerin onuda gözümde hic etmis olursun.

Benim itikatima göre Kuranla Sünnet ayrililmaz bir beraberlik icinde anlanmasi gerekiyor. Istersen kabul edersin istersen etmezsin. Ama sizin inanciniz yanlis siz söylesiniz böylesiniz demekle en büyük adilik etmis olursun. Kabul etmiyorum de. Benim inandigimda yoktur dersin biter gider. Islami sen kurmadin ve senin ve benim aldigimiz egitim bunu tartismaya yetmez.

Ilim ilim adami diye tuturma. Ya sanki senin düsünceni temsil edenler Türkiyede bütün ünüversitelerde profluk yapiyor. Bak bir senin düsüncene sahip kim var yasardan baska? Bide benim düsüncemdeki proflara bak.

Sunu bil terbiyesizlik yapma burada. Kendini yüksekten görmek istersen isteyebilirsin. Ama kimseyi asagilamadan yap bu isi yoksa en asagilanacak insan sen olursun burada ve diyer hayatinda.

Kendi ideologini kimseyede dayatma burada !!! Senin Yasarin yazdiklari hosuna gidiyorsa oku istedigin kadar oku. Ya beni ilgilendirmez senin hangi kitabi okudugun. Yeterki bulasma. Mikroplar gibi burada ona buna laf yetistirme. Les gibi olma. Insan ol ve degerine deger kat.

Selamlar
coach
Alt 02.11.2004, 11:49
Benutzerbild von haydut007
haydut007 haydut007 ist offline
Neuer Benutzer

Standard onun icin...

para icin bir birlerini satan müslümanlari görüyorum bütün dünyada dimi ???

Bu Ramazan neden bir ay acaba ??? Ramazan ayi olmasaydi ne olacakdi bu insanligin hali ???

Allahin merhametine, sefkatligina bakin yaaa!!!!

HAMD OLSUN!!!
Antwort