Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 14.10.2014, 22:53
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Boğaziçi öğrencisi Suphi Nejat Ağırnaslı Kobane'de yaşamını yitirdi

IŞİD'e karşı YPG saflarında savaşan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Suphi Nejat Ağırnaslı’nın Kobane'de yaşamını yitirdiği açıklandı.

Kobane’deki IŞİD ablukası 29’uncu gününe girerken radikal İslamcı örgüte karşı YPG saflarında savaşan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Suphi Nejat Ağırnaslı’nın 7 Ekim’de yaşamını yitirdiği açıklandı.

Kobane’ye ne zaman gittiği tam olarak bilinmeyen Ağırnaslı’nın hangi noktada ve nasıl yaşamını yitirdiği henüz açıklanmadı.

'BAŞKA HAYATLAR VARKEN O DAYANIŞMAYI SEÇTİ'
Babası Hikmet Cur oğlunun ölümü üzerine yayınladığı mesajda “Oğlumu, yoldaşımı, Nejat’ı Kobani’de kaybettim. Önünde çok parlak başka hayatlar varken o devrimci dayanışmayı seçti. Sözünde durdu. Beni yanıltmadı. Bir parçam olduğunu bana hediye etti. Her acı büyüktür. Tekrarı yoktur. Onun önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının avukatı Niyazi Ağırnaslı'nın torunu olan Ağırnaslı, 30 yaşındaydı. Ağırnaslı, 2011’de de KCK soruşturması kapsamında gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı.

Serkan Tosun da geçtiğimiz yıl eylül ayında Kobane'de yaşamını yitirmişti.

NEJAT İÇİN TAZİYE ÇADIRI AÇILDI
Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü'nde Kobane'de yaşamını yitiren Suphi Nejat Ağırnaslı için üniversite öğrencileri ve arkadaşları tarafından taziye çadırı açıldı.Taziye çadırı üç gün boyunca açık kalacak.

NEJAT AĞIRNASLI MEYDANI
Boğaziçi Üniversitesi meydanına Nejat Ağırnaslı ismi verildi

ADINI MUSTAFA SUPHİLER'DEN ALMIŞTI
Ailesi 12 Eylül’den sonra siyasi olarak Almanya’ya iltica eden Suphi Nejat Ağırnaslı, 22 Eylül 1984’te doğdu. Suphi Nejat Ağırnaslı adını 14 yoldaşları ile 1921’de öldürülen TKP'nin kurucusu Mustafa Suphi ve parti sekreteri Ethem Nejat'tan alıyordu.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. 2011’de Tuzla tersanelerindeki iş cinayetleri üzerine yazdığı yüksek lisans teziyle mezun oldu. Nuran Ağırnaslı'nın oğlu Suphi Nejat Ağırnaslı'nın dedesi Niyazi Ağırnaslı da Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın avukatları arasında yer alıyordu.

Çevirdiği kitapların yanı sıra birçok dergi ve gazetede özellikle Kürt sorununa dair makaleler yazan Ağırnaslı'nın çevirdiği kitaplar şöyle: Biz Anonymous'uz (Paloma Yayınevi), Tarihin Yapıları Tarihsel Materyalizme Giriş (Yordam Kitap), Para-Şüt (Optimis Yayın Dağıtım), Ters Yüz Et (Optimis Yayın Dağıtım), Düşük Bütçeli Filmler (Kalkedon Yayıncılık), L. Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri (Otonom Yayıncılık).

YAYINEVLERİNDEN MESAJLAR
Ağırnaslı'nın yaşamını yitirmesinin ardından çalıştığı yayınevleri de Ağırnaslı'nın ölümüne ilişkin Twitter hesaplarından açıklama yaptı.
Otonom Yayıncılık: Suphi Nejat Ağırnaslı Kobane'de vicdanın devrimci onuru olarak savaştı. Paris Komünü devrimcisi Blanqui'yi hediye etti. Emanetin hatıramızdır.
Kalkedon Yayıncılık: Yayınevimizin çevirmenlerinden Nejat Ağırnaslı'yı Kobane'de İşid gericiliğine karşı savaşta yitirdik.
Optimist Kitap: Çevirmenimiz #NejatAğırnaslı’yı kaybettik. Önünde saygıyla eğiliyoruz.

AĞIRNASLI: DUYARLI OLMAK SUÇLANMAYA YETİYOR
Suphi Nejat Ağırnaslı, KCK operasyonlarında birçok kez gözaltına alınmıştı. Ağırnaslı’nın yaptığı çeviriler ve literatür taramalarının da hakkında hazırlanan dosyaya konması üzerine Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri “Foucault da yargılansın” başlıklı bir basın açıklaması yapmıştı.

Ağırnaslı 02 Mayıs 2011’de serbest bırakılmasının ardından Bianet'e verdiği röportajda “Türkiye'de sosyalist, özgürlükçü insanlarla Kürtlerin ilişkilenmesi, entelektüel düzeyde de olsa siyasi düzeyde de olsa, bir cadı avıyla karşılanıyor. Türkiye'de meseleye nasıl yaklaştığına, ne yaptığına bakılmaksızın bir cadı avı söz konusu. Bu memlekette emekten, özgürlükten, halkların kaynaşmasından yana olan insanlara karşı yürütülen bir operasyon var. Duyarlı insan olmak, beraberinde bir şeylerle suçlanmayı beraberinde getiriyor” demişti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyaz...girnasli.html#
http://www.birgun.net/news/view/boga...i-yitirdi/7104
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...aybettim.html#
Alt 14.10.2014, 23:09
___EZEL___

Standard Suphi nejat ölümsüzlügü secti,önünde saygiyla egiliyorum!

Hava kurşun gibi ağır!!
Bağır
bağır
bağır
bağırıyorum.
Koşun
kurşun
erit-
-meğe
çağırıyorum...
O diyor ki bana:
— Sen kendi sesinle kül olursun ey!
Kerem
gibi
yana
yana...
«Deeeert
çok,
hemdert
yok»
Yürek-
-lerin
kulak-
-ları
sağır...
Hava kurşun gibi ağır...
Ben diyorum ki ona:
— Kül olayım
Kerem
gibi
yana
yana.
Ben yanmasam
sen yanmasan
biz yanmasak,
nasıl
çıkar
karan-
-lıklar
aydın-
-lığa..
Alt 14.10.2014, 23:24
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Demek gidiliyormus

Bugün S.demirtas 10 binlerce gencimiz kobaniye gitmek istiyor gidemiyor, gitsak onlari tükürükle bogariz gibi laflar edip hava atti....

Bu adamlar kendilerini akilli milleti ahmakmi saniyor...Bu laflar boslaflar

asikliya bagdat yakin isteyen gidebiliyor
Alt 15.10.2014, 00:10
_Sunguroglu

Standard cevap mi istedin?

sifreli harekata sifreli cevap.

--------------------------
....................................

Geändert von _Sunguroglu (15.10.2014 um 00:12 Uhr).
Alt 15.10.2014, 11:04
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1insanol Beitrag anzeigen
Bugün S.demirtas 10 binlerce gencimiz kobaniye gitmek istiyor gidemiyor, gitsak onlari tükürükle bogariz gibi laflar edip hava atti....

Bu adamlar kendilerini akilli milleti ahmakmi saniyor...Bu laflar boslaflar

asikliya bagdat yakin isteyen gidebiliyor
selahattin demirtas büyük bir yalanciymis.

cumhurbaskanligi secimlerinde baristan kardeslikten konusan adam birden kobanidekiler bizim öz kardesimiz demeye basladi.

demekki ki türkler öz kardesleri degilmis.

daha dün suriyedekileri türkiyeye aliyoruz diye karsi cikanlar bugün kobanidekilerini almamiza ses cikaramiyorlar.

buyrun böyle iki yüzlü bunlar.
Alt 15.10.2014, 14:27
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Manbee'cim, su videolari izler misin?

Hasip Kaplan; Türkyie haric tüm dünya parlemantolarinda Biji Berxwedana Kobanê slogani atiliyo.
https://www.facebook.com/video.php?v=1538695719678826

Selahattin Demirtas: Size Yalavaran Alcak Olsun!
https://www.facebook.com/video.php?v=658432064255685

Özdal Ücer; Biz Bölücüyüz! (matematik mefredati)
https://www.facebook.com/video.php?v=385731058228772

Bu insanlar, bu konusmalarini meclis gibi bir yerde yapiyorlar. Yalan olsaydi hemen kafalari bastirilip,polis arabalariyla zindanlara yollanilardi ki bunu yakin gecmiste bir cok defa gördük. Bunlarin bu konusmalarina karsi hic kimse anylamli bir cümle kuramiyor.

Icinizde ki Kürt düsmanligi öyle bi islemiski size,ve maalesef modern cag kadin saticilarinin barbarligina kürt kardesliginize tercih ediyorsunuz.

Tek kelimeyle; YAZIK!
Tek cümleyle; VICDANINIZI SKEYIM!
Tek Isyanla; "LAN SIZ HANGI ARA BÖYLE IBINE OLDUNUZ"

Bi idrak sorunu söz konusu, bu sorun büyük bir savas baslaticak. Sadece Türkiye'de Türk-Kürt savasi degil, tüm ortadoguyu zehirleyecek bir kin ve nefret biriktirmissiniz icerinizde...
Kendinize gelin, bu tutumlariniz bin yillik kardesliginizin tüm güzelliginin üzerisine sicmak gibi duruyo.

Insanol, sen de biraz daha insani düsün.vicdani boyuta in. büyük bir savas bugünden itibaren yine alevlenir.Seriata farkli baktigini ve tamamen insani anlamda yaklastigini savunuyordun.Yolundan sasma,insan temelli sistem icin mücadele et,icindeki kürt düsmanligini ezip gecerek düsün beyin ve vicdaninla.

Su yaziyi da okuyun, gööt gööt saksakci ve provokatör haber kaynaklarina bakacaginiza:
Nuray Mert; Kürtler bitmesin, kavga bitsin!
http://www.diken.com.tr/kurtler-bitmesin-kavga-bitsin/

Simdi acil cikmaliyim, 3 dakika sonra terminim var ve sizin yüzünüzden termine gec kaldim.. Göötler size,yine beni öfkelendirmeyi basardiniz. yine de öptüm sizi
Zitat:
Zitat von Man_Bey Beitrag anzeigen
selahattin demirtas büyük bir yalanciymis.

cumhurbaskanligi secimlerinde baristan kardeslikten konusan adam birden kobanidekiler bizim öz kardesimiz demeye basladi.

demekki ki türkler öz kardesleri degilmis.

daha dün suriyedekileri türkiyeye aliyoruz diye karsi cikanlar bugün kobanidekilerini almamiza ses cikaramiyorlar.

buyrun böyle iki yüzlü bunlar.
Alt 15.10.2014, 23:11
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
Manbee'cim, su videolari izler misin?

Hasip Kaplan; Türkyie haric tüm dünya parlemantolarinda Biji Berxwedana Kobanê slogani atiliyo.
https://www.facebook.com/video.php?v=1538695719678826

Selahattin Demirtas: Size Yalavaran Alcak Olsun!
https://www.facebook.com/video.php?v=658432064255685

Özdal Ücer; Biz Bölücüyüz! (matematik mefredati)
https://www.facebook.com/video.php?v=385731058228772

Bu insanlar, bu konusmalarini meclis gibi bir yerde yapiyorlar. Yalan olsaydi hemen kafalari bastirilip,polis arabalariyla zindanlara yollanilardi ki bunu yakin gecmiste bir cok defa gördük. Bunlarin bu konusmalarina karsi hic kimse anylamli bir cümle kuramiyor.

Icinizde ki Kürt düsmanligi öyle bi islemiski size,ve maalesef modern cag kadin saticilarinin barbarligina kürt kardesliginize tercih ediyorsunuz.

Tek kelimeyle; YAZIK!
Tek cümleyle; VICDANINIZI SKEYIM!
Tek Isyanla; "LAN SIZ HANGI ARA BÖYLE IBINE OLDUNUZ"

Bi idrak sorunu söz konusu, bu sorun büyük bir savas baslaticak. Sadece Türkiye'de Türk-Kürt savasi degil, tüm ortadoguyu zehirleyecek bir kin ve nefret biriktirmissiniz icerinizde...
Kendinize gelin, bu tutumlariniz bin yillik kardesliginizin tüm güzelliginin üzerisine sicmak gibi duruyo.

Insanol, sen de biraz daha insani düsün.vicdani boyuta in. büyük bir savas bugünden itibaren yine alevlenir.Seriata farkli baktigini ve tamamen insani anlamda yaklastigini savunuyordun.Yolundan sasma,insan temelli sistem icin mücadele et,icindeki kürt düsmanligini ezip gecerek düsün beyin ve vicdaninla.

Su yaziyi da okuyun, gööt gööt saksakci ve provokatör haber kaynaklarina bakacaginiza:
Nuray Mert; Kürtler bitmesin, kavga bitsin!
http://www.diken.com.tr/kurtler-bitmesin-kavga-bitsin/

Simdi acil cikmaliyim, 3 dakika sonra terminim var ve sizin yüzünüzden termine gec kaldim.. Göötler size,yine beni öfkelendirmeyi basardiniz. yine de öptüm sizi

ben gündemi takip ettigim icin o videodakileri daha önce dinlemistim.

bdp icinde hicbiri samimi degil. demirtasi adam zannetmistim ama o bile dönek cikti.

son dönekligi sokaga cik cagrisi yapip sonra yargiya cikar diye korkusundan mgk karariydi ben aciklamak zorundaydim demesi.

2015 secimlerinde hdp cok oy kaybedecek.

türkiyenin cogunlugu bu oyunlari ve sokaga cikip ev ve okul yakanlari iyi biliyor. evinde oturup kardeslikten tarafa olanlara cagrida bulunacagina sokaga cikip terör estirenlere cagrida bulunsan daha etkili olur. evde oturanlar zaten kardeslikten yana.
Alt 17.10.2014, 11:04
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bir virus daha eksildi.
Antwort