Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 15.01.2005, 17:06
eniskaya

Standard Asil Müslüman kendi hatalarini

düzeltme ugrasinda olsa.... elalemin ne karisinin ne kizinin poposunun yada cikletinin yada pantolonunun pesinde olur......

Ama gel görki bazilari kendilerinin düzeltip ehli Kurandaki Müslüman olmak yerine... ben düzelemedim ama ben düzeltirim havasina girip.... savma sapan dinlerini baskalarina dayatma pesinde.....

Du bist nur einer davon...... Sexi Stellunglari Kurana dayatan Tefsirleri inkar eden ve Islami kafandaki din sayanlardansin.....

Acik ve net sölüyorum.... SEN ALLAHIN JANDARMASI DEGILSIN.... sadece kullarindan bir tanesisin..... nicht mehr nicht weniger.....

Bende sakiz cigniyorum.... was ist dabei.....

Tilki hic bir sey bulamazsa, cocuklarini sey edermis.... sizde oldunuz öyle.....

Yarin arabanin Lastiginede bir sey dersiniz... onada bir din uydurursunuz.....

Ne demisler ac ol LEvis dini ye....
Alt 15.01.2005, 20:04
Benutzerbild von bigpuma
bigpuma bigpuma ist offline
Neuer Benutzer

Standard Tabiki Erkekler icinde gecerli

erkeklerde cinsel organlari görüne cek sekilde giysi giyerlerse oda olmaz hem illada dar seyler giymenin manasi yok

cogu bir birini kiskandirmak icinde yapiyor yani gine Kurana geliyoruz bu giysiler birde fitne cikariyor fitnede Kuranda yasak

neyse konu baya uzadi senin baskasinin görüsüne hak verdigini hic görmedim

bir pantolun yüzünden bizi terörist bile yaptin acaba demokrasiden insan hakalrindan bahsedenler kücük cocuklari sivilleri öldürdükleri zaman melekmi oluyorlar anlamis deyilim

bir bak etrafina su gavurlarin yasantisi nasil memnunmular hayatlarinda is para hersey deyil aslanim gözünü ac kendi kültürünü baskasina satanlardan bize hayir gelmez bunlarida gör artik
Alt 15.01.2005, 20:08
Benutzerbild von bigpuma
bigpuma bigpuma ist offline
Neuer Benutzer

Standard yafff aslanim atib tutma

lazsin diye karadenizlisin diye illada sen hakli olacaksin diye birsey yok seninkisi inat

asil sen kendi görüsünü baskasina dayatmaya calisiyorsun asil sen baskalarini kendin gibi yapmak istiyorsun

eyer sen inatciysan bundan emin ol ben senden daha inatciyim burda bir kac foruma katilirim 5 seneden beri kimseye boyun eymedik senin gibi laza boyun eyecegimizi saniyorsan yaniliyorsun :=)))

yolun yanlis düsüncelerin yanlis hatta icinde irkcilik fasizim ruhu bile var Islam kardesligi emreder sense bir Kürt düsmanisin.........
Alt 16.01.2005, 00:20
eniskaya

Standard Sen bana degil Kurana boyun eg

yeter.....

Sen bile bile Kuranda olmayan seyleri Kurana yüklüyorsun...... seimdi sakizin dinle veya Kuranla ne alakasi var..... ????

Deki arkadas.... acik agizla sapur supur sakiz cigneme edepsizliktir...... ki nede evet haklisin öyledir diyeyim ve digerleride desin.......

Sözlerini iyi sec ve evrensel konus, Kurandan konus veya ayri bir konu bile olsa kaynak göster.....

Biraz köseye sikisinca gercekleri söylemeye basliyorsun, ama o arada kendi Ideolojin kaybolup, Kurandaki Dine döndügünü fark edince icin bunalima giriyor ve hemen yine eski aliskanligina geri dönüyorsun.....

Benim herhangi bir edeolojim yok... olmazda.... ben sadece sorgulayan arastiran bir Müslümanim... nicht mehr und nicht weniger.....

Beyninde üretiklerini yaziya dökemezsen, seni herkes yanlis anlar.......

Senin en büyük hatan din ile Kültürü karistirmis olman... ve Sariat kelimesini deforme etmenden kaynaklaniyor....

Cünkü Seriat esittir Hukuk sistemi..... her devletin ayri seriati yani Hukuk sistemi olur..... hele hele Semavi(Resüllü) dinler arasinda...... ama din olarak hepsi aynidir... cünkü din tektir.....

Bunlari ayird edemezsen dini anlayamazsin....
Alt 16.01.2005, 00:22
eniskaya

Standard Noch was.... ben Laz maz veya Gaz

falan degilim... sadece Trabzonluyum...... ehli bir insan ve Türküm....... asaletimlede isbatlidir... kaldiki Trabzonun hepsi Türktür...... öyle bi iki Gazlarla... Trabzonu karalayamazsin......

Sen bir seyi oldugu gibi söyle... hic bir sey ard niyet göstermeden........ ancak o zaman kurtulusa erersin
Alt 16.01.2005, 00:25
eniskaya

Standard Pantolonun neresi haram

rengimi, dügemsimi... neresi....... ?????

Avret olayi erkekler icinde gecerli olan evrensel bir kanundur.... kesinlikle erkekler icinde gecerlidir.....

Sooo simdi benim Levis Pantolonum var... bir kac tanede Istanbuldan Galeri ve Karuselden aldim.....

Simdi benim Pantolonlarim Harammi ??????

Wohl gemerkt... kanun her iki cinsiyet icin esit gecerli....... (isabt Siehe Tefsir) ???????

Naaaaaaa......... simdi Zirto kim bakalim.....
Alt 16.01.2005, 00:34
eniskaya

Standard Sen Kurandaki gözle degil

düsman gözüyle bakiyorsun....

Demokrasi hukuk sistemidir..... demokraside siddet falan yok.... uydurma simdi kafana göre..... hele hele Irak olayi Demokrasilen alaksi yok.... ve ABD de Demokrasiyi kullanarak Demokrasiye tecavüz etmekte.... yani Demokrasinin arkasina siginmakta......

Ama senin yaptiginda Dinin arkasina siginip dine tecavüz etmek...

Sizlerin ve Amerikanin arasinda mecaz anlamda fark yok... ABD insanlari öldürüyor Allaha küfrediyor... sizlerde Kurani öldürerek Allaha küfrediyorsunuz......

ABD demokraside olmayani demokrasiye yüklüyor ve savas cikariyor....

SIzlerde Kuranda olmayani Kurana ypkleyerek din azmanligi yapiyorsunuz.......

Bu isleri anlamak ve anlamamak arasinda acayip ufak bir sinir var......

Birisi hidayete erdirir, biriside insanin kalbini kör eder ve durmadan siddetle ugrasir.....

Sanki siz ABD nin gücünde olsaniz ABD yi rahat birakacakmisiniz.... HAYIR.... aynisini onlara siz uygulayacaksiniz....... bak Osmanliya veya Hacli seferlere......

Tüm bu manyaklar... din adina savas yapip diger devletlerin mal mülklerini almislar......

Tekrar ediyorum...... aranizda ABD ile sadece kelime farki var.... ASLA VE ASLA ZIHNIYET FARKINIZ YOK...... ONLARDA SIZIN GIBI INSAN SIZLERDE..... her iki tarafta Allahin adina küfrederek kendi Saltanatini sürme pesinde......

OYSA TÜM DINLER BARISI SEVGIYI HOS GÖRÜSÜ EMREdERKEN...... sen kalkmis bana LAGA LUGA yapiyorsun.......

DINI anlamyan ben degil sensin... !
Alt 16.01.2005, 02:14
eniskaya

Standard Adem sorumluluk kazanan insanligin

atasidir...... yani Ilk insan degil... insan Sünnetullahtan gelen varliktir yani Tabiattan....

Kuranda bu konuda cevap vermiyor... Kuranda Ademin ilk Halife oldugu yani ilk sorumlu kilinan insan oldugu anlasilir....

Bakara 30
Bir zamanlar Rabbin meleklere: "Ben, yeryüzünde bir halife atayacağım." demişti de onlar şöyle konuşmuşlardı: "Orada bozgunculuk etmekte olan, kan döken birini mi atayacaksın? Oysaki bizler, seni hamt ile tespih ediyoruz; seni kutsayıp yüceltiyoruz." Allah şöyle dedi: "Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim."

Aynisi Tefsirdede gecer... yani insan öncedende dünyanin cesit cesit yerlerinde mevcuttu.... olmamasi hem akla sünnetullaha hemde fene aykiri..... Kuran bu konuya aciklik getirmiyor......

Eger ilk insan olsa...... Inzuscht yapmis olamlari lagzim..... tabiki su anki din anlayisiyla ve edep anlayisiyla......

Bu konuya Üstadlardan Süleyman Ates yine kanaatimce süper bir mekaleyle cevap getiriyor.......

Bahsettigi önceki mekaleyi ben okumustum, ama artik Internette bulmak mümkün degil... da es schon zu alt ist......

Isteyen bir göz atsin.... Hem Adem hemde Kurban hakkinda aydinlanmis olur..

Selamlar
Enis

Link

<a href="redirect.jsp?url=http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29" target="_blank">http://www.gazetevatan.com/cat/sates.asp?kid=29</a>
Alt 16.01.2005, 22:13
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen sakiz cigneyenlerden degilmisin?

Ne farkin var? Ha sakiz cignemissin ha bilgi edinmemissin.... Farkin neresindesin???

Acaba farkin ne kadar farkindasin???
Alt 16.01.2005, 22:21
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Isimiz gücümüz bitti....

...simdi kiyafetleremi takili kaldik?!

Peki Yüce Insan Hz. Muhammed hangi zamana göre kiligina kiyafetine dikkat etmistir....
Zamaninda cehaletten kirilan insanlarin icinde bulunmamismidir ve ayni onlarin tarzinda giyinmemismidir??!?!?

Hz. Ali ne demis: "Cocuklarinizi bugüne göre degil, yarina göre yetistiriniz."

Not.: Benim beynim yikinmamis, ancak taklitcilerin ve papaganlarin beyni yikanir...

Selamlar...
Antwort