Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.08.2006, 00:24
eniskaya

Standard Du denkst absolut RICHTIG

gercek anlamda bir Müslüman yada ALLAHI taniyan insan... (ALLAHI taniyanlar Müslümanlik disindada cok cok sayida var, sade Islam icin gecerli degil)...

Iste tüm bu insanlar her zaman kardeslik iyilik pesinde yaristiklari icin... onlar icin Milliyetciligin fazla önemi yok....

Ancak korunma acisindan mecburi bir devlete bagli olup, o devlette senin cikarlarini koruma altina almasi mecburidir...

Iyi niyet ve dogrulari anlatsan bile.. seni korumaya hayatini tüm yasantini kormuma altina almaya yetmez....

Yetseydi.. HZ. Muhammedi dövmezlerdi... taslamazlardi.... kii Resüller vardir kellerei bile kesilmistir....

Iste bu yüzden cevlet cogu zaman her seyden KUTSAL ve daha cok önemlidir...

Yasni senin anlayacagin.. RUHUN devletler Milliyetcilik üstü olmali... ama yasamini sürdürebilmen icin... var yogunla devletine milletine sarilip evrensel degerle devletini yükseltmeye calismalisin....
Yoksa devletsiz insan hayatta kalamaz
Alt 23.08.2006, 00:28
eniskaya

Standard Kitap-Ehli olsun Kuran olsun

birbirini tamamlayicidir... kisacasi.. EHLI-KITAPSIZ... Kuran anlasilamaz...

Sonuc olarak, Kurani Kerim evrensel cerceveyi cizdigi icin... birak kopya olmasini... manasi ve degerleri hic bir zaman yer yüzünden kalkmayacaktir... ama sen bunu anlayamazsin...

Sen biraz Ahmed Hulusiden ders almalisin...

Ilk önce... Evren nedir... yildizlar ve evrenin yapisindan baslayip... güzel bir Fizik ve Science dersi aldiktan sonra... yavas yavas Allahin ne oldugunu kavrama yoluna cikacaksin... ve tüm mevcudi Feni kavradiktan sonra... BELKI BELKI de DINI algilamaya baslarsin... ANLAMAYA degil.. cüzi sekilde algilama....

Bu yoldan gecmezsen.. ancak LAGA LUGACI kalirsin
Alt 23.08.2006, 00:31
eniskaya

Standard NEIN.. ben onu kast etmedim

Anlatilanlar HURAFEDIR... yok efendim su katta bunu görmüs etmis falan filanni kast ediyorum...

HZ. Muhammedin biur sezisi yada Vahyii aladigini kast etmiyorum... elbt o sekilde Mirac olayi mümkündür... ama kesinlikle su aki durmuyla anlatilip söylenilen sekilde degildir... ALLAHA uc bucak vermisler onbu perde arkasina sigdirmislar... ALLAH bu sekilde olamazki.... DELI SACMASI BU..
Alt 23.08.2006, 00:34
eniskaya

Standard Beni yanlis anladin

Anlatilanlar HURAFEDIR diyorum... yok efendim su katta bunu görmüs etmis falan filanni kast ediyorum...

HZ. Muhammedin biur sezisi yada Vahyii aladigini kast etmiyorum... elbt o sekilde Mirac olayi mümkündür... ama kesinlikle su aki durmuyla anlatilip söylenilen sekilde degildir... ALLAHA uc bucak vermisler onbu perde arkasina sigdirmislar... ALLAH bu sekilde olamazki.... DELI SACMASI BU..

Kaldiki 5 vakit namazi Miraca baglamakta HURAFEDIR....

Düsünki yüce ALLAH müzakerede HZ. Muhammede karsi kayip etmis... yani 50 vakitten 5 e indirmis..... hayatimda bu kadar DELI SACMASI ben sahsen duydugum yada okudugum yok... ama DIYANETIN sayfasinda ohhhoooo daha neler var neler
Alt 23.08.2006, 00:36
eniskaya

Standard Sen piyasa analizi yapiyorsun

bunun DINLE ne alakasi varki.... ???

Her yapilan sey dinle baglasmazki... kültürle alakali ve halkin yasam tarziyla alakali....

Bunlar DINLE alakali degilki.... DIN adina kimse konusamazki..
Alt 23.08.2006, 15:14
unknown

Standard Sizin gibi arap kopyasi degilim ! :-))

mmuuahahhahahahahaaaaaa :-))

Sizmi Türksünüz !? :-))

Benliginizi unutmussunuz araplarin dinini aldiginiz yetmiyormus gibi birde kültürlerini, hatta sapikliklarini almissiniz ! :-))

Öyleki, kuzenlerinizle evlenecek kadar serefsizlesmissiniz !
Yani ensestlik sizin icin gayet normal bir olay ! :-))
Neymis kurani kerimde izin verilmismismis :-))
Yani leslerle cinsel iliski serbest yazilsaydi, ölülerle bile cinsel iliskiye girecektiniz !? :-))
Onun icin kuranda extra yazilmis, ölülerle cinsel iliski yasak diye ! :-))

Türklere bak Türklere ! :-))
mmuahahahahahahaahahahahahaaaaaaa
arapdan cok arapciklar, ucuz arap kopyalari sizi ! :-))
Alt 23.08.2006, 15:37
Benutzerbild von blogcu
blogcu blogcu ist offline
Neuer Benutzer

Standard simdik anlasildi...

sen o kafatascilardanmisin?

neyle ölcüyorsun? tencere ile mi yoksa o atsiz gibi aletinmi var?

ölcülerin kac? ))

ailenin ölcülerini iyi aldinmi?
Alt 23.08.2006, 19:24
unknown

Standard Neden kisiselesiyorsun !? Aile felan !?

Ben size karsi kisisellesiyormuyum !?
Herhangi birinizin ailesine bir lafim oldumu !?

Sen neden kisisellesiyorsun, aile laf ediyorsun !?
Birde müslümanlarin edebiyati küfürdür, dedigimde kuduruyorsunuz !
Al iste en güzel örnek sensin !

Yaziya bir itirazin varsa yaziya aksini ispat edecek bir sey yazarsin, kisisellesmeden !
Medeniyetli bir insan gibi !
Ama siz müslümanlar karsinizdakinine ve ailesine küfr hakaret etmeden duramiyorsunuz !

Hatta elinizden gelse siddetde basvuracaksiniz !

Sonrada siddet uygulayan yobazlar icin, bu bizden degil, bu müslüman degil, diye dislarsiniz ! :-))

Neymis, analar kutsalmismismismismis... :-))
Müslümanlarin ilk agizlarindan cikan küfürleri karsisindakinin anasina ailesine küfür etmekdir ! :-))
Yani imaninizin sahte oldugu gibi dininizde sahte !
Gercekden müslüman olsaniz size emir edilen islamin sartlarini ve kurallarini yerine getirirdiniz !

Islam bilginizle cevap veremeyince, caresizlikden, yani cahillikden hemen hakaret ve küfüre basvuruyorsunuz !
Neymis efendim, islam iyi güzel huy demekmismismismismis ... :-))
he he, ne kadar iyi ve güzel huylu oldugunuz belli oluyor ! :-))
mmmuuahahahahahahahahahahaaaaaaa
satanist sirkciler sizi ! :-))
Alt 23.08.2006, 23:51
Benutzerbild von blogcu
blogcu blogcu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

acimasyon arti savunma moduna gecip ayak yapma önce kendi yazdigini oku tamammi?

kim kimlerin ailelerine laf atmis belki anlarsin..

arti.. aileninde ölcüsünü aldinmi dememde ne var? madem kafatascisin ve olma ihtimalin cok büyük, cünkü onlarinda egitim seviyesi ve lügati seninkine benziyor.. o zaman ailenin türk oldgunundan emin olup olmadigini sormamda ne sakinca var? bakalim kac nesil türksün?

millete ana avrat acip sövmedin kalmamis herhalde o hakaretlerine dogrudan cevap vermem soruna gitti..
Alt 24.08.2006, 02:13
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sen kimsinde bize

islam dersi vermeye kalkiyorsun ?

Islam müslümanlarin yaptigina göre yargilanamaz!!!!

Benim pislik demem küfür mü oluyor ?
Senin pislik bir varlik oldugun ortada buna kanit gerekmiyor, yorumlarin zaten ne tür bir pislik oldugunu yansitiyor.

Hiristiyansan hiristiyanligini bil, jahudiysen yahudiligini bil ... hic bir seye inanmiyorsan kapatirsin agzini yaa !!!

Islami tartisacak kapasiten yok senin. Islami tarihiyle yargila. Orada burada Televolelerde duydugun hikayelere göre yorumlama. Vay su hoca söyle demis söyle yapmisda ...

Islam hocalarin dini degildir !!!
Islam ALLAHIN dinidir bunu iyi belle !!!
Antwort