Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.02.2005, 15:45
Benutzerbild von tikiiii
tikiiii tikiiii ist offline
Neuer Benutzer

Standard Biz Türkleri

barbar olarak nitelendiren sen ve senin gibiler
1854 yılında Kırım Savaşı"nda atlılarıyla birlikte Rus askerlerine çarpışmış olan efsanevi Kürt halk kahramanı Kara Fatma dan habersizmi bu ülke asırlardır beraber yaşamış olduğu toplumlara her zaman gereken önemi ve yeri vermiştir. Onları kendinden ayrı tutmamıştır.Sende diyorsun ama eksik bilgi veriyorsun 1 kılıç sallarken fetihlerde bulunurken bunlara Lazlar Çerkezler gürcüler Kürtlerde dahildi. 2- osmanlı arşivlerinde yayınlanmış birçok Kürtçe eser mevcuttur biraz araştırırsan öğrenirsin. Ama dersenki yok bana duyduklarım yeterli gelir o zaman senin ufkunun genişliğinden şüphe duyarım. başka milletlerin kuklası olma sevdanızdan kurtulamadınız .sen milliyetçi değilsen nesin bu vatanın toprak bütünlüğü koruyan gözeten herkes milliyetçidir.vatan burada araştır.ama bunu rant sağlamaya çalışanlara meydan vererek değil araştırarak öğren . yabancı devletlerin haçlı seferlerinden eli boş döndüğünde bir generalin dediği gibi yıkamıyorsan Türkleri böl parçala yönet senin gibi saf kanların (IRKÇI OLDUĞUN İÇİN)buna inanıp başkaldırdığı bu ülkede sizin gibiler çok geldi geçti baki olan Türkiye cumhuriyetidir.
Alt 03.02.2005, 15:56
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kendi irkci-milliyetci dürtülerini benim

üzerime atma..
degil irkcilik,en basitinden milliyetcilikten bile nefret ederim ben!!!!Milliyetcilik daha cok türk egitim sistemi ile beyni sulanmis insanlarin kurtulamadigi bir ideolojidir..

Tarih okuyosan tam oku eksik okuma:

Bak bakim neden bahsetttigin kürtler hic bir sorun osmanli yönetiminde hic bir sorun yaratmazken T.C nin kurulmasiyla birlikte hemen isyanlar baslamis??

-ama oku bana papagan gibi sana ögretilen "yok atatürk seyhlerin-agalarin hakkini aldi da ondan deme!!!
sizlerin mantiginizin nasil calistigini bildigim icin verecegin cevabi da az cok tahmin ediyorum...
-Devletin resmi kitaplarinda yazan seylerle yetinme..baska kaynaklarida oku..egal kim yazarsa yazsin..

kapitoo??
Alt 03.02.2005, 16:02
Benutzerbild von bigpuma
bigpuma bigpuma ist offline
Neuer Benutzer

Standard Mesut Yilmazda Diyordiki

Avrupa birligine acilan kapi Diyarbakir dan gecer????

Heyyy gidiii lazz ve gazlarrr sizunnn suu Usaklar ammada Dogululari severlermis??????

Apo yuda arayipp kaccc kaccc seni vuracaklar????

Bu mansetleride Gaztelerde okuduk yalansa belgeyle aciklayin....

Eyyy Diduuu lazzz usaguuu ne gadardaaa vatunnn severmissinizz

Kürdün kicini yalamaya bezer o isler....
Alt 03.02.2005, 16:30
Benutzerbild von tikiiii
tikiiii tikiiii ist offline
Neuer Benutzer

Standard oku öğren adam ol

Senin bilgi kaynağında hata var yada tam olarak yaptıklarını yaşadıklarını anlatmıyorlar nerdenmi biliyorum 1996 dan bu yana seçimlerde görev aldığım için karadenizde dehap konvoyunun çoğu Karadenizlilerden değildi ve esnaf ve halktan büyük tepkiler aldılar polis korumasıyla seçim çalışmalarını yürüttüler anlattığın gibi halk onlara sevgiyle değil kötekle cevap verdi mesut yılmaza gelince o seçimde oy alacağım diye herkese mavi boncuk dağıtmıştır ama 3 ün birini almıştır ayrıca şurda hatan var dehapın şeçimlere karadenizdende girmesi için orada örgütlenmesi gerekiyordu bu nedenledirki orada yaşamayıp sırf seçim dolayısı ile ikametgahlarını oraya aldıranların sayısıda hiç az değildi. karadenizdeki halkın tamamı lazdır dersen hata edersin ordada kürt var Çerkez var nasıl istanbulda her milletten insan varsa..nasıl yaşadığın yerde her milletten insan varsa bilmem anlatabildim mi kafan fazla basmıyor senin anlaşıldı her şeyi tek tek anlatmam gerekiyor
Alt 03.02.2005, 16:32
Benutzerbild von turanyuecelxx
turanyuecelxx turanyuecelxx ist offline
Neuer Benutzer

Standard Lass sie doch reden mensch... o.T.

ohne Text
Alt 03.02.2005, 16:36
Benutzerbild von bigpuma
Neuer Benutzer

Standard hahahhahahahaa

Etem Süphii sakin yazdiklarini duymasin sevgili lazz milliyetcisi....

Orda 1979 da pkk nin kurulmasinda karadenizlilerinde yer aldigini yaziyor ben sana demiyorumki bütün karadenizliler Solcu yada Devrimci????

Sizz kendini beyenmis Insana Tepeden Bakan Türk soyundan olmuyan Züppelere diyorumki sizlerdede Devrimci ve Türkiye Cumhuriyetine düsman olanlar var.

Kürtlere gelince Türkten cok Kürt ölmüstür pkk olaylarinda kürt insani bir pkk dan cekmistir birde sizin gibi dönek Macirlardan cezanizi buldunuz Kürtde boyun eydiniz.

Atanizin ilke ve inkilablari artik raflara kaldirildi Türkiyede sadece ana dil Türkkkkceee deyildir Kürtcede kelendi.........

Buda kendi kazdiginiz kuyuya düsmeye benzer....
Alt 03.02.2005, 16:38
Benutzerbild von bigpuma
Neuer Benutzer

Standard Warummm

Kürde yasak getiriyorsun laza özgürlük :=)))

Laz dili Türkce deyilki Türkiyede ana dil Türkceydi ama kalkti artik.

Sizin gibi 80 senelik beyincikler yüzünden türklük yapa yapa kürtlügün boyundurugu altinda ezildiniz.
Alt 03.02.2005, 16:47
Neuer Benutzer

Standard Jeder darf doch in seiner Sprache reden

Sende niye Lazlara taktin.
Anlamadim gitti.Von mir aus sollen Kurden ihre Sprache reden auch Lazen und andere ethnische Gruppen.
Also ich habe kein Problem damit.
Jeder darf sogar seine Religion praktizieren.
Sen niye lazlara taktin kafayi...
Das sind wenigstens friedliche Menschen....
Alt 03.02.2005, 16:52
Benutzerbild von bigpuma
Neuer Benutzer

Standard lazin friedliche Menschen??????

Galiba Maclari izlemiyorsun nasil bir kavga dövüs cikariyorlar.

Burdada Laz larin milliyetci olduklarini ve diyer etnik irklarinsa Türkiye düsmani oldugunu millete yutturan kici bozuk lazlara tabiki bir iki sözümüz olacak oderrr.
Alt 03.02.2005, 16:56
Neuer Benutzer

Standard Senin gibi erbakancida her kürtlen

masaya oturup is birligi yapar.Yeterki din olsun temeli.
Geri zekali senin yazdiklarin birbirine uymuyor.Ne oldugun belli degil.
Asil siz kuyunuzu kazdiniz ve yere oturdunuz.
Dini Poltikia Mezesi yapmayin.
Ne oldugun belli degil seni.
Gavurdan dönme sey seni-
Antwort