Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 04.02.2005, 15:01
Benutzerbild von bigpuma
bigpuma bigpuma ist offline
Neuer Benutzer

Standard BEEEE :=)))))

Suan Orhan Gencebayi dinliyorum ruhum rahat ruh hastaneleriylen isim yok benim o sapik lazi oraya gönderin hahahahaha
Alt 04.02.2005, 15:03
Benutzerbild von betonbayram
betonbayram betonbayram ist offline
Neuer Benutzer

Standard belki inanmassin...

temin bir arkadasla ayni konuyu konustuk und ich hab fast das gleiche gesagt wie du hier geschrieben hast :-)
Alt 04.02.2005, 15:05
Benutzerbild von bigpuma
Neuer Benutzer

Standard Hani Alevi Bayandin????

Noldu haci hoca erkekleriylen ne isin var????

Terbiyesiz.....
Alt 04.02.2005, 15:05
Benutzerbild von bigpuma
Neuer Benutzer

Standard Hani Alevi Bayandin????

Noldu haci hoca erkekleriylen ne isin var????

Terbiyesiz.....
Alt 04.02.2005, 15:06
eniskaya

Standard Tartisalim / SERIAT=HUKUK SITEMI

Bazi arkadaslarin bence güzel tepkileriyle yeni bir Mekale seklinde tartismaya deger görüsüyle tekrar yazdim......

Bu benim Seriat ve Devlet isstemi anlayisim ve ayni zamandada TR nin mevcudi devlet anlayisi....

Yani ortak Meclis kararlari....... tek bir kisiyi hic ama hic bir kimse takmaz, isterse Peygamber olsun.... cünkü Peygamberler bile zamaninda anlamdigi konularda bilirlik taslamazdi......

Bilhassa HZ Muhammed kendisi etrafinda Meclis olusturarak bilir kisilere sorarak yapilacak olusumlara yön verilirdi.....

Iste medeniyet ve Seriat budur....

Matematigi Matematikciye, Doktorluk isi Doktora ve askerlik isi arkere sorulur ve tüm bunlar bir Basbakanlik yada Cumhurbaskaligi catisi altinda toplanir ve Meclis karariyla tüm TR halkina mal edilir..... yani herkes A dan Z ye sorumluluk altina girer......

Öyle tam anlamiyla Hürriyet yoktur..... hic bir kimse istedigini yapamaz... Seriat Sistemi yani Hukuk sistemi cercevesinde yasamak ve davranmak zotundadir.

Zaten Seriatla yönetilmekteyiz...... ama Alinin Velinin... bir iki kisinin Seriatyila degil.....

Tüm dünyanin ve tüm Türk halkinin ortak SARIATIYLA yönetilmekteyiz.... yani Meclis karariyla.....

---------------------

Halk arasindaki seriat kavrami gfercek seriat kavrami degildir... ben mecaz anlamda seytanci kavrami derim.....

O ise farkli.. mesela bir Sülaymanci kesimi yada Kaplanci kesimi... tek bir kisinin pesinde kosmaktalar ve sade o zatin kisisel Seriat anlayisini dayatma pesindeler...

Yani Meclis karari yok, Haklar, Hukuk sitemi yok..... rein gar nichts... der gleichen....

Eeeee ne var... ??? var olan tek sey o zaman bir Diktatörlüktür ve sadece Diktatörlüktür oda bir kitlanin degil.... TEK BIR KISININ......

Cok cok dikkat edilmeli bu hususlara, alsa ve asla genclerin böyle tuzaklara düsülmesini engellemek lagzim... bizler düsmeyiz, cünkü Ruhaniyetimizde hem Allah korkusu hem medeniyet serbeti ve devlet sevgisi var.....

Ben neden iyi olani zehire karsi degiseyim... deli olmak gerek... ama malesef halkimizda dahlen cok asiri sekilde Cahillki mevcut.....
Alt 04.02.2005, 15:17
unknown

Standard Bigpuma

Merke Dir eins: Totgesagte leben länger. Fortschritte und Erungenschaften lassen sich nicht mehr rückgängig machen. Die Leitkultur in der Türkei ist die Türkische, danach haben sich alle zu richten und willens sein sich integrieren zu lassen. Wenn das Integrationsproblem der ethnischen Minderheiten gelöst ist, wird es auch keine weiteren Probleme geben.
Alt 04.02.2005, 15:27
Benutzerbild von oezbektasi
oezbektasi oezbektasi ist offline
Neuer Benutzer

Standard schon gut...

Selam!

Vergiss einfach meine unpräzisen, unklaren und ohne offensichtlich angedeutenden Fragen....
Alt 04.02.2005, 15:52
Benutzerbild von xxxlokumxxx
xxxlokumxxx xxxlokumxxx ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

oki anladimda beni ikna etmene gerek yok... cünkü ben yine bildigimi yaparim.
iran senin gibi düsünenlern tek ve vazgecilmez örnegi....
bencede irandaki hükümet dindar olsaydi bu hale düsmezdi..
Alt 04.02.2005, 16:08
Benutzerbild von resit23
resit23 resit23 ist offline
Neuer Benutzer

Standard fast hast du recht

fast haben wir die gleich meinung,
nur du willst statt den kemalismus
die demokratie, ich will statt
demokratie den islam.
Alt 04.02.2005, 17:23
eniskaya

Standard Kamalismus nedir ben sahsen

duymadim bilmiyorum......

Kemalismus diye bir kavram yokki devlette.... bunuda Sülocular cikarmis.. ben arastirdim.. ganz ehrlich.....

Kemal Atatürk ist TOT.... TOT also nicht mehr da... und sein Wissen und seine Ideologie mit Ihm TOT....

Sen ENis Üstadina su anki sistemden kalkacak olan nedir... isimlendir ve detayli bir sekilde yaz.....

Mesela... Hukuk Sistemimi kalkacak... yada Demokrasimi kalkacak... yada Laiklikmi kalkacak.... yada Sosyal damarimi devletin kalkacak.......

Tüm dünya devletlerinin damarlari bi degerler üzerine kuruludur simdi kaldirmak istedigin nedir.......

Detayli bir sekilde yaz ve ALTERNATIFINI göster......

Und hör auf Kemals Namen in dein Mund zu nehmen.... Gerdekte versagen etsen onuda Kemaldenmi bileceksin.....

Kemal kelimesini saaaadece sizler agziniza aliyorsunuz... bizler degil.... cünkü Kemalden yardim gelmez... Kemal yapacagini yapti ve Allahin Rahmetine kavustu...... aus und vorbei... biz sadece onu aniyoruz... das ist was ganz anderes.... cünkü hayatimizi ona ve o tamanki Türk halkina borcluyuz.....

SO jetzt wirds zeit das man hier klare Worte spricht......

Kurandaki Hukuk Sistemi zaten uygulanmakta o yüzden sen simdi kaldirmak istedigin nedir...

Bir ikinci Atatürk sen olsan ne yapardin nasil bir devlet senaryosu cizerdin... yaz bakalim....

ANSONSTEN HALT DIE KLAPPE
Antwort